Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

SweetGrac

New member
@Felix
Dzięki za rzetelną i szybką odpowiedź.
Czyli jak się domyślałem, w tanich modelach, gdzie HDR jest w okolicach 400-600 nitów to tylko chwyt marketingowy. No cóż, jak planuję zakup na lata to jednak chyba warto dołożyć ten tysiąc i kupić UE55KS7000. Stronka rtings.com nie była mi obca i posiłkowałem się nią niejednokrotnie, acz nie wiedziałem fizycznie jakie odniesienie mają do rzeczywistości te cyferki. Nie raz spotkałem się z opinią, że producenci podają jakiś parametr horrendalnie wysoki, a w rzeczywistości dla ludzkiego oka jest to różnica niezauważalna. Jednak co do HDR, przytoczyłeś fachowy cytat, z którym ciężko jest się kłócić. Wielkie dzięki raz jeszcze za niezwykle cenną odpowiedź.
Pozdrawiam :wink:
 

żagiel75

New member
Zaskoczyliscie mnie wyłączeniem kontrastu dynamicznego. To właśnie ta funkcja obok Ambi stanowi o wyższości Fila nad konkurencją. Ja jedynie dla możliwości poprawy parametrów w przyszłości nie ustawiłem jej na max a jedynie średnio. Jednak jak leci tenis przełączam na max bo wtedy piłka jest zdecydowanie lepiej widoczna.

Masz rację, włączyłem kontrast dynamiczny na minimum i jest poprawa w jakości obrazu:smile:. Wcześniej nie zwróciłem na tą funkcyjkę uwagi. Ponadto czerwień dałem na maxa - 127, a niebieski na 90. Dzięki temu mam dobry szary kolor. Chyba jestem coraz bliżej dobrze skalibrowanego tv.
 

tkg

New member
Pytanie do Kikiego - Philipsy pus7600 i pus7181 testowales obydwa, w ogólnej punktacji jest równo. Dlaczego, czyżby 7181 był tak dobry czy 7600 tak słaby?
 

zdzislaw561

New member
Pus 7181

Czy może ktoś sprawdzić,czy nie jest zablokowana funkcja w PUS7181
Wszystkie ustawienia
obraz
styl obrazu
ISF Noc - mam zablokowany (zamknięta kłódka) nie mogę tam nic ustawić
Zrobiłem cały reset telewizora i nic nie pomogło.
 

zdzislaw561

New member
Wchodzę w USTAWIENIA-OBRAZ-STYL OBRAZU-NOC-poniżej - przywróć styl - i nic, a na innych (dzień zdjęcia,film - działa
Na NOC-mam zamkniętą kłódkę
 

rafix139

New member
Witam. Ja kupilem philipsa 7101.
Kolory nie są najgorsze, czerń akceptowalna,ambilight kapitalny.
Jedyne co mi przeszkadza to artefakty w dynamicznych scenach.
Myślicie, że aktualizacja ( o ile sie pojawi) może coś zmienić w tej materii?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

Gawrys77

New member
Kiki a czy da się zrobić, żeby ten tv nie smużył podczas oglądania np sportu?
Proszę jeszcze powiedzieć, czy to prawda, że ten tv nie łączy się z netem przez wifi z hasłem?
 

bluray

Banned
Jeszcze ten mega mocny model TV od PHILIPS z super niskiej cenie w EURO.
W/w TV ma straszny banding, clouding i smuży okrutnie.
Banding, cluding i smużenie będzie mniejsze.


Gwarantuję, że żadnego z tych wad nie zobaczycie podczas normalnego używania.
ALBO:
Zalecam dopłatę na poziomie 3 tyś zł i zakup naprawdę dobrego LED TV z Japonii.


Dziś serie 7181, czy 6561 są trudne do kupienia.
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
Co to niby znaczy, że są trudne do kupienia? :D

7181 owszem trudny do kupienia, ale 7101 czy 6561 są dostępne w każdym markecie.
 
