Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

knihdtv

New member
Jaką trafiłeś matrycę VA czy IPS i kiedy kupowałeś?

Jak blb inne problemy?

Kupiłem 2 tygodnie temu, co do matrycy to sam nie wiem. Układ pikseli jak VA, po palcu zostaje smuga, od uderzenia robi się błysk, choć nie tak spektakularny jak na filmie, do którego link krąży w tym wątku. Kąty moim zdaniem przyzwoite - może to subiektywne odczucie, ale lepsze niż np. w Q6 Samsunga. Na czarnym obrazie ekran wygląda na podświetlony cały czas, na filmach VA z porównań VA jest zwykle czarniejsze.
Co do problemów to chyba jestem zbyt początkującym użytkownikiem. Chciałem ambilight i to jest ok, dźwięk raczej kiepski - trochę basu brakuje. No i trochę denerwujące jest automatyczne wybudzanie - jeszcze nie doszedłem czy winowajcą jest MiBox czy coś innego w sieci.
 

Attachments

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    111 KB · Wyś: 35

matib90

New member
Witajcie
Mam problem z nieregularnym migotaniem obrazu jak na filmiku w linku poniżej. Dodam że jest to w nieregularnym trybie czasu, poprzez kabel hdmi jak i aplikacje android tv. Ma ktoś jaką na to radę.
Filmik w trybie slow motion miedzy 10 a 11 sekundą mryga obraz.
Serio nikt nie ma odpowiedzi? Może kiki specjalista od tego philipsa by coś doradził?


https:/

/drive.

google.com

/open?id=1yZs1Ksr4PcGu61lfyj1eb8diS2nY0Lwo
 

iulik

New member
Serio nikt nie ma odpowiedzi? Może kiki specjalista od tego philipsa by coś doradził?


https:/

/drive.

google.com

/open?id=1yZs1Ksr4PcGu61lfyj1eb8diS2nY0Lwo


The same problem i have:x. Already when there are more users with the same problem can be considered a software bug ..... or worse ..... hardware.
Can someone from Philips read this forum :?:
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Serio nikt nie ma odpowiedzi? Może kiki specjalista od tego philipsa by coś doradził?

https://drivegoogle.com/open?id=1yZs1Ksr4PcGu61lfyj1eb8diS2nY0Lwo


Skoro piszesz, że przez HDMI taki efekt występuję to rozumiem, że materiał sprawdziłem np. na kompie i tam takiego efektu nie ma.



A jeśli tak to raczej stawiam na zanik części podświetlania, bo z tego co pamiętam 7303 ma Direct LED. Ale mogę się mylić. Bo z drugiej strony ... krawędź odcięcia jest zbyt ostra jak na zanik podświetlania kilku pasków diód.
 
Ostatnia edycja:

matib90

New member
Skoro piszesz, że przez HDMI taki efekt występuję to rozumiem, że materiał sprawdziłem np. na kompie i tam takiego efektu nie ma.



A jeśli tak to raczej stawiam na zanik części podświetlania, bo z tego co pamiętam 7303 ma Direct LED. Ale mogę się mylić. Bo z drugiej strony ... krawędź odcięcia jest zbyt ostra jak na zanik podświetlania kilku pasków diód.


Akurat na kompie nie sprawdzałem natomiast mam podłączony dekoder od UPC kablem HDMI i problem występuje. Przez aplikację zainstalowane na android tv typu Netflix YouTube zauważyłem problem. Nie zwróciłem uwagi czy w trakcie przeglądania menu też coś takiego się pojawią ale dziś będę miał chwilę czasu to to sprawdzę i połączenie z lapkiem.


Mimo wszystko chciałbym być pewny zanim oddam do serwisu czy to wina matrycy czy oprogramowania bo jeśli to drugie to i tak z tym nic nie zrobią...
 

mate1212

New member
Ja ze swojej 65 nie narzekam ale trzeba przyznac philips leci w kulki,miala byc aktualizacja do 8 i jej dalej nie ma. Na kanałach IPTV wystepuja artefakty i z tym tez nic nie zrobili.Na forum tez zadnej pomocy nie mozna uzyskac,jedynie co to kalibracje-ktora prawdziwa nie jest bo do tego potrzeba sprzetu .
 

yerrusek

New member
Matryca VA, to jest lcd a pod kątem na czarnym ekranie zawsze będzie taki odcień, nie wiem jak wygląda na OLEDach pewnie inaczej


Buntarara - a jak siedzisz tak na wprost swojego PUS7303 - to widzisz w samym środku koło - jest faktycznie czarne, a dookola robi się tak jak ta jaśniejsza czerń na zdjęciu "czerń pod kątem"?



Oled będzie - ale później :) ale to już czas pokaże. Może microledy okażą się jeszcze lepsze niż oledy.
 

bumtarara

Member
Buntarara - a jak siedzisz tak na wprost swojego PUS7303 - to widzisz w samym środku koło - jest faktycznie czarne, a dookola robi się tak jak ta jaśniejsza czerń na zdjęciu "czerń pod kątem"?



Oled będzie - ale później :) ale to już czas pokaże. Może microledy okażą się jeszcze lepsze niż oledy.

Powiem tak, miałem kiedyś tv z matrycą ips wiem jak wygląda w nocy i w dzień pod kątem i na wprost i według przeróżnych testów też i macanie paluchami wychodzi że mam VA, ale patrząc w nocy przy zgaszonym świetle na czarnym tle matryca ma poświatę pod kątem też, w ips jest poświata ale nierównomierna....w VA jest poświata równomierna w czasie oglądania filmów w ciemnych scenach nie ma efektu jak to ma miejsce w ips czyli nie równy czarny czy wyblakły czarny....jest dobrze, myślę że ten efekt poświaty jest winny przez rodzaj matrycy. Dlatego mówię nie wiem jak jest na OLED, nie wiem bo nie widziałem i nie miałem.....to już całkiem inna matryca pewnie tego efektu w ogóle nie ma, ips to to nie jest jeśli piksele są prostokątne i test palca i pukanie w ekran to pokazuje
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
Ja ze swojej 65 nie narzekam ale trzeba przyznac philips leci w kulki,miala byc aktualizacja do 8 i jej dalej nie ma. Na kanałach IPTV wystepuja artefakty i z tym tez nic nie zrobili.Na forum tez zadnej pomocy nie mozna uzyskac,jedynie co to kalibracje-ktora prawdziwa nie jest bo do tego potrzeba sprzetu .

Trzeba czekać do marca, takie założenie przez philipsa
 

damianC902

New member
Kupiłem 2 tygodnie temu, co do matrycy to sam nie wiem. Układ pikseli jak VA, po palcu zostaje smuga, od uderzenia robi się błysk, choć nie tak spektakularny jak na filmie, do którego link krąży w tym wątku. Kąty moim zdaniem przyzwoite - może to subiektywne odczucie, ale lepsze niż np. w Q6 Samsunga. Na czarnym obrazie ekran wygląda na podświetlony cały czas, na filmach VA z porównań VA jest zwykle czarniejsze.
Co do problemów to chyba jestem zbyt początkującym użytkownikiem. Chciałem ambilight i to jest ok, dźwięk raczej kiepski - trochę basu brakuje. No i trochę denerwujące jest automatyczne wybudzanie - jeszcze nie doszedłem czy winowajcą jest MiBox czy coś innego w sieci.

Gdzie kupiłeś?
 
Do góry