Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

bumtarara

Member
Nie wciągaliśmy i nie wyciągaliśmy żadnej wtyczki - działa najnormalniej w świecie.Zmień telewizor jak masz inaczej lub zgłoś do serwisu.

kiki dzwoniłem pod podany numer który dałeś na priv. dzięki, serwis philipsa niby ma możliwość zdalnie sprawdzić działanie tv więc czemu tego nie robią, a problem z tym Longe Light to niewielka część problemu który częściowo rozwiązany pozostaje tylko to czy po włączeniu tv będzie obraz i dźwięk z dekodera lub z anteny siatkowej, Longe Light nie był jedynym problemem, a jak sie okazuje to nie tylko ja mam problem z sygnałem po hdmi
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
kiki dzwoniłem pod podany numer który dałeś na priv. dzięki, serwis philipsa niby ma możliwość zdalnie sprawdzić działanie tv więc czemu tego nie robią, a problem z tym Longe Light to niewielka część problemu który częściowo rozwiązany pozostaje tylko to czy po włączeniu tv będzie obraz i dźwięk z dekodera lub z anteny siatkowej, Longe Light nie był jedynym problemem, a jak sie okazuje to nie tylko ja mam problem z sygnałem po hdmi

Jeżeli coś nie działa jak Twoim zdaniem powinno, to kontaktuj się bezpośrednio z infolinią. Przedstaw jak wygląda problem i zapytaj co w takiej sytuacji możesz zrobić. Po to jest infolinia, żeby z nich korzystać :)
 

Gimly

Member
niewiem jak Wy, ale Ja już dostaje powoli szału z tym wyciąganiem z gniazdka... 5 na 10 razy telewizor włączy się i nie pokazuje obrazu, a kable w scianie i teraz żyje z przedłużaczem na srodku pokoju... technologia P5 ...
 

bumtarara

Member
Jeżeli coś nie działa jak Twoim zdaniem powinno, to kontaktuj się bezpośrednio z infolinią. Przedstaw jak wygląda problem i zapytaj co w takiej sytuacji możesz zrobić. Po to jest infolinia, żeby z nich korzystać :)

Ależ oczywiście tak też robię nie raz w poście wspominałem że kontaktowałem sie z infolinią philipsa jak i mailowo mam z nimi kontakt co 2 dni:eek:k:
 

nowak182

New member
Mój tv śmiga bez problemów. Hdmi (zlota końcówka) przez dekoder i z ambilightem też nic się nie dzieje. Działa normalnie przy włączonym jak i wyłączonym tv
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie jeśli jest jakiś problem co mi dokucz - to kierują się do serwisu.
Longe Light działa normalnie. Nie ma żadnych zmian w instrukcji i niezgodności z towarem.
 

bumtarara

Member
bumtarara - jaki masz problem po hdmi ?

Więc tak, włączam tv sygnał z dekodera płatnej telewizji nie ma obrazu jest czarny ekran nie ma głosu oczywiście menu ustawień mogę włączyć,
robię ponowna instalacje tv lub wyciągam wtyczke z gniazda sieciowego,
czasami jest tak że kiedy włączam tv nie ma obrazu jest czarny ekran ale jest głos menu ustawień wyświetla,
dalej, włączam tv nie ma głosu ale jest obraz
następnie kiedy włączam tv nie ma obrazu ani z dekodera ani z anteny siatkowej, albo nie ma głosu a jest obraz.
A dziś zaobserwowałem coś takiego jak na fotce sygnał z dekodera po hdmi
 
Ostatnia edycja:

Gimly

Member
Mam identycznie to samo, stalo mi sie tak po aktualizacji ktora zrobilem jakies 2 tygodnie temu... jak wyciagne z pradu i wsadze, to telewizor sie uruchamia (ladne logo philipsa i kuleczki kolorowe) i zaczyna normalnie grac, odbiera... ale wlacze i wylącze kilka razy (nie ma reguły) i znowu to samo...

Na infolini philipsa powiedziali mi ze na dzien dzisiejszy moga mi tylko zaproponowac reinstal telewizora i tyle...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. a jaki to tuner zewnętrzny , bo może powstała niezgodność co prawda po update, ale ze strony starego np. dekodera który nie nadąża za zmianami.
Jaki masz tuner ?
Nie wiem, tylko spekuluję.
 

Ceberebek

New member
U mnie na tv(8303) zdarza się ten sam problem co powyżej na dekoderze od CP - Sagemcom ESI-88 i na drugim wejściu HDMI na tunerze Wiwa Dream Player. Nie ma żadnej reguły/zależności kiedy się to dzieje...
 

bumtarara

Member
Ok. a jaki to tuner zewnętrzny , bo może powstała niezgodność co prawda po update, ale ze strony starego np. dekodera który nie nadąża za zmianami.
Jaki masz tuner ?
Nie wiem, tylko spekuluję.

Tuner jest Netii a przez jaką markę wyprodukowano te cudo to nie mam zielonego pojęcia, a jeśli chodzi o aktualizację oprogramowania dekodera to ja nie mam wpływu na to.....na starym telewizorze wszystko działało bez zarzutu a telewizor wymieniłem bo w starym odkleiła sie taśma od ekranu przez co obraz mi migotał jak sie nagrzał, wiec zakupiłem nowy tv także jak ja mogę teraz dostosować urządzenia do nowego tv, mogę kupić nowy kabel ale nie wymieniać tuner lub żądać o nowe oprogramowanie tunera bo mi nowy tv nie działa jak na starym było w porządku, netia ma wgląd w mój dekoder i sprawdzają jego działanie ale nie sprawdzą czy mam obraz w telewizorze bo nie ma takiej możliwości
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego nie wiem.
Wiem że stare urządzenia nie nadążają za szerokością strumienia, skalowaniem itp. Ja poprosiłbym operatora o wymianę na nowy tuner - może już 4K i tak trzeba będzie to wcześniej czy później zrobić.
Czy pomoże - nie wiem.
U mnie w domu działa normalnie.
 

bumtarara

Member
Dzwoniłem do netii coś może zrobią albo aktualizacja albo wymiana tunera tylko nie wiem czy to coś pomorze, ale jak sam widzisz nie tylko ja mam problem z tym tv
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki Kiki kupiłem 7303 z którego jestem bardzo zadowolony. Mam tylko mała prośbę do Kiki czy mógłbym prosić o ustawienie obrazu do oglądania w dzień do jasnego pomieszczenia . Raport całą jaki dostałem do tv jest do ustawień noc . I jest świetny ale u mnie do późnych godzin świeci słońce w okna i potrzebuje jednak bardzo jasnego ustawienia . Jak rozjasnilem kontrast na 100 to obraz stracił swoją dynamikę . Czy mogę Cię prosić o taki preset. Bass-tsk@o2.pl
Dziękuję
 

Patrys90

New member
Cześć, mam ten tv od niedawna i również jestem zadowolony. Piszecie o kalibracji obrazu i nie chce mi się wierzyć, że da się obraz jeszcze poprawić. W moim tv jedyne co zmieniłem w ustawieniach to wyłączyłem prawie wszystkie polepszacze obrazu bo wydaje mi się, że działały wręcz odwrotnie. Moglibyście powiedzieć co ustawić i jak, żeby poprawić jeszcze obraz? jestem ciekawy efektu.
 

Zeniffar

New member
Hej też mogę prosić o podesłanie jakiejś konfiguracj obrazu do użytku codziennego czy tylko dla niebieskich? Przesiadłem się z Philipsa chyba serii 6500 fhd bez HDR i jakość obrazu na nowym tv jest FATALNA w odniesieniu do starego tv. Źródło obrazu bez zmian kable te same, tutaj teraz jest widoczne mega ziarno... Tv mam od wczoraj i jeśli kalibracja w żaden sposób nie pomoże to chyba go oddam.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry