Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Forum jest dla każdego - zarówno zadowoleni jak i niezadowoleni mogą wyrazić opinie .Co dla jednych jest super dla innych może być bublem .Niestety ja dostrzegłem wady tego TV i chcę przestrzec innych przed pochopną decyzją , to że może 2/100 egzemplarzy jest w miarę ok nie znaczy że to jest udany model .
 

mitch

New member
To ja również do znudzenia powtórzę: proszę o podanie modelu TV lepszego od 55PUS6561 w cenie nie przekraczającej ceny Philipsa. Niestety, sąsiad dalej mnie o to męczy. Jak będzie tańszy, to nie zaszkodzi, bo choć maniak piłki nożnej, to przy tym pieniądze woli wydać na karnet na mecze i podróże niż na pudło wiszące na ścianie. Ktoś coś podpowie?
 
Starą poczciwą TX-P55VT50E - na aukcji stoi używka już 3050 :) To żart , ale sam mam taki dylemat co do 3500 żeby dało się oglądać i nie narzekać na forum bo niektórym strasznie przeszkadzają negatywne opinie o TV marki bodajże TP- Vision kiedyś porządny PHILIPS to był ......
 

Caparzo

New member
Bez reklam
To może nie można sie napalać i czekać? Aż bedą promocje, aż sie dozbiera kase na co innego? Bo większa połowa pisze że ma tv ale trzeba wymienić bo tak.. Widocznie nie trzeba :) Po co sie napalać?
 
Niestety ale rozmiar ma znaczenie i jak się raz obejrzy coś na parę cali większym ekranie to ciężko się nie napalać .Tym bardziej że było gran derbi 2016 :) .A czekać można - tylko co producenci zaoferują np. w przyszłym roku .
I tak wszystkim nie dogodzą ,tak jak w życiu :) Jednemu podoba się córka - drugiemu teściowa...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Można tą i tą :p

To że coś wyjdzie w nowym troku to niebbędziw to skok technoloiczny jak 10 lat temu. Jedynie mogą ulepszać te matryce, te błędy co ludzie zgłaszają . A czy coś nowego będzie? Kolejny polepszacz a i tak bedą gadać że znowu 60Hz a nie 100...
Zamiast sie napalać trzeba zacząć myśleć jak człowiek a nie widzieć tv i kombinować
 

xgrey

New member
Forum jest dla każdego - zarówno zadowoleni jak i niezadowoleni mogą wyrazić opinie .Co dla jednych jest super dla innych może być bublem .Niestety ja dostrzegłem wady tego TV i chcę przestrzec innych przed pochopną decyzją , to że może 2/100 egzemplarzy jest w miarę ok nie znaczy że to jest udany model .



Masz racje, że forum jest do dzielenia się opiniami, ale co daje pisanie w kółko o tym samym ? Myślicie, że jak 1000 razy napiszecie, że tv ma banding to Ci którym to nie przeszkadza, albo go nie zauważają nagle przekonają się jakiego bubla to kupili i zaczną tez tylko narzekać ? Moim zdaniem nie.
Krytyka jest jak najbardziej wskazania, byle była sprawiedliwa, rzeczowa i dobrze napisana, używanie określeń typu bubel czy złom jest zwyczajnie krzywdzące dla tego modelu i niepotrzebnie może zniechęcać innych którzy się zastanawiają nad jego zakupem, a nie mają aż tak wyśrubowanych wymagań co do jakości matrycy.
Wystarczy napisać krótko, że jeżeli jesteś wyczulony na punkcie bandingu i nie możesz z taka cecha żyć to odpuść sobie ten model, a jeżeli banding Ci nie przeszkadza, albo nawet go nie zauważasz to jest to jest to bardzo dobra propozycja.
Sens przekazu mamy ten sam, ale nie staramy się na siłę wmawiać innym, że to złom którego maja unikać.
Trochę wyrozumiałości i obiektywizmu.
 

mitch

New member
Tak jak od audiofila nie możesz wymagać, by przestał narzekać na sprzęt i generowany przez niego dźwięk, tak niektórzy mają wadę wzroku i wszędzie widzą banding. Dla jednego i drugiego pewien poziom jest nieakceptowalny i już. Jak chciałem kupić audio do domu, to wychodzi, że za 4 tys to w najlepszym razie sobie mogę kupić dwa głośniki. A gdzie reszta sprzętu?! To absurd, bo nawet jeśli usłyszę różnicę pomiędzy sprzętem za 5 i 10 (czy 15) tys, to ta różnica nie jest tyle warta.

Tak samo przy tv czy samochodach. Jak kogoś stać, to kupuje 2 czy 4 razy droższy sprzęt. Ale brandzlowanie się nad tym uważam za chory pomysł, zwłaszcza że nadal nikt nie podał lepszego modelu w tej cenie. Skoro S klasa jest taka dobra, to dlaczego wszyscy nie jeździmy mercedesami? ;)
 

strazakp

Banned
Właśnie przeglądalem sobie TV innych marek do kwoty 4000zl. Moja uwagę zwróciły TV marki Panasonic. Jest kilka modeli które można kupić do tej kwoty i w rozmiarze 55". Co powiecie o tej marce?
Coś mi się wydaje że w Philips pójdzie w niepamięć ;-) i dlatego szukam alternatywy. Coś czuję że w tej cenie to będzie ciężko z matryca 100/120Hz więc jestem w stanie z tego parametru zrezygnować na korzyść dobrego i czystego obrazu.
 

pepka

Member
Bez reklam
^ ale Ty zmienny jesteś ;-)
100Hz w cenie Phila to raczej nie ma (no może TCL).
Upłynniacze w Sony trzeba przetestować na jakimś meczu i będziesz wiedział czy matryca 60Hz daje radę.
 

