Philips 49puh4900 smużenie?!

Dvorzoo

New member
Witam !!!


Mam takie pytanko dotyczace 49puh4900/88 ....
Martwi mnie jedno wiem że matryca jest tylko 50hz ale strasznie "smuży" tzn jakis film (nie akcji powiedzmy serial) a przy nawet niewielkim ruchu twarze ludzi smuza tak ze az oczy bola napisy koncowe w filmach tez tragedia, jak sie przesuwaja to widac tak jakby odbicie napisu ponizej i powyzej tego oryginalnego takie drzenie jakby ... Do porownania mam 8 letni 32 calowy tv tez 50 hz innej firmy i on tak nie meczy wzroku..

Czy ma ktos z Was taki telewizor (ewentualnie podobny w specyfikacji) i jest to samo?!?!
Bo juz sam nie wiem czy to wadliwy egzeplarz czy po prostu za duzo oczekuje od 50hz i przy 49 calach bardziej to widac niz przy 32...
p.s.
oczywiscie powylaczane skalowanie do 4k , redukcja szumow itp itd (z reszta roznicy niema czy wszystko "on czy off")
pozdrawiam
 

flappyduck

New member
To budżetowy 4k.. czego oczekiwać ? Sprzedaj go komuś i kup obecnego 6401. Niewiele dopłacisz a różnica będzie.
 
Ostatnia edycja:
Jak masz możliwość to oddaj i weź inny byleby nie taniego Philipsa 4K bo nawet droższy PUS 6561 pomimo matrycy 100 hz również ma system PNM który wcale nie działa i przy szybkich scenach smuży i ma rozmyty obraz .Ja oddałem to "cudo " po tygodniu i kupiłem TV FHD - teraz obraz mam na dobrym poziomie bo jak miałem przez tydzień "bubla" od TP VISION to byłem załamany niską jakością tego TV , który jest super ale tylko na papierze .
 

Dvorzoo

New member
O dziwo dzisiaj nagle pojawil sie nowy firmware na stronie philipsa po aktualizacji wydaje mi sie ze jest duzo lepiej:bober: aktualizacja podobno wprowadza "TPN152E_003.130.000.000 (Date published: 2017-01-16)
 Solve picture flickering (HDCP2.2 protected content)." Co to znaczy?!?! I czy ma cos wspolnego z tym o czym pisalem??
 

Dvorzoo

New member
P.s . Piszac o smuzeniu (bo kazdy to iterpretuje inaczej) mialem na mysli drganie przeskakiwanie itp ruchomego obrazu strasznie meczace dla oka .... natoniast teraz wydaje mi sie ze lagodnie rozmazuje(nie ma tej ostrosci co w statycznym obrazie ale chyba jest normalne przy 50hz inie meczy tak wzroku)... poprawcie mnie jesli pisze cos nie tak
 

Michaelred

New member
Odkopie temat. Widział ktoś jakieś sensownie ustawienia do tego TV. Zacząłem grzebać z kolorami i nic mi nie wychodzi i nie pasuje ;/
 
Do góry