Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

pastp

New member
Następne pytania. Jak z nagrywaniem z dvbt. Czy mozna korzystac z HDMi podczas nagrywania, czy z tego samego mux-a mozna ogladac inny kanał?
I kurde dlaczego PiP jest tylko w topowym modelu ?? miłem kiedys Thomsona podwöjnym tunerem i mozna bylo obejrzec dwa filmy w tym samym czasie na Polsacie i TVN, zamiast kretynskich reklam !!!
 

janunio

New member
Bez reklam
Wiesz, to jest tak:
Za cenę 80/90 zł tuner zewnętrzy TVB-T rozwiązuje wszystkie te problemy. POLECAM.


- jeden kabel do TV a z tunera OUT antena idę na TV i wtedy wszystkie MUX-y mam na TV gdy nagrywam ... inny MUX.
OK ?
 

pastp

New member
Wiesz, to jest tak:
Za cenę 80/90 zł tuner zewnętrzy TVB-T rozwiązuje wszystkie te problemy. POLECAM.


- jeden kabel do TV a z tunera OUT antena idę na TV i wtedy wszystkie MUX-y mam na TV gdy nagrywam ... inny MUX.
OK ?

Jeszcze zapomniałeś o minutniku do jajek, by wiedzieć kiedy reklamy się skończą. A na poważnie to mój LG LW 5500 podczas nsgrywania jest bezużyteczny. Pytam jak jest w Philipsach ?
 

omnia

New member
mnie też najbardziej interesuje jakość w grach, płynność oraz lag


Przecież lag został podany w teście - trochę więcej niż 31 ms. A masz matrycę VA, więc kontrast jest. Płynność to kwestia upłynniaczy, Philips nigdy nie miał źle z tym, ale to raczej już pytanie do bezpośrednich posiadaczy. Albo sprawdź na wystawie.
 

marus18

New member
dokładnie sprawdziłem test pionnera na płynność poziomą (sample dane kontrolne) w komputroniku 55pus7303 i jestem zawiedziony ;) raz, że na wąskich pasach występuje smużenie, to jeszcze obraz przycina co 3sek co jest winą już chyba samego androida. Zapuściłem w domu na 40 calowym Samsungu 120hz ten sam test i chodzi płynnie, nic się nie zacina co 3sek, płynność rewelacja. Telewizor z 2014 roku.
Sprawdziłem również inne sample w jakości 4k (mecz oraz Sintel) oraz 1080p (avatar i james bond).
Mogę powiedzieć tyle, telewizor jest 4k i świetnie radzi sobie z obrazem 4k, moim zdaniem obraz rewelacja przy tej rozdzielczości.
Natomiast testując już fragmenty 1080p to o niebo lepiej wyglądają na Samsungu który wcześniej wymieniłem z przed 4 lat. Po prostu widoczna jest pikseloza, i nie wiem czy to wina tego, że telewizor jest większy 40'' vs 55'' czy po prostu telewizor jest kiepski. Przecież wiadomo, że nie będę oglądał wszystkich transmisji sportowych w 4k i puszczał filmy 4k ze wszystkich źródeł.
podsumowując:
jak wspomniałem mój drugi telewizor Samsung UE40ES6100 z 2014 przetwarza lepiej obraz 1080p, SD oraz płynność jest lepsza a niżeli pus7303. Do ambilight i 4k nie mam zastrzeże, to wypada super :)

p.s. mogę jeszcze dodać, że jak plik 4k fragment meczu, przewinąłem do połowy i dałem play to już się nie uruchomił :) telewizor się nie zawiesił ale system android nie dał rady wznowić w wybranym fragmencie , czekałem minutę i uruchomiłem plik od nowa.

wcześniej miałem ochotę kupić ten telewizor głównie pod PS4 i podłączenie PC, ale po pikselozie którą zobaczyłem przy 1080p i dziwnym rozmyciem ekranu mam wątpliwości jak będą wyglądały gry 1080p z konsoli. Myślę, że na 50 calowym ekranie obraz wyglądał by lepiej. Oczywiście jak odsunąłem się jakieś 4m to było spoko ale z 2m widoczność dobra ale nie tak dobra jak na moim starszym tv do którego mam porównanie.

Jako, że uprałem się na ambilight i 55cali w przystępnej cenie to raczej zdecyduję się na 55pus7502 ze względu na 120hz pomimo, wad w postaci zbierania się kurzu za matrycą (myślę, że to dotyczy tylko przypadkowych modeli a nie wszystkich). Jednak różnica 1000zł między 55pus7502 a 55pus8303 jest znacząc a ja jako zwykły Kowalski nie odczuję różnicy przed telewizorem (to będzie mój 3 w życiu :))
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Za 3 tysiące zł to cudu się nie da kupić,to średnia półka żeby dostać świetny telewizor trzeba dołożyć raz tyle.Jakość starych telewizorów się skończyła więc kto nie musi wymieniać to niech nie wymienia i poczeka aż te za 6 tysięcy zejdą z ceny.Jak ktoś ma telewizor 120hz to wiadomo że zobaczy różnicę na korzyść 120hz.Matryc się nie oszuka,60hz nigdy nie będzie matrycą 120hz.Pikseloza nie jest winą telewizora a słabego sygnału jaki dostaje.telewizor 4K kupuje się do materiałów 4K...wiadomo że 1080p lepiej będzie wyglądał na telewizorze FHD niż na 4K,jak ktoś kupuje telewizor do kablówki to ja bym mu nie polecał kupowania 4K do tego natomiast jak ktoś ma dostęp do treści 4K Netflix czy kanały sportowe czy nawet nC+,Orange TV którzy będą rozwijać 4K to można polecić
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Bo tak jest :) warto odczekać z wymianą telewizora od razu na OLED-a z dwa lata bo on jest wart zakupu ale jest drogi
 

marus18

New member
ale już za późno bo sprzedałem jeden a potrzebuję dwa :) to już wolę kupić na dwa lata koniec gwarancji i sprzedać, myślę, że akurat model 7502 wytrzyma swoje dwa lata gwarancji
 

marus18

New member
@Adam85Rbk
Myślisz, że na pierwszej wersji konsoli PS4 też będzie widoczna słabsza jakość w grach o której wspomniałeś, że telewizor dostaje słaby sygnał 1080p a jest dostosowany do 4k? Zaraz się okaże, że gry będą miały poszarpane wszystkie krawędzie :p jeszcze ewentualnie mogę wziąć 49PUS8303 ma 120hz ale niestety jest mniejszy, pytanie co będzie na moja korzyść pod względem widoczności.
Z netflixa korzystam na koncie zawierającym pełny dostęp do 4k również tylko pytanie czy zmniejszenie matrycy o 5 cali poprawi wizualnie jakość filmów HD i Fullhd
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Nie sądzę , to raczej dotyczy telewizji na gry się jeszcze nikt nie skarżył , 49 cali 4K to za mało by dostrzec te szczegóły więc to zmarnowanie pieniędzy już lepiej kupić tego 7502
 

pastp

New member
Byłemdzisiaj w sklepie, oczywiscie 7303 nie było ale na pozostalych philpsach to samo zamglone demo. Pytam czy nie moze przełączyć na demo z np TCLa . ppdobno nie wolno mu. Samsungi, LG, TCL obraz bajka, nawet Manta miala lepszy obrazek. Podobno mogę przyniesc swoj materiał. Teraz będę miał. W Auchan stał QLED Philips i tam obraz żyleta , oczyiscie inne demo.
Jeenak 6tys za TV to przegięcie. Najnowszego LG 47" w 2012 kupilem za pensję teraz by mieć najnowszy model, muszę wydac 2. To wkurza. Prosba sprawdzcie u siebie w sklepach, czy tez taki *************** puszczaja a moze to taki *************** jest ?
 

marus18

New member
7303 powinieneś mieć w komputroniku, jaki sklep pozwolił Ci podpiąć swój materiał do philipsa? komputronik zezwolił mi dziś
 

jonus

New member
Dziś wskoczyła nowa wersja datowana na 30 maj .... Na razie z zauważonych zmian to poprawa wyszukiwania głosowego. Działa... Czyli naprawili to co zepsuli.
Pytanie do właścicieli tego TV: działa wam wyszukiwanie głosowe z pilota przy YT, Spotyfi i innych?