fornalf1

New member
To może i ja dodam swoją historyjkę.
Na forum trafiłem na MOJE SZCZĘŚCIE po kupnie tego niesfornego Philipsa vel. TP vision,
ponieważ po przeczytaniu całego tego tematu nigdy nie zdecydowałbym się na jego zakup.
A tak w mojej ocenie mam świetny Tv w dobrej cenie.
Nie wiem, czy to moje niewygórowane wymagania, czy trafiłem odziwo na dobry egzemplarz ale...
Czerń może nie jest smolista ale mi wystarczy.
Biel na dobrym poziomie.
Clouding minimalny. Bez żadnych chamskich prześwitów
A ten cały banding to u mnie wygląda tak, że jak go szukam to da się dostrzec minimalny pas z prawej strony ekranu. Gdy po prostu oglądam film lub mecz nie dostrzegam tego.
Strasznie bałem się androida. Zupełnie nie potrzebnie. Oczywiście zdarza się że zawiesi się jakaś aplikacja, ale jeszcze nigdy w przeciągu miesięcznego testowania tv nie musiałem wyciągać wtyczki z gniazda.
Na koniec chciałbym napisać że są to tylko moje subiektywne odczucia a te każdy może mieć inne. Dlatego też każdy powinien osobiście przetestować ten tv, może akurat przypadnie mu do gustu. Ja jak i cała moja rodzina jesteśmy zadowoleni. No, to tyle pozdrowienia :)
 

strazakp

Banned
^ ale Ty zmienny jesteś ;-)
100Hz w cenie Phila to raczej nie ma (no może TCL).
Upłynniacze w Sony trzeba przetestować na jakimś meczu i będziesz wiedział czy matryca 60Hz daje radę.
Wiem że nie dostanę 100Hz w tej cenie a nawet do 4000zl.
Właśnie kwestia uplynniaczy...Gościu w sklepie włączył mi mecz piłki na Sony xd7005 i wyglądało całkiem dobrze.

A co z Panasonicami???
 

bluray

Banned
" ... Gościu w sklepie włączył mi mecz piłki na Sony xd7005 i wyglądało całkiem dobrze. "
Pamiętaj, że dema mają nawet 60 fps i taki film będzie działał super płynnie na 60Hz matrycach. To takie celowe oszustwo producentów.
My dostajemy w SAT/NTC 1080i 50 hz czyli 50 półobrazów = 25 fps.
 

jmahorow

New member
1. Widziałem go wczoraj i dzisiaj w MM. Robiłem test szarości z serwisu Philipsa. Wczoraj wydawało mi się, że jest prawie ideał, dzisiaj jak zobaczyłem w nieco innym oświetleniu wyszły mankamenty technologii direct led. Potem przeniosłem się do xd8005 jest o niebo lepiej. Co prawda to edge led, ale tło prawie żyleta. Krańce ekranu lekko ciemniejsze, ale pole super. W tym pierwszym pomimo, niezbyt równego podświetlania obraz wyglądał super. Demka wg mnie wyglądały jaśniej niż na pus6561. Obraz z Dvb-t mógł być. Innych źródeł obrazu MM nie miał.

2. Moja żona czepiła się ambi light i zastanawiam się nad Philipsem z podświetleniem edge led czyli pus7101. Cena większą o 200 zł, widziałem foty podświetlenia od innego użytkownika z naszego forum. Obraz jak na zdjęcia z ekranu mnie zadowolił. Banding jest, ale on mi nie przeszkadza. Mam go w...

Proszę o opinie osób, które mają lub widziały pus7101 na żywo. Czy są jeszcze jakieś inne różnice niż rodzaj podświetlenia?
 
Ostatnia edycja:

memento_

New member
Nadal mnie dziwi to jak ludzię na siłę się pchają w "przeciętne 4K" do 3500 zł... a to matryca IPS z kontrastem około 1000/ a to banding, a to niby matryca 120hz na której występują aferakty... Nie ma co się oszukiwać solidne TV od których możemy oczekiwać efektu "WoW" powoli zaczyna się od 5000 zł, rozmawiamy tutaj o matrycach VA, fajnym kontraście oraz przyzwoitym HDR. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem SONY W755C, którego kupiłem jako czasową - przekąske na 2 latka, mając w kieszeni 3200 zł nie spoziewałem się niczego nadzywczajnego bo przecież FULL HD odchodzi powoli do lamusa :) Matryca VA 120hz zero aferaktów, akcepotwalny InPUT LAG na poziomie około 34 ms. nie zauważyłem też bandingu więc zakup z pewnością udany :) Subiektywnie moge tylko zasegurować, uderzajcie w FULL HD jeśli Wasz budżet jest mocno okrojony, w ten czas przeczekacie okres przeciętnych modeli 4K i z dwa lata uderzycie w 2x lepsze UHD modele taka moja rada. Swego czasu miałem model Panasa AS640 lecz musiałem go sprzedać mimo fajnego obrazu, Input Lag około 55 okazał się za mocny jak dla mnie kompletnie nie akceptowalny,
przeczekałem, czaiłem się tak jak i Wy na 4K... lecz po wielogodzinnych rozmowach z ekspertami, czytaniem zagranicznych portali odpuściłem wydaje mi się, że był to optymalny ruch za taka cenę.
P.S
widziałem w sklepie jak gra ten Philips nawet fajnie niby ambi, 4k Hdr słaby ale jest, lecz Panowie jak ma to dobrze grać z IPS i takim kontrastem :D ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry