philips 47 pfl-6907k

martinez5

New member
Pytanie PFL6907K

Mam pytanie odnośnie 6907.
Kupiłem ten tv w tyn tygodniu, w sumie jest ok , jedyne ale to podświetlenia matrycy przy ciemnym tle szczególnie wieczorem . Niestety w lewym , prawym dolnym rogu świeci jaśniej . Czy to słynny clouding ? Jest to mój pierwszy płaski tv , a niestety lektura forum wyostrza apetyt na dobry obraz . Mam parę dni na ew. zwrot , czy np: sharp 830le bądź sony HX850 ma bardziej równomiernie podświetloną matrycę ?
 

jurasko

New member
Mam pytanie odnośnie 6907.
Kupiłem ten tv w tyn tygodniu, w sumie jest ok , jedyne ale to podświetlenia matrycy przy ciemnym tle szczególnie wieczorem . Niestety w lewym , prawym dolnym rogu świeci jaśniej . Czy to słynny clouding ? Jest to mój pierwszy płaski tv , a niestety lektura forum wyostrza apetyt na dobry obraz . Mam parę dni na ew. zwrot , czy np: sharp 830le bądź sony HX850 ma bardziej równomiernie podświetloną matrycę ?

Mam w prawdzie Philipsa 6007 i nie wiem czy jest to ta sama matryca co w 6907 ale w porównaniu z moim Sharpem LE830 to dużo lepsze i równomierne podświetlenie jest w moim Philipsie
 

szybal

Banned
Mam pytanie odnośnie 6907.
Kupiłem ten tv w tyn tygodniu, w sumie jest ok , jedyne ale to podświetlenia matrycy przy ciemnym tle szczególnie wieczorem . Niestety w lewym , prawym dolnym rogu świeci jaśniej . Czy to słynny clouding ? Jest to mój pierwszy płaski tv , a niestety lektura forum wyostrza apetyt na dobry obraz . Mam parę dni na ew. zwrot , czy np: sharp 830le bądź sony HX850 ma bardziej równomiernie podświetloną matrycę ?
Nie ma znaczenia jaka firma ta wada może wystąpić wszędzie ja bym wymienił na sprawny.
 

mdag

New member
są DWIE OPINIE NA OLE-OLE O TYM TV ALE BARDZO SKĄPE JAK BY GOŚCIOM ALE ROZMAWIAŁEM Z pHILIPSEM A RACZEJ PISAŁEM ODPOWIEDZIAŁ GRZECZNIE PAN ŻE MA MATOWĄ MATRYCĘ,I TYLE NA TEN TEMAT:blagam::blagam: WIEDZĄ -TO JEST FIRMA

i ja go kupiłem za taką samą cenę,miałem sharpa830e,dlatego nie mogę powiedzieć że to matowa matryca,powiedziałbym że ciemna szyba


1) czy ktoś z forumowiczów / posiadaczy wie czy jest jakaś różnica pomiędzy 6007 i 6907 w zastosowanej matrycy ? Możliwe, że 6907 ma bardziej matową od 6007 ?

2) czy ktoś z posiadaczy 6907 podłączał konsolę, jak input lag ? (w teście 6007 wygląda dobrze) a tu ?

3) Zachodzę w głowę, czy warto dołożyć kilka stówek do 6907, czy z kolei nie spieprzyli czegoś co jest dobre 6007. Póki co, testów brak.
Na stronie Philipsa model raczej nie szczególnie eksponowany, trzeba się przekopać (no chyba że taki nowy, że nie zdążyli zrobić update prezentacji). Nie chcą się pochwalić swoim modelem ?
Telewizyjny przewodnik zakupowy Philips
Philips

Jest traktowany jako oddzielna seria (6900), taki wypełniacz pomiędzy 6000, a 7000 ?
 

klinde

New member
Mam pytanie odnośnie 6907.
Kupiłem ten tv w tyn tygodniu, w sumie jest ok , jedyne ale to podświetlenia matrycy przy ciemnym tle szczególnie wieczorem . Niestety w lewym , prawym dolnym rogu świeci jaśniej . Czy to słynny clouding ? Jest to mój pierwszy płaski tv , a niestety lektura forum wyostrza apetyt na dobry obraz . Mam parę dni na ew. zwrot , czy np: sharp 830le bądź sony HX850 ma bardziej równomiernie podświetloną matrycę ?
Wczoraj wieczorem go odpalilem a testowalem i porownywalem do 6007 w sklepie widać wszystkiego w się nie wypatzy. Mam podobny problem, szczególnie widoczny na trybie filmowym ogladajc noca, mianowicie nieregoralne wyraźnie jaśniejsze podswietlenie w prawym górnym rogu. Chyba będę musiał go wymienić na inny ale nie wiem czy to wada czy ten typ tak ma. Co to różnic z 6007 postaram się pózniej napisać.
 

