Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

bartbuks

New member
włączam mkv, napisy są w srt, ustawione na włączone, zestaw znaków środkowoeuropejski, język napisów plik srt podświetlony i niic...

może coś źle robię?
 

Fenervil

New member
pytanie zagadka , czemu gdy przesyłam obraz z pc za pomocą kabla vga/hdmi nie mogę włączyć trybu 3d na tv ?

jakby ktoś miał wątpliwości co do ambilight albo zastanawia się jeszcze nad zakupem , to tak to u mnie wygląda , bez żadnej kalibracji ustawienia na oko Philips 6008k po raz pierwszy w użyciu - YouTube

Najlepiej skalibrowany ambilight jaki widziałem w necie jest tutaj. 7.42 minuta filmu
Jest, działa a jakby go nie było. To jest dobrze skalibrowany ambi.
Diody nie mogą dominować obrazu bo wtedy odciągasz wzrok od obrazu i masz dyskotekę. Musi to być jednolita poświata która jest tylko dopełnieniem obrazu i wspomaga wrażenia.
Swoją drogą wymądrzam się a sam dopiero co zamówiłem 32 pfl 7605 a ciasna wnęka w regale już się o niego prosi. Nie pozostaje nic innego jak przemeblować pokój ;)

Philips Ambilight 46PFL7605(46PFL7605H)Video Review-Cheap L - YouTube
 

szybal

Banned
Najlepiej skalibrowany ambilight jaki widziałem w necie jest tutaj. 7.42 minuta filmu
Jest, działa a jakby go nie było. To jest dobrze skalibrowany ambi.
Diody nie mogą dominować obrazu bo wtedy odciągasz wzrok od obrazu i masz dyskotekę. Musi to być jednolita poświata która jest tylko dopełnieniem obrazu i wspomaga wrażenia.
Swoją drogą wymądrzam się a sam dopiero co zamówiłem 32 pfl 7605 a ciasna wnęka w regale już się o niego prosi. Nie pozostaje nic innego jak przemeblować pokój ;)

Philips Ambilight 46PFL7605(46PFL7605H)Video Review-Cheap L - YouTube
Witam co do ambilight jak dla mnie najlepszy efekt jest jak ustawie tryb dynamiczny10,jasność 10 nie wiem o jakiej kalibracji piszesz i po co to działa samo i bardzo dobrze.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Najlepiej skalibrowany ambilight jaki widziałem w necie jest tutaj. 7.42 minuta filmu
Jest, działa a jakby go nie było. To jest dobrze skalibrowany ambi.
Diody nie mogą dominować obrazu bo wtedy odciągasz wzrok od obrazu i masz dyskotekę. Musi to być jednolita poświata która jest tylko dopełnieniem obrazu i wspomaga wrażenia.
Swoją drogą wymądrzam się a sam dopiero co zamówiłem 32 pfl 7605 a ciasna wnęka w regale już się o niego prosi. Nie pozostaje nic innego jak przemeblować pokój ;)

Philips Ambilight 46PFL7605(46PFL7605H)Video Review-Cheap L - YouTube

Też tak uważa, lepiej zmniejszyć efekt niż walić po oczach kolorofonami ( jeśli ktoś jeszcze pamięta jak to wygląda :) ) ew odsunąć od ściany
 

Fenervil

New member
Witam co do ambilight jak dla mnie najlepszy efekt jest jak ustawie tryb dynamiczny10,jasność 10 nie wiem o jakiej kalibracji piszesz i po co to działa samo i bardzo dobrze.

Kalibracja to ustawienie dynamiki, jasność i odległość od ściany no i koloru ściany. W starszych wersjach był dyfuzor. Można było ustawić 5 cm od ściany a i tak mieliśmy ładną poświatę. Teraz kiedy telewizory upodabniają się (nieudolnie) do smartfonów i mają być cienkie, zrezygnowano z dyfuzora rozpraszającego i każda dioda ma skoncentrowane światło. Trzeba dalej odsuwać od ściany żeby mieć równomierną jednolitą poświatę.
 

djtomas

New member
Najlepiej skalibrowany ambilight jaki widziałem w necie jest tutaj. 7.42 minuta filmu
Jest, działa a jakby go nie było. To jest dobrze skalibrowany ambi.

Philips Ambilight 46PFL7605(46PFL7605H)Video Review-Cheap L - YouTube

u siebie taki efekt osiągnąłem przy ustawieniach:
dynamika - 8
jasność - 6 lub 7 w zależności od danego materiału
mam te ustawienia w na co dzień dla większości materiałów
dla dynamicznych filmów zmieniam dynamikę na 9 lub 10, ale wtedy trochę irytuje mnie Ambi
 

bartbuks

New member
Odkryłem pewną rzecz. Ściągałem napisy srt przez napiprojekt. Nie chodziło. Zrobiłem test. Ściągnąłem txt z napisy24 i przekonwertowałem je przez SubtitleEdit. I ku mojemu zdziwieniu działa. Chodzi chyba o odpowiednie ustawienie napiprojekt, format, kodowanie. Zaraz będę sprawdzał odpowiednie konfiguracje i wrzucę wnioski.

EDYTA:

Otóż skonfigurowałem napiprojekt w taki sposób i wszystko działa.

99vm.jpg
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
TV doszedł.

Pierwsze wrażenie na szybko po wyjęciu: pozytywne, ale oglądałem go już w sklepie więc wiedziałem czego się spodziewać. Cienka ramka

Pierwsze wrażenie obrazu demo zapisane w TV aż usiadłem z wrażenia. Potem NC+ pozytywnie także.
Od razu widać różnicę w porównaniu z moją Toshibą. 3D z Bitwy warszawskiej wczoraj nagranej w NC+ bardzo pozytywne. Efekt lepszy niż na LG u sąsiada.

Przy świetle dziennym ale zasłonięte żaluzje myślałem że TV się wyłączył bo ekran czarny jak smoła.

TV wymaga ustawień takich jak lubię więc wieczorem dalsza zabawa.
 

sz3fu

New member
wczoraj miałem pierwszy raz "zawiechę" tv po wyjęciu pendrive tv tak jakby ciągle myślał ten niebieski pasek się przesuwał kkanał grał , obraz był jakoś dziwnie rozszerzony , a do tego nic nie mogłem zrobić po prawie 10 minutach wyłączyłem i włączyłem wtyczkę , ktoś miał podobnie ?
 

kuniu

New member
ustawienia 6008
Philips 55PFL6008 Reviewer's Recommended Best Settings
z zaprzyjaznionego avforums.com /Mark Hodgkinson/ w avforums pomagaja wszyscy. Tak wiec ja tez dam.

Picture Style: Movie
Backlight Contrast: 55
Colour 52
Sharpness: 0
Noise Reduction: Off
MPEG Noise Reduction: Off
Pixel Precision HD
Perfect Natural Motion: Off
Clear LCD: Off
Advanced Sharpness: Off
Dynamic Contrast: Off
Dynamic Backlight: Off
Colour Enhancement: Off
Advanced Off
Light Sensor: Off
Gamma: 2
Colour Temp: Custom
Custom Colour Temp: Warm
Red WP: 127
Green WP: 79
BL WP: 63
Red BL: 0
Green BL: -1
BL BL: 0
Video Contrast: 90
Brightness: 50
 

adamo_

New member
Bez reklam
Moje ustawienia:

Styl: Standard
Kontrola podświetlenia backlight: 50
Kolor: 54
Ostrość 2
Redukcja szumów: wył
usterki MPEG: Wył
Pixel precise: :Natural motion: Mininum
Clear LCD: Wł
Ostrość zaawans.: Wył
Kontrast dynam: Minimum
Dynamiczne podświetlenie: Standard
Wzmocnienie kolorów: średnio
Czujnik światła:Wł
Gamma: 0
Temeratura kolorów: Własne Czerwony WP: 114 Zielony WP: 88 Niebieski WP: 63 Czerwony - BL 0 Zielony BL: 0 Niebieski -BL 0

Kontrast Video: 89
Jasność : 50

Może komuś podpasuje
 
Do góry