Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

mikdun

New member
Zawiodłem się wczoraj. Na próbę podłączyłem dysk twardy aby spróbować nagrywania i zatrzymywania programów.
Niestety działa to tylko dla DVB-T. Przy sygnale z HDMI piszę że nie może nagrywać. :-(
 

jkl777

Member
Po 22 miesiacach dopadl mnie "smog". W pomieszczeniu ze srednia pylow PM2.5 na poziomie 10. Szkoda, bo mialem tylko male wycieki swiatla i lekki banding. Na szczescie po zakupie zrobilem zdjecia matrycy i mam porownanie z obecnym wygladem "smogu".
 

jkl777

Member
To masz jeszcze gwarancję.

Z tego co pisza tu na forum to bedzie droga przez meke jesli chodzi o gwarancje. Skorzystalem z rekojmi.

A tak szkoda mi tego TV, bo zainwestowalem w HUE. 4xHUE GO + 1xBLOOM + 1 Żarowka Color.

Trafil mi sie nawet egzemplarz bez razacych niedociagniec ze strony matrycy. A teraz na dwoje babka wrozyla. Kolejne zamieszanie.

// A w ogole to dziwna sprawa z tym "smogiem". Panas ET60 kilka lat wisi w pokoju obok i nawet plamki "brudu" a Philips dwoch lat nie wytrzymuje. Te telewizory to do sterylnych laboratoriow sa przeznaczone?
 
Ostatnia edycja:

Rokko32

New member
Z tego co pisza tu na forum to bedzie droga przez meke jesli chodzi o gwarancje. Skorzystalem z rekojmi.

A tak szkoda mi tego TV, bo zainwestowalem w HUE. 4xHUE GO + 1xBLOOM + 1 Żarowka Color.

Trafil mi sie nawet egzemplarz bez razacych niedociagniec ze strony matrycy. A teraz na dwoje babka wrozyla. Kolejne zamieszanie.

// A w ogole to dziwna sprawa z tym "smogiem". Panas ET60 kilka lat wisi w pokoju obok i nawet plamki "brudu" a Philips dwoch lat nie wytrzymuje. Te telewizory to do sterylnych laboratoriow sa przeznaczone?


Ja nie miałem problemów z wyczyszczeniem matrycy, wysłałem do serwisu fotki z zabrudzeniami i już za 3 dni miałem Panów z serwisu, zabrali TV i po tygodniu miałem go z powrotem i jak na razie do dzisiaj jest wszystko w porządku, mam nadzieję że w jakiś sposób został zabezpieczony przez serwis żeby ponownie nie było tego efektu. Pomimo tego dziwię się że 21 wieku TV mają tego typu problemy, ktoś dał ciała w Philipsie i po prostu źle zaprojektował TV.
 

Rokko32

New member
To nie wina Philips tylko tego czym oddychasz i masz za oknem.
Smog nie jest od dzisiaj tylko od wielu wielu lat i jakoś nigdy Mój żaden TV LCD nie miał z tym problemu tylko Philips w tym modelu. Popełnili jakiś błąd konstrukcyjny i teraz odbija się na użytkownikach tego TV
 
QM163E_U_0.26.39.0 – Date: 2019/04/16
- Wifi Connection Improvements
- Google Security Patches
- Fixed BBCiplayer Playback Issue
- CEC Wakeup Issue from Standby

ten sam soft do pus7101 u mnie pojawił sie problem z ARC czyli kanałem zwrotnym nie zawsze podaje dziwek na amp. ktos ma tez ten problem?
 

Rokko32

New member
Nie zupełnie.
Przez dziesiątki lat nie było smogu w Polsce.
Smog był zawsze tylko nikt o tym nie mówił i nikt tego nie badał, węgiel i piece są od dawna. Słyszałeś może żeby kiedyś jakiś kineskopowy TV był zabrudzony?, a teraz jest bardzo delikatna technologia, dotkniesz paluszkiem i już ekran potrafi się odkształcić :)
 

bomel91

New member
QM163E_U_0.26.39.0 – Date: 2019/04/16
- Wifi Connection Improvements
- Google Security Patches
- Fixed BBCiplayer Playback Issue
- CEC Wakeup Issue from Standby

ten sam soft do pus7101 u mnie pojawił sie problem z ARC czyli kanałem zwrotnym nie zawsze podaje dziwek na amp. ktos ma tez ten problem?


Mam to samo. Jedynie po poprzedniej aktualizacji nie było tego błędu, ale z kolei po włączeniu tv często z automatu włączał się obraz że źródła na którym jest kino domowe. Teraz jest powrót do tego co było wcześniej, czyli gubienie dźwięku czy zmianie kanałów i źródeł.
 

jkl777

Member
To masz jeszcze gwarancję.

Masz moze jakis kontakt do ogarnietego czlowieka z fabryki w Gorzowie? Bo ja juz nie mam sily do tych gosci z Philipsa. 20 dni mija od czasu jak sprawa miala byc "zalatwiona" w Gorzowie, a tu ZADNEGo kontaktu i jeszcze telefonow nie odbieraja. Wyslij mi PM to podam moje dane reklamacyjne.
 

mirmur1

Member
witam szanownych użytkowników...
cieszyłem się że do tej pory mnie to omijało, niestety i mnie dopadło :(
jest już po gwarancji i pytanie co mogę zrobić i ile to może kosztować :-(
 

Attachments

  • IMG_20190629_144452[1].jpg
    IMG_20190629_144452[1].jpg
    586,1 KB · Wyś: 50

RafalKL

Member
ze zdjęcia wynika że zgasły Ci dwie listwy LED, do kupienia całe komplety na aliexpress, musisz tylko sprawdzić jaki masz typ tych listew, miałem to samo w moim 6550, zgasła mi pierwsza od góry a po jakiś dwóch tygodniach zgasł cały ekran, komplet takich listew kosztuje sto kilka zł, tylko czeka się długo, niekiedy ponad 3 tyg., serwis zajmujący się tego typu naprawami bierze 250-350 zł za wymianę, ja zrobiłem to sam


nie jestem pewien na 100% ale ten zestaw powinien być do Twojego TV:
https://pl.aliexpress.com/item/3297...41-4753-8697-558a90da1056&transAbTest=ae803_5
 
Ostatnia edycja:
Do góry