Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Zielony_M

Member
Czy Wasze egzemplarze także "burczą" przy większym basie? Mimo, ze mam ustawiony na 0 to przy trochę niższym dźwięku cała obudowa TV trzeszczy.

Potwierdzam :-/
Nakleiłem trochę taśm w wg mnie newralgicznych miejscach ale nie zawsze daje to radę. Może specjalne naklejki/maty redukujace wibracje/rezonowanie dały by lepszy rezultat?
 

Zielony_M

Member
Pytanie z innej beczki..

Jak czyścicie swoje ekrany ? Nie chcę nic porysować, a mam smugi na ekranie ponieważ czyściłem nawilżonymi szmateczkami do ekranów lcd, ale efekt jest odwrócony...

Wg mnie ekran jest zajebisty jeśli chodzi o antystatykę.
Kup sobie jakiś siuwaks do ekranów i ściereczkę z mikrofibry, klasyka jeśli chodzi o paluchy itd.
 

mikolajasinski

New member
Gdzie można namierzyć ustawienia obrazu do oglądania w dzień? Nocne skopiowałem już od jurasko.
Druga sprawa to problem z HDCP. Po aktualizacji softu do 150.085. (było 150.038.) po wyłączeniu TV na dekoderze Vectry wyskakuje "HDCP?". Po włączeniu TV jest brak sygnału i wyskakuje komunikat o braku zalogowania karty czy jakoś tak. Sprawę co prawda rozwiązuje włączenie TV przed włączeniem dekodera, ale jest to dla mnie upierdliwe. Zastanawiam się tylko, czy sytuację spowodował nowy soft.
 

murzyn997

New member
Ma swoje chimery tv.Moj nie polaczy sie automatycznie z routerem jezeli najpierw nie wlacze routera a potem tv.Jak zrobię na odwrót to moge caly dzien czekac i sam sie nie polaczy.Pozostaje wyszukanie i wpisanie recznie hasła
 

Tika

New member
Bez reklam
wklejam wątek z oficjalnego forum Philipsa w którym mowa o problemach z trybem gry i komputer
6007 : Issue with Game/Computer mode

jak widać problem istnieje, sam moderator forum napisał, że trzeba czekać na nowy soft :)

P.S. jednak przy wyłączonym trybie gry lub komputer, podczas grania na PC da się odczuć minimalny lag, wcześniej pisałam, że niby nie ma ale okazuje się, że jednak niestety jest, jak widać niedzielny gracz ze mnie ;)

tym bardziej pozostaje czekać na nowy soft, bo niestety problemu nie da się obejść
 
Ostatnia edycja:

zgred

Member
Skąd można pobrać wcześniejsze wersje firmware'ów do 6007?
Chciałem wypróbować soