Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Szostii

New member
KOLOR-55
KONTRAST-98
0STROŚĆ-2
JASNOŚĆ-57

ZAAWANSOWANE-TEMPERATURA BARWOWA-WŁASNE
NIESTANDARDOWA TEMPERATURA
CZERWONY -WP,66
ZIELONY-WP,56
NIEBIESKI-WP,61
CZERWONY-BL 2
ZIELONY-BL-7
NIEBIESKI-BL -3

KALIBRACJA KOLORÓW-BARWA

CZERWONY 2
ŻÓŁTY 1
ZIELONY-1
TURKUS -4
NIEBIESKI -9
FUKSJOWY-5

NASYCENIE

CZERWONY -2
ŻÓŁTY 3
ZIELON 6
TURKUS 2
NIEBIESKI -7
FUKSJOWY-7

TRYB KONTR-WYŁ
ZWIEKSZANIE ROZDZ. HDR-WŁĄCZ
KONTRAST DYNAM.-WYŁ
KONTRAST OBRAZU-100
CZUJNIK ŚWIATŁA-WYŁ
GAMMA-2

CZYSZCZENIE OBRAZU
REDUKCJA SZUMU-MINIMUM
REDUKCJA MPEG-ŚREDNIO

Spróbuj tych ustawień, co do twoich ustawień są z przewagą zielonego w niektórych momentach i lekko nachodzi niebieski tworzy dziwny odcień, patrząc na postacie np. głowa i kontury są zbyt przejaskrawione patrząc na rośliny trawa czy drzewa są tak samo przejaskrawione to samo z małymi szczegółami są zbyt wyostrzone aż bije po oczach a nie o to chodzi w dobrym obrazie, dobry obraz to taki który jest bliski realnego, poszukaj sobie programów lub filmików jak ustawić ostrość i wtedy zobaczysz jak wygląda przedmiot lub liść z prawidłową ostrością a zawyżoną
mam dekoder NETIA full hd
Ustawienia fajne ale da się jakoś poprawić czerń? Jak sobie walczysz film netflix World to na początku jest kosmos i czerń w ustawieniach strasznie słaba i w czerwień wpada.... Jak to skorygować
 

bumtarara

Member
ten Tv już tak ma że czernią du py nie urywa, netfliksa nie oglądam mało oglądam filmów, czerń skoryguj jasnością lub gamma zależy jak ci podpasuje nie każde ustawienia będą pasować wszystkim bo to zależy od oświetlenia pomieszczenia, tylko pamiętaj że jak dasz mniej jasności to znikają najmniejsze szczegóły....włącz sobie jako obraz kontrolny kosmos gdzie są gwiazdy i kombinuj z jasnością i gamma to sam zorientujesz o co chodzi
 

medivh29

Member
@kiki a czy kalibracja to nie to nie to sa,o co ustawienia od @bumtarara ?
jak byłem niebieski to dostałem od ciebie kalibracje, ale to tez właśnie były takie ustawienia z pilota jak te powyżej.
 

Kazuyoshi

New member
Witam, mam pytanie odnośnie ekranu a dokładnie chodzi mi o to że w rogach pojawiły mi się ciemne plamy, widać je tylko na białym tle i jakoś specjalnie to nie przeszkadza, ale czy srwis może coś z tym zrobić ? Niewiem czy warto wysyłać na gwarancję ?
 

omnia

New member
Jak na cenę tego TV czy to 50 czy za 55 cali i tak jego wyposażenie jest super. Znacznie wyższa jakość obrazu w tym budżecie jest na tę chwilę raczej niedostępna, no chyba, że ktoś rozważa używki.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
ten Tv już tak ma że czernią du py nie urywa, netfliksa nie oglądam mało oglądam filmów, czerń skoryguj jasnością lub gamma zależy jak ci podpasuje nie każde ustawienia będą pasować wszystkim bo to zależy od oświetlenia pomieszczenia, tylko pamiętaj że jak dasz mniej jasności to znikają najmniejsze szczegóły....włącz sobie jako obraz kontrolny kosmos gdzie są gwiazdy i kombinuj z jasnością i gamma to sam zorientujesz o co chodzi


przede wszystkim klania sie niskie podswietlenie matrycy czyli kontrast glowny.
Ty polecasz podswietlenie 98! zawsze bedzie czern swiecic przy takim podswietleniu.
Ja mam siostrzany model 70pus 6704 i glowny kontrast na max 20 i czern wyglada bardzo dobrze.
Materialy hdr do max 70.


wielu robi ten sam w ustawieniach obrazu ze daje bardzo mocne podswietlenie matrycy


Pozdr.
 

bumtarara

Member
przede wszystkim klania sie niskie podswietlenie matrycy czyli kontrast glowny.
Ty polecasz podswietlenie 98! zawsze bedzie czern swiecic przy takim podswietleniu.
Ja mam siostrzany model 70pus 6704 i glowny kontrast na max 20 i czern wyglada bardzo dobrze.
Materialy hdr do max 70.


wielu robi ten sam w ustawieniach obrazu ze daje bardzo mocne podswietlenie matrycy


Pozdr.
No tak, tylko że wtedy wszystkie kolory ich wyrazistość szlag trafia, obraz jest ciemny a jak film się zapuści a akcja toczy sie w nocy to kompletnie nic nie widać i brak szczegółów :-| proponuje spróbować kontrast obrazu 79
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
przede wszystkim klania sie niskie podswietlenie matrycy czyli kontrast glowny.
Ty polecasz podswietlenie 98! zawsze bedzie czern swiecic przy takim podswietleniu.
Ja mam siostrzany model 70pus 6704 i glowny kontrast na max 20 i czern wyglada bardzo dobrze.
Materialy hdr do max 70.


wielu robi ten sam w ustawieniach obrazu ze daje bardzo mocne podswietlenie matrycy


Pozdr.


jak widac na zdjeciu czern wyglada przyzwoicie przy niskim podswietleniu matrycy.
Podstawa ustawien obrazu - nizsze podswietlenie - lepszy kontrast.
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
No tak, tylko że wtedy wszystkie kolory ich wyrazistość szlag trafia, obraz jest ciemny a jak film się zapuści a akcja toczy sie w nocy to kompletnie nic nie widać :-|


Hej. No cos za cos. Kazdy ma wybór. Jasny obraz ze swiecaca czernia albo fajna czern z ciemniejszym obrazem. Ja wybralem to drugie i fajnie to wyglada, szczegolnie po zachodzie slonca. Jasnosc mam na 50 by nie zaciemniac bardziej obrazu ale gamma daje na +4 by jeszcze bardziej poglebic czern. Niestety to nie oled i ciezko znalezc zloty srodek. Pozdr
 

bumtarara

Member
Włącz sobie zwykły program tv czy zapuść film akcji to zobaczysz że jest za ciemno, no widzisz nie warto męczyć sobie oczu i zawracać sobie gitarę wyszukując szczegółów podczas filmów, to tak jak wsłuchać sie wytężając słuch wyszukując efektów dźwiękowych w KD....to strasznie męczy że aż zniechęca
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Włącz sobie zwykły program tv czy zapuść film akcji to zobaczysz że jest za ciemno, no widzisz nie warto męczyć sobie oczu i zawracać sobie gitarę wyszukując szczegółów podczas filmów, to tak jak wsłuchać sie wytężając słuch wyszukując efektów dźwiękowych w KD....to strasznie męczy że aż zniechęca


u mnie nie problemow z detalami w ciemnych scenach na zwyklym kanale tv. wcale nie wytezam wzroku bo dzieki niskiemu podswietleniu matrycy mam bardzo dobry kontrast. do tego ambi tez w tym pomaga. Zrobie jakies fotki i zapodam.
 

KtoryPhilips

New member
dzień dobry. mam pytanie. czy istnieje aplikacja która ustawia schedule ambilighta? może być aplikacja na android tv. albo jakas aplikacja na telefon ktora tym steruje.
chodzi mi aby ambilight był wyłączony 7-20. w godzinach 20-7 był włączony. chodzi mi aby ambilight nie świecił się podczas dnia, tylko w nocy. (oczywiście chodzi mi tylko podczas oglądania TV)

nie interesuje mnie kontakt do specjalisty. chciałbym się dowiedzieć czy jest do tego aplikacja, lub czy ktoś próbował coś takiego zrobić.
 
Ostatnia edycja:

KtoryPhilips

New member
wiem że moge to robić pilotem, ale fajnie by było gdyby działo się to samo.
aktualnie ambilight swieci mi się bez przerwy. chciałbym aby za dnia sam się wyłączał (lub o ściśle określonych godzinach, typu 8:00-20:00)
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
u mnie nie problemow z detalami w ciemnych scenach na zwyklym kanale tv. wcale nie wytezam wzroku bo dzieki niskiemu podswietleniu matrycy mam bardzo dobry kontrast. do tego ambi tez w tym pomaga. Zrobie jakies fotki i zapodam.


zapodaje fotki ciemnych scen. troche slaba ostrosc wyszla. w rzeczywistosci wyglada lepiej niz na zdjeciach.
1sze - material hdr (podswietlenie/kontrast glowny - 40)
2gie - film z tv (podswietlenie/kontrast glowny - 20)


Jak widac przy dobrym kontrascie szczegoly sa widoczne.
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
Jeśli to prawdziwy HDR to nie będę się sprzeczał bo zależy też od jakiego jest nadawcy, ja ustawiam po dekoderze z Netii wątpliwe jest że od nich jest prawdziwe HD a dekoder mam na sygnał full Hd i to du py nie urywa ale jest lepiej jak te twoje nikt nie powinien brać jako za właściwe żadnych ustawień znalezionych tu na forum a jedynie można je do siebie dostosować chyba że komuś pasują
 
Ostatnia edycja:
Do góry