Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

asqinejem

New member
Od jakiegoś czasu zauważyłem że mam na kanałach TV naziemnej przyciemniony wybór Perfect Natural Motion i Clear LCD(brak możliwości zmiany ustawień). Działa tylko na smart TV i po wyjściu z niego działa normalnie na kanałach nie wiecie co może być przyczyną?
PS. oprogramowanie najnowsze
Mam podobnie na najnowszej wersji oprogramowania (na poprzednich było ok), ale jakoś się tym specjalnie nie przejmuję bo obie funkcje mam cały czas wyłączone.
Ciekawa sprawa z tym pointerem kjarzyna twierdzi że sprawdził w sklepie pilot od wyższej serii, i sparował go z serią 6000 i pointer działał , natomiast accu twierdzi że to niemożliwe bo nie ma tego w oprogramowaniu tv... to jak w końcu jest? Moim zdaniem aby pointer działał musi być i odpowiedni pilot - czyli ten z pointerem z wyższej serii, który na 99 % można sparować z serią 6..., oraz odpowiedni program w telewizorze. A jak w praktyce to wygląda to nie wiem, więc w końcu kto ma rację?
Na stronie Philipsa piszą, że obsługę pointera mają telewizory od serii 7000. Być może pilot z nowszych wersji tv faktycznie spowoduje pojawienie się tego wskaźnika na 6008, skoro w smart tv pointer się pojawia po podłączeniu myszki komputerowej.

Niestety, ale wygląda na to, że podobnie jak w przypadku DTS jest to wina oprogramowania, w którym Philips celowo blokuje kilka funkcji modelu wyższego (droższego).
 
Ostatnia edycja:

bla.zej

New member
No mam już zamówiony tv czeka aż go zabiorę z avansu, zobaczymy jak będzie ze smartfonem - już wysłałem zgłoszenie do Philipsa - trzeba było wysłać 3 rzeczy: 1)paragon lub fakturę (np kopię), 2)wypełnione zgłoszenie z podpisem datą itp, oraz 3) kod kreskowy z modelem i numerem seryjnym z pudełka po tv. Teraz tylko czekam na ruch z ich strony (a właściwie na paczkę od nich). Na dokładkę dostałem od sklepu tablet pentagram - takie zakupy to lubię, chociaż cena za tv nie była najlepsza..

Ps: Ciekawa sprawa z tym pointerem kjarzyna twierdzi że sprawdził w sklepie pilot od wyższej serii, i sparował go z serią 6000 i pointer działał , natomiast accu twierdzi że to niemożliwe bo nie ma tego w oprogramowaniu tv... to jak w końcu jest? Moim zdaniem aby pointer działał musi być i odpowiedni pilot - czyli ten z pointerem z wyższej serii, który na 99 % można sparować z serią 6..., oraz odpowiedni program w telewizorze. A jak w praktyce to wygląda to nie wiem, więc w końcu kto ma rację?

Ps2: Będzie mnie czekać jeszcze kilka zakupów, planuję kino domowe z blu ray, twardy dysk, itp. Ale na początek będę potrzebował uchwyt na 42 cale, ale żeby można było powiesić telewizor na około 10cm od ściany (chodzi o ambilight) Co polecacie dobrej jakości?



Mam 6008, po dwóch miesiącach padł pilot, odesłałem na gwarancje, i spowrotem dostałem pilot z wyższej seri z pointerem. I działa bez zarzutu, pointer też :)
 

bla.zej

New member
Nie ma identycznego, dostałem takiego w ramach reklamacji. Chciałem tylko na swoim przykładzie opisać, że pilot z pointerem działa na PFL 6008.
 

kosa666

New member
1000? Na forach piszą, że 100Hz, a support Philipsa, że 120 Hz. Ja bym wierzył Philipsowi, bo na forach to jeden może napisać, że 100 Hz i reszta już tak powtarza i się utwierdza w przekonaniu, że ma 100 Hz.

Napisz do supportu Philipsa, to dostaniesz odpowiedź. Do Ciebie będzie należał wybór czy wierzyć im, czy forumowiczom...

Oczywiście 100 miałem na myśli ;)

PS - a jaka jest w 8008? Czy tam już jest 200?
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Mam 6008, po dwóch miesiącach padł pilot, odesłałem na gwarancje, i spowrotem dostałem pilot z wyższej seri z pointerem. I działa bez zarzutu, pointer też :)

Ciekawe jak to skomentuje kolega mędrzec accu.
Parę postow wczesniej napisalem

"Pointer dziala tez na 6008 normalnie. To nieTv ma wbudowany pointer, a pilot. Potrzebny jest wiec pilot od 7008/8008.
Wiem bo sam sprawdzalem i pointer dziala"

Kolega accu ma poważny problem ze zrozumieniem tych trzech zdań nazywajac post "bajecznym" oraz stwierdzając:

"Witam uprzejmie,
Żadnym z wymienionych pilotów nie uruchomisz pointera(wskaźnika) w telewizorach serii 6008. W telewizorach serii 6008 po prostu tej funkcji (opcji)nie ma . "

Zwieńczeniem wywodów szanownego kolegi accu jest post 1912 .
Ciekawe accu czy Ty przyznasz sie teraz do swoich "bajecznych" postów...
I na koniec pozwol ze zacytuje fragment z Twojego posta:
"Ale , że nie wyszło to dobrze , nic na to
nie poradzę , na drugi raz może wpierw się dobrze zastanowisz , nim napiszesz ."

PS. Jak widzę masz Philipsa - ja mam Sony ale od kilku lat bardzo się interesuje tematyką RTV i nigdy nie napisalbym czegos co mogłoby wprowadzić kogoś w błąd. Wiec jesli coś już piszę i jest to zdanie twierdzace to znaczy kolego ze tak jest i jestem tego pewny. Amen
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Ciekawe jak to skomentuje kolega mędrzec accu.
Parę postow wczesniej napisalem

"Pointer dziala tez na 6008 normalnie. To nieTv ma wbudowany pointer, a pilot. Potrzebny jest wiec pilot od 7008/8008.
Wiem bo sam sprawdzalem i pointer dziala"

Kolega accu ma poważny problem ze zrozumieniem tych trzech zdań nazywajac post "bajecznym" oraz stwierdzając:

"Witam uprzejmie,
Żadnym z wymienionych pilotów nie uruchomisz pointera(wskaźnika) w telewizorach serii 6008. W telewizorach serii 6008 po prostu tej funkcji (opcji)nie ma . "

Zwieńczeniem wywodów szanownego kolegi accu jest post 1912 .
Ciekawe accu czy Ty przyznasz sie teraz do swoich "bajecznych" postów...
I na koniec pozwol ze zacytuje fragment z Twojego posta:
"Ale , że nie wyszło to dobrze , nic na to
nie poradzę , na drugi raz może wpierw się dobrze zastanowisz , nim napiszesz ."

PS. Jak widzę masz Philipsa - ja mam Sony ale od kilku lat bardzo interesujeę się tematyką RTV i nigdy nie napisalbym czegos co mogłoby wprowadzić kogoś w błąd. Wiec jesli coś już piszę i jest to zdanie twierdzace to znaczy kolego ze tak jest i jestem tego pewny. Amen

Pozdrawiam i życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku
 

accu

New member
Bez reklam
Nie ma identycznego, dostałem takiego w ramach reklamacji. Chciałem tylko na swoim przykładzie opisać, że pilot z pointerem działa na PFL 6008.

Witam uprzejmie,

Piszesz więc , że pointer działa w Twoim telewizorze Philips serii 6008.
Rozumiem więc , że zamiast przycisków strzałek możesz używać wskaźnika pilota.
Rozumiem więc , że używając tego wskaźnika , możesz nawigować po aplikacjach Smart TV
i stronach internetowych i możesz również dostosować szybkość wskaźnika.
Czy tak ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bla.zej

New member
Witam uprzejmie,

Piszesz więc , że pointer działa w Twoim telewizorze Philips serii 6008.
Rozumiem więc , że zamiast przycisków strzałek możesz używać wskaźnika pilota.
Rozumiem więc , że używając tego wskaźnika , możesz nawigować po aplikacjach Smart TV
i stronach internetowych i możesz również dostosować szybkość wskaźnika.
Czy tak ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

No jak Ty bardzo dobrze wszystko rozumiesz. Działa dokładnie tak jak opisałeś.
 

rafcioha

New member
rafciocha to mamy ten sam problem, czyli potwierdzają się moje przypuszczenia, że to wina tv...
pytanie tylko czy po wymianie na nowy model problem zniknie

Kolego drqq masz może jakieś nowe wiadomości odnośnie braku paczki kanałów TNK HD na tym TV oglądając przez moduł dostępu CI+ ?
Bo właśnie się zastanawiam nad zgłoszeniem do serwisu w Radomiu, ale kolejne 3 tyg. bez telewizora?
 

M.technik

New member
Więc kolega accu powinien się wycofać z wszystkich obraźliwych złośliwości pod adresem kjarzyna itd, a na przyszłość trochę więcej pokory - każdy może się czasem pomylić (no a tym razem padło akurat na ciebie..)
 
Ostatnia edycja:

jacek-placek

New member
mam dwa tygodnie 60" 6008 i chodzi super, jednego co mi brakuje to żeby wsystkie regulacje- ustawienia działały dwustronnie, czyli ustawiam od środka w dwie strony, bo jak bym ie ustawiał to część np. reklam jest za jasnych a filmów za ciemnych w 7403 tego nie było i dlatego napisałem że kineskopowy bang & olufsen miał inne kolory, ledowy 7403 inne, a ten całkiem inne, już teraz wiem dlaczego płace po 400zł za prąd-miesięcznie, 7403 42" miał zużycie 223w, a 60" ma 90 watt, tamten chodził nieraz po 20 godzin na dobe
 

accu

New member
Bez reklam
No jak Ty bardzo dobrze wszystko rozumiesz. Działa dokładnie tak jak opisałeś.

Witam uprzejmie,

Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli tak jest , to dla mnie dziwne jest , że TP Vision/Philips
pozbawił użytkowników telewizorów serii 6008 wygodnej funkcji korzystania z pointera , oferując
do serii 6008 pilot zdalnego sterowania telewizorem , którym nie można tej czynności wykonać .
Czy możesz podać kod pilota (RC xxxxx)
, jaki Tobie wymienił serwis . Powinien zapisany być w miejscu , gdzie
wkłada się baterie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom
 

asqinejem

New member
W jakiś sposób można to chyba porównać np. do producentów kart graficznych, którzy czasami sprzedawali te same produkty, ale w różnych cenach (jako inne modele) z zablokowanymi w biosie elementami (które po wgraniu przerobionego biosu lub biosu z modelu wyższego zostały odblokowane). Wygląda na to, że w modelu 6008 też jest kilka funkcji celowo "blokowanych" przez oprogramowanie.
 

M.technik

New member
Często w sprzęcie/komputerach czy motoryzacji są stosowane uniwersalne podzespoły, które są ograniczane np programowo jeśli chodzi o funkcje. A w motoryzacji np w aucie bez tempomatu mogą być poprowadzone wszelkie wiązki elektryczne do niego potrzebne, albo często wystarczy odblokować menu aby korzystać z wielu dodatkowych funkcji. Ja robię w branży gsm, z telefonami jest podobnie. Wabikiem aby wyciągnąć więcej pieniędzy od klienta (czyli drożej sprzedać dany produkt) są właśnie dodatkowe funkcje z wyższych modeli akurat w naszym przypadku tv. Oczywiście też często w wyższych seriach są stosowane np inne matryce itp - nie ma reguły aby to wszystko ogarnąć

Wychodzi na to, że seria 6000 działa z pilotem serii wyższej (generalnie z radiowymi), i właściwie uruchamia funkcję pointera odpowiednim sygnałem z pilota. Pewnie więcej jest takich rzeczy, ciekawe co można jeszcze uruchomić
 
Ostatnia edycja:
Do góry