Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Ravvar

New member
Mój tv ma problem z łapanie ostrości. Podczas szybszego ruchu kamery obraz nie potrafi zlapac ostrości, na obrazie robią się ciemne plamy.jesli na ekranie kamera jest w bezruchu obraz jest ładny Nie wiem czy to problem z tv czy z ustawieniami. Proszę o poradę. Nie wiem co z tym zrobic

Jeżeli mówisz o tym zjawisku, że jak kamera zaczyna robić jakąś panoramę po w miarę jednolitym tle (np. kamera w jakimś filmie panoramuje z punktu A do punktu B po jasnej ścianie w tle) to wtedy uwydatniają się na matrycy ciemne plamy - to to chyba normalne w matrycach z niskiej półki cenowej... Mi też to przeszkadza, ale co zrobić, nie można mieć wszystkiego za te pieniądze ;)
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jak ktoś ma zamiar kupić ten model to tylko za 1950 zł , na allegro chodzą jeszcze po 2300 i wzwyż , 350 zł różnicy w przybliżeniu to nie jest 20 czy 50 zł
 

vip1976

New member
ten telewizor to koszmarne nie porozumienie tragedia tylko te światełka robią wrażenie a reszt obraz to jakiś śmiech na sali już nie wspomnę o podłączeniu konsoli tragedia .
 

Szostii

New member
Jakbym miał kupić 2 raz ten tv to bym go kupił tylko wtedy jeśli bym nie miał zamiaru używać tv iptv... Cała reszta bez zarzutu, nie wiesza się, kodi chodzi bez problemu, z poziomu przeglądarki wszystkie strony z filmami działają bez problemu... Jedyny jeszcze mankament to nie chce się łączyć z huawei
 

szczelinaa

New member
Jeżeli mówisz o tym zjawisku, że jak kamera zaczyna robić jakąś panoramę po w miarę jednolitym tle (np. kamera w jakimś filmie panoramuje z punktu A do punktu B po jasnej ścianie w tle) to wtedy uwydatniają się na matrycy ciemne plamy - to to chyba normalne w matrycach z niskiej półki cenowej... Mi też to przeszkadza, ale co zrobić, nie można mieć wszystkiego za te pieniądze ;)

Dokładnie o to mi chodzi, czyli rozumie że to normalne? Kiki potwierdzasz to?
 

rodman83

New member
ten telewizor to koszmarne nie porozumienie tragedia tylko te światełka robią wrażenie a reszt obraz to jakiś śmiech na sali już nie wspomnę o podłączeniu konsoli tragedia .
u ciebie chociaż świecą te światełka, u mnie raz świecą, raz nie...szału można dostać :/ Nie pomaga już nawet ponowne zainstalowanie TV :(
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
na pewno można bo jesteś jedyny który się na to skarży albo w mniejszości którzy się na to skarżą,wydaje się że to upłynniacz jest winny i tam trzeba "pogrzebać" może to też być problem nadawanych kanałów (niskie bitrate) jeśli nie masz tego problemu na wszystkich kanałach albo tuner jak masz jakiś bo nie wiem z czego oglądasz ale jak tego nie ma na wszystkich kanałach to nie jest wina telewizora to na pewno
 
Ostatnia edycja:

Wolfek

New member
Witam serdecznie członków forum.

Tak mam kalibracja i tv z twojego sklepu , jest opcja ze to wina np. kabla

Tak, spróbuj inny kabel, nie wiem jakie masz źródło obrazu, ale wymień kabel na HDMI 2.0. U mnie w przypadku PS4 na "zwykłym" kablu obraz przerywał, ogólnie masakra. Po podmiance na lepszy kabel obraz ostry jak żyleta, nic nie smuży itp. Sprawdź też jak się zachowuje obraz bezpośrednio z TV tj. wbudowany netflix, youtube, tak można będzie wykluczyć winę kabla, urządzenia zewnętrzego.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Czy jest to powód do reklamacji, u mnie praktycznie przy każdym ruchomym obrazie tv straci ostrość. Czy można to zniwelować ustawieniami?


Ustaw "upłynniacz", (w menu masz dwie zakładki) na max i będziesz miał ostry obraz, tylko kuźwa nie pisz, że nie lubisz "teatru" na ekranie. Chcesz mieć ostry obraz to te dwie opcje na maxa i ostrość na +5.
 

szczelinaa

New member
Witam serdecznie członków forum.



Tak, spróbuj inny kabel, nie wiem jakie masz źródło obrazu, ale wymień kabel na HDMI 2.0. U mnie w przypadku PS4 na "zwykłym" kablu obraz przerywał, ogólnie masakra. Po podmiance na lepszy kabel obraz ostry jak żyleta, nic nie smuży itp. Sprawdź też jak się zachowuje obraz bezpośrednio z TV tj. wbudowany netflix, youtube, tak można będzie wykluczyć winę kabla, urządzenia zewnętrzego.

Na netflixie problem nie występuje, pytanie jak pozbyć się tego przy odbiorze telewizji przez dekoder nc+? :niewiem:
 
Do góry