Dziś TV wgrał sobie nowy firmware ;(
 

mate1212

New member
dokładnie sprawdziłem test pionnera na płynność poziomą (sample dane kontrolne) w komputroniku 55pus7303 i jestem zawiedziony ;) raz, że na wąskich pasach występuje smużenie, to jeszcze obraz przycina co 3sek co jest winą już chyba samego androida. Zapuściłem w domu na 40 calowym Samsungu 120hz ten sam test i chodzi płynnie, nic się nie zacina co 3sek, płynność rewelacja. Telewizor z 2014 roku.
Sprawdziłem również inne sample w jakości 4k (mecz oraz Sintel) oraz 1080p (avatar i james bond).
Mogę powiedzieć tyle, telewizor jest 4k i świetnie radzi sobie z obrazem 4k, moim zdaniem obraz rewelacja przy tej rozdzielczości.
Natomiast testując już fragmenty 1080p to o niebo lepiej wyglądają na Samsungu który wcześniej wymieniłem z przed 4 lat. Po prostu widoczna jest pikseloza, i nie wiem czy to wina tego, że telewizor jest większy 40'' vs 55'' czy po prostu telewizor jest kiepski. Przecież wiadomo, że nie będę oglądał wszystkich transmisji sportowych w 4k i puszczał filmy 4k ze wszystkich źródeł.
podsumowując:
jak wspomniałem mój drugi telewizor Samsung UE40ES6100 z 2014 przetwarza lepiej obraz 1080p, SD oraz płynność jest lepsza a niżeli pus7303. Do ambilight i 4k nie mam zastrzeże, to wypada super :)

p.s. mogę jeszcze dodać, że jak plik 4k fragment meczu, przewinąłem do połowy i dałem play to już się nie uruchomił :) telewizor się nie zawiesił ale system android nie dał rady wznowić w wybranym fragmencie , czekałem minutę i uruchomiłem plik od nowa.

wcześniej miałem ochotę kupić ten telewizor głównie pod PS4 i podłączenie PC, ale po pikselozie którą zobaczyłem przy 1080p i dziwnym rozmyciem ekranu mam wątpliwości jak będą wyglądały gry 1080p z konsoli. Myślę, że na 50 calowym ekranie obraz wyglądał by lepiej. Oczywiście jak odsunąłem się jakieś 4m to było spoko ale z 2m widoczność dobra ale nie tak dobra jak na moim starszym tv do którego mam porównanie.

Jako, że uprałem się na ambilight i 55cali w przystępnej cenie to raczej zdecyduję się na 55pus7502 ze względu na 120hz pomimo, wad w postaci zbierania się kurzu za matrycą (myślę, że to dotyczy tylko przypadkowych modeli a nie wszystkich). Jednak różnica 1000zł między 55pus7502 a 55pus8303 jest znacząc a ja jako zwykły Kowalski nie odczuję różnicy przed telewizorem (to będzie mój 3 w życiu :))


Nie wiem czy to co puszczałeś było w 1080p, od kilku dni posiadam model 65 cali i dla przykładu TVP1 HD z iptv wygląda o niebo lepiej niż na moim poprzednim tv FULLHD,żadnej piskelozy nie uświadczyłem .
Warto pobawić się ustawieniami. Oglądałem również mecz w 4k i tu też wszystko jest ok,nic nie rwie itp.

PS Gry z Xbox One S wyglądają bardzo dobrze :)
 

borsooq

New member
Czy ktoś porównywał ten TV z Sony XE7005?
Chodzi mi o wersję 55", bo obydwa mają wtedy matrycę VA.
Sporo ostatnio czytałem, porównując TV w tym rozmiarze i Sony zbiera bardzo dobre opinie, szczególnie za upłynniacz i kąty widzenia. W zasadzie przy zakupie rozważam obecnie albo Sony 55XE7005 albo Panasonica 50EX700, gdzie wolałbym Sony jednak, ale chciałbym tez zaczerpnąć informacji o tym Philipsie.

Może jego warto wziąć pod uwage? Wiem, że cenowo i jeśli chodzi o pozycjonowanie, to Sony dopiero z serii 8 jest odpowiednikiem tego Philipsa (android), dzięki czemu Philips w tej kategorii cenowej jest atrakcyjniejszy.
Jeszcze takie pytanie: czy Samsung z serii 65/66, pomijając zakrzywienie (po co to komu?) w ogóle ma start do Sony, Panasa, czy tego Philipsa? Z tego, co wyczytałem, to Samsungi z serii 65/66 też są na VA, ale ani testów ani recenzji nie widziałem.
 
Do góry