Philips 55OLED705 vs powystawowy 55OLED805 ?

sernikk

New member
Witam,

jak w temacie, co lepsze Philips 55OLED705 nowy za 5zl czy powystawowy 55OLED805 za 4500zl ?
W sumie to dwie kwestie:
1. Czy jest duża różnica pomiędzy tymi dwoma seriami ? Seria 705 to seria budżetowa ale czy mocno odstaje od 805?
2. Jak obecnie jest w wypalaniem się ekranów ? Niby producenci stosują jakieś tam algorytmy ale czy to działa...a dwa, jak z żywotnością samej matrycy ? Pytam w kontekście telewizora powystawowego..
Niby otrzymuję na niego pełną 24 miesięczną gwarancję ale czy warto ryzykować ? Faktem jest, że analogiczna, tegoroczna seria 806 jest duużo droższa
 

sernikk

New member
Ale teoretycznie mógłbym go wtedy reklamować...tylko nie o to chodzi aby zaraz latać na gwarancję z tv.
Właściwie to nigdy nie reklamowałem tv, gwarancja door to door to chyba teraz standard ?

Właściwie teraz dostrzegłem, ze nowy 55OLED705 jest w promocji również za 4500zł.
Czy ten model jest wart tych pieniędzy ?

Telewizor do oglądania sportu, kanałów info i filmów. Sygnał z polsat box.
Jak z płynnością systemu (android) w serii 705 ? Właściwie poza sygnałem z polsat box nie będzie nic innego wykorzystywane
 
Ostatnia edycja:

6acek

New member
Ja bym dorzucił grosza do 55oled706... Kiki może ma lepsza cenę niż w euro za 5200, a myślę warto dodać dla hdmi 2.1 np.
 

Manarino

Banned
Witam,

jak w temacie, co lepsze Philips 55OLED705 nowy za 5zl czy powystawowy 55OLED805 za 4500zl ?
W sumie to dwie kwestie:
1. Czy jest duża różnica pomiędzy tymi dwoma seriami ? Seria 705 to seria budżetowa ale czy mocno odstaje od 805?
2. Jak obecnie jest w wypalaniem się ekranów ? Niby producenci stosują jakieś tam algorytmy ale czy to działa...a dwa, jak z żywotnością samej matrycy ? Pytam w kontekście telewizora powystawowego..
Niby otrzymuję na niego pełną 24 miesięczną gwarancję ale czy warto ryzykować ? Faktem jest, że analogiczna, tegoroczna seria 806 jest duużo droższa


Zdecydowanie nowy .
 

sernikk

New member
Zdecydowanie nowy - ale podajesz jakieś dziwne ceny ?


W pierwszym poście oczywiście powinno być 5 tyś za Philips 55OLED705, który aktualnie jest w promocji za 4500zł. (do 14.10.br w mediaexpert)

Jest jeszcze LG 55CX3LA 55 dostępny w nielicznych sklepach z komunikatem "dostępny w sklepie" a nie "dostępny w sklepie ale może być na ekspozycji" (więc nowy, ale to trzeba dla pewności zweryfikować dzwoniąc do sklepu) również za 4500zł
Tylko co do LG to trochę obawiam się ich systemu WEBOS.


Co do HDMI 2.1 to jest mi zbędne, nie będzie podpinana żadna konsola pod telewizor. Jedynie sygnał z polsat box.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dla niebieskich za 4499 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł , z kalibracją profesjonalną gratis.
Masz jeszcze tanie 55C12 LG też z pakietem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 706 ma HDMI 2,1 i wszystkie dodatki z tym związane.
Model 806 ma szybsze procesory, wyższe algorytmy, wyższą wydajność
 

goobi01

New member
Na X-KOM 55oled805 nowy za 4699 zł, natomiast 705 mniej więcej po 4500 zł. Który z tych dwóch będzie lepszym wyborem jeśli chodzi o płynność działania i jakość obrazu?
 

sernikk

New member
Byłem praktycznie zdecydowany na Philipsa 55OLED855 ale obawiam się trochę o trwałość matrycy OLED. Chciałbym aby TV posłużył 5-7 lat
Zastanawiam się nad Samsungiem QE55Q80A (obecnie za 3700 zł)

Samsung Neo QLED QE55QN85AAT (4600zł)

albo 50 cali Samsung Neo QLED QE50QN91AAT (4900zł)
 

sernikk

New member
Powodzenia z ***************ungiem pamiętaj chytry dwa razy traci :)

