Philips 55Oled855/12 - ustawienia obrazu.

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jest tego trochę :)

Majątek.
A mam małą zagwozdkę.
Kombinuję bez rezultatu jak sprawić, aby lampy Hue wyłączały się całkowicie po wyłączeniu Ambi w tv lub po wyłączeniu tv. W tej chwili jest tak, że lampy Hue pozostają włączone i można je wyłączyć tylko z poziomu apk.
Idzie zrobić jak powyżej ?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Normalnie reset mostka to ostateczność jak masz 855 lub 805tak jak ja w menu masz reset ustawień ambi od tego bym zaczął.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ambi+Hue

Normalnie reset mostka to ostateczność jak masz 855 lub 805tak jak ja w menu masz reset ustawień ambi od tego bym zaczął.

Spoko. Właśnie wszystko jest po resecie i ustawieniach. Też nie działało. Ale... Pokombinowałem trochę z apk w telefonie i cały problem był w przypisaniu punktów Hue do "Punktu rozrywki" i ustawieniu na WYŁ po zakończeniu synchronizacji. Także póki co jakby działa.
Dzięki za podpowiedzi.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
...... z telewizorem mam 3 hue go i dwie hue play....??

5 punktów :popcorn: niezły musi być efekt.
Na to u mnie na razie skromniutko. Skrócona taśma do 130 cm w plastikowym profilu i podpięta z tyłu tv na tulejkach dystansowych do mocowania uchwytu plus 2 Hue play. Wygląda nieźle.
Dziś też połączyłem synchronizację z kontem Spotify i efekt iluminofonii jest całkiem całkiem. Szkoda tylko, że aplikqcja nie oferuje tego samego dla innych serwisów muzycznych np Tidal czy Deezer i ma za mało schematów kolorów.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
W temacie ustawień obrazu mało o ustawieniach obrazu na tych 13 stronach wątku.

Mam pytanie do użytkowników oglądających piłkę nożną na 808/855/856 na sygnale 1080i - np. ekstraklasa z Canal Plus.
Jakie macie u siebie ustawienia wszystkiego poza kolorami ktoś by podał?

Wprawdzie u mnie Philips dopiero wjedzie w przyszłym tygodniu ale może ktoś by się podzielił jak w Philipsach ustawić te upłynniacze i poprawiacze sygnału ewentualnie.
Wprawdzie interesuje mnie 55 cali ale może nie będę zakładał oddzielnego tematu bo pewnie te ustawienia moga być podobne
 
Ostatnia edycja:

KubasG

New member
A ja ze swojej strony znawców chciałbym jeszcze dopytać o jedną kwestie. Przy oglądaniu filmów np. Na netflix ie i szybkim ruchu postaci widać jakby dodatkowy kontur tych postaci, takie rozmazane kwadraty jakby. Czy ktoś się z tym spotkał i ewentualnie jak można to zniwelować?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A ja ze swojej strony znawców chciałbym jeszcze dopytać o jedną kwestie. Przy oglądaniu filmów np. Na netflix ie i szybkim ruchu postaci widać jakby dodatkowy kontur tych postaci, takie rozmazane kwadraty jakby. Czy ktoś się z tym spotkał i ewentualnie jak można to zniwelować?

Sprawdź na jaką wartość masz ustawiony RUCH w ustawieniach obrazu. Ustaw na płynny. Całkowicie tego efektu nie da się chyba wyeliminować. Ten typ (oled) tak ma. Nie jestem pewien na 100% ale ten efekt to tzw Frame Stuttering.
Jeżeli się mylę i wynika to z czegoś innego to proszę mnie poprawić.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Ja na szybkich scenach żadnych artefaktów itp. Nie mam mam ustawiony ruch na osobisty ,sprawdzałem przed chwilą na Netflix film Sonik na którym jest mnóstwo szybkich scen , wszystko gładko .
 

KubasG

New member
Przy filmach animowanych, filmach z gier na youtube itd mało kiedy to widac. Bardziej chodzi mi o normalne firmy. Akurat sonica nie oglądałem więc nie wiem jak to tam wygląda.
Ja na szybkich scenach żadnych artefaktów itp. Nie mam mam ustawiony ruch na osobisty ,sprawdzałem przed chwilą na Netflix film Sonik na którym jest mnóstwo szybkich scen , wszystko gładko .
 

KubasG

New member
Sonic na Netflix to Zwykły film ale też sport czy inne filmy akcji zero problemów, net mam po kablu 300megabit to też ważne.

Po kablu i tak śmiga tylko 100 mega gdyż taki port jest w TV lub u mnie coś jest nie tak. Sprawdzałem po kablu na laptopie i idzie 150 a na tv 100 maksymalnie. Jeżeli to wina matrycy to pytanie czy warto to reklamować czy nie
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Ogólnie mam 300 po kablu też 100, ale udało mi się tak ustaić że przy szybkich scenach czy piłce zero rozmyć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry