Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

accu

New member
Bez reklam
Sprawdzę jak uda mi się połączyć z Netem. Ogólnie nie mam pojęcia co jest nie tak... Telewizor normalnie łączy się z siecią, wyświetla się, że tv został połączony z siecią domową, później dostaje info, że można przeglądać pliki, zdjecia, filmy w sieci domowej - Naciskam OK i wyskakuje Łączenie... które trwa z 5 min, a po tym czasie wyskakuje błąd serwera philips, spróbuj później.

Witam uprzejmie,

Spróbuj wyłączyć telewizor całkowicie z sieci zasilającej na kilka minut.
Następnie włóż wtyk kabla zasilającego z powrotem do gniazdka zasilania i włącz telewizor.
Odczekaj kilka minut i następnie spróbuj ponownie połączyć się z Internetem.

Można również sprawdzić rodzaj szyfrowania . Jak zapewne wiesz są dwa rodzaje: AES i TKIP .
Ja korzystam z AES. Te dwa rodzaje szyfrowania powinny być używane oddzielnie .
Jaki masz wgrany soft , czy aktualny ?

Możesz również zarejestrować swój telewizor na stronie internetowej firmy Philips .
Możesz również wysłać e-mail do BOK firmy Philips , podać dane Twojego telewizora tj .typ , serię i
numer itp. , aby móc otrzymać długi kod do pobrania bezpłatnej aplikacji :Twonky Media Server.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Calvex

New member
Nic nie pomogło. Szyfrowanie WPA2-PSK (AES). Telewizor ogólnie niby jest połączony z siecią (bo wchodzę w ustawienia i napisane jest, że połączenie jest) ale jak wchodzę w SMART TV to wyświetla się Nie znaleziono serwera Philips. Spróbuj później. Tylko te spróbuj później trwa od 15 stej...


Soft sklepowy, nic nie aktualizowałem.
 

skorup84

New member
Nie wiem jakie aplikacje masz na myśli ?
U mnie chodzą wszystkie najważniejsze - TVN Player, WOD Onet, Ipla, Ipla Film , Youtube i ściągnąłem kilkanaście angielsko języcznych i Tak czasu brakuje. Ale ma DOngla z Androidem gdzie mam 700.000 aplikacji które stosuję na różne telewizory różnych firm.
Żadna firma nawet do pięt mu nie dorasta ( mam na myśli Andrida)
A telewizor za to gra extra.

Mam na myśli przeglądarkę internetową i aplikację TVN Player, jedno i drugie działało wolno, tv podpięty na kablu do neta, tv innych marek podpięte do tej samej sieci działały dużo płynniej. Ogólnie cały interfejs użytkownika w tym Philipsie mało intuicyjny i powolny, poruszanie się po menu, przeglądanie zawartości pendriva również mało komfortowe nie wspominając o tym że TV miał problem z odczytem niektórych plików a z którymi to modele innych firm nie miały żadnych problemów. Porównywałem z modelami innych firm w tej samym przedziale cenowym tj 46-47 cali za ok 4000zł.

Nie wiem o czym piszesz, smart działa jak najbardziej w porządku. To nie jest komputer, nie musi śmigać jak wypasiony PC.
Smart do dodatek, który włączasz, odpalasz np. Ipla i oglądasz film.

I po cholerę piszesz takle bzdury? Na jakiej podstawie?

Bzdury to Ty piszesz bo jakbyś przeczytał uważnie to co napisałem to byś wiedział na jakiej podstawie wyraziłem swoje zdanie. Jako punkt odniesienia przyjąłem smart w LG i Samsungu w tv z tego samego przedziału cenowego i w porównaniu do nich smart w Philipsie to porażka a nawet rzekłbym że to "atrapa". Mam nadzieje że któraś z kolei aktualizacja chociaż trochę zmieni moje zdanie bo zakup tego tv mimo kiepskiego smarta nadal rozważam. Pisałeś że wszystkie te wady wytykają tylko testerzy i ludzie tu na forum którzy nie posiadają tego tv więc proponuje zerknąć na forum Philipsa to może zrozumiesz, że użytkownicy końcowi także mają takie problemy.

----

Reasumując nie neguje tego tv jako całości, do tej pory go nie skreśliłem i ciągle waham się między zakupem Philipsa 6008/6198 a Samsungiem F6510/F6770. Nie mniej jednak moje zdanie na dzień dzisiejszy na temat tego smarta jest takie a nie inne i "ochy, achy" kilku użytkowników tego forum go nie zmienią. Być może trochę za surowo oceniam tego smarta ale to już takie "zboczenie zawodowe" bo z niejednym interfejsem użytkownika miałem styczność i nie jeden zaprojektowałem i wykonałem. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby Philips wypuścił kopię tego TV ale bez Smarta za to kilka stówek taniej albo dorzucał gratis BD Samsunga:D

Z pozostałych wad które mi doskwierają to brak pointera w pilocie jak to ma miejsce w modelu 7008 i wyżej (szkoda że model 6678 jest niedostępny). Orientuje się ktoś czy pilot z modelu 7008 bez ingerencji w oprogramowanie będzie współpracował z 6008 i czy idzie go za rozsądne pieniądze dokupić?

Kolejna wada to brak wsparcia dla DTS-u z którym to konkurencja w tym samym przedziale cenowym sobie radzi bez żadnego problemu.

Jeśli ktoś podzieli się swoimi spostrzeżeniami zarówno tymi pozytywnymi jak i negatywnymi dotyczącymi modelu 6008/6198 będę wdzięczny, przy okazji dobrze by było podać wersję oprogramowania:)
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Calvex - nie nerwuj się ;)
Miałem identycznie..ale poszedłem spać . Rano wszystko działało jak należy ... ;)
Widocznie ten patent tak ma / może mieć/ ...
 

cougar911

New member
Nic nie pomogło. Szyfrowanie WPA2-PSK (AES). Telewizor ogólnie niby jest połączony z siecią (bo wchodzę w ustawienia i napisane jest, że połączenie jest) ale jak wchodzę w SMART TV to wyświetla się Nie znaleziono serwera Philips. Spróbuj później. Tylko te spróbuj później trwa od 15 stej...
Soft sklepowy, nic nie aktualizowałem.

Sprawdź ustawienia na routerze - szukaj:
- blokowania Ping od strony WAN (czyli net) "Ignore Ping Packet from WAN"
- blokowania "ICMP Echo Request / Reply"
Obie rzeczy wyłącz - mogą powodować brak odzewu serwerów Philipsa lub SmartTV...
 

r_p_r

New member
Wstalem o 5:00 do pracy, odpalam Forum - bo juz jasno, gwiazd nie widac, wiec moze spadaly - watek: 6008 i klops... ;/
 

Swirek00

New member
Bzdury to Ty piszesz bo jakbyś przeczytał uważnie to co napisałem to byś wiedział na jakiej podstawie wyraziłem swoje zdanie. Jako punkt odniesienia przyjąłem smart w LG i Samsungu w tv z tego samego przedziału cenowego i w porównaniu do nich smart w Philipsie to porażka a nawet rzekłbym że to "atrapa". Mam nadzieje że któraś z kolei aktualizacja chociaż trochę zmieni moje zdanie bo zakup tego tv mimo kiepskiego smarta nadal rozważam. Pisałeś że wszystkie te wady wytykają tylko testerzy i ludzie tu na forum którzy nie posiadają tego tv więc proponuje zerknąć na forum Philipsa to może zrozumiesz, że użytkownicy końcowi także mają takie problemy.

----

Reasumując nie neguje tego tv jako całości, do tej pory go nie skreśliłem i ciągle waham się między zakupem Philipsa 6008/6198 a Samsungiem F6510/F6770. Nie mniej jednak moje zdanie na dzień dzisiejszy na temat tego smarta jest takie a nie inne i "ochy, achy" kilku użytkowników tego forum go nie zmienią. Być może trochę za surowo oceniam tego smarta ale to już takie "zboczenie zawodowe" bo z niejednym interfejsem użytkownika miałem styczność i nie jeden zaprojektowałem i wykonałem. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby Philips wypuścił kopię tego TV ale bez Smarta za to kilka stówek taniej albo dorzucał gratis BD Samsunga:D

To kup LG albo Samsunga, przecież to Twój wybór, albo sam napisz Smarta i wrzuć do TV.
PS. Chętnie bym podziałał na jednym z Twoich interfejsów.
 

WojtR

Member
Bez reklam
To kup LG albo Samsunga, przecież to Twój wybór, albo sam napisz Smarta i wrzuć do TV.
PS. Chętnie bym podziałał na jednym z Twoich interfejsów.

ja rozumiem , że jesteś fanatycznym zwolennikiem philipsa ale jak coś działa odczuwalnie wolniej niż u konkurencji i to na modelach sprzed paru lat to można czuć lekkie rozczarowanie

może trochę OT w tym temacie ale jeśli przewinięcie z 10 kanałów w dół w EPG trwało w PFL5507 dłużej niż załadowanie Windows 8 na tablecie to chyba coś nie halo :mrgreen:
 

Swirek00

New member
ja rozumiem , że jesteś fanatycznym zwolennikiem philipsa ale jak coś działa odczuwalnie wolniej niż u konkurencji i to na modelach sprzed paru lat to można czuć lekkie rozczarowanie

może trochę OT w tym temacie ale jeśli przewinięcie z 10 kanałów w dół w EPG trwało w PFL5507 dłużej niż załadowanie Windows 8 na tablecie to chyba coś nie halo :mrgreen:

Po pierwsze: to post o serii 6008
Po drugie: nie jestem zwolennikiem żadnej firmy, w domu mam sprzęt audio/video pięciu firm (CA, ONKYO, SONY, JAMO, PHILIPS), ale nie wchodzę na fora o tych sprzętach i nie wyładowuje się.
Po trzecie - nie jestem maniakiem przełączania kanałów, a i tak robię to na dekoderze.

Po czwarte: kup TV innej firmy.

O co teraz Tobie chodzi, to już nie wiem.
Jeżeli chcesz, napiszę że Philips jest do dupy, zadowolony?
 

pebe86

Member
Bez reklam
A ja ponowię swoje pytanie- czy ktoś korzysta w tym Philipsie z karty NCAM? Jeśli tak, to czy przełączanie kanałów działa sprawnie/komfortowo?
Wiem, że w niektórych telewizorach jest z tym problem.
 

Reynold

New member
Testu PFL6008 jak nie było tak nie ma.
Jest za to co innego: przeniesienie do "Sharp 37X20 full HD - powtórka testu na życzenie" po kliknięciu na "ostatnie testy". Czyli pewnie kolejny, wyimaginowany problem/powód do opóźnienia publikacji testu PFL6008 ;-)
 
Ostatnia edycja:

piot.rek

New member
Mam do was pytanie, czym się różni pfl6008 od pfl7008? Opłaca się dołożyć parę groszy i mieć 7008 czy nie ma sensu?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Mam do was pytanie, czym się różni pfl6008 od pfl7008? Opłaca się dołożyć parę groszy i mieć 7008 czy nie ma sensu\/
Witam uprzejmie,
Krótko. Ma sens:-| . Proszę zobaczyć szczegółową specyfikację tych modeli . Seria 7008 ma trójstronny
Ambilight , PMR 700 Hz , tryby obrazu : ISF Dzień , ISF Noc .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Wg mnie nie ma sensu ładować dodatkowe 1500 zł, pytanie czy aż tak odczujemy różnice pomiędzy tymi dwoma TV bo w portfelu na bank:)
Mnie zastanawia czy model 6907k nie jest dobrą alternatywą dla 6008k:) Różnica cenowa - znikoma
 
Do góry