Ostatnia edycja:

daniell

New member
Panowie przyglądam się temu forum od 8 tyg i śledzę dokładnie każda wypowiedz. Też zastanawiam się nad zakupem tego telewizora bo jest cały czas w atrakcyjnej cenie w jednej z sieciówek i jej bliźniaczym sklepie w sieci. Do wyboru został mi jeszcze model ks7000 ale chyba skłonie się jednak ku Philipsowi. Już mówię dlaczego. Poszedłem do sklepu i poprosiłem o zestawienie ich obu z półki i położenie koło siebie. Na początku byłem nastawiony na Philipsa, potem na Szajsunga ale postawienie ich obok siebie ułatwiło mi decyzje. Może na pierwszy rzut oka obraz w KSie prezentuje się lepiej ale tylko na materiale prezentacyjnym. Wystarczyło włożyć własnego pendriva z filmem i czar prysł. Po pierwsze obraz w KSie jest dosyć nienaturalny a jednak chyba o tą "naturalność" chodzi. Ruch był jakiś za płynny, mdły a kolory przesycone i nawet po zabawie w ustawieniach i wyłączeniu kilku wspomagaczy nie wiele to pomogło. Po drugie brak USB 3.0 w modelu za prawie 5 tyś przy np. odczycie w przyszłości materiału 4k to chyba jakieś niedopatrzenie ze strony Samsunga (identycznie jest w modelu wyższym KS8000). Pomijam już odklejającą się obudowę i parę innych drobnych wad opisywanych na innych forach.
Philips wraz ze swoim "mnóstwem" wad opisywanych powyżej daje jednak dużo lepsze wrażenie i odczucie wizualne - a chyba właśnie o to chodzi. Dane techniczne to jedno a to co widzimy to drugie. PUS7181 oglądało mi się przyjemnie i po zmianie ustawień obraz zaczął mi się nawet podobać. Ambilight nieźle gubi wady tego modelu. Pasy pionowe na meczach piłki nożnej niezauważalne (pewnie dużo zależy od egzemplarza i ustawień). Po odpowiednich korekcjach ustawień nie zauważyłem też wad podczas odtwarzania szybkich scen w sporcie, grze i filmie. Kolory bardzo naturalne (zwłaszcza kolor ludzkiej skóry).
Czerń nie jest czarna ale nie razi to w ogóle, nierównomierne podświetlenie jest widoczne na jednokolorowym tle lub jak się skupimy to po spauzowaniu w jednokolorowych scenach ale w normalnym oglądaniu lub graniu na konsoli nie udało mi się tego wyłapać. Mamy tu USB3.0 i parę innych ciekawostek które nie ma konkurencja. Uważam że suche dane to nie wszystko i nie należy im się bezwzględnie poddawać. Ludzkie oko u każdego ma inną wrażliwość na szczegóły i kolory, inną ogniskową itp więc to co dla jednego wydaję się wadą nie musi nią być dla innego. Pamiętajmy, że trochę czasu się spędza przed telewizorem oglądają, grając czy przeglądając różne materiały więc warto czuć się przed nim dobrze.
A więc panowie ruszamy "cztery litery", idziemy do sklepu i wybieramy z tego co już wcześniej się oczytaliśmy. Nie ma telewizora idealnego, każdy ma swoje wady i zalety a w kwotach o których tu mówimy (przedział 4-5 tyś) trzeba się z tym liczyć - to nie oled za 10 czy 20 tyś.
Telewizor biorę przy następnej świątecznej promocji ale polecam z neta bo zawsze można przetestować przez 14 dni i oddać.
Można też iść do sklepu i zrobić test na miejscu i wziąć model który testujemy ale uwierzcie mi, sprzedawcy nie są zadowoleni jak stoimy bawimy się w testy przez pół godziny lub dłużej;-).
Pozdrawiam wszystkich fanów i przeciwników tego modelu:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry