Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

jbrach

New member
Dziś o 6 rano sam się uruchomił ;-) a i nie mogę go sparować z mostkiem hue philips 2.0. Parowac i paruje ,ale potem wyskakuje : proces org.droidtv.ambihue został zatrzymany.
 

Cavallino

Banned
nie wiem czy to przez upscaling, nawet nie wiem czy idzie go wyłaczyć? czy dam rade je wygładzić?
można w ogóle ogladać zwykłe HD na tego typu telewizorze?

W sensie, że ma się świecić co któraś linia, a reszta ma być czarna?
Czy chcesz widzieć swój malutki obraz w okienku, a reszta ekranu miałaby pozostać czarna?

Wyłączyć idzie - wystarczy ustawić oryginalny format/rozmiar obrazu.
Pociesznie wtedy wyglądają zwłaszcza kanały SD - jak znaczek pocztowy na ekranie...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W MM właśnie pokazał się 49" w dość dobrej cenie 3899. To o 600 taniej niż w Euro. Sądzę, że ci drudzy dołączyli podatek od nowości bo za 55" brali tylko 200 zł więcej. Albo zaraz zrobią wielką promocję o 600 zł by się ludziska rzucili...
Mogłem porównać ze stojącym w pobliżu 6550 i pomijając rozdzielczość ten starszy na tym samym materiale wypadał wyraźnie słabiej. Gorsze przejścia tonalne i więcej artefaktów. Jednak i w nowym walka z artefaktami wydawała się przegrana (może to kwestia ustawień na min albo wyłączona walka z nimi). W każdym razie mój 8605 w pozycji średniej radził sobie znacznie lepiej.
 

Dax88

New member
W sensie, że ma się świecić co któraś linia, a reszta ma być czarna?
Czy chcesz widzieć swój malutki obraz w okienku, a reszta ekranu miałaby pozostać czarna?

Wyłączyć idzie - wystarczy ustawić oryginalny format/rozmiar obrazu.
Pociesznie wtedy wyglądają zwłaszcza kanały SD - jak znaczek pocztowy na ekranie...

poszukam dziś opcji z tym oryginalnym formatem, chce mieć na dużym ekranie obraz w rozdzielczości 1920x1080, myślę że wtedy tekstury będą wyglądać w GTA trochu przyjaznej przy dużej prędkości, bo gdy postacią ide jest spoko ale jak się cisnie autem to już średnio.
tak, tak przełączania styl obrazu na *grę*
 

Cavallino

Banned
poszukam dziś opcji z tym oryginalnym formatem, chce mieć na dużym ekranie obraz w rozdzielczości 1920x1080,

Jeśli chcesz oglądać fizyczne 1920*1080 na całym ekranie, to musisz kupić telewizor HD.

W UHD cały ekran ma kilka razy więcej pikseli, więc siłą rzeczy muszą się świecić wszystkie, czyli obraz HD musi być rozciągnięty do UHD.
 

TasieK79

Member
w ustawieniach ambi ;-) jeśli możesz sprawdź to proszę tak z czystej ciekawości. Od momentu jak to wyłączyłem jest ok.

u mnie wygaszanie jest włączone i działa wszystko bez problemu, na razie od aktualizacji nic się nie dzieje w codziennym użytkowaniu tego modelu (55 cali)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie sprawdzałem wygaszania ambilightu, ale z ciekawości będę to teraz robił.
 

Maciejj

New member
A ja mam pytanie, czy 6561 będzie lepszy niż 7170 - kupiłem tydzień temu i szczerze jestem bardzo rozczarowany - zastanawiam się nad zwrotem...

Powodem jest spora ilość artefaktów przy włączonej opcji natural motion - musze mieć zupełnie wyłączoną żeby ich nie było - sygnał mam z kablówki multimedi- jakość i siłe na dekoderze pokazuje na full. Do tego filmy z youtube też mają dużą ilość artefaktów a internet ma 70mbps.
Do tego dosyć mocno widoczne przejścia między odcieniami kolorów, no i słaby scaling zwykłych kanałów - bardzo duża pixeloza.
Próbowałem już wiele opcji ustawień i nie wiele to daje...

Czy po 6561 moge się spodziewać czegoś lepszego czy będzie podobnie ?
zależy mi na ambilightcie, bo tak to chyba bym sobie już odpuścił philipsa
 

Maciejj

New member
niestety nie, to może coś zmienić ?
Dziwi mnie to trochę bo razem z kolegą kupiliśmy tego samego dnia, i u niego jest sporo lepiej, a tez nic nie robil
 

Maciejj

New member
jakies wskazówki konkretniejsze bys miał ?
ogolnie bawiłem się ustawieniami ostrości, kontrastem itp, ale nic mi to nie daje, najbardziej draznia mnie te artefakty przy natural motion, a za bardzo nie chce rezygnować z tej opcji
 

wasiu

New member
Pytaj u kikiego. Do mnie dotarł bardzo szybko i sprawnie.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka
 

Unreal

New member
Skalibrowany?
I jakie wrażenia z oglądania.
Watro kupić ten TV?
Zastanawiam się nad (poza Philips 55PUS6561 - po tak pozytywnej opinii użytkownika kiki) nad Sony KD-55XD8505 oraz LG 55UH7707, ale naczytałem się pełno negatywnych opinii na temat tych TV.
 

wasiu

New member
Mam go zbyt krótko abym mógł wydać opinie. Na tą chwilę złego słowa nie mogę powiedzieć. Tak skalibrowany.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry