Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

DonPablo

New member
Mojego 55pus7303 wyrwałem jako model z ekspozycji za 2700. Z obrazu jestem bardzo zadowolony. Źródła: Netflix, PS4 pro, Youtube, dysk sieciowy. Obraz w 4k - rewelacja.Jasność pomimo iż w specyfikacji jest 350nit potrafi dać po oczach i pomimo iż nie jest to efekt klasy Sony 9002 to robi robotę. HDR - efekt widoczny ale nie ma WOW. Laga w grach nie uświadczyłem. Filmy ogląda się genialnie - ambilight robi robotę. Czerń naprawdę ok - pewnie dzięki matrycy VA. Siedzę na bardzo dużym narożniku w odległości 3m od tv - nie zaobserwowałem pogorszenia obrazu nawet siedząc na dowolnym skraju. Przesiadłem się z plazmy panasonica. Ambi podkreśla kontrast i pogłębia czernie - technologia naprawdę przemyślana. Android działa mi dokładnie jak na xiaomi mi box 4k - nie tnie się , przez miesiąc ani razu się nie zawiesił. Przy jakiś superdynamicznych sortowych scenach zaobserwowałem rozmazanie obrazu - ale może trzeba się pobawić opcjami których jest naprawdę sporo...w grach nie zauważyłem problemu. Ogólnie polecam ten TV wszytkim któży nie onanizują się jakością obrazu, tylko szukają przyzwoitego odbiornika za normalne pieniądze. Mam pytanie do posiadaczy: macie zwykłe optyczne wyjście audio? W specyfikacji jest a ja nie mogę znaleźć - tam gdzie powinno być jest mały świński ryjek - prostokąt z zaokrąglonymi rogami z dwoma dziurkami w środku w lini poziomej.
 
Ostatnia edycja:

Szymc

New member
Byłem wczoraj odebrać ten telewizor w sklepie, niestety znalazłem dwa martwe piksele, które przy wyświetlaniu jasnego tła były bardzo widoczne. Zastanawiam się jak to mogło przejść kontrolę jakości. Czekam na kolejny egzemplarz. Mój entuzjazm na nowy telewizor trochę opadł...Jeżeli kolejna sztuka będzie wadliwa zmienię firmę telewizora.
 

ms15

New member
Podbijam pytanie, co to za sklep?
Sam w tym tygodniu prawdopodobnie będę zamawiał do sklepu- czy w takim wypadku mogę bez problemu sprawdzić telewizor i nie zdecydować się jeżeli znajdę jakąś wadę? (muszę zamówić bo nie jest dostępny w sklepie).
I jeszcze jedno- co jeszcze testowałeś oprócz tablic z kolorami na martwe piksele? Sport np z pendrive'a, youtube'a?
Dzięki wielkie :)
 

Szymc

New member
Telewizor zamówiłem do sklepu stacjonarnego RTV Euro AGD i po załatwieniu formalności z zapłatą, wypakowano dla mnie TV z pudełka i podłączono w celu sprawdzenia. Nie sprawdzałem telewizora specjalnymi tablicami, animacjami czy zdjęciami, ponieważ nie mam takich rzeczy, a po drugie żeby podłączyć USB trzeba przejść cały proces konfiguracji telewizora. Przez konfigurację nie przebrnąłem ponieważ nie zdecydowałem się na ten egzemplarz i nie wiem czy udało by się to, ponieważ telewizor potrzebował dostępu do sieci, żeby przeprowadzić aktualizację. Wady zauważyłem na ekranie powitalnym i na kolejnych oknach, które wyskakiwały.
 

bumtarara

Member
Kupiłem philipsa pus7303 50 cali, przebiegła długa 3 dniowa żmudna ręczna kalibracja....obraz żyleta kolory bliskie naturalnego wyłączone ulepszacze kolorów, samo demo wygląda fantastycznie ale nigdy tak nie będzie z sygnału sd czy hd, mam netię a jakość netii nie powala ale udało sie dojść może nie do perfekcji ale na 90% jest to czego oczekiwałem jeszcze pracuje nad polepszeniem obrazu, android działa ok...aplikacje gry...ok czerń i dźwięk super, jedynie do czego można sie czepić to słabsza jakość obrazu pod dużym kątem bocznym jak i patrząc od góry stojąc przy tv....kolory są blade, pilot super sprawa ale jego waga to przesada cegła, komendy głosowe działają ok ramka tv mogła by być trochę węższa kolor ramki trochę tandetny wygląda jakby pomalowany sprayem, jeśli chodzi o ambi jak dla mnie "D" nie urywa
 

bumtarara

Member
Jak z płynnością ruchu podczas oglądania sportu?

Hmm jeszcze nie oglądałem żadnego ale w dynamicznych scenach faktycznie smuży ale w moim odczuciu tragedii nie ma, wydaje mi sie że wszystko zależy od jakości nadawanego kanału jak też jakości filmu, programy dokumentalne są bardzo dobrej jakości niektóre serialowe filmy są słabe zwłaszcza stare nie mają dobrej ostrości jak też dobrych kolorów...są przebarwione, nie jestem wymagający na 100% tak więc ocena moja jest 91 w skali do 100
 

bumtarara

Member
OBRAZ
styl koloru-dzień
kolor 56
kontrast 76
ostrość 2
jasność 57

ZAAWANSOWANE
temperatura-własne
niestandardowa temperatura barwowa
czerwony-wp, zielony-wp, niebieski-wp, 0 ja mam po 1, reszta w tej opcji po 0
kalibracja kolorów-0
nasycenie czerwony żółty zielony po minus 1 reszta opcji po 0
KONTRAST
tryb kontrastu-wyłączony
zwiększanie rozdzielczości HDR włączony (wedle uznania)
kontrast dynamiczny-wyłączony
kontrast obrazu 88
czujnik światła-wyłączony
gamma minus 2
ostrość-Ultra resolution-włączony
czyszczenie obrazu-wyłączony
redukcja zniekształceń mpeg-średnio
style ruchu-sport
odległość od tv mam 3,30m
 
Ostatnia edycja:

arczowsky

New member
Może to głupie ale mam pytanie. Czy jest możliwość ręcznego ustawienia jasności podświetlenia? Przedzieram się przez wszystkie opcje i nie mogę znaleźć.
 

arczowsky

New member
Nie wygląda to na sterowanie podświetleniem - na minimum i tak jest wypalarka..
Zmieniając predefiniowane tryby obrazu widać że da się ciemniej. Chyba..
 
Do góry