Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

drosophilia

Active member
Bez reklam
Brawo!
I to jest konkretna deklaracja.
A Saturn niech się wstydzi.
Zresztą jak sam wiesz, sprzedawca uczciwie podchodzący do tematu, tak jak Ty w tej deklaracji, niczego nie traci. Zgodnie z naszą Ustawą musi uznać taką reklamację, ale jednocześnie ma roszczenie regresowe do producenta i ten musi mu zwrócić koszty poniesione na ten niezgodny ze specyfikacją wyrób.


A TV byl reklamowany w Saturnie z tytulu rekojmi, czy gwarancji, bo to jest bardzo istotna sprawa?
 

arcpl

Member
To znaczy że niektóre filmy 4k z YouTube posiadają według mnie zbyt szerokie poziome czarne pasy przy górnej i dolnej krawędzi ekranu. Głowy postaci wtedy wyglądają na spłaszczone.

Np w tym klipie tak jest
https://youtu.be/fgKKZJPhmfQ

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wszystko jest git, i tak powinno być, materiał wrzucony jest w proporcjach UltraWide 21:9 i dlatego tak obraz jest wyświetlany a nie inaczej.
 

smile666

New member
Panowie pomożecie może w ustawieniu jak najlepszych parametrów i kalibracji tv pod oglądanie meczów i plynny obraz w filmach. Czy oplaca sie w ogóle włączać systemy typu clear motion itp. ? Sygnał mam z nc+.
 
HQ napisz coś o matrycach LED 1000 / 1500 NIT.
Czy to prawda, że się szybciej będą zużywać ?
Oczywiście w kontekście praw z gwarancji czy rejkomi ?

Czy badałeś czy zmieniły się zapisy w gwarancjach producentów TV z HDR 1000 - 1500 NIT ? Dziś kupujący pytają o trwałość paneli przy takim impulsie napięciowym.
Rzadko kto podaje producenta i numer fabryczny serii wysoko Nitowych paneli.
Nawet SAMSUNG nie przyznaje się do produkcji tego typu ekranów !
INNOLUX / AUO / BOE ?

Skoro jesteś takim "specem" to powinieneś wiedzieć że żywotność paneli jest przewidziana na 30 000h.
Wciskasz wszystkim kit jak to HDR oślepia - chyba na oczy nie widziałeś HDR.
Gdzie takie głupoty znajdujesz np: jak to że Niemcy wykupują w Polsce TV (często bywam i u nich TV są z reguły tańsze) :fool:
Co do pytań klientów, to nikt kupującym nie zabrania wykupić dodatkowej gwarancji więc w czym problem?
Brak słów na takie głupoty ......
A część informacji o panelach stosowanych w danym modelu można znaleźć np na :DisplaySpecifications - Specifications and features of desktop monitors and TVs lub wchodząc w menu serwisowe .
 

loituma

New member
Koledzy drodzy... albo ja mam jakieś kaprawe oczka, albo w moim menu nie ma opcji Clear Motion
Gdzie szukać tego cholerstwa?
 
Ostatnia edycja:

psajtex

New member
Wchodzisz w ustawienia - obraz - zaawansowane - ruch - i są 2 oocje: Perfect Natural motion oraz clear LCD. Clear motion może się kryje pod jedną z tych nazw?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

loituma

New member
Obie te opcje widziałem. Ale użycie opcji prfect natural motion nie daje dla mnie zadowalającego efektu. Nie jestem pewien czy to o to chodzi.
 

loituma

New member
Tak. Mam
Choć kalibracja zrobiona przez fachowca nie bardzo mi odpowiadała. Obraz był za ciemny i zbyt spłaszczone (wyblakłe) były kolory.

Zrobiłem jeszcze raz po swojemu i teraz jest ok.
 

loituma

New member
Tak, wiem o tym. Nie wiem po co było to pytanie, ale grzecznie na nie odpowiedziałem [emoji6]
Pytałem jedynie gdzie w menu jest opcja clear motion, o której wcześniej koledzy pisali.
 

kazstronie

New member
Również rozważam zakup 55PUS6561. Jednak w MM/S jest w ofercie 55PUS7170/12 w wyprzedaży outletowej. Czy warto brać ten drugi pod uwagę? I czym różnią się te dwa modele?
 

kazstronie

New member
Również rozważam zakup 55PUS6561. Jednak w Sarurnie jest w ofercie 55PUS7170/12. Czy warto brać pod uwagę ten drugi model? I czym oba się różnią?
 

uwencjusz

New member
Podobno będzie na TVP 1 HD.
Do sprawdzenia.
Finały LM i LE w TVP1 i SPORT.TVP.PL (sport.tvp.pl)


Dwa finały i cztery utytułowane europejskie kluby. 24 maja w Sztokholmie o triumf w Lidze Europejskiej powalczą Ajax Amsterdam i Manchester United (na żywo w TVP1), 3 czerwca w Cardiff batalię o zwycięstwo w Lidze Mistrzów stoczą Juventus i Real Madryt (na żywo w TVP1 i SPORT.TVP.PL)!


FINAŁ LIGI EUROPEJSKIEJ
Ajax – Manchester (24 maja, 20:45, na żywo w TVP1)

FINAŁ LIGI MISTRZÓW
Juventus – Real Madryt (3 czerwca, 20:45, na żywo w TVP1 i SPORT.TVP.PL)

No tak, ale to ciągle tylko rozdzielczość HD... i to dość marna...:(
 
Do góry