Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

citmod

New member
Zastanawiam się nad zakupem włąśnie tego Philipsa, jednak nie jestem pewien czy ma to większy sens zważywszy na to, że ostatnio kupowałem telewizor 3 lata temu -> Toshiba XV733 (100Hz, Full HD) który był modelem bodajże z 2010r. czyli de facto ma obecnie 4 lata. Jest to co prawda LCD więc zdaję sobie sprawę że Philips prezentuje się znacznie lepiej, ale chodzi mi tutaj głównie o obraz. Spędziłem w sklepach chyba ze 4h na oglądaniu telewizorów, ale doszedłem do wniosku, że nie da rady sensownie ocenić obraz telewizora w sklepie.
Stąd moje pytanie: Czy różnica będzie znacząca w porównaniu z moim obecnym telewizorem (zważywszy na to, że nadal oglądam dużo treści w SD), czy lepiej wstrzymać się z zakupem skoro obecny działa?
 
Ostatnia edycja:

M.technik

New member
Jeśli nie jesteś video-filem, a lubisz oglądać w tv treść a nie parametry techniczne, to różnicy nie zauważysz, ewentualnie drobiazgi. Natomiast jeśli oglądając film - widzisz nie film tylko kontrast, kolor, clouding i takie tam, to różnica jakaś będzie. To samo odnosi się do muzyki - słuchamy muzyki, czy sprzętu. Jak muzyki, to dobre mp3 wystarczy na wieży za 1000zł i będzie ok, natomiast jak słuchamy sprzętu a muzyka jest tylko tłem - to zabawa nie ma końca w złotówkach ;)
 

asqinejem

New member
Jeśli TV działa i obraz zadowala, to nie widzę sensu zmieniać, ale:
Jeśli nie jesteś video-filem, a lubisz oglądać w tv treść a nie parametry techniczne, to różnicy nie zauważysz, ewentualnie drobiazgi.
Sorry, ale po odpowiednim ustawieniu, jakość obrazu tego telewizora zostawia w tyle sporo innych modeli. Jeśli ktoś nie widzi różnicy to ja nie mam pytań, no i chyba każdy lubi oglądać filmy w jak najlepszej jakości?
To samo odnosi się do muzyki - słuchamy muzyki, czy sprzętu. Jak muzyki, to dobre mp3 wystarczy na wieży za 1000zł i będzie ok, natomiast jak słuchamy sprzętu a muzyka jest tylko tłem - to zabawa nie ma końca w złotówkach ;)
Większych bredni dawno nie widziałem (sporo artystów by się zapewne na Ciebie obraziło za taki wpis...), no chyba że ktoś słucha tylko techno czy innej, mało wymagającej muzyki... Jeśli w ten sposób porównujesz oglądanie telewizji do słuchania muzyki, to może każdemu wystarczy stary kineskopowy sprzęt (może nawet czarno-biały), bo przecież ogląda się film, a nie sprzęt...
 

Hbrt

New member
Czy ktokolwiek z Was ogląda filmy mkv z podpisami txt / srt poprzez domyślny odtwarzacz, które nie "rozjeżdżają" się z czasem? Dla mnie niestety to dyskwalifikująca sprawa.

Jak nie znajdę rozwiązania, to zostaje mi tylko spakować tv i odesłać.
 

Hbrt

New member
a ściągasz napisy przez napi projekt? w srt w jakim formacie? SUBrip? Próbowałeś pozostałe?

Tak, napisy są jak najbardziej ok (na wszystkich odtwarzaczach na kompie czy androidzie śmigają bez problemu). Ściągam przez napiprojekt, głównie txt. Ale jak odpalam z USB w tv to powoli, jakieś 6-8 sekund na godzinę, napisy przyspieszają. To chyba nie problem z napisami, tylko z odtwarzaniem filmu - konsultant Philipsa mówił, że być może zaokrągla ilość fps i przez to film ma inną długość. Po aktualizacji softu nic się nie zmieniło. Czy reszcie ludzi napisy chodzą ok bez problemu?
 

tdx

New member
Bez reklam
ale jak ściągasz z napi to ściągaj w srt ważne jest też sposób kodowania czasu napisów (klatka/czas filmu)

Popróbuj to co Ci napisałem
 

Hbrt

New member
ale jak ściągasz z napi to ściągaj w srt ważne jest też sposób kodowania czasu napisów (klatka/czas filmu)

Popróbuj to co Ci napisałem

Moja pomyłka, srt w ogóle nie są odtwarzane. Txt, jak wspomniałem, przyspieszają (lub film się opóźnia). Jak ściągam z napiprojekt to na kompie czy tablecie wszystko działa idealnie.

Jakieś ewentualne pomysły? Czy u innych napisy są zsynchronizowane?
 

M.technik

New member
Jeśli TV działa i obraz zadowala, to nie widzę sensu zmieniać, ale:

Sorry, ale po odpowiednim ustawieniu, jakość obrazu tego telewizora zostawia w tyle sporo innych modeli. Jeśli ktoś nie widzi różnicy to ja nie mam pytań, no i chyba każdy lubi oglądać filmy w jak najlepszej jakości?

Większych bredni dawno nie widziałem (sporo artystów by się zapewne na Ciebie obraziło za taki wpis...), no chyba że ktoś słucha tylko techno czy innej, mało wymagającej muzyki... Jeśli w ten sposób porównujesz oglądanie telewizji do słuchania muzyki, to może każdemu wystarczy stary kineskopowy sprzęt (może nawet czarno-biały), bo przecież ogląda się film, a nie sprzęt...

Asqinejem, nie chcę zaśmiecać wątku, ale mam takie zdanie a nie inne, i nie przekonasz mnie. Liznąłem trochę temat high-end, i wiem że przysłowiowe 99,9% ludzi podczas ślepego testu nie odróżniło by czy słucha dobrej mp3 czy płyty cd audio. Podobnie jest np z przewodami głośnikowymi za 5zł/metr albo 200zł/metr na takim teście wyłożyło by się większość audiofilów.. A żeby powiedzieć coś w temacie, to większość ludzi nie odróżnia plazmy od lcd jeśli chodzi o obraz - więc o czym mówimy? (i ja też przyznaję - mam z tym problem gdy stoją obok siebie dobrze ustawione takie telewizory). Albo tak jak tutaj na forum, ludzie kupują tego "naszego" Philipsa ze względu na ponoć super obraz (moim zdaniem to samo oferują inni producenci) i jego parametry, a potem oglądają na nim nagrywane z neta filmy w diviksie i dobrze jest itd...Tak więc takie jest moje zdanie, też lubię sprzęt dobrej klasy, ale po to by (w pierwszej kolejności) oglądać filmy czy słuchać muzyki, a nie po to by przyglądać się pixelom na ekranie. A tv kineskopowy (akurat moim zdaniem i nie tylko) daje lepszą ogólną jakość obrazu . Pokój:razz:
 

asqinejem

New member
Liznąłem trochę temat high-end, i wiem że przysłowiowe 99,9% ludzi podczas ślepego testu nie odróżniło by czy słucha dobrej mp3 czy płyty cd audio. Podobnie jest np z przewodami głośnikowymi za 5zł/metr albo 200zł/metr na takim teście wyłożyło by się większość audiofilów..
Ale mi nie chodzi o kable, a o to co gra, czyli kolumny (no i wzmacniacz). Ale EOT.
A żeby powiedzieć coś w temacie, to większość ludzi nie odróżnia plazmy od lcd jeśli chodzi o obraz - więc o czym mówimy? (i ja też przyznaję - mam z tym problem gdy stoją obok siebie dobrze ustawione takie telewizory).
Być może widać jakieś podobieństwo, jeśli stoją obok siebie w sklepie i są na ustawieniach fabrycznych. Jeśli po korekcjach obrazu (ale i bez nich) nie odróżniasz plazmy od lcd (w warunkach domowych), to na tym naszą dyskusję można zakończyć... Naprawdę znasz ludzi, którzy nie odróżniają plazmy od lcd?
Albo tak jak tutaj na forum, ludzie kupują tego "naszego" Philipsa ze względu na ponoć super obraz (moim zdaniem to samo oferują inni producenci) i jego parametry, a potem oglądają na nim nagrywane z neta filmy w diviksie i dobrze jest itd...
Ale mówisz o sprzęcie w tym samym przedziale cenowym? Bo za połowę ceny Philipsa można kupić telewizor 42-calowy lub większy. One Twoim zdaniem mają taki sam obraz? Czy porównujesz TV chodząc tylko po sklepach?
Ludzie oglądają na tym TV filmy w divx? No cóż, różne są dziwactwa. Gdybym miał dostęp do materiału tylko bardzo niskiej jakości (jak divx i telewizja analogowa), to bym też pewnie kupił sprzęt za 1000 zł.
A tv kineskopowy (akurat moim zdaniem i nie tylko) daje lepszą ogólną jakość obrazu .
Szczególnie w Full HD, którego nie obsługuje :).

Tyle z mojej strony.
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Jestem ciekaw jak wyobraża sobie "M.technik" wniesienie do mieszkania w bloku, kineskopowego 60". Nie wspomnę o odległości z jakiej trzeba go oglądać, poborze energii i mocy działa elektronowego, które przy ręcznym wyłączaniu depiluje włosy na rękach. Do 6008 42" muszę podejść w okularach do czytania by z trudem zobaczyć piksele. Pamiętam 21" kinneskopowce, których ekrany składały się z kolorowych pasków. Na moim 14" Sony z 1999 r. gdybym go uruchomił (jest w doskonałym stanie, bo nie używany od lat) również bez wysiłku zobaczę paskową "budowę matrycy".
 

kruchx

New member
Napisy

Co do napisów widzę, że jest wiele wątpliwości. Postanowiłem (jestem świeży tu, więc najpierw może coś od siebie wniosę, potem będę pytał ewentualnie :)) zebrać moją wiedzę na ten temat w tym jednym poście.

A więc najpierw zdjęcie, jak wyglądają te małe napisy. Często pada to stwierdzenie, ale chyba nie widziałem jeszcze w tym wątku zdjęcia, więc:

imageshack.com/a/img833/8615/9gfh.jpg

Padają też oskarżenia o rozjeżdżanie. Tutaj kwestia napisów jakie posiadamy do filmu. Najłatwiej jest je ściągać za pomocą NapiProjekt. Aby na pewno na telewizorze były dobrze wyświetlane, należy wymusić format srt i kodowanie ANSI w opcjach NapiProjektu:

imageshack.com/a/img819/5998/4r1i.png

W takim przypadku będą (zawsze) działać napisy oglądane za pomocą USB czy dysku. Jeżeli natomiast chcemy oglądać filmy dysponując DLNA, należy w serwerze dodać wyświetlanie napisów. Dodatkowo doprecyzować kodowanie. Ja korzystam z Serviio, więc tylko na tym przykładzie mogę pokazać.:

imageshack.com/a/img834/1791/bfhu.png

I po takim zastosowaniu mamy większe napisy.

imageshack.com/a/img46/6682/1ci4.jpg

Jeżeli komuś takie napisy nie odpowiadają, to może zmienić ich styl - ale to jest trochę zabawy:

forum.serviio.org/viewtopic.php?f=5&t=9466

Jako bonus mogę podsunąć jeszcze dwa udogodnienia z Serviio.
1. Tutaj możemy wyłączyć niepotrzebne kategorie z których nie korzystamy:

imageshack.com/a/img12/9691/yxwk.png

2. Nie wiem, ilu z Was ogląda jakieś mecze, czy inne wydarzenia na SopCaście, ale za pomocą Serviio możemy je oglądać na TV. Wystarczy odpalić SopCasta i go zapauzować. A w Serviio dodać takie ustawienie:

imageshack.com/a/img560/6564/4sdl.png

Jeżeli występują problemy z kodowaniem (bo mogą), to po prostu proponuję przejść na UTF8 i wtedy już na pewno wszystko będzie OK.
 

PeCha1982

New member
A więc najpierw zdjęcie, jak wyglądają te małe napisy.

[...]

Padają też oskarżenia o rozjeżdżanie. Tutaj kwestia napisów jakie posiadamy do filmu. Najłatwiej jest je ściągać za pomocą NapiProjekt. Aby na pewno na telewizorze były dobrze wyświetlane, należy wymusić format srt i kodowanie ANSI w opcjach NapiProjektu:

imageshack.com/a/img819/5998/4r1i.png

W takim przypadku będą (zawsze) działać napisy oglądane za pomocą USB czy dysku. Jeżeli natomiast chcemy oglądać filmy dysponując DLNA, należy w serwerze dodać wyświetlanie napisów. Dodatkowo doprecyzować kodowanie. Ja korzystam z Serviio, więc tylko na tym przykładzie mogę pokazać.:

imageshack.com/a/img834/1791/bfhu.png

I po takim zastosowaniu mamy większe napisy.

imageshack.com/a/img46/6682/1ci4.jpg

Jeżeli komuś takie napisy nie odpowiadają, to może zmienić ich styl - ale to jest trochę zabawy:

forum.serviio.org/viewtopic.php?f=5&t=9466

[...]

Jeżeli występują problemy z kodowaniem (bo mogą), to po prostu proponuję przejść na UTF8 i wtedy już na pewno wszystko będzie OK.


Co prawda już zamówiłem i czekam na tv, ale trochę z niepokojem czekałem aż zobaczę te małe napisy..
Dzięki kruchx. Rozwiałeś moje wątpliwości! Najbardziej intrygowała mnie właśnie kwestia napisów. Teraz wszystko jasne :)
 

asqinejem

New member
Ja chcialbym zapytac jaka role pelnia w grach te funkcje:
-redukcja szumow
-zmnieszenie usterek MPEG?
Żadną... W grach (czy za pośrednictwem kompa czy konsoli) trzeba te ustawienia wyłączyć (i oczywiście włączyć tryb Gra).
Opcje te MOGĄ pomóc jeśli masz materiał bardzo słabej jakości, ale w dobie telewizji cyfrowej i filmów HD, jak dla mnie są one zbędne.
 

strzala

Member
W trybie gra chyba to wszystko jest powyłączane. Dla gier te dodatkowe opcje nie tylko nie pomogą, ale wręcz zaszkodzą, bo zwiększają input lag.
 
Do góry