nc+MIX z modułem CAM HD

prezy

New member
Bez reklam
Witam,
Mam takie pytanko do forumowiczów:
Mam możliwość skorzystania z najnowszej oferty nc+MIX z modułem CAM HD.
Czy ktoś korzysta dokładnie z takiego rozwiązania i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami i ewentualnymi mankamentami.
Nie mam na myśli tutaj zalet typu; jeden pilot itp.
Bardziej chodzi mi o:
1. Szybkość działania (przełączanie kanałów)
2. Różnice w obrazie pomiędzy dekoderem zew a wew (o ile takie występują)
3. Łatwość aktualizacji (czy występują jakieś problemy)
4. Czy moduł pracuje płynnie, nie wiesza się itp.

Inne uwagi i sugestie mile widziane.
Z góry dzięki za info.
 

mlody89

New member
ja również przyłączam się do pytań, bo chciał bym zamienić dekoder Cyfrowego Polsatu na moduł CAM CI+ do mojego Samsunga F6500
 

rzęsor

New member
Moduł CI+ ma mniejsze możlwości i jakość od osobnego dekodera z multiroom, vod itp.
 
Ostatnia edycja:

turboni

New member
Witam,

Mogę troszkę wypowiedzieć się na temat modułu CAM CI+ od Cyfrowego Polsatu.
Posiadam go już 8 miesięcy w Samsungu ES6800 z podłączonym dyskiem 0,5T.

1. Szybkość działania - trzeba w module wyłączyć kontrole rodzicielską bo inaczej bardzo długo zmienia kanały. Po wyłączeniu kanały zmieniają się jak na naziemnej.
2. Różnica obrazu - brak.
3. Moduł aktualizuje się samoczynnie (chodzi o soft) - listę kanałów trzeba zaktualizować ręcznie wgrywając listę kanałów ze strony CP.
4. Moduł w CP nie wiesza się.

Co mnie denerwuje:

1. Po włączeniu TV około 10 - 15 sekund włącza się moduł.
2. Nie można nagrać zaprogramowanego programu jak TV jest wyłączony - brak napięcia na module.
 

prezy

New member
Bez reklam
Turboni bardzo dziękuję za Twoja opinię. 8 miesięcy to już coś aby się konkretnie wypowiedzieć w danym temacie.

Jeżeli ktoś jeszcze z Was ma jakieś doświadczenia, to proszę podzielcie się nimi. Głownie chodzi o nc+ ale informacje na temat CP i modułu myślę że również są ważne aby dać obiektywny obraz całej oferty dostępnej na rynku.
 

turboni

New member
Moduł CAM jest dobry dla osób, które nie chcą mieć dodatkowego urządzenia/pilota. Dla było to istotne ponieważ mam mało miejsca i nie chciałem mieć kolejnego klocka na półce, który pobiera prąd i do tego kolejnego pilota. Tak to mam wszystko w jednym więc jeśli komuś nie przeszkadzają małe niedogodności, które wcześniej napisałem to polecam.

EPG działa bardzo dobrze.

P.S.

A ogólnie to dobrze zrobiona instalacja - dobry kabel, konwerter i złącza F to podstawa.
W szczególności że CAM służy tylko do odkodowywania.
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
1. Moduł CAM jest dobry dla osób, które nie chcą mieć dodatkowego urządzenia/pilota.

2. Nie chciałem mieć kolejnego klocka na półce, który pobiera prąd

ad 1. Własnie wszyscy mówią o dodatkowym pilocie, mnie to w ogóle nie przekonuje mam pilota uniwersalnego bardzo ładnie współpracuje z urządzeniami podpiętymi do TV - niestety mało kto o tym pisze.

ad 2. No to jest już argument, co prawda pobór nie jest zbyt duży ale mnie przekonuje bo mamy brak dodatkowego "kocka"
 

Darek_ZG

New member
Witam.
Uzywam N na karte HD z z modulem CAM na F6500 ok miesiaca. Moje spostrzezenia:
-przelaczanie kanalow troche wolniejsze w porownaniu z iti5800s
-jakosc chyba lepsza na module
-nie wiem jak dziala aktualizacja bo jak pare razy sprawdzalem to zawsze otrzymuje komunikat ze uzywam aktualnego oprogramowania, wiec albo nie bylo nigdy nowszej wersji albo ciagle sie aktualizuje automatycznie
-co do wypowiedzi kolegi turboni to moj tv wlacza sie bardzo szybko, praktycznie czas jest taki sam jak podczas przelaczania kanalow
-mozna nagrywac przy wylaczonym tv (pisze o tym takze w innym watku gdzie uzytkownik rowniez stwierdza ze tv wlacza mu sie podczas nagrywania). U mnie nagrywanie przez EPG jak rowniez programowane czasowo dziala na wylaczonym tv. Oczywiscie mozna sobie nagrywac program podczas ogladania ale z racji jednego wbudowanego tunera mozna nagrywac tylko to co sie oglada w danym momencie
-obsluga jednym oryginalnym pilotem od tv
-duza (w moim odczuciu) oszczednosc pradu w porownaniu do iti5800s. Sprawdzilem dekoder zewnetrzy ktory uzywalem i niezaleznie od stanu dekodera (czuwanie lub praca) pobiera on 18W. Wedlug obliczen 18W*24h*365dni /1000=157kWh, a to juz dla mnie cos znaczy.
 

Tango13

New member
Ustawienie kanałów

Witam,
Proszę użytkowników o odpowiedź na nurtujący mnie temat, mianowicie: czy przy zastosowaniu tego modułu można "poukładać" kanały w swoim telewizorze według własnych preferencji, czy są one narzucone tak jak w przypadku dekoderów. Byłaby to istotna zaleta w moim odczuciu. Pytam, ponieważ obiło mi się o oczy, że należy ściągnąć jakąś listę kanałów.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
 

psiaja

Member
Posiadając taki moduł, wpinam go w odpowiednie miejsce do TV a w miejsce wejścia satelitarnego kabel ..
Posiadając takowe rozwiązanie, jest szansa na odbiór innych kanałów satelitarnych spoza oferty NC+ ..?
 

turboni

New member
Tak jak napisał kolega Darek_ZG istnieje możliwość nagrywania kanałów zaprogramowanych przy wyłączonym TV, można również włączyć nagrywanie ręcznie i wyłączyć TV. Wczoraj właśnie to sprawdziłem i działa idealnie - wcześniej to nie działało (może po aktualizacji softu to naprawili).

Tango13

Tak możesz sobie poukładać kanały jak chcesz.
Możesz zrobić to na dwa sposoby:

1. w TV
2. zgrać listę kanałów do pliku i na komputerze np: za pomocą Samsung Channel List PC Editor

psiaja

Tak możesz wyszukać inne kanały.
Ja zrobiłem to w ten sposób: wyszukałem wszystkie kanały bez podłączonego modułu i zgrałem listę kanałów do pliku. Następnie wpiąłem moduł i wyszukałem kanały z modułu i zgrałem do pliku. Następnie za pomocą programu ChanSort połączyłem te dwie listy w jedną i mam wszystko co jest nadawane z Eutelsata.
 

psiaja

Member
psiaja

Tak możesz wyszukać inne kanały.
Ja zrobiłem to w ten sposób: wyszukałem wszystkie kanały bez podłączonego modułu i zgrałem listę kanałów do pliku. Następnie wpiąłem moduł i wyszukałem kanały z modułu i zgrałem do pliku. Następnie za pomocą programu ChanSort połączyłem te dwie listy w jedną i mam wszystko co jest nadawane z Eutelsata.

Po napisaniu mojego postu, zacząłem coś tam szukać w necie i sądziłem, że wyjściem będzie kupno konwertera Monoblock, ale widzę, że powyższy konwerter to tylko sposób na odbiór dwóch satelit z jednego talerza a nie "pozyskanie" dodatkowych kanałów z Hot Bird'a..
Oj, jeszcze trzeba poczytać i się pouczyć ;)
 

Darek_ZG

New member
Kolego turboni a czy byly jakies roznice w obu listach bez i z modulem? Ja mam podlaczony modul i zalezy co wybiore to dostaje odpowiednia liste:
-jak przy programowaniu tv wybiore gotowa opcje instalacji n na karte (jest tez opcja nc+) to dostaje liste 82 kanalow. Sa tam te z oferty n na karte (oplacone jak rowniez nieoplacone zakodowane) oraz kanaly FTA, ktore chyba uznali za wartosciowe
-jak wybiore liste wszystkich dostepnych kanalow to wyszukuje 1820 kanalow
Liste wszystkich kanalow mozna dowolnie modyfikowac, kanaly mozna zamieniac miejscami, zmieniac kolejnos, blokowac, itp. Natomiast w gotowej liscie n na karte nie udalo mi sie zmienic kolejnosci kanalow. Opcja zmiany numeru kanalu jest nieaktywna.
Dodatkowo jest do wyboru 5 list kanalow "Ulubione" ktore mozna sobie dowolnie poukladac.
Ja korzystam z listy n na karte bo ustawienie kanalow w miare mi odpowiada a mam rowniez dostep do kanalow FTA ktore sa "uzyteczne" np VIVA. Reszta kanalow typu religijne, arabskie itp sa poblokowane i nie wyswietlaja sie.
 

turboni

New member
Posiadam CP i w TV nie ma fabrycznej listy tylko istnieje możliwość wgrania listy kanałów z pliku, który można pobrać na stronie CP w informacji o dekoderach.

Jeśli mam podłączony moduł i wgrywam listę to mam tylko około 320 kanałów (kodowane i niekodowane oraz FTA - układ kanałów jest taki jak na ich dekoderach), natomiast jak zrobię programowanie ręczne to jest ich około tak jak napisałeś 1820 ale wtedy trzeba ręcznie wyszukiwać i ustawiać miejscami kanały bo są porozrzucane po całej liście kanałów, a to jest dość czasochłonne.

Taka niedogodność ze strony CP.
 
W

wojrudz

Guest
Ja mam w bravi z modułem tak że jak wybiorę n na kartę to mam mniej jak 100 kanałów. Jak wybiorę cyfrę + to mam 300. Jak sat ogólny to mam prawie 2000. Najlepszym układem i myślę że najlepszym przy ofercie mix jest wybór opcji cyfra w moim przypadku. Irytujące jest tylko to ze w guide nie ma podglądu obrazu tylko godzina a przy wyborze dwóch pozostałych konfiguracji jest podgląd. To czarujące logo pojawiające się przy starcie mogli by usunąć. Samo działanie jak i jakość obrazu dla mnie super.

Wysłane z mojego LT25i przy użyciu Tapatalka
 

Krzysiek51G

New member
Witam,

Mam Samsunga Serię 7000, 46 cali i kartę Moduł Cam z NC+ Mix. Muszę powiedzieć, że obraz na kanały HD jest o niebo lepiej niż z dekoderem. Z kanałami SD nie widzę żadnej różnicy. Natomiast funkcjonalność TV jest lepsza, kierowana telefonem komórkowym, zmiana kanału dźwiękowego, własne listy kanałów, itp. Miałem dekoder przez 7 lat. Wypowiedziałem umowę na NC+ i dzwonili cały czas, żebym jednak "przemyślał sprawę" bo między innymi nie ma VOD na moduł cam. Natomiast z nowoczesnym telewizorem jest to martwy punkt ponieważ mam Internet w TV i mam Ipla, iPlex, Cineman, TVN Player itd. Mam bardzo dużo wyboru VOD i nie potrzebuję dekodera. Mi się***wydaję, że dekoder obrobi sygnał z anteny i wysyła dobry ale nie doskonały obraz do TV. Z Modułu CAM masz bezpośredni sygnał z satelity i widać na kanały HD. Pozdrawiam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

A ja mam pytanie: czy może ktoś posiada moduł dokładnie z oferty jak w temacie (czyli nc+ Mix), oraz telewizor Panasonic, wyższy model serii 60 (np. DT60, WT60) lub innego Panasa umożliwiającego strumieniowanie kanałów z tv do sieci LAN? Chodzi mi o to, czy z modułem od nc+ jest możliwy streaming kanałów KODOWANYCH? (z modułem od CP kodowanych strumieniować podobno nie można -opieram się na informacji użytkownika z tego forum).
Próbowałem podpytać na podforum Panasonica, ale ciężko jest natrafić użytkownika posiadającego odpowiedni model tv oraz modułu, oraz jeszcze chętnego to wszystko posprawdzać ;-)
Szczegóły do czego zmierzam w poście TUTAJ, a także TUTAJ.
 
Ostatnia edycja:
Do góry