Philips 55Oled855/12 - ustawienia obrazu.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niech każdy wierzy w co chce, lepiej dla niego gra LCD - ok , to jego wybór.
Pokazów , prezentacji , testów na razie nie zakrzyczy.
Ale nie każdy widać ma kasę na Oleda.
Chociaż ter w nowych cenach Philips i LG Oled - są znakomite oferty.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Ja też czekam na oleda minimum 77 cali maximum 82 cale (ale takich chyba nie robią). Ale cena musi zejść poniżej 10 tys zł. Więcej jak 10 tys. nie dam. No i tylko i wyłącznie Android.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Na chłopski rozum jak do skody przyczepisz extra lampki ,rury wydechowe ,spojlery - będzie to ferari?
Nie tak samo jest z LCD kontra Oled
doklejane do Samsunga lampki kontra Ambilight teraz prościej:)
 
Ostatnia edycja:

scanx

New member
Philips 855

Hejka orientujecie się dlaczego po przełączeniu na kanał Canal+4k mam 3-5sekund czarnego obrazu? i trochę to drażni i co z tego że to obraz 4k i że potrzebuje przedstawić się to trochę bez sens, jest gdzieś coś do ustawień by tak nie było? po prostu przełączam i mam mieć obraz od razu da sie?
 

scanx

New member
tak, Canal+4k , zauważyłem to od ustawień jak coś ustawie by obraz był lepszy to tak się dzieje ale gdzieś cos przestawię inaczej np. wezmę hdr jaskrawy na AL obraz czarny na sekundy wrócę na hdr jaskrawy i gdzieś coś inaczej przestawię to samo, po przełączeniu mam ekran na sekundy czarny. No teraz ustawiłem tak że obraz pojawia się od razu ale pewnie cos zmienię to znowu tak będzie.

Do czego służy czyszczenie obrazy co jakiś czas wyskakuje na ekranie taki komunikat ważne to?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Rozszerzenie ambilight o zewnętrzne oświetlenie Hue

Witam kolegów i mam pytanie może nie o sam tv jak w tytule wątku, ale o rozszerzenie możliwości ambilight o zewnętrzne oświetlenie Hue. Czy ktoś robił i jak to wygląda w praktyce ? Czy jest opóźnienie w porównaniu z ambi w tv i jakie barwy kolorów generowane są jeśli odnieść to do kolorów widocznych w danym momencie na ekranie ? Czy jest w ogóle sens "bawić się" w takie pseudo ambilight bo ceny na elementy Hue raczej do tanich nie należą. Czy efekt będzie wart ceny ? Pytam dlatego bo widziałem gdzieś filmik z takim zewnętrznym oświetleniem połączonym z tv, ale tam efekt był marny. Było widoczne spore opóźnienie w reakcji Hue w stosunku do ambi w tv.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Problemy przy włączaniu

Mam pytanie do posiadaczy w/w modelu.

Otóż w ciągu kilku ostatnich dni po raz już trzeci zdarzyła mi się taka sytuacja, że po włączeniu tv nic kompletnie się nie dzieje. Dioda w tv zgasła, a obrazu i dźwięku nie ma. TV nie reaguje kompletnie na żadne komendy z pilota. Taki stan trwa dość długo. Jedyne co skutkuje, choć to może przypadek, to naciskanie przycisku zasilania z tyłu tv. TV wchodzi w tryb czuwania i można go włączyć pilotem. Nie dalej jak pół godziny temu zdarzyła się powyższa sytuacja (obrazu nie było, był tylko dżwięk) tyle, że na koniec wszystkich operacji na ekranie pojawiło się logo philipsa, potem jakieś kolorowe migające na środku ekranu kółka i wreszcie napis android i dopiero wtedy tv zaczął funkcjonować normalnie. To dość niepokojące zachowanie jak na tv, który mam od 10 dni.
 

SweeTs

New member
Również posiadam ten model od ~2 tyg. Raz miałem ścięcie, ale to raczej wina androida(?). Otóż przycisk "Home" nie reagował - czarne tło i cisza. Musiałem zrobić twardy reset (odłączyć zasilanie).
Podczas włączania TV przyznam rację, że czarne tło jest bardzo mało informacyjne. Dzieje się tak jak nie wykrywa źródła nadawania (np. dekoder jest wyłączony) i dopiero po chwili zobaczymy komunikat. Jest to trochę słabe ale co zrobić.. :D
Osobiście strasznie denerwuje mnie konfiguracja ustawień. Nie ma(?) możliwości podglądu zmian w czasie rzeczywistym - w LG ustawienia były nakładane na obraz, więc jakakolwiek zmiana była od razu widoczna. Wymuszenie przejścia do menu z tłem oraz zmiana.. Beznadzieja.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
....
Osobiście strasznie denerwuje mnie konfiguracja ustawień. Nie ma(?) możliwości podglądu zmian w czasie rzeczywistym - w LG ustawienia były nakładane na obraz, więc jakakolwiek zmiana była od razu widoczna. Wymuszenie przejścia do menu z tłem oraz zmiana.. Beznadzieja.

Jak nie ma jak jest. Naciskasz Menu potem Najczęściej Używane. Z lewej pojawia się pasek z najczęściej używanymi funkcjiami . Reszta ekranu to obraz, na którym widzisz dokonywane zmiany.
 

SweeTs

New member
Jak nie ma jak jest. Naciskasz Menu potem Najczęściej Używane. Z lewej pojawia się pasek z najczęściej używanymi funkcjiami . Reszta ekranu to obraz, na którym widzisz dokonywane zmiany.

Jedynie ogólny profil, styl obrazu, jest dostępny. A mi bardziej chodziło o możliwość zmiany poszczególnych parametrów, widocznych suwaków. Czy gdzieś mogę je znaleźć, wywołać przyciskiem?
 

scanx

New member
Co jedynie wkurza mnie w tym tv to trzaski plastiku po wyłącznie telewizora, nie wiem czy tak też macie, to ze pogra parę godzin nagrzeje się pewnie ale bez przesady ten plastik tylko trzask i trzask drażni to nie mam jak to uspokoić. Nie miałem nigdy tak z żadnym Philipsem.

Ale jestem zadowolony z telewizora brak uwag technicznych itp.

A na Canal+4k nadal mam czasem od czasu do czasu przez chwilę czarny obraz jak przełączę brak natychmiastowego pojawienia się obrazu, też t odrażani:???:. Zapodaje filmik.

20211016_164250.mp4
 
Do góry