szamot21

New member
Mam pytanie czy któryś z urzytkowników porównywał go z lg 760\765 pytam bo obecnie nigdzie nie mogę zobaczyć "na żywo" tego philipsa [ jakaś niewiadoma , na śląsku w eurortvagd już nie będzie ekspozycji- taką informacje uzyskałem na infolinii, w sklepie gdy chciaęlm obejrzeć 3d na innym modelu Pan poinformował mnie ze nie dostał prezentacji 3D od przedstawiciela a nic innego mi nie pości :( - to były jedyne 3 tv bez obrazu ] w M1 Zabrze cisza maja 2 stare modele serii 7000 32 ,55 cale ... a ja się zastanawiam LG czy Philips.
 
Ostatnia edycja:

martinez5

New member
Philips PFL6907K

Wczoraj wieczorem go odpalilem a testowalem i porownywalem do 6007 w sklepie widać wszystkiego w się nie wypatzy. Mam podobny problem, szczególnie widoczny na trybie filmowym ogladajc noca, mianowicie nieregoralne wyraźnie jaśniejsze podswietlenie w prawym górnym rogu. Chyba będę musiał go wymienić na inny ale nie wiem czy to wada czy ten typ tak ma. Co to różnic z 6007 postaram się pózniej napisać.

Myślę że to "cecha" technologii LED , u mnie góra świeci trochę jaśniej . Zastanawiam się nad reklamacją bo po włączeniu tv jak ukazuje się plansza z logo philips widać jasny pasek długości 15cm. w lewym górnym rogu . Generalnie do przyzwyczajenia się , idealnie czarno to jednak w plaźmie - trudno .
 

otf82

New member
Witam
co do cloudingu w serii 6907k, to w moim egzemplarzu też występuje i jest to chyba "normalana" wada tej serii i nie sądzę by firma Philips wymieniała swoje TV w ramach gwarancji na podstawie nierównomiernego podświetlenia matrycy. Wcześńiej miełem 47" z serii 6007k, gdzie cloudingu nie stwierdziłem, ale to jedyna róznica jaką udało mi się dostrzec pomiędzy tymi seriami gdyż niestety mój egzemplarz PFL6007k zepsuł się po kilkunastu minutach paracy. Dopiero po 7 tygodniach Philips (po wielu telefonach i pismach) postanowił mi przyznać TV z serii 6907.
W wczesniejszych postach padło pytanie o porównanie PFL 6907 do Sharpa 830e. Sharpa 830e miałem przed Philipsem, coprawda 40". Uzytkowalem go ponad rok i znam jego wady i zalety. Na tej podstawie stwierdzam, iż Sharp, pod względem jakości i płynności obrazu wypadł lepiej jak Philips, ale jest to moja subiektywna opinia.
 

accu

New member
Bez reklam
U mnie chmurek brak (6907) więc nie jest to wada serii (albo mój ma wadę wady ;-) ).

Witam,

Oczywiście nie jest to wada danej serii telewizorów firmy Philips , tylko poszczególnych egzemplarzy lub partii wyprodukowanych telewizorów danej serii telewizorów firmy Philips.:|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

simens_123

New member
Jak go zaktualizować przez usb? Na stronie philipsa jest aktualizacja a telewizor ich nie widzi i gdy wchodzę w instalację w tv to chce żebym na pc jakieś kroki robił. A ten plik jest w jakimś dziwnym formacie i nie da się go niczym otworzyć
 

Wandyta

New member
Jak go zaktualizować przez usb? Na stronie philipsa jest aktualizacja a telewizor ich nie widzi i gdy wchodzę w instalację w tv to chce żebym na pc jakieś kroki robił. A ten plik jest w jakimś dziwnym formacie i nie da się go niczym otworzyć

Ten plik który Ci się zassał z neta wypakuj, skopiuj na pena i podłącz do TV. Reszta zrobi się sama :)

Jak skalibrować ten tv ?
 
Do góry