Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

mjr088

New member
PUS7502 vs PUS7303

Szukam 65-calowego TV do dużego salonu (40m2) - odległość od TV około 3,5m. Uniwersalne zastosowanie - filmy, seriale, sport (KODI, Netflix, Cyfrowy Polsat), bardzo rzadko gry z Xboxa. Kanapa na wprost od TV ale salon połączony jest z jadalnią więc siedząc przy stole niekiedy na TV zerka się pod kątem. Zależy mi na płynnym ruchu, dobrej czerni i kontraście, akceptowalnych kątach oraz sprawnie działającym Androidzie.

Wybór ograniczam do dwóch modeli - Philips 65PUS7502 lub 65PUS7303, które obecnie są praktycznie w tej samej cenie. Proszę o pomoc na co postawić - starszy model z szybszą matrycą IPS100Hz i lepszymi kątami czy jednak wybrać nowszy model z lepszą czernią (licząc, że jest bardziej dopracowany i dłużej otrzyma wsparcie) ?
 

digipad

New member
Ja mam 65PUS7502. Osobiście jestem z niego zadowolony. Trzeba tylko skalibrować ustawienia obrazu i będzie ok. kalibrację można znależc na forum albo w necie. TV kąty widzenia ma super, co do czerni, wiadomo to nie oled tylko IPS. Nie wiem jak z nowszym modelem. Żeby nie te kąty widzenia, to bym polecił dopłacić i wziąć model PHILIPS 65PUS8102. Czerń dużo lepsza...
 

rad3kk

New member
A jak przypisales inne funkcje? Zainstalowałem i nadal kombinuje

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


-Włączasz appke
-zezwalasz na używanie Accesibility
-potem idziesz do przyciski niestandardowe
- Wchodzsz na "+ Przyciski niestandardowe" i potem wciskasz dany przycisk, którego funkcję chcesz zmienić.Pojawia sie (zazwyczaj mocno myląca) nazwa tego przycisku, wchodzisz w nia.

- bierzesz dostosuj i np. dla pojedynczego kliknięcia ustawiasz daną aplikację czy jaką tam funkcję chcesz.


Easy peasy ;)
 

palecbeckham

New member
Przy jakich ustawieniach oglądacie mecze dla jak najlepszego efektu?
eee7a2cd7426670199126386ebacd654.jpg
53655f9fb8da65f1c76eaf5fbea4cfda.jpg
f547dfece393526caf75537a474129c3.jpg
32f01a05045a7d82f853124482aaec66.jpg


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Zastanawiam się nad zakupem Philipsa z tej serii (tylko 55).
Mam pytania:
- czy da się podłączyć słuchawki bluetooth?
- jak sprawuje się wbudowany tuner tv? Będę miał podłaczoną kablówkę.
- jak sprawuje się android?
 

jacekno1

New member
Witam. Mam problem z moim 7303 otóż nie działa mi dźwięk na optyku w połączeniu z amplitunerem... ma ktoś jakiś pomysł?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Witek67

New member
Żaden dział techniczny nie uznaje tego za wadę tylko za naturalną cechę technologii. I nie ważny producent. Możesz co najwyżej powalczyć ze sklepem, że towar jest niezgodny z umową.

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka
 

Kronin

New member
Witam, niepotrzebnie założyłem temat w dziale SONY bo chciałem tylko spytać o radę.
Stoję przed wyborem między Sony KD-49XF7596 a Philips 50PUS7303 do sypialni. Troche poczytałem o obydwu tv i już sam nie wiem co wybrać. Do tej pory użytkuje Samsunga UE55D7000 a syn Sony KDL-55W805C (obydwa 120Hz matryca VA). Często oglądam mecze na dekoderze od UPC, a do nowego TV chcę wcisnąć kartę CI+. Który TV będzie dawać więcej radości z oglądanie meczy i czasem jakiegoś filmu oraz z obsługi Android TV ? Który będzie lepszy jakościowo ?
 

palecbeckham

New member
-Włączasz appke
-zezwalasz na używanie Accesibility
-potem idziesz do przyciski niestandardowe
- Wchodzsz na "+ Przyciski niestandardowe" i potem wciskasz dany przycisk, którego funkcję chcesz zmienić.Pojawia sie (zazwyczaj mocno myląca) nazwa tego przycisku, wchodzisz w nia.

- bierzesz dostosuj i np. dla pojedynczego kliknięcia ustawiasz daną aplikację czy jaką tam funkcję chcesz.


Easy peasy ;)
Wchodzę w apke i mam to po kliknięciu ok.
f05eab915b8a2fce011186c2d14b3a2e.jpg


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Zastanawiam się nad zakupem Philipsa z tej serii (tylko 55).
Mam pytania:
- czy da się podłączyć słuchawki bluetooth?
- jak sprawuje się wbudowany tuner tv? Będę miał podłaczoną kablówkę.
- jak sprawuje się android?

1. Nie da się bezpośrednio. Jeżeli masz słuchawki BT podłączane do z bazą, która jest podłączona przewodowo do TV to nie ma problemu.
2. Bez problemów.
3. Nie wiem jakie są Twoje oczekiwania. Ja korzystam głównie z YT, Netflixa, DLNA, dekodera oraz czasami Kodi i nie mam żadnych problemów, chociaż zdarza się, że czasami że na reakcję muszę poczekać sekundę dłużej ;)
 

bumtarara

Member
Na ogół to nie ma co narzekać sekunda dłużej to nie jest wieczność, bywają komputery gdzie oglądanie filmów bez zacięć graniczy z cudem, miałem taki laptop 2 lata temu asusa za 1300 zł i oglądać film trzeba było mieć nerwy ze stali, włączam youtuba jest strata w czasie ale nie będę narzekał bo i poco
 
Do góry