Philips 46PFL8008S vs Samsung UE46F8000SL

Pytka

New member
Hej cały czas jestem nastawiony na Philipsa czerń ambi ;) ale jeszcze chodzi mi po głowie ten model Samsunga który byście wybrali z tych dwóch ? z góry dzięki ;)
 

accu

New member
Bez reklam
Hej cały czas jestem nastawiony na Philipsa czerń ambi ;) ale jeszcze chodzi mi po głowie ten model Samsunga który byście wybrali z tych dwóch ? z góry dzięki ;)

Witam uprzejmie,
Krótko , zalety to moim zdaniem w telewizorze Philips : obraz i dźwięk oraz Ambilight
+Philips , z uwagą , że można trafić na nierównomiernie podświetloną matrycę ,
- wolniejsze menu i słabszy Smart TV .
Telewizor firmy Samsung :

+Samsung zalety to bez dwóch zdań Smart TV , obraz też , dźwięk również jest dobry , również jest ryzyko , że można trafić na nierównomiernie podświetloną matrycę ,
-brak Ambilight , długa nieporęczna podstawa telewizora .

Ogólnie , to trudny wybór i to od Ciebie zależy , który telewizor wybierzesz .
Moja drobna:| , subiektywna uwaga , jeżeli nie masz wielkiego " parcia " do zakupu , to możesz zaczekać na tegoroczne
modele telewizorów , gdyż zapowiadają się arcyciekawie . Decyzja jednak , oczywiście należy do Ciebie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Kris_6

Member
Zgadza się będą nowe modele tv ale trzeba brać też po uwage, że na początku ceny będą bardzo wysokie za flagowe modele ale w każdej chwili możesz kupić jeden z tych dwóch tv. Według mnie też lepiej zaczekać na nowe modele tv i wtedy podejmować decyzję.
 

Pytka

New member
hmm stary tv mi padł mam pożyczony od teściów ;) i muszę oddac na czasie wiec nie mam wyboru muszę kupować ;) ale sami wiecie jak to jest z cenami na początku mam przeznaczone maks 5tyś a nowe modele napewno będą droższe nic chyba zostane przy philipsie ze względu na ambi ;) wolne menu jakoś przetrawie a ze smart tv to znając życie korzystać pewnie bede z youtube i fejsa ;) ps. mam jeszcze takie pytanko bo tv ma u mnie wisieć na ścianie ;) i mam zamontowany wieszak vesa chyba Philipsa powiesze na tym wieszaku a nie wiem jak z Samsungiem ??? a i jeszcze mam pytanko co do modułu cam obecnie mam dekoder nc+ 250gb i zastanawiam sie czy nie wymienić w nc+ dekodera na moduł cam tylko pytanie czy w obydwu tych tv bede mógł nagrywać programy po podłączeniu np.pena bo teraz mam podłączone dwie anteny do dekodera i nawet jak coś nagrywam na innym programie mogę oglądac inny program ;) i nie wiem czy taka opcja jest w tych tv ? czy tylko nagrywać można program bez możliwości przełączania programu ? mam nadzieję że ktoś mnie zrozumiał hehe;)
 
Ostatnia edycja:

Pytka

New member
ogólnie na nie philipsa przemawia tylko menu bo obraz chyba lepszy ma philips no i to ambi przemawia na korzyść philipsa ale mam mętlik hehe a jutro muszę złożyć zamówienie ;)
 

rzęsor

New member
tylko pytanie czy w obydwu tych tv bede mógł nagrywać programy po podłączeniu np.pena bo teraz mam podłączone dwie anteny do dekodera i nawet jak coś nagrywam na innym programie mogę oglądac inny program ;) i nie wiem czy taka opcja jest w tych tv ? czy tylko nagrywać można program bez możliwości przełączania programu ? mam nadzieję że ktoś mnie zrozumiał hehe;)

2 tunery są w Samsungu, Philips ma tylko 1.

