Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

pepka

Member
Bez reklam
Człowieku dla jakiego koncernu pracujesz że takie głupoty tu piszesz, Ja mam ten telewizor i jak pisałem już tu wielokrotnie obraz jest żyleta, nie mówiąc o 4K. Każdy program telewizyjny jest nadawany z różną jakością i przestań wmawiać tu ludziom że kupili bubel, bo powoli już nikt Ci nie wierzy.


Co prawda to nie do mnie... ale w co mamy nie wierzyć?
W "banding gate"? Jak narazie materiał tutaj zamieszczony pokazywał tą przypadłość. Więcej, 100% filmów go zawierało ;-).
Nie zmienia to faktu, że w tym przedziale cenowym specyfikacja Philipsa góruje nad konkurencją... pomijając (być może dla kogoś niewidoczne) "bonusy" ;-).
 

mitch

New member
Ja bym to raczej rozpatrywał w kategoriach wady wzroku, podobnej do wady słuchu niektórych osób - audiofili. Wady wzroku, która tak jak w przypadku audiofili jest bardzo kosztowna.
 

futureshock

New member
Miał ktoś z was problem z przerywającym dźwiękiem przy głośnikach zarówno tych z tv, jak i przy podłączonych zewnętrznych (w moim przypadku kino domowe)?

Powoli już tracę cierpliwość do tego philipsa...
 
Ostatnia edycja:

cytak

New member
Markety mają wszystkie te największe stronę internetową i wysyłkę do domu za opłatą bądź darmo..wiadomo, że chodzi o sprzedaż internetową.

I tak, 14 dni wynosi zgodnie z ustawą. Te 30 dni to może dana sieć mieć czasowo jako bonus, jak np. x kom ostatnio.

Btw. Biel u mnie i weź to używaj jako monitora..Brudne jakby 5 lat zakurzone leżało.
Od poczatku takie cos mialaes? Jest szansa ze wada moze sie pojawic po jakims czasie?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Lionel

New member
Człowieku dla jakiego koncernu pracujesz że takie głupoty tu piszesz, Ja mam ten telewizor i jak pisałem już tu wielokrotnie obraz jest żyleta, nie mówiąc o 4K. Każdy program telewizyjny jest nadawany z różną jakością i przestań wmawiać tu ludziom że kupili bubel, bo powoli już nikt Ci nie wierzy.

Skąd się typie urwałeś, że takie zarzuty mi stawiasz ?
Przeczytaj sobie cały temat. Ocen filmiki, które tu ludzie wrzucają, przeczytaj oponie wielu ludzi i dopiero się wypowiadaj.
A nie wpadasz tu, nie wiesz kompletnie o co chodzi i piszesz jakieś śmieci. Ogarnij się.
Co ma jakość nadawanych programów i 4K do bandingu ?
Jezu co za typ...

P.S. Pracuję dla Durexa.
 

Rokko32

New member
Skąd się typie urwałeś, że takie zarzuty mi stawiasz ?
Przeczytaj sobie cały temat. Ocen filmiki, które tu ludzie wrzucają, przeczytaj oponie wielu ludzi i dopiero się wypowiadaj.
A nie wpadasz tu, nie wiesz kompletnie o co chodzi i piszesz jakieś śmieci. Ogarnij się.
Co ma jakość nadawanych programów i 4K do bandingu ?
Jezu co za typ...

P.S. Pracuję dla Durexa.
Jeśli masz wadę wzroku to idź do okulisty, podejrzewam że ześwirowałeś na punkcie tego bandingu i nawet jak kupisz telewizor za 30 tysięcy to też zauważysz jakieś pasy itp. rzeczy i nie wmawiaj ludziom że źle widzą albo nie chcą widzieć, kupiłeś zwalony tv to go oddaj, zamień, kup inny i tyle. Telewizory w ciągu roku sprzedają się w mln egzemplarzy a tutaj komentuje kilkadziesiąt osób, po to jest zwrot towaru aby się przekonać samemu co i jak a nie pisać że każdy to bubel albo wszyscy co są zadowoleni mają wadę wzroku.
 

jmahorow

New member
Jakie ma to znaczenie Panowie. Banding jest czy nie? Ja po 3 tyg użytkowania jestem zadowolony. Android daje wiele możliwości. Piłka nożna to nie wszystko :) Faktycznie podświetlenie jest nierówne. U mnie jest jakby w kolumnach, przy jednolitych kolorach to widać. Przy filmie, koncercie czy sporcie nieeeee. Nie ma to znaczenia, żadnego. Może wymienię w MM na inny egzemplarz, ale chciałabym wiedzieć która seria ma lepsze podświetlane. Czy z września czy listopada, a może trzeba kupić z lipca. Moja jest z sierpnia i na jednolitych tłach widać niezbyt równe podświetlane. Procesor jest szybki, Ramu dużo. Zastanawiam się nad apka do ubijania aplikacji i usunięciem tego p...wybierania głosowego. Czy da się to wyłączyć, żeby od razu móc używać klawiatury z pilota?

Send by HTC 10
 
Ostatnia edycja:

nightcon

New member
Zdejmuje jutro "znóóóów" tv ze ściany to dam znać jaką mam wersję. Oddaje do sklepu jutro i biorę na testy następny. Jak będzie kupa znów to no cóż, oleje po prostu ten model i poszukam czegoś innego chociaż w tej chwili nie mogę niczego w tym zakresie (około) znaleźć.

edit: drugi model ktory oddaje to 09/2016
i chyba juz oleje nawet spraedzanie trzeciegi i wezme cos fullhd do okolo 4k
 
Ostatnia edycja:

Domely

New member
Kupiłem dzisiaj to cudo i jestem zdegustowany...
Mój stary 47pfl6008 przy tym to żyleta.
w PUS6561 obraz jakiś taki różowo czerwony, czarny to raczej szary, dźwięk duuuuużo gorszy, banding jak cholera.
Kombinuje z ustawieniami i dalej dupa.
Nie wiem jak nie uda mi się go doprowadzić do porządku (a wszystko na to wskazuje) to oddaje to g.... do sklepu!
Jedyna jego zaleta jest taka że był tani - 3000 (z ratą gratis) w MM w Piasecznie.
Czy ktoś z Was kto twierdzi że ma żyletę może podzielić się ustawieniami?

Pozdrawiam
 

Lionel

New member
Kupiłem dzisiaj to cudo i jestem zdegustowany...
Mój stary 47pfl6008 przy tym to żyleta.
w PUS6561 obraz jakiś taki różowo czerwony, czarny to raczej szary, dźwięk duuuuużo gorszy, banding jak cholera.
Kombinuje z ustawieniami i dalej dupa.
Nie wiem jak nie uda mi się go doprowadzić do porządku (a wszystko na to wskazuje) to oddaje to g.... do sklepu!
Jedyna jego zaleta jest taka że był tani - 3000 (z ratą gratis) w MM w Piasecznie.
Czy ktoś z Was kto twierdzi że ma żyletę może podzielić się ustawieniami?

Pozdrawiam

Tylko nie mów, że czytałeś ten cały temat i mimo to go kupiłeś ? :mrgreen:
 
To ma być jakość - chyba bylejakość ....

Też dałem się namówić na najlepszą opcje w klasie cenowej i po wielu opiniach zdecydowałem się na zakup cudownego produktu TP - Vision ( chińczyka pod marką Philips ) .W sklepie z jedną ratą gratis kupiłem 55" ale jutro jadę oddać .Ten TV to tragedia jakościowa ( chyba że taki model akurat dostałem , w co nie chce mi się wierzyć ...) . Testowałem cały weekend oglądając mecze i szczęka mi opadła - bynajmniej nie z tego jaki to efekt WOW daje TV .
Widoczne pasy to po pierwsze ( sygnał z NC+ ) , po drugie brak czerni ( szarość z ambi trochę lepiej ) .Ale najgorsza płynność mój pierwszy LCD JVC 37 HB1BU bije ten doskonały produkt ma bardziej płynny obraz ( a plazma TX-P42X60E którą również mam bije ten doskonały produkt pod każdym względem- bynajmniej dla mnie ) .Bawiłem się trybami i ustawieniami , nie dało rady uzyskać choćby w 1/10 zadowalającego mnie efektu .Co z tego że TV ma androida i mnóstwo aplikacji jak obraz nie do zaakceptowania ( chyba że stara plazma TX-P42X60E wypaczyła mój wzrok ) .
Po zwrocie biorę na próbę jakiegoś FHD (jak jeszce znajdę ) - Panasa albo Sony bo widzę że chyba lepsze jakieś dobre FHD niż 4K marnej jakości .
A i żeby nie było że Philips ma kiepskie wszystkie produkty kupiłem jeszcze w pakiecie z TV sokowirówkę Philips Żonie ta działa świetnie ....
Niestety powoli dochodzę do wniosku że jeśli następne modele LCD ,które wezmę również będą tak kiepskie to poszukam używanej większej plazmy i poczekam na spadek cen OLED ( mam już Boxa android z którego korzystam więc brak smarta przeżyję ).:hmm:
 

strazakp

Banned
Ja jednak spróboje sam na własnej skorze...najwyżej również oddam po kilku dniach...Na OLEDa na razie mnie nie stac, moze przy nastepnej zmianie tv za ok 4-6lat ;-)

