Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

tower3

New member
Mam takie pytanie odnośnie dźwięku, czy przez ARC telewizor prześle sygnał DTS to amplitunera? Mój amplituner Onkyo nie jest kompatybilny z 3D dlatego planuje podłączyć, raspberry PI i/lub blue-ray, najpierw do TV a potem mam nadzieje przez HDMI1(ACR) otrzymać zarówno DD ThueHD jak i DTS HD i zdekodować go w amplitunerze. Czy ktoś tego próbował? Wiem że TV nie dekoduje DTS ale czy go przepuści przez HDMI(ARC)?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Mam takie pytanie odnośnie dźwięku, czy przez ARC telewizor prześle sygnał DTS to amplitunera? Mój amplituner Onkyo nie jest kompatybilny z 3D dlatego planuje podłączyć, raspberry PI i/lub blue-ray, najpierw do TV a potem mam nadzieje przez HDMI1(ACR) otrzymać zarówno DD ThueHD jak i DTS HD i zdekodować go w amplitunerze. Czy ktoś tego próbował? Wiem że TV nie dekoduje DTS ale czy go przepuści przez HDMI(ARC)?

Witam,
nie.

Pozdr,
 

tower3

New member
Witam,
nie.

Pozdr,

Rozumiem że to tyczy się DTS a jak to jest z DD i DD ThueHD. Mam kino 7.1 i chciałbym chociaż w DD TrueHD to wykorzystać.

Pytanie czy sam TV zdekoduje ThueHD podczas oglądania filmu przez USB i/lub DLNA i prześle sygnał przez ARC?
 
Ostatnia edycja:

admat

Member
Witam,
Nie mam czasu czytać wszystkich postów z tego tematu bo jest ich bardzo dużo. Wyszukiwarka niestety tez nic nie znajduje. Problemem moim jest brak wiedzy na temat współpracy tunera SAT w 42PFL6008 z modułem Polsatu. Czy ktoś używa w ten sposób tego telewizora i jest wstanie podzielić się spostrzeżeniami na ten temat?

Pozdrawiam

Po raz drugi ponawiam zapyta nie.
Czy jest ktoś kto używa modułu CAM w tym egzemplarzu TV?

Pozdrawiam.
 

drqq

New member
Ja mam duży problem z modułem CAM CI+ CYFRY na bliźniaczym modelu 60PFL6008
Na kanałach HD - cała paczka TVN, TVP1, NSPORT pojawiają się piksele i zacina się dźwięk... (na SD kanały działają normlanie)
Na tych samych ustawieniach anteny tuner odbiera bez problemu, był monter poprawił ustawienia anteny ale problem nie zniknął
Jakość sygnału skacze między 70% a 85% i momentami spada do 0. Na pozostałych kanałach między 80% a 100% ale trzyma jedną wartość. Ogólnie problem dotyczy transpondera 11449, może to wina zbyt czułej głowicy w TV?

Ktoś miał podobny problem? I podpowie co mogę jeszcze zrobić?
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Ja mam duży problem z modułem CAM CI+ CYFRY na bliźniaczym modelu 60PFL6008
Na kanałach HD - cała paczka TVN, TVP1, NSPORT pojawiają się piksele i zacina się dźwięk... (na SD kanały działają normlanie)
Na tych samych ustawieniach anteny tuner odbiera bez problemu, był monter poprawił ustawienia anteny ale problem nie zniknął
Jakość sygnału skacze między 70% a 85% i momentami spada do 0. Na pozostałych kanałach między 80% a 100% ale trzyma jedną wartość. Ogólnie problem dotyczy transpondera 11449, może to wina zbyt czułej głowicy w TV?

Ktoś miał podobny problem? I podpowie co mogę jeszcze zrobić?

Miałem podobny problem z PFL7406 model na 2011 r. Ale dotyczyło zakłóceń na naziemnej cyfrówce. Mało tego, zakłócenia szły na dwa inne telewizory korzystające z tej samej instalacji antenowej. Serwis wziął odbiornik do siebie i nie stwierdził żadnych problemów. Nie dawały nic kolejne sprawdzania anteny (na dachu) i jej połączeń. W końcu "anteniarz" podłączył telewizor przez tuner zewnętrzny dvbt za 100 zł. Przeszło jak ręką odjął. U Ciebie chyba to jednak inna historia. Obecny 6008 i dwa pozostałe chodzą bez problemu na tej samej instalacji już bez "pośrednictwa". Oczywiście 7406 już nie mam.
 

rafcioha

New member
Witam,
Odnośnie modułu CI+ to ja ok. miesiąc temu do swojego 55PFL6008 kupiłem Moduł Techni Crypt Conax do odbioru TNK Smart HD. Wszystkie kanały HD w pakiecie działały bez najmniejszych problemów: TVN HD; TVN24 HD; TURBO HD itd. Antena 60 !!!!
Niestety cieszyłem się oglądaniem 1 dzień ponieważ mój TV padł w wyniku czego posiadam już nowy telewizor również 55PFL6008 i teraz:
- jeżeli chodzi o kanały HD działa mi tylko TVP1; TVP2 i Polsat wszystkie TVN-y HD klatkują, że nie da się oglądać. Antena ta sama 60 siła sygnału 76 jakość ok. 82 ale caly czas się zmienia, czasami spada do 0.
Dzisiaj zamontowałem antenę 80 poziom sygnalu wskoczył na 86, jakość dalej niestabilne 82. TVN-y HD NIE DZIAŁAJĄ !!!! Więc nie jest to problem słabego sygnału tylko jakości odbiornika SAT montowanego w tych telewizorach.
Dodam tylko, że na tunerze SAT nie ma żadnych problemów z kanałami HD na pierwszym Philu też działały wszystkie.

Pozostaje tylko po Świętach zgłosić ponownie kolejny TV do Serwisu w Radomiu odczekać kolejne 3 tygodnie, ale co oni mogą na to poradzić??? Wymienią mi na kolejny, nie sądzę.

I jeszcze jedno, ten TV który teraz posiadam ma FATALNIE podświetloną matrycę. Jak się pokazuje logo PHIL.... to nawet w dzień widać jak świecą się rogi matrycy. Czegoś takiego nie widziałem w żadnym telewizorze. Kilka razy wyłączył się podczas oglądania ale to ponoć normalne w tym modelu, a o smarcie nie wspomnę.

Dla mnie nadchodzące Święta z PHILIPSEM nie będą Wesołe :-( :-( :-(

Mimo wszystko Pozdrawiam Wszystkich na tym forum: WESOŁYCH ŚWIĄT.
 

pados135

New member
U mojego znajomego 6008 miał dziwną padaczkę : obraz bardzo sie rozjaśniał prawie do białego ekranu potem ściemniał się do prawie czarnego. Operacja taka trwała ok 1 minuty. TV poszedł do serwisu , wymiana całej płyty głównej i po 2 tygodniach jest to samo . Po świętach ma jechać ponownie do serwisu.
 

Predo

Banned
po pierwsze istnieje w naszym kraju coś takiego jak "niezgodność towaru z umową" Jeżeli wiecie że coś jest nie taz z waszym TV idziecie do sklepu i oddajecie go na reklamację "niezgodność towaru z umową" z zaznaczeniem że ma być wymiana na nowy jeżeli jest mniej niż 6m od dnia zakupu i muszą po stwierdzeniu jakiejkolwiek usterki wymienić Wam na nowy model lub zwrócić pieniędze.

a po drugie.. dzisiaj w końcu zainstalowałem aktualizację bo ostatnio nie mogłem i wg mnie poprawiła się szybkość działania TV! Szybciej się przełącza, nie muli, SmartTV działa znacznie szybciej. Widać że chyba w końcu idą w dobrą strone, oby dalej tak szli:)
 

drqq

New member
rafciocha to mamy ten sam problem, czyli potwierdzają się moje przypuszczenia, że to wina tv...
pytanie tylko czy po wymianie na nowy model problem zniknie
 

matysek_alf

New member
Po raz drugi ponawiam zapyta nie.
Czy jest ktoś kto używa modułu CAM w tym egzemplarzu TV?
Ja używam tego modułu z Polsatu Cyfrowego. Chodzi bez zarzutu, płynnie, żadnej zwiechy. Wszystko jak należy.
dzisiaj w końcu zainstalowałem aktualizację bo ostatnio nie mogłem i wg mnie poprawiła się szybkość działania TV! Szybciej się przełącza, nie muli, SmartTV działa znacznie szybciej.
Ktoś to jeszcze potwierdza? Bo zastanawiam się czy aktualizować mojego Phila.
 
Ostatnia edycja:

oak

New member
Takie pytanko - czy istnieje mozliwosc regulacji Wielkosci napisow w filmie odtwarzanego z pendrive ? - poniewaz fabrycznie sa tak male, ze ciezko ogarnac obraz - patrzac na dol ekranu
 
Do góry