46f7000 ogladales? to prawie to samo cof8000 , ja bym wybral chyba ,, sama,, ale decyzja twoja
Prawie, bo F7000 ma gorszą matrycę i dwa razy słabsze głośniki.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Tak wygląda F8000 powieszony na ścianie na zwykłym uchwycie uniwersalnym

[youtube]HGMxqht95RY[/youtube]
 

Pytka

New member
Jednak wybrałem Samsunga ;) na tle Philipsa wypada troszkę lepiej pod moje wymagania szybki procek 4 rdzenie świetny Smart TV będe musiał przeboleć brak ambilight ;) teraz tylko zastanawiam się jak podłączyć sygnał z NC+ czy dalej korzystać z dekodera czy wymienić na CI , kurcze żeby można było wziąść na próbe taką kartę chciałbym zobaczyć jak współpracuje to z tv ,chodzi mi o jakość odbioru kanałów nagrywanie i takie tam ;)
 

prezy

New member
Bez reklam
Mam podobny dylemat, nawet założyłem temat
http://www.hdtv.com.pl/forum/platformy-cyfrowe/106067-nc-mix-z-modulem-cam-hd.html
ale jakoś nikt nie chce się podzielić wrażeniami.
NC+ twierdzi, ze nie ma różnicy, natomiast firma Samsung uważa, że wbudowany dekoder zapewnia najwyższą jakość dźwięku i obrazu.
Pytając o współpracę modułu z Tv, to jedni zganiają na drugich, umywając ręce od problemów. (Mam na myśli oczywiście linię F)
 

kosa666

New member
Nie wiem czy Wam pomogę, ale w moim Samsungu d6750 na wbudowanym dekoderze (poprzez moduł Aston) obraz był gorszy niż na obecnym Media Box + poprzez HDMI. Bywały też problemy z poprawną synchronizacją EPG.

Pozdrawim
 

kini0

New member
Bez reklam
Mam Philipsa.
-Pierwszy i ostatni... Dałem się poduścić nakręconym hype'm na forum i kupiłem... Obraz niezły, ale działanie i "fochy" jakie potrafi robić skutecznie zniechęcają do marki
 

Pytka

New member
ja też przez miesiąc szukałem tv i cały czas nastawiony byłem na philipsa 8008 a dwa dni przed zakupem zmieniłem wybór na samsunga , znajomy ma punkt NC+ może załatwie sobie moduł to napewno dam znać jak wrażenia z odbioru narazie podłącze turboboxa;) Jutro i pewnie cały wekend bede bawił się TV potem bede myślał o module ;)
 

goldiesr

New member
Żeby przekonać się jakie cudo stworzył philips wystarczy wybrać się do sklepu i poprosić pilot do phililsa i popstrykać. Ja będąc w sklepie zawsze to robię i mam polewkę, wczoraj po dwóch kliknięciach pilotem tv philips się zawiesił po czym wyłączył i nie mógł go nikt z obsługi włączyć :) nic tylko polecać philipsa. Ps sam zamówiłem jakiś czas temu i odesłałem z powodu jak wyżej.
 

rzęsor

New member
A mój dla odmiany działa niezawodnie, czerń ma czarną, gra znakomicie.

Może to kwestia aktualizacji, albo nowszej serii.
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
znajomy ma punkt NC+ może załatwie sobie moduł to napewno dam znać jak wrażenia z odbioru ;)

Dzięki za info, będę wdzięczny z każdą informację i sugestie.

Odnośnie Philipsa to naprawdę trzeba mieć anielską cierpliwość, coś jak z laskami: piękna (super obraz) ale fochy ma.
 

kosa666

New member
Odnośnie Philipsa to naprawdę trzeba mieć anielską cierpliwość, coś jak z laskami: piękna (super obraz) ale fochy ma.

no tak, ale jeżeli ktoś tak jak ja używa zewnętrznego dekodera nc+ i zewnetrznego PS4 i nie bawi się SMART TV to pilot Philipsa służy tylko i wyłącznie do włączania i wyłączania i do przełączania źródła - a w tym daje rade :)

PS- porównując to do Twojej metafory- to jak ładna laska/kochanka- służy wyłącznie do ostrego sexu, a mniej ładna żona (Samsung) do gotowania, prania, prasowania i sprzątania ;)

Ps2- nie wysyłajcie tylko tego mojej żonie ;)
 
Do góry