Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Witam serdecznie forumowiczów,

Dzisiaj stałem się właścicielem wymienionego w temacie telewizora świadomy zalet i problemów, po przeczytaniu około 150 stron forum na jego temat :). Moje pytanie jest co do cloudingu w tym modelu zamieszczonego na zdjęciu które trochę przekłamuje kolory, natomiast oddaje skale zjawiska (clouding występuje tylko w rogach). Proszę napiszcie mi jak u was jest z tym zjawiskiem, czy jest to norma w tym modelu?
Czy jest sens zamieniac model i szukac jakiegos egzemplarza z mniejszym w/w zjawiskiem?

zapodaj.net/5db3db8820c15.jpg.html

Zaznacze, ze testowałem zmniejszanie jasności matrycy. Czytałem tez, że poprzez poluzowanie śrubek obudowy zjawisko to się zmniejsza. Ile w tym prawdy?

Kupiłeś nowy TV i chcesz kombinować z luzowaniem obudowy ? :) Jak clouding jest jedyną rzeczą , która ci przeszkadza to nie jest tak źle :) A na poważnie to większość obecnych LCD ma clouding jednak podczas oglądania to aż tak bardzo nie razi (chyba że jest dłuższy czas ciemny obraz ) .
Jak nie dostrzegasz bandingu , słabej czerni i kiepskiej płynności obrazu podczas szybkich scen to lepiej może nie kombinuj z wymianą bo możesz trafić gorszy egzemplarz ( ten twój ma i tak nie najgorszą matrycę - na forum były zdjęcia gorszego cloudingu ) .
Ja nie zrobiłem zdjęcia bo oddałem z powodu wyżej wymienionych wad a szczególnie bandingu i kiepskiej płynności , które na 55 " nie pozwoliły się cieszyć dobrym obrazem i oddałem bubla .
Kupiłem 60"FHD zamiast kiepskiego 4K , clouding również występuję ale dzięki matrycy 120 hz VA mam dobrą czerń i płynność podczas oglądania meczy i 5 " więcej :grin:
 

Domely

New member
Kupiłeś nowy TV i chcesz kombinować z luzowaniem obudowy ? :) Jak clouding jest jedyną rzeczą , która ci przeszkadza to nie jest tak źle :) A na poważnie to większość obecnych LCD ma clouding jednak podczas oglądania to aż tak bardzo nie razi (chyba że jest dłuższy czas ciemny obraz ) .
Jak nie dostrzegasz bandingu , słabej czerni i kiepskiej płynności obrazu podczas szybkich scen to lepiej może nie kombinuj z wymianą bo możesz trafić gorszy egzemplarz ( ten twój ma i tak nie najgorszą matrycę - na forum były zdjęcia gorszego cloudingu ) .
Ja nie zrobiłem zdjęcia bo oddałem z powodu wyżej wymienionych wad a szczególnie bandingu i kiepskiej płynności , które na 55 " nie pozwoliły się cieszyć dobrym obrazem i oddałem bubla .
Kupiłem 60"FHD zamiast kiepskiego 4K , clouding również występuję ale dzięki matrycy 120 hz VA mam dobrą czerń i płynność podczas oglądania meczy i 5 " więcej :grin:

I ja wreszcie podjąłem decyzję :)
Ponieważ żaden (poza jednym jedynym 65PUS7601 ale za duży i za drogi) z aktualnie dostępnych TV "cudów" jakie oferują producenci a szczególnie Philips nie jest godzien aby na niego patrzeć i nie dorasta do pięt pod względem jakości obrazu i dźwięku mojemu 47PFL6008 poczekam na OLEDa jak już będzie w przyzwoitej cenie (pewnie ze 2 lata). A tymczasem kupiłem z drugiej ręki (jak nowy) 55PFL7008 i mam zajebisty obraz i dźwięk w dużym rozmiarze. Do smarta jeszcze tylko dokupie dongla z androidem 6.0 i będzie lepszy niż każdy Smart TV.
Aha - żaden PUS6561 nie ma co startować do PFL6008 czy PFL7008 pod względem kontrastu, ostrości, czerni czy dźwięku...
 

arcpl

Member
Kupiłeś nowy TV i chcesz kombinować z luzowaniem obudowy ? :) Jak clouding jest jedyną rzeczą , która ci przeszkadza to nie jest tak źle :) A na poważnie to większość obecnych LCD ma clouding jednak podczas oglądania to aż tak bardzo nie razi (chyba że jest dłuższy czas ciemny obraz ) .
Jak nie dostrzegasz bandingu , słabej czerni i kiepskiej płynności obrazu podczas szybkich scen to lepiej może nie kombinuj z wymianą bo możesz trafić gorszy egzemplarz ( ten twój ma i tak nie najgorszą matrycę - na forum były zdjęcia gorszego cloudingu ) .
Ja nie zrobiłem zdjęcia bo oddałem z powodu wyżej wymienionych wad a szczególnie bandingu i kiepskiej płynności , które na 55 " nie pozwoliły się cieszyć dobrym obrazem i oddałem bubla .
Kupiłem 60"FHD zamiast kiepskiego 4K , clouding również występuję ale dzięki matrycy 120 hz VA mam dobrą czerń i płynność podczas oglądania meczy i 5 " więcej :grin:

To nie ma znaczenia, wczoraj byłem u znajomych i oglądaliśmy skoki, mają TV Samsung SUHD 65" UE65JS9000 fajny telewizorek ładnie świecił pobawiłem się trochu w opcjach no i prześwietlanie matrycy co poniektórzy mają był obecny zwłaszcza na białym tle jak i upłynniacz też delikatnie "podwajał" obraz podczas wyskoku skoczków tak wiec widzisz, co ciekawe mój 55PUS6561/12 takiego prześwietlenia nie ma ale już upłynniacz działa jesszcze gorzej niż na tym samsungu.
Tak wiec model modelowi nie równy, trafisz na dobrą sztukę albo na inną z drobnymi mankamentami i już sam wtedy decydujesz czy ci to przeszkadza czy nie.
BTW. U mnie pare dni temu port HDMI 2 padł w TV brak sygnału, robiłem reset "HDMI Handshake" nie pomogło inne porty działają, aktualizacja też nie pomogła już zgłosiłem na RMA bo TV ma dopiero z 6 miesięcy i czekam na techników Philipsa. :blagam:
 

miet55

Member
Bez reklam
Aha - żaden PUS6561 nie ma co startować do PFL6008 czy PFL7008 pod względem kontrastu, ostrości, czerni czy dźwięku...
Nie prawda, Kikiego PUS jest lepszy i "wszyscy co przychodzą" podziwiają :p

Domely, masz święta rację. Nie masz nawet pojęcia jak tęsknię za obrazem swojego poprzedniego PFL 6007K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria 6008 czy 7008 to były w wyższej klasie niż obecna więc się nie podniecaj , bo to nie zdrowe.
 

mastergc

New member
Cześć,
po aktualizacji do Androida 6 zauważyłem, że nie działa uruchamianie telewizora za pomocą pilota z tunera VU+ (pozostałe funkcje działają prawidłowo).
PS. A może za pomocą pilota z Philipsa jest możliwość sterowania tunerem VU ?
 

domin74

New member
Też tak miałem z pilotem od nc+.
Cytat z instrukcji:
1. Programowanie klawiszy
Włączyć telewizor
Nacisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy klawisz (niebieska strzałka z domkiem :) obrazek się nie wkleił), aż zaświeci się czerwony wskaźnik na pilocie.
Nacisnąć klawisz numeryczny odpowiedni dla marki telewizora (4 dla Philipsa) i zwolnić klawisz bez zwłoki, kiedy telewizor wyłączy się.
Jeśli po zaprogramowaniu telewizor można wyłączyć, ale nie można ponownie załączyć, należy nacisnąć równocześnie i przytrzymać przez 3 sekundy klawisze TV i 1.
 

Grzyb1986

New member
To nie ma znaczenia, wczoraj byłem u znajomych i oglądaliśmy skoki, mają TV Samsung SUHD 65" UE65JS9000 fajny telewizorek ładnie świecił pobawiłem się trochu w opcjach no i prześwietlanie matrycy co poniektórzy mają był obecny zwłaszcza na białym tle jak i upłynniacz też delikatnie "podwajał" obraz podczas wyskoku skoczków tak wiec widzisz, co ciekawe mój 55PUS6561/12 takiego prześwietlenia nie ma ale już upłynniacz działa jesszcze gorzej niż na tym samsungu.
Tak wiec model modelowi nie równy, trafisz na dobrą sztukę albo na inną z drobnymi mankamentami i już sam wtedy decydujesz czy ci to przeszkadza czy nie.
BTW. U mnie pare dni temu port HDMI 2 padł w TV brak sygnału, robiłem reset "HDMI Handshake" nie pomogło inne porty działają, aktualizacja też nie pomogła już zgłosiłem na RMA bo TV ma dopiero z 6 miesięcy i czekam na techników Philipsa. :blagam:

Dziękuje Panowie za odpowiedź,


Postanowiłem napisać kilka słów po 3 dniach użytkowania tv które będą moją subiektywną oceną i może komuś pomogą przy wyborze. Ocena jest organoleptyczna. Nie będzie to ocena jakiegoś purysty a zwykłego "Kowalskiego" który zwraca uwagę na szczegóły natomiast nie stara się widzieć wady na siłę aczkolwiek ją dostrzega.


Odniosę się na początku do zalet, głównie tych dotyczących obrazu i dźwięku:
- ambilight - sprawa bezdyskusyjna, powiększa optycznie obraz, "poprawia" niedoskonałości słabego kontrastu,
- dobra jakość odwzorowania kolorów oczywiście po odpowiednim ustawieniu ( nie mówię tu o czerni która jaka jest to każdy widzi i wie z czego wynika) . Fajne skalowanie do 4k, dobre konty widzenia, podsumowując obraz dla mnie ok
- Dźwięk - jak dla mnie satysfakcjonujący


Wady:
- banding - w moim egzemplarzu jest, natomiast jest on naprawdę niewielki i nie jest on nie do zaakceptowania (zaznaczę, że świetne testy do tego znajdują się na youtubie dla potencjalnych nabywców żeby sprawdzić egzemplarz w sklepie). Natomiast śledząc wątek, nagrania z testów i informacje w sieci potrafi być on w niektórych egzemplarzach dużo większy. Czyli to taka trochę loteria.
- clouding - tutaj to mam ochotę się rozstać z Filipkiem. Żonie nie przeszkadza natomiast ja jak widzę te nierówno oświetlone "narożniki" to mnie trafia. Czy jest szansa trafić egzemplarz bez tego efektu? Czy każdy go ma w różnym stopniu?
- artefakty wokół postaci - to jest dla mnie coś podobnie denerwującego jak clouding. Widoczne jest to szczególnie w przypadku bardzo dynamicznych scen np. piłka nożna) a jest spowodowane ustawieniem "Natural motion". Po wyłączeniu artefakty znikają natomiast widać w przypadku szybkiego lotu piłki efekt klatkowania jej, niektórzy piszą nawet o znikaniu. W moim przypadku zauważyłem, że ustawienie "Natural motion" na minimum jest pogodzeniem tych dwóch niedogodności co nie znaczy, że wszystko jest idealnie. Jak dla mnie funkcja jest bez sensu i jest tylko zabiegiem marketingowym. Ktoś coś może więcej opisać co do tej funkcji? Jest jakaś możliwość uruchomienia jej i pozbycia się artefaktów?


Pytanie do użytkowników z jakich funkcji obrazu korzystają a które lepiej wyłączyć?


Czy jest jakiś sposób (np. przez menu serwisowe - tutaj zgaduje) bardziej zaawansowanego ustawienia podświetlania matrycy w celu zmniejszenia zjawiska cloudingu poprzez mniejsze podświetlenie punktowe części matrycy.


pozdrawiam
 
Grzyb1986 - chwała Ci że napisałeś obiektywnie .
Mój egzemplarz miał wszystkie wymienione przypadłości i poszedł z powrotem do sklepu .Rozumiem że są osoby , które wydając kilka tysięcy lubią się godzić z posiadaniem wadliwego towaru i potrafią ignorować jego wady i niedoskonałości .
Ale są też takie dla których wady tego TV są nie do zaakceptowania i uważają ten model za kiepski - ja tak uważam .
Ten TV nie jest wcale najtańszy dodatkowo sprzedawany pod marką od której należy wymagać jakości ( na jedną wadę mógłbym przymknąć oko np: clouding ) .
My użytkownicy dostajemy sporo egzemplarzy z wadami , jeśli wszyscy byśmy tak godzili się i zostawiali sobie wadliwe egzemplarze to następnym razem może Philips zrezygnuje całkowicie z kontroli jakości ( choć przy tym modelu może już tak zrobił ? )
To nie te czasy gdzie nie mam wyboru i muszę się godzić na zakup jedynego Philipsa - powinni dostać zwroty w tysiącach to może następnym razem przyłożyliby się do produkcji a nie opłacali sprzedawców i testerów .
 

Ziku90

New member
My użytkownicy dostajemy sporo egzemplarzy z wadami , jeśli wszyscy byśmy tak godzili się i zostawiali sobie wadliwe egzemplarze to następnym razem może Philips zrezygnuje całkowicie z kontroli jakości ( choć przy tym modelu może już tak zrobił ? )
To nie te czasy gdzie nie mam wyboru i muszę się godzić na zakup jedynego Philipsa - powinni dostać zwroty w tysiącach to może następnym razem przyłożyliby się do produkcji a nie opłacali sprzedawców i testerów .

Szkoda tylko, że patrząc na to forum dalej tyle ludzi wspiera tą firmę. Niektórzy nawet przyznając się do tego, że są świadomi wad telewizora jeszcze przed jego zakupem. Dlatego nie wierzę w to, że coś się zmieni na plus.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

Ratajew

New member
"Ambilight, 4K, 120Hz matryca za taką cenę? Panie biorę to"! - ludzie godzą się na kupno znając wcześniej jego wady, byle mieć na papierku te parametry :(
 

Tomiq37

New member
A czy bierzecie pod uwagę to ze innym ten tv naprawde odpowiada i nie widzą tych wad! Serio mowie. To tak samo jak dobrym sprzętem grającym niektórzy słyszą różnicę inni nie!

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Ratajew

New member
A czy bierzecie pod uwagę to ze innym ten tv naprawde odpowiada i nie widzą tych wad! Serio mowie. To tak samo jak dobrym sprzętem grającym niektórzy słyszą różnicę inni nie!

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Pewnie tak jest, ale akurat w moim przypadku gdy zobaczyłem pierwszy raz na oczy ten TV w sklepie, to już na materiale demonstracyjnym widać było duże artefakty w około postaci, która biegła po plaży :(
 
Do góry