Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Rokko32

New member
Jak ktoś ogląda sport to nie ma sensu nawet testować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja oglądam sport różnego rodzaju i obraz jest fantastyczny, szczególnie jak na żywo i w HD, kolory, ostrość nie ma się do czego przyczepić, ostatnio oglądałem był bieg zjazdowy kobiet, widoki gór, słońce, śnieg, żadnego smużenia, jedynie pewnie na OLED-ach jeszcze piekniej i lepiej. Dlatego naprawdę przetestujcie go to na własnych oczach tylko wtedy można ocenić ten TV, żadne opinie na forum nie powiedzą tyle co test osobisty w domu.
 

miet55

Member
Bez reklam
Ja mam i działa super.
Ja też mam i nie działa super. W dodatku nigdy nie otrzymałem odpowiedzi na wymieniane problemy tego TV. Dodam, że tu jak i bliźniaczych tematach (Philips PUS 7181 / 7101 opinie, wrażenia oraz Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do niższej klasy) nigdy nie otrzymałem odpowiedzi na dokładnie przedstawione problemy tych TV.
 

Ziku90

New member
Ja też mam i nie działa super. W dodatku nigdy nie otrzymałem odpowiedzi na wymieniane problemy tego TV. Dodam, że tu jak i bliźniaczych tematach (Philips PUS 7181 / 7101 opinie, wrażenia oraz Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do niższej klasy) nigdy nie otrzymałem odpowiedzi na dokładnie przedstawione problemy tych TV.
A kontakt do kolegi? ;)

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

100mek

New member
Faktem jest że nie jest to najlepszy ani najgorszy telewizor. Ma swoje wady, które w teście nie były zauważone, a przynajmniej nie opisane. Najbardziej rozczarowuje mnie nieodczuwalna korzyść matrycy 100Hz. Oglądanie meczu ... średnio. Dużo zależy od posiadanego egzemplarza. Wiem bo wymieniłem na 2. i jest zdecydowanie lepszy. Android działa płynnie jak na tv. Pewnie jak nie pozamyka się aplikacji i działają w tle to zacznie przymulać, ale to raczej norma. Innym faktem jest mała konkurencja z androidem w tym przedziale cenowym.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

TasieK79

Member
czy ktos jest chetny podzielic sie swoimi ustawieniami co do wyswietlania [celowo nie pisze kalibracji] obrazu?
chcialbym porownac z tym, co udalo mi sie ustawic na wlasna reke.
sprawdzalem tez to: https://www.youtube.com/watch?v=wxjVWqyaHXs ale mysle ze mozna osiagnac duzo lepsze efekty :)

ktos cos?

ps: tak, biore pod uwage zamowienie profesjonalnej kalibracji :)

Ja kupowałem ten TV u Kikiego z kalibracją w kwietniu i szczerze powiedziawszy wolę kolory z tych ustawień od Darko z filmu co umieściłeś w poście. Z kalibracji nie odpowiadało mi i małżonce zbyt dużo zielonego koloru, no ale każdy może mieć inne zdanie. W ustawieniach od Darko kolory są, ale nie tak intensywne jak w stylach fabrycznych a mocniejsze niż po kalibracji ze sklepu, jak dla mnie pośrodku :smile:
Zapisz
 

miet55

Member
Bez reklam
Mnie też absolutnie nie podeszła kalibracja od KIKI. Walczyłem z ustawieniami i pod własne oko uzyskałem optimum:
Styl obrazu – Osobisty

TV/REC

Kolor 47
Kontrast 55
Ostrość 5
Jasność 50

USB/SMART

Kolor 52
Kontrast 55
Ostrość 5
Jasność 50

Zaawansowane

Kolor
Wzmocnienie kolorów - Średnio
Temperatura barwowa - Własne
Niestandardowa temp. Barw - 115 - 90 - 75
Kontrast
Tryb kontrastu - Standard
Kontrast dynamiczny - Średnio
Kontrast obrazu - 90
Czujnik światła - Włącz
Gama - 0
Ostrość
Ultra Resolutuion - Włącz
Redukcja szumów - Średnio
Redukcja MPEG - Minimum
Ruch
Prrfect Natural Motion - Średnio
Clear LCD - Włącz
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Koledzy przypomnę, że te telewizory są kalibrowane WYŁĄCZNIE dla trybu noc. Resztę ustawień trzeba zrobić samemu.
 

futureshock

New member
Ma ktoś z was PS4 i mógłby się podzielić swoimi ustawieniami? Sporo jest tych opcji.

Moje wyglądają tak:

1.Styl obrazu: jaskrawy
2. Kolor: 100%
3. Kontrast 100%
4. Ostrość 8
5. Jasność 80%
6. Zaawansowane:
- wzmocnienie koloru - maksimum
- temp. barwowa - zimny
- tryb kontrastu - najlepszy obraz
- kontrast dynamiczny - max
- kontrast obrazu - 100
- czujnik swiatla - wyl
- gamma +3
7. Ostrość:
- ultra resolution - włączone
- red. szumów - wylaczone
- red. mpeg - wyłączone
8. W ruchu PNM i Clear wylaczone.
 

arcpl

Member
Ma ktoś z was PS4 i mógłby się podzielić swoimi ustawieniami? Sporo jest tych opcji.

Moje wyglądają tak:

1.Styl obrazu: jaskrawy
2. Kolor: 100%
3. Kontrast 100%
4. Ostrość 8
5. Jasność 80%
6. Zaawansowane:
- wzmocnienie koloru - maksimum
- temp. barwowa - zimny
- tryb kontrastu - najlepszy obraz
- kontrast dynamiczny - max
- kontrast obrazu - 100
- czujnik swiatla - wyl
- gamma +3
7. Ostrość:
- ultra resolution - włączone
- red. szumów - wylaczone
- red. mpeg - wyłączone
8. W ruchu PNM i Clear wylaczone.

widzę ostro pofrunąłeś z suwakami w prawo, a raczej w górę xD
 

adi91557

New member
Plamy na matrycy philipsa 49pus6561. Czy ktoś takie coś widział?.
 

Attachments

  • el8q4o.jpg
    el8q4o.jpg
    178,4 KB · Wyś: 87
  • 2q0kjkl.jpg
    2q0kjkl.jpg
    253,5 KB · Wyś: 91
  • flfxix.jpg
    flfxix.jpg
    194,4 KB · Wyś: 96

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja na tyle rzadko oglądam plansze w jednym kolorze, że postanowiłem to odpuścić. Ale jeśli tak czasem usiądę i popatrzę godzinę czy dwie na taką planszę, to faktycznie zaczyna drażnić.
 

Ziku90

New member
Ja na tyle rzadko oglądam plansze w jednym kolorze, że postanowiłem to odpuścić. Ale jeśli tak czasem usiądę i popatrzę godzinę czy dwie na taką planszę, to faktycznie zaczyna drażnić.
Dobre, śmieszne. Bo wcale tego nie widać jeśli leci jakiś film i jest równomiernie niebieskie niebo. Oglądałem np cały The Grand Tour i tam było pełno takich scen.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

adi91557

New member
Witam.
Czy ktoś mógłby mi doradzić z czy lepiej skorzystać z rękojmi czy z gwarancji?.
Telewizor kupowałem przez internet.
 
Ostatnia edycja:
Do góry