Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też uważam, że wystarczy kupić sobie transmiter nadawczy i podłączyć pod wyjście słuchawkowe.
 

bumtarara

Member
Może to jakaś anomalia, swoim tv zauważyłem dziwną anomalię czasami włączał mi sie obraz w obrazie tak zwany pip a powodem tego było wciśnięcie przypadkowych klawiszy na pilocie, jakoś mi to wyszło 2 razy jak niechcąco wcisnąłem 2 lub 3 klawisze jednocześnie nie wiem jak jak to zrobiłem bo nie zwracałem na to uwagi
 

bumtarara

Member
No ciekawe tak jak mówisz a sprawdzać to nie sprawdzę bo nie wiem które to klawisze zdarzyło mi sie uruchomić ten pip kiedy niechcąca wcisnąłem klawisze chyba jakoś razem próbowałem wywołać pip już świadomie i nic mi nie wychodziło, ten obraz pip miałem przy włączonym menu home nie wiem może w jakimś ukrytym menu jest opcja która fizycznie jet wyłączona a oprogramowanie robi błąd, mam teraz tv zaktualizowane i nie wiem czy sie to powtórzy
 

convoys2

New member
Chcialbym sobie kupic soundbar xiaomi, ale jak wiadomo, aby podlgosnic wyjscie sluchawkowe, trzeba przedzierac sie przez ustawienia. Czy jak podlacze innym sposobem urzadzenie do telewizora to bede mogl normalnie sterowac glosnocia guzikami na pilocie? Takie sa wejscia w soundbarze:
g_-_-x-_1.5_-_x1d531953-bede-4a30-af32-aca31649da4c.JPG
 

flamevinci

New member
Cześć!

Mój 7303 dokładnie miesiąc po końcu gwarancji zaczął się zacinać i restartować w trakcie oglądania YT, netflixa i normalnej telewizji.
Przywrócenie ustawień fabrycznych pomaga na dwa dni. Jest jakiś sposób naprawienia tego?
 

bumtarara

Member
No to serwis, kiedyś też miałem podobny przypadek że tv psuł się po gwarancji dokładnie po 3 latach użytkowania to był LG, tylko objawy były takie że pojawiały się jasne pasy na dole ekranu po wyłączaniu tv a po jakimś roku przy oglądaniu obraz skakał po 1,5 godzinnym oglądaniu, tv niestety wylądował w śmietniku winna była taśma....nie opłacalne. W twoim przypadku nie musi oznaczać że telewizor nadaje sie do utylizacji ale też nie oznacza że naprawa będzie sie opłacać, musisz odwiedzić serwis ale dobry żebyś nie padł ofiarą naciągnięcia na sporą sumę
 

bumtarara

Member
Chyba psuje mi sie telewizor rano było ok a teraz coś obraz robi się ciut ciemniejszy z minimalnymi pręgami od lewej zanikające do prawej i jaśniejszy takie pulsacyjne, daje zdjęcia 1 jak widać paski a obraz jest ciut ciemniejszy ale z lewej strony, 2 obraz normalny, i tak na przemian
 
Ostatnia edycja:

flamevinci

New member
flamevinci - wgrałeś nowy soft ?

Tak, po kontakcie z serwisem wgrałem nowy soft przez pena, jednak nic to nie zmieniło. A wręcz robi się coraz gorzej. Na oglądanie 45 minutowego odcinka na netflixie - tv 3 razy się wyłączy, kilkanaście razy zatnia. Przy oglądaniu telewizji - tv restartuje się co 15-20 minut.

Miesiąc po zakończeniu gwarancji.
 

bumtarara

Member
Widać że telewizory sie psują po dwóch latach, u mnie tv włączony jest przez średnio 8 godzin, licząc niech każdy użytkownik ma włączony telewizor przez 10 godzin o ile sie nie mylę to 4092 godzin + zasilanie w trybie stand by to tv musi się zepsuć zważając na to że produkowane tak aby telewizor zepsuł sie po gwarancji jakieś pół roku po, ktoś kto ogląda bardzo mało do 5 godzin dziennie telewizor wytrzyma wiadomo dłużej jakieś 4 lata......takie czasy że juz nie ma telewizora który wytrzyma lata, najdłużej jaki miałem lcd działał bezproblemowo 7 lat przy oglądaniu do 8 godzin dziennie
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Tak, po kontakcie z serwisem wgrałem nowy soft przez pena, jednak nic to nie zmieniło. A wręcz robi się coraz gorzej. Na oglądanie 45 minutowego odcinka na netflixie - tv 3 razy się wyłączy, kilkanaście razy zatnia. Przy oglądaniu telewizji - tv restartuje się co 15-20 minut.

Miesiąc po zakończeniu gwarancji.

Wymienił płytę i problem zniknie
 

flamevinci

New member
No super, tylko pewnie koszt to nie mniej niż tysiak. Według mnie to karygodne, żeby tv się psuł miesiąc po gwarancji.

Czy jest jakiś producent, któremu można zaufać, wydać więcej kasy ale mieć spokój?
 

bumtarara

Member
No super, tylko pewnie koszt to nie mniej niż tysiak. Według mnie to karygodne, żeby tv się psuł miesiąc po gwarancji.

Czy jest jakiś producent, któremu można zaufać, wydać więcej kasy ale mieć spokój?

Szerze sie nie opłaca u mnie też tv zaczął sie psuć nie wiem co ale ekran miga obraz robi sie ciemniejszy a potem jaśniejszy i tak na okrągło przy tym jeszcze pokazuje paski od lewej i zanikające do prawej strony, naprawiać tego nie będę patrząc na ceny na dzień dzisiejszy tych tv to jest nie opłacalne a jestem pewien że psuje sie taśma którą nie da się wymienić nie wymieniając razem z matryca to koszt 500 zł używanej w prywatnym serwisie za rogiem, tez mam ponad 2 lata więc wydawanie 500 zł mija sie z celem z niewiadomą ile tv pogra, telewizory są produkowane tak żeby działał bezawaryjnie do 3-4 lat żaden producent nie robi tv żeby działały latami bo by sie nie opłacało produkować firmy podzieliły by ten sam los co loewe
 

Teriero

New member
nie wiem co to za problem kupić sobie transmiter nadawczy i podłączyć pod wyjście słuchawkowe.
Ten model nie obsługiwał dźwięku po bluetooth ani w jedną, ani drugą stronę i nie będzie obsługiwał, bo nie ma zaimplementowanej funkcji audio


Oczywiście, że żaden problem...
Tylko dobry transmiter audio, taki z dobrymi kodekami kosztuje od 250-500 zł.
I tylko przy takim można "napędzić" dobre słuchawki do muzyki (np. live).
Bateryjne chińskie "tyrlidajki" BT może i są dobre do TV dialogów, ale słuchanie przez nie muzyki, czy filmu to - bełkot bawarski...
Nie zaklinam rzeczywistości, ale decydując się i kupując TV, który w specyfikacji ma wszystkie współczesne opcje dźwięku (dolby, itp) do tego dobre słuchawki BT tej samej marki, wydawałoby się, że posiada podstawową funkcje, którą posiadają tanie urządzenia audio sprzed 5 lat...
No cóż ten TV posiada mnóstwo plusów i bije konkrencję "na łeb" ale to niedopatrzenie producenta szokuje. Zresztą Philips jest znany z tego, że lubi iść w oszczędność i czasami wali straszne byki, że ręce opadają jak choćby osłony głośników (sub) z miętolącej się tkaniny w jednej z nowszych lini TV.:shock:
 
Do góry