PHILIPS 50PUS8818 ustawienia

seba_83

New member
Załączam zdjęcia zrobione dzisiaj na zastopowanym fragmencie, gdzie widać ziarno i nienaturalne kolory o których pisałem wcześniej (treść SD z aplikacji disney+. Zdjęcia są lekko rozjaśnione). Specjalnie odpaliłem ten sam kadr na starszym 55-calowym SONY XF9005 - obraz wygląda normalnie.
Problem występuje w ciemnych scenach z oświetleniem. Nie wiem, czy korekta ustawień cokolwiek jest tu w stanie zmienić. Może to po części wina wbudowanych w telewizorze "ulepszaczy"?
Wczoraj podczas oglądania filmu w formacie Dolby Vision zauważyłem również skoki poziomu jasności obrazu podczas zmiany poszczególnych scen.
Telewizor kupiłem przez internet a zauważalne gołym okiem niedoskonałości frustrują. Na pewno nie tego się spodziewałem telewizorze, który w powszechnej opinii jest jednym z lepszych w tej klasie cenowej. Obecnie poważnie rozważam jego zwrot. Niestety.

IMG_20240430_185025.jpg
IMG_20240430_185100.jpg
 
Załączam zdjęcia zrobione dzisiaj na zastopowanym fragmencie, gdzie widać ziarno i nienaturalne kolory o których pisałem wcześniej (treść SD z aplikacji disney+. Zdjęcia są lekko rozjaśnione). Specjalnie odpaliłem ten sam kadr na starszym 55-calowym SONY XF9005 - obraz wygląda normalnie.
Problem występuje w ciemnych scenach z oświetleniem. Nie wiem, czy korekta ustawień cokolwiek jest tu w stanie zmienić. Może to po części wina wbudowanych w telewizorze "ulepszaczy"?
Wczoraj podczas oglądania filmu w formacie Dolby Vision zauważyłem również skoki poziomu jasności obrazu podczas zmiany poszczególnych scen.
Telewizor kupiłem przez internet a zauważalne gołym okiem niedoskonałości frustrują. Na pewno nie tego się spodziewałem telewizorze, który w powszechnej opinii jest jednym z lepszych w tej klasie cenowej. Obecnie poważnie rozważam jego zwrot. Niestety.

View attachment 25671 View attachment 25672
Jakie jest ustawienie poziomu czerni? Jakie jest ustawienie "ostrości"?
 

seba_83

New member
Tryb obrazu: kino domowe. Poziom czerni 45. Ostrość 5. Wzmocnienie tekstur wyłączone. Im mocniej rozjaśniam, tym obraz wygląda gorzej. Zmiana ostrości nic nie daje. Testowałem pozostałe tryby - wszędzie zaobserwowałem ten sam efekt, który za dnia nie jest tak zauważalny jak nocą przy wyłączonym świetle w pokoju.
 

seba_83

New member
Nic nie zgłaszałem, bo nie wiem czy to podchodzi pod wadę czy ten model po prostu tak ma... Generalnie poza opisywanymi problemami obraz jest naprawdę dobry i nie miałbym się czego czepiać. Jeśli korekta kolorów po domowej kalibracji nic nie da - po prostu odeślę tv (mam jeszcze tydzień).
 
Załączam zdjęcia zrobione dzisiaj na zastopowanym fragmencie, gdzie widać ziarno i nienaturalne kolory o których pisałem wcześniej (treść SD z aplikacji disney+. Zdjęcia są lekko rozjaśnione). Specjalnie odpaliłem ten sam kadr na starszym 55-calowym SONY XF9005 - obraz wygląda normalnie.
Problem występuje w ciemnych scenach z oświetleniem. Nie wiem, czy korekta ustawień cokolwiek jest tu w stanie zmienić. Może to po części wina wbudowanych w telewizorze "ulepszaczy"?
Wczoraj podczas oglądania filmu w formacie Dolby Vision zauważyłem również skoki poziomu jasności obrazu podczas zmiany poszczególnych scen.
Telewizor kupiłem przez internet a zauważalne gołym okiem niedoskonałości frustrują. Na pewno nie tego się spodziewałem telewizorze, który w powszechnej opinii jest jednym z lepszych w tej klasie cenowej. Obecnie poważnie rozważam jego zwrot. Niestety.

View attachment 25671 View attachment 25672
Disnay+ w SD ( i nie tylko ) ma ekstremalnie niski bitrate. Jest to wysoce skompresowane wideo w celu zaoszczędzenia ruchu. Czy próbowałeś obejrzeć tę samą scenę z tego filmu za pomocą innej aplikacji, na przykład lub przez USB? Czy możesz podać nazwę tego filmu i czas + tej sceny, aby to sprawdzić?
 

seba_83

New member
Tajemnice Sulphur Springs (Sezon 2 odcinek 6) - zaczyna się od 16:00 i trwa ok. 1:40. Zalecam sprawdzić wieczorem, w ciemnym pokoju.
Odpalałem tę scenę na drugim tv, gdzie nie doświadczyłem tego problemu.
Proszę o pomoc.
 
Do góry