Też dałem się namówić na najlepszą opcje w klasie cenowej i po wielu opiniach zdecydowałem się na zakup cudownego produktu TP - Vision ( chińczyka pod marką Philips ) .W sklepie z jedną ratą gratis kupiłem 55" ale jutro jadę oddać .Ten TV to tragedia jakościowa ( chyba że taki model akurat dostałem , w co nie chce mi się wierzyć ...) . Testowałem cały weekend oglądając mecze i szczęka mi opadła - bynajmniej nie z tego jaki to efekt WOW daje TV .
Widoczne pasy to po pierwsze ( sygnał z NC+ ) , po drugie brak czerni ( szarość z ambi trochę lepiej ) .Ale najgorsza płynność mój pierwszy LCD JVC 37 HB1BU bije ten doskonały produkt ma bardziej płynny obraz ( a plazma TX-P42X60E którą również mam bije ten doskonały produkt pod każdym względem- bynajmniej dla mnie ) .Bawiłem się trybami i ustawieniami , nie dało rady uzyskać choćby w 1/10 zadowalającego mnie efektu .Co z tego że TV ma androida i mnóstwo aplikacji jak obraz nie do zaakceptowania ( chyba że stara plazma TX-P42X60E wypaczyła mój wzrok ) .
Po zwrocie biorę na próbę jakiegoś FHD (jak jeszce znajdę ) - Panasa albo Sony bo widzę że chyba lepsze jakieś dobre FHD niż 4K marnej jakości .
A i żeby nie było że Philips ma kiepskie wszystkie produkty kupiłem jeszcze w pakiecie z TV sokowirówkę Philips Żonie ta działa świetnie ....
Niestety powoli dochodzę do wniosku że jeśli następne modele LCD ,które wezmę również będą tak kiepskie to poszukam używanej większej plazmy i poczekam na spadek cen OLED ( mam już Boxa android z którego korzystam więc brak smarta przeżyję ).:hmm:
 

jmahorow

New member
1. Nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie. Z jakiego miesiąca produkcji macie telewizor, który ma dobre (lepsze) podświetlane?

2. Który model sonego proponujecie z 4k i hdr? Oczywiście 55 cali wchodzi w grę.

3. Napisz wkrótce co ciekawego odkryłem :)

Send by HTC 10
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Ad.2 To zależy czy ma byc 100Hz i jaka kasą dysponujesz. W moim zasięgu budżerowym jest jedynie Sony 55xd7005 który ma 4k, HDR ale matryna 50lub60Hz. Tv mozna kupić juz za ok 3900zł w sieci.

1. Nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie. Z jakiego miesiąca produkcji macie telewizor, który ma dobre (lepsze) podświetlane?

2. Który model sonego proponujecie z 4k i hdr? Oczywiście 55 cali wchodzi w grę.

3. Napisz wkrótce co ciekawego odkryłem :)

Send by HTC 10
 

jmahorow

New member
Ad.2 To zależy czy ma byc 100Hz i jaka kasą dysponujesz. W moim zasięgu budżerowym jest jedynie Sony 55xd7005 który ma 4k, HDR ale matryna 50lub60Hz. Tv mozna kupić juz za ok 3900zł w sieci.

Ok dziękuję, a oczko wyżej z matrycą 100 hz? Czy Sony ma androida? W philips działa super, można kilka ciekawych aplikacji zainstalować :)
 

nightcon

New member
1. Nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie. Z jakiego miesiąca produkcji macie telewizor, który ma dobre (lepsze) podświetlane?

2. Który model sonego proponujecie z 4k i hdr? Oczywiście 55 cali wchodzi w grę.

3. Napisz wkrótce co ciekawego odkryłem :)

Send by HTC 10

1. Napisalem wyzej. 09/2016 z MM Torun. 3 modele sprawdzilem. Wszystkie maja banding. Chcialem kupic inny tv skoro te byly felerne. Posprawdzalem 3 inne modele innych firm 2x fullhd 55", 1x 4k uhd innego. Wszystkie mialy przy tescie co? Banding... Stwierdzilem, ze pier... ten banding skoro inne tv led tez to maja w wiekszym lub mniejszym stopniu i wzialem z powrotem phillipsa felernego. Przy okazji przypomnialo mi sie dlaczego kiedys wzialem plazme panasonica, a nie jakis led.
2. Patrz wyzej. Przynajmniej z polki 5k podejrzewam, ze cudow nie ma, a i wyzej led tez bym sie nie spodziewal. No ale ekspertem nie jestem.
 

strazakp

Banned
Ok dziękuję, a oczko wyżej z matrycą 100 hz? Czy Sony ma androida? W philips działa super, można kilka ciekawych aplikacji zainstalować :)
Sony z 100Hz to chyba dopiero modele 55xd85. Mi sie np bardzo podoba 55xd8599 ktory w Euro kosztuje teraz 5550zł...za drogo, ale tv super.Jak masz tyle kasy na tv to polecam ten model. Tak Sony mają Androida i juz wersje 6
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
Byłem dzisiaj w MM zerknąć ponownie na KS7000, ale tym razem ze wszystkim co trzeba - z paletami barw jednolitymi, swoim materiałem filmowym HD, banding testem i meczem.

Najbardziej denerwujące jest to, że jak w każdym markecie, tak i tutaj jest pełne oświetlenie i np. czy wczytasz biały czy szary, to finalnie nawet nie bardzo widać czy jest biel czy szarość, także te sprawdzenia kolorów słabo strasznie wychodzą, zupełnie inne efekty mogą być całkiem po ciemku.

Nie dojrzałem jednak żadnych pasów na tle jednolitym, a u mnie w Philipsie na szarym pasy widać nawet przy pełnym oświetleniu pokoju.

Co jednak ważne, nie dojrzałem bandingu ani na meczu ani na banding teście i co ciekawe upłynniacz działa zupełnie inaczej niż w Philipsie, jest płynnie, nie ma takiego obrazu skokowego, ale jednocześnie nie robi się z filmu parodii jak na PNM, że wszystkie postacie wręcz latają w powietrzu i jest ten nieszczęsny efekt opery mydlanej. Tutaj jest ten złoty środek - jest płynność, nie ma opery mydlanej, a i tak nie bawiłem się ustawienaimi dokładnymi.

Zerknąłem też na ten Sony wyżej wymieniony, bo parę razy się przewijał w temacie i jestem zaskoczony też na plus, ale odrzuciłem dość wcześnie i tak, bo doszedłem do wniosku, że IPS jest mi totalnie zbędny, oglądam TV i tak dokładnie na wprost z 'fotela leżącego', co innego jakbym do salonu jednak szukał, gdzie cała rodzina ogląda. Tam IPS by się na pewno lepiej sprawdził.

Sony DX7005 na cenę wyjściową w MM 4198 zł, ale mają tę akcje, że jedna rata do spłacenia, najmniej 12 rat, więc -504 zł. Wychodzi niewiele więcej co za Philipsa..

KS7000 w MM słabo cenowo, ale komputronik ma 49" za 4500 zł, bo -500 zł można wybrać przy płatności nieratalnej.

Aha, był też wystawiony OLED 1080p LG = LG 55EG910V i nie wiem czy jakaś taka sztuka przepalona wystawiona, ale obraz mnie wcale nie przekonął. Tutaj jednak też TV odpada od razu, bo nie mam możliwości po prostu więcej niż 49" w pokoju umieścić, musiałbym cały pokój przearanżować, a nie ma OLEDa 49" niestety.

Nie wiem czy i jak można ufać sprzedawcy w MM w tym temacie, ale pytałem o tę obudowę w Samsungu i odklejanie się na rogach, to nie kojarzył takiej sytuacji i zwrotów do sklepu z tego powodu.

Co ciekawe jak wspomniałem, że pod PS4 Pro też w dużej mierze telewizor, to pytał mnie właśnie czy widziałem artykuł nt. problemów Sony z input lagiem i usuwaniem tematu. :p

Nie wciskał też Sonego, bo tutaj się te pytania pojawiały, ale też krytycznie do niego nie podchodził poza tym, że pod PS4 Pro mi to pytanie o input lag zadał, raczej neutralnie w temacie tej marki się wypowiadał.
 
Ostatnia edycja:
Do góry