Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

DRONL

New member
Dawno nie pisałem, aczkolwiek dziwię się, że nikt nie wspomina co stało się z TV po aktualizacji do andka 7. TV stał się tak mułowaty, że chcąc coś zrobić, trzeba mieć naprawdę stoicki spokój. Dla przykładu żeby wybrać mapowanie dla kanału o nazwie zaczynającej się od "Z" trzeba kilkakrotnie naciskać i przytrzymywać przycisk kursora. Tak ze 3-4 minuty. Podobnie jest ze stworzeniem listy ulubionych. Mając np. 2000 kanałów w liście podstawowe,j żeby zjechać do ostatniego, trwa to też "milion lat świetlnych" Co za tym wszystkim idzie, cała nawigacja to koszmar. Nie było tego na androidzie 6. Z chęcią bym do niego powrócił, ale to niemożliwe. 7-ka jak dla mnie to tylko wprowadziła brakujące logotypy. KODI gorzej działa a systemowy odtwarzacz jest również wolniejszy - dłużej buforuje.

Ale na netflixie nie ma za to różnicy, a to tam jest najwięcej 4k i HDR.
 

Rokko32

New member
Dawno nie pisałem, aczkolwiek dziwię się, że nikt nie wspomina co stało się z TV po aktualizacji do andka 7. TV stał się tak mułowaty, że chcąc coś zrobić, trzeba mieć naprawdę stoicki spokój. Dla przykładu żeby wybrać mapowanie dla kanału o nazwie zaczynającej się od "Z" trzeba kilkakrotnie naciskać i przytrzymywać przycisk kursora. Tak ze 3-4 minuty. Podobnie jest ze stworzeniem listy ulubionych. Mając np. 2000 kanałów w liście podstawowe,j żeby zjechać do ostatniego, trwa to też "milion lat świetlnych" Co za tym wszystkim idzie, cała nawigacja to koszmar. Nie było tego na androidzie 6. Z chęcią bym do niego powrócił, ale to niemożliwe. 7-ka jak dla mnie to tylko wprowadziła brakujące logotypy. KODI gorzej działa a systemowy odtwarzacz jest również wolniejszy - dłużej buforuje.
Ja używam z kolei Kodi i działa bardzo dobrze, szybko i bez zacięć denerwujących a kanały ulubione mam ustawione z dekodera także też bez problemów.
 

miet55

Member
Bez reklam
... kanały ulubione mam ustawione z dekodera także też bez problemów.
Po to kupiłem tej klasy TV żeby nie bawić się z dodatkowymi skrzynkami etc. Wcześniej przy PFL 6007K korzystałem z Fergusona bo też były problemy z nagrywaniem i timeshift'em. Przy wcześniejszych andkach było OK!
 

Pawel074

New member
Odnośnie kalibracji z plików. Robiłem coś takiego u siebie i niestety lipa, białe jest żółte, a jak wybiorę źródło gdzie nic nie jest podłączone ekran nie jest czarny u widać pełno białych pasów. Wybiorę np tryb film i czarne jest czarne a nie siwe, białe już bardziej białe. Muszę w wolnej chwili porównać te dwa tryby (film i noc po kalibracji) i zobaczyć co wpływa na tak ogromną różnicę


Możliwe że po nowym roku pomyślę o profesionalnej kalibracji bo coś jest tu nie tak
 
Ostatnia edycja:

mastergc

New member
Mam jeszcze jeden problem. Mianowicie ktoś bardzo w porządku udostępnił plik z HBO GO na android tv w wersji na europę. Wszystko fajnie smiga - całe menu, opisy itd. Wszystko sterowane pilotem tv, niestety w momemncie uruchamiania odtwarzania jakiegokolwiek materiału aplikacja jest zamykana.
Ciekawe czy jest to spowodowane tym że mamy androida 7, czy może aplikacja nie działa na Philipsie aczkolwiek android to android.
Może ktoś przetestuje u siebie?
Link do wątku i pliku https://community.sony.pl/t5/telewizory/android-tv-i-hbo-go/td-p/2007327/page/7

Potwierdzam, u mnie na najnowszym andku aplikacja instaluje się prawidłowo, można przeglądać kategorie lecz podczas próby otwarcia materiału wideo pojawia się komunikat, że aplikacja HBO GO przestała działać. Pozostaje czekać na aktualizację samej aplikacji lub na nowe firmware Philipsa.
 

cadilxal

New member
Witam, mam szybkie pytanie.
czy warto dopłacić 800 zł do 55pus6561 z 55pus6412? Ma ktoś porównanie?
Szukam dobrego kompromisu jakość/cena. Czy matryca jest dużo lepsza i warta 8 paczek?
+Górny ambilight
+120 hZ
+Jasność większa jedynie ~50 nitów z tego co widziałem
-starszej generacji pilot - gorsza tylna klawiaturka

Czy coś jeszcze wchodzi w grę? Jak obraz, różnica w kontraście i czerni?

Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

2018

New member
Witam, mam szybkie pytanie.
czy warto dopłacić 800 zł do 55pus6561 z 55pus6412? Ma ktoś porównanie?
Szukam dobrego kompromisu jakość/cena. Czy matryca jest dużo lepsza i warta 8 paczek?
+Górny ambilight
+120 hZ
+Jasność większa jedynie ~50 nitów z tego co widziałem
-starszej generacji pilot - gorsza tylna klawiaturka

Czy coś jeszcze wchodzi w grę? Jak obraz, różnica w kontraście i czerni?

Pozdrawiam serdecznie.
Bardzo warto. Różnica dwóch klas na korzyść 6561. W kategorii cena/jakość 6561 jest nadal bez konkurencji na rynku. Dostępny tylko w MM/S i w dużych ilościach.
 

2018

New member
KIKI, a co sądzisz o takim modelu:
PHILIPS 55PUS6563 (2018) wersja z centralną i obrotową podstawą.
Namów na to ludzi z Philips TV.
 

cadilxal

New member
Bardzo warto. Różnica dwóch klas na korzyść 6561. W kategorii cena/jakość 6561 jest nadal bez konkurencji na rynku. Dostępny tylko w MM/S i w dużych ilościach.

Super, dzięki za szybką odpowiedź! Z tego co widzę to jest też dostępny w sklepach internetowych (np electro, x-kom, emag) lub Komputronik itp.
Czy mógłbyś podać (albo ktoś) jakieś szczegóły - czemu uważasz go o aż 2 klasy wyżej niz 6412?

Pozdrawiam
 

przemk0

Member
Super, dzięki za szybką odpowiedź! Z tego co widzę to jest też dostępny w sklepach internetowych (np electro, x-kom, emag) lub Komputronik itp.
Czy mógłbyś podać (albo ktoś) jakieś szczegóły - czemu uważasz go o aż 2 klasy wyżej niz 6412?

Pozdrawiam
Skontaktuj się z kolegą kiki. Będziesz dobra cenę i kalibrację gratis a warto ja mieć 😉 ja kupiłem tydzień temu i jest extra☺
 

janwie57

New member
W Nowym Roku dużo zdrowia i zadowolenia z posiadanego sprzętu.Co do modelu to ten o którym wątek. Czytam ale wiedza moja mała . Myślę że ceny powinny jeszcze spaść tym bardziej że rok modelowy 2016.
 
Do góry