Rozwiniesz myśl? Może propozycja innego TV? Czy to tylko takie sobie pisanie....
Jeśli OLED miałby mi się wypalić po 2-3 latach to nie uważam to za dobry zakup
Różnica w cenie na korzyść Samsunga względem Philipsa przytoczonych modeli nie jest dla mnie kryterium decydującym, jest nim za to trwałość produktu
O ile można uważać, że te TV samsunga będą trwalsze
 

SDman

Banned
OLED OLED`owi nie jest równy
Każdy OLED ma lepszą czerń co z racji braku podświetlenia jest oczywiste.
8 294 400 stref na chwilę obecną jest nie możliwe dla LCD.
Błędem jednak jest myślenie, że tylko ten parametr stanowi o jakości obrazu z różnych sygnałów wejściowych w "Telewizorze".
Bardzo ważne są inne parametry, które również mają wpływ na obraz:
- gradacja szarości (szczegóły w ciemnych scenach, niebo, tonacja ludzkiej skóry)
- szczegóły obrazów ruchomych (boisko piłkarskie, zawodnicy w ruchu, piłka)
- jakość obrazu statycznego (plansze, zdjęcia)
- skalowanie (sygnały gorszej jakości niż natywne)
- możliwość wysterowania palety barw bez kalibracji profesjonalnej
- brak odbić pomieszczenia (dla wielu z racji okien w pokoju bardzo istotne)
- dobre kąty widzenia
- jakość streamingu (często pomijany w testach). Przykład: 58pus8535 Netflix -obraz gorszy niż ten sam materiał puszczany
z konsoli PS3 przez Hdmi ! Oczywiście na tym samym TV.
- zaimplementowany system (jego przejrzystość, szybkość i stabilność)
Nie wspominam o parametrach da graczy i jakości dźwięku z samego TV.

Nie jestem przeciwnikiem OLED ale zwyczajnie trzeba mieć kasę bo najtańszy OLED nie koniecznie każdego zadowoli.

W zeszłym roku był na forum kolega @Petru23 to jak testował TV nie uświadczymy nigdzie,
oczywiście dotyczy to tylko tych co traktują odbiornik TV jako coś do oglądania programów telewizyjnych, a nie "dem4k".
Zamawiał kilka TV i niejednokrotnie miał obok siebie 2 odbiorniki w domowych warunkach z oknami, ze słońcem, itd, itp.
Jestem pewien, że jest Nas wielu i wypada tylko podziękować za taki wysiłek. Nigdy nie miał OLED`ów bo nie chciał.

Używanie argumentu: każdy OLED wygra z każdym LCD, jest nieprawdziwe.
Potrzeby i warunki oglądania każdy z Nas ma inne.
Jeżeli ktoś dużo ogląda kanały TV (np. sportowe) do tego w dzień i ma nasłoneczniony pokój, to OLED nie jest już taki
oczywisty, jestem pewien, doskonale wiesz, że tak nie jest.
Jeśli wygra (minimalnie) na planszach stworzonych pod tą technologię czy kropkach, kreskach testowych to i tak może przegrać w codziennym użytkowaniu.
Sprzedaż OLED jest zwyczajnie bardziej opłacalna niż LCD więc nakręcają ją wszyscy.
Wypalenia mimo prób poprawiania, usprawniania nadal mogą się przytrafić, a używając TV w sposób beztroski jeszcze szybciej.

Jednak aby LCD był konkurencyjny dla OLED nie może być tani, musi mieć potężny oręż w postaci powłoki antyrefleksyjnej i przy okazji również dobre kąty widzenia.
Brak wypaleń i używanie TV jak się chce jest oczywiste.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Co to za myślenie że się wypali ‽ każdy model każdego producenta po każdym czasie może się zepsuć.
Najlepszy obraz ma oled kropka.
Jak chcesz taniej oczywiście Samsung
kusi ceną Quled wybór należy do Ciebie
ja oglądałem głównie filmy dla tego kupiłem Oleda dla obrazu.Wypaleń się nie boję.
 

sernikk

New member
Czy chcę taniej? Każdy chce ale bardziej niż oszczędność kilku stów cenię bezawaryjność i żywotność . Mam budżet do 5k. Oba TV się w nim mieszczą. Po prostu chciałbym aby posłużył te 5-7 lat a z opinii o oledach można wysnuć wnioski, ze 3 lata to optimum
 
Do góry