Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

mataman

New member
Bez reklam
Ja bym go nie kupił bo ma problem z kolorami (wymusza na każdym materiale rozszerzony gamut), apka Netflixa nie wspiera HDR, ma bardzo słabe pokrycie skali DCI i Rec2020 oraz bardzo słabą jasność hdr (trochę powyżej 200 nitów). Dodatkowo ma starego androida na pokładzie. Wg. recenzji na flatpanelshd to najgorszy tv Philipsa jaki widzieli.


Dołożyłbym trochę do Sony XD80.
 

adudu

New member
Ja go kupiłem i kupiłbym jeszcze raz a czytając posty też się wahałem i niepotrzebnie. Fantastyczny dizajn, fantastyczny ambilight, fantastyczne kolory i fantastyczna cena. Za model 55PUS7101 płaciłem 3800zł. Android też ładnie, płynnie lata. Najlepiej samemu się przekonać
 

miet55

Member
Bez reklam
Dajcie spokój z tymi testami. Kiedyś też czytałem różnego rodzaju, niby fachowe opinie ;) Wszystko zależy KTO pisze i dla KOGO!
Aha, jeszcze za ile ;)
 

żagiel75

New member
Piszę w sprawie kalibracji tego tv. Użytkuję go od czterech miesięcy i podczas tego czasu próbowałem różnych ustawień obrazu, tak aby wydobyć z tv to co reżyser miał na myśli. Na początek parę uwag (piszę to na podstawie własnych doświadczeń - nie jestem fachowcem):
1. wiadomo, że najlepsza kalibracja to ta przeprowadzona przez fachowców, na miejscu, w domu - koszt 300 zł (ja jej nie doświadczyłem),
2. wszelkie kalibracje tv na odległość są nieporozumieniem. Ustawienia dla jednego tv nie muszą idealnie pasować dla drugiego. Dlatego najlepsza kalibracja to ta z pkt. 1.
3. w internecie jest mnóstwo przykładów kalibracji dla pusów w różnych modelach i jest też dla 7101. Wklepując każdą z nich byłem świadkiem jak obraz bardziej lub mniej mi się podobał.
4. najwrażliwsze na prezentację kolorów są twarze - a ogólnie - kolor ludzkiej skóry. Dopasowując swoje ustawienia, na początku przygody domowego kalibratora, robiłem podstawowy błąd - zwiększałem bardzo kolor niebieski. Wtedy twarze wyglądały ok i tym się sugerując sądziłem, że trafiłem w ustawienia - był to błąd.
5. nasze oczy przyzwyczajają się do kolorów na tv - to tak jak z okularami przeciwsłonecznymi, można przez nie odbierać obraz i wszystko jest cacy, ale ... no właśnie w kolorach zmienionych, nienaturalnych. Dlatego przy próbie amatorskiej kalibracji dobrze jest posiłkować się tablicami kontrolnym, dostępnymi w internecie i też po wprowadzeniu ustawień, sprawdzić jak się prezentuje obraz w różnych stylach (osobisty, standard, film, itd.).
6. wszelkie wspomagacze: dla kontrastu, kolorów mpeg, redukcje szumów, pnm'y - z wyjątkiem clear lcd - "mnieniają negatywnie kontrast i kolory. Przy dobrym sygnale odbiorczym należy je powyłączać. Ostrość też na "0".
7. Dokonując zmian w "temperaturze barw", w konfiguracji "własne" zawsze zmienia się ustawienia kolorów dla wszystkich stylów z wyjątkiem "isf dzień" i "isf noc", które można blokować i rozblokowywać kodem z pilota: 473 473. Pozostałe, wszelkie możliwe ustawienia obrazu będą dotyczyły tylko ustawień dla danego stylu.
8. Styl "film" jest najlepszy do zabawy z kalibracją bo daje najlepsze efekty ustawień. Musi to wynika z jakiś wewnętrznych ustawień producenta.

Moja kalibracja - dla mnie "the best calibration on to day":

- styl: film
- kolor: 56
- kontrast: 70
- ostrość: 2 (ze względu, że mam słaby sygnał antenowy, niedługo będę miał tv po światłowodzie, wtedy pewnie będzie na "0")
- jasność: 50
- kolor:
- wzmocnienie: wyłączone
- temperatura barwowa: własne
- czerwony: 125
- zielony: 100
- niebieski: 75
- kontrast:
- tryb kontrastu: wyłącz
- kontrast dynamiczny: wyłącz
- kontrast obrazu: 85
- czujnik światła: wedle uznania (dla ekologii - włączony)
- gamma: minus 1
- ostrość: wszystkie dopalacze wyłączone
- ruch:
- PNM: minimum (ze względu, że mam słaby sygnał antenowy, niedługo będę miał tv po światłowodzie, wtedy pewnie będzie na "wyłącz").
- clear lcd: włączony

Życzę udanej zabawy ...
 

miet55

Member
Bez reklam
Dwukrotnie z TV wydobył się metaliczny dźwięk przypominający uderzenie w gong, metalowe talerze etc. Żeby dokładniej określić, były to dwa krótkie dźwięki. Za pierwszym razem kiedy to usłyszałem dokonywałem jakiś ustawień w menu. Dziś TV był całkowicie wyłączony, po usłyszeniu tego podszedłem, włączyłem i wszystko jest OK! Sprawdziłem czy przypadkiem nie jest to jakieś info o aktualizacjach, ale nic z tego. O co z tym może chodzić?
 

mataman

New member
Bez reklam
46972d2b21a21750c5f399bc8a88cd1c.png


http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1463996597

I gdzie te 400 nitów które są w "danych matrycy"?


I porównaj sobie pokrycie skali DCI :p Philips jest wręcz żenujący w tym aspekcie.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Tylko, że test został wykonany zanim TV dostał firmware z HDR.
Więc zupełnie nie wiadomo co on testował.
Dopiero 1.15.15 dodał HDR w sierpniu 2016.
Sprawdź sobie daty wypocin Rasmusa.
I nie wpychaj SONY 60 Hz zamiast innych TV 120 Hz.
 

mataman

New member
Bez reklam
Przecież jest jak byk "HDR peak brightness"

120Hz może mieć niewielką przewagę podczas oglądania sportu. Z tym że soniak świetnie radzi sobie z ruchem, więc nie ma z tym problemu.

Na lekcjach u kikiego byłeś, apropos matryc? :D Bo te same teksty zapodajesz :p
 

numer16

New member
Czy ktoś używa tego tv z modułem tv sat (aston lub moduł od nc+)? Kupiłem podel 55pus7101 i niestety nie działa z modułem astona. Serwis zapewnia, że nie powinno być problemu. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda to w tym modelu.
 

bluray

Banned
Jest dziś jednodniowa promocja w EURO i 55" 7181 kosztuje 4 399 zł.
Jest o 200 zł tańszy od wersji 49" !? Chyba jakaś pomyłka w systemie.
 

agricola

New member
Piszę w sprawie kalibracji tego tv. Użytkuję go od czterech miesięcy i podczas tego czasu próbowałem różnych ustawień obrazu, tak aby wydobyć z tv to co reżyser miał na myśli. Na początek parę uwag (piszę to na podstawie własnych doświadczeń - nie jestem fachowcem):
1. wiadomo, że najlepsza kalibracja to ta przeprowadzona przez fachowców, na miejscu, w domu - koszt 300 zł (ja jej nie doświadczyłem),
2. wszelkie kalibracje tv na odległość są nieporozumieniem. Ustawienia dla jednego tv nie muszą idealnie pasować dla drugiego. Dlatego najlepsza kalibracja to ta z pkt. 1.
3. w internecie jest mnóstwo przykładów kalibracji dla pusów w różnych modelach i jest też dla 7101. Wklepując każdą z nich byłem świadkiem jak obraz bardziej lub mniej mi się podobał.
4. najwrażliwsze na prezentację kolorów są twarze - a ogólnie - kolor ludzkiej skóry. Dopasowując swoje ustawienia, na początku przygody domowego kalibratora, robiłem podstawowy błąd - zwiększałem bardzo kolor niebieski. Wtedy twarze wyglądały ok i tym się sugerując sądziłem, że trafiłem w ustawienia - był to błąd.
5. nasze oczy przyzwyczajają się do kolorów na tv - to tak jak z okularami przeciwsłonecznymi, można przez nie odbierać obraz i wszystko jest cacy, ale ... no właśnie w kolorach zmienionych, nienaturalnych. Dlatego przy próbie amatorskiej kalibracji dobrze jest posiłkować się tablicami kontrolnym, dostępnymi w internecie i też po wprowadzeniu ustawień, sprawdzić jak się prezentuje obraz w różnych stylach (osobisty, standard, film, itd.).
6. wszelkie wspomagacze: dla kontrastu, kolorów mpeg, redukcje szumów, pnm'y - z wyjątkiem clear lcd - "mnieniają negatywnie kontrast i kolory. Przy dobrym sygnale odbiorczym należy je powyłączać. Ostrość też na "0".
7. Dokonując zmian w "temperaturze barw", w konfiguracji "własne" zawsze zmienia się ustawienia kolorów dla wszystkich stylów z wyjątkiem "isf dzień" i "isf noc", które można blokować i rozblokowywać kodem z pilota: 473 473. Pozostałe, wszelkie możliwe ustawienia obrazu będą dotyczyły tylko ustawień dla danego stylu.
8. Styl "film" jest najlepszy do zabawy z kalibracją bo daje najlepsze efekty ustawień. Musi to wynika z jakiś wewnętrznych ustawień producenta.

Moja kalibracja - dla mnie "the best calibration on to day":

- styl: film
- kolor: 56
- kontrast: 70
- ostrość: 2 (ze względu, że mam słaby sygnał antenowy, niedługo będę miał tv po światłowodzie, wtedy pewnie będzie na "0")
- jasność: 50
- kolor:
- wzmocnienie: wyłączone
- temperatura barwowa: własne
- czerwony: 125
- zielony: 100
- niebieski: 75
- kontrast:
- tryb kontrastu: wyłącz
- kontrast dynamiczny: wyłącz
- kontrast obrazu: 85
- czujnik światła: wedle uznania (dla ekologii - włączony)
- gamma: minus 1
- ostrość: wszystkie dopalacze wyłączone
- ruch:
- PNM: minimum (ze względu, że mam słaby sygnał antenowy, niedługo będę miał tv po światłowodzie, wtedy pewnie będzie na "wyłącz").
- clear lcd: włączony

Życzę udanej zabawy ...

Dobrze byłoby jak gdybyś przynajmniej opisowo podał warunki w których znajduje się telewizor, tj czy jest to pokój dobrze oświetlony, czy z boku albo z naprzeciwka ekranu. Akurat kontrast dynamiczny ja zawsze wyłączam - nie lubię tej opcji i uważam, że bardzo męczy wzrok.
 

żagiel75

New member
Kontrast dynamiczny mam wyłączony. Niektórzy jednak zalecają tą funkcję.
Uważam, że nie jest ważne opisywanie, gdzie i jak wisi tv. Wbij te ustawienia i zobacz jak wygląda obraz u Ciebie.
Chcę podkreślić, że u mnie i tak nie wygląda on jeszcze tak jak powinien. Widzę, że ten tv lubi bardzo kolor niebieski i wszędzie go pełno. Dla zmniejszenia efektu zniebieszczenia obrazu, należy podbijać kolor czerwony i zmniejszać niebieski. Ale wtedy jest problem z szarym. Tego efektu nie pokażą tablice testowe. Natomiast łatwo jest sprawdzić skalibrowanie szarego zwracając uwagę na kolor chodników czy polbruku w wyświetlanym obrazie. Gdzieś czytałem, że ustawienie modeli 71x1 jest trudne i w 100% satysfakcji niemożliwe do wykonania.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Zaskoczyliscie mnie wyłączeniem kontrastu dynamicznego. To właśnie ta funkcja obok Ambi stanowi o wyższości Fila nad konkurencją. Ja jedynie dla możliwości poprawy parametrów w przyszłości nie ustawiłem jej na max a jedynie średnio. Jednak jak leci tenis przełączam na max bo wtedy piłka jest zdecydowanie lepiej widoczna.
 

SweetGrac

New member
Witam!
Zastanawiam się nad zakupem telewizora 4k z HDR. Moją uwagę przykuł Philips 55PUS7181 z uwagi na w/w funkcje oraz stosunkowo niski input-lag. Może zacznę od początku. Telewizor będzie mi służył głównie do grania na konsoli. Narazie jest to jedynie upscaling do 4k (Xbox One S) + HDR, lecz w okolicach wakacji ma wyjść nowa konsola z natywnym 4k. Oprócz grania na konsoli na pewno będę oglądał piłkę nożną (jestem zapaleńcem, oglądam kilka meczów tygodniowo, zależnie od czasu). Z tego co wyczytałem w tym wątku - telewizor relatywnie kiepsko oddaje czerń. Otóż to mi nie przeszkadza, gdyż grając na konsoli i penetrując labirynt dobrze jest 'widzieć więcej' (grając jednak ciągle się dynamicznie wpatrujemy w ekran i fajnie jest jednak kosztem jakości obrazu widzieć choć zarys np. jaskini). Jednak, czytając opinie koneserów sportu, nasuwają się wnioski, że podczas oglądania meczu jednak odczuwa się dyskomfort. Wydając 4000-5000 PLN na telewizor, jednak oczekuję, że spełni moje (chyba niezbyt wygórowane) oczekiwania. Wobec tego, proszę o zarówno fachowe, jak i casualowe opinie, drodzy forumowicze.
Zapytam jeszcze, szanowne grono, jak zapatrujecie się na telewizor Samsung UE55KU6500? (Oczywiście do tych samych celów)
Aha, jeszcze mam pytanie niecodzienne, czy testował ktoś z Was może input-lag na w/w telewizorach z włączonym HDR w 4k?
Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje telewizorów, jak powiedziałem moje wymagania nie są szczególnie wysokie. W skrócie - dobra jakość oglądania meczy, dobra jakość odwzorowania kolorów w trybie HDR + 4k na konsoli i ostatecznie input-lag poniżej 100. (w trybie gra oba telewizory plasują się poniżej 40ms).
Proszę o porady oraz przepraszam za długość posta.
Pozdrawiam.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A ja spytam może jak lamus, ale w tej kwestii nim jestem. Podłączyłem optykiem tv do ampka (Pionek 830) i z YT nie idzie 5.1 tylko zwykłe stereo. Mam coś źle ustawione w ampku (zrobiłem auto surround) czy w tv?
 
Status
Zamknięty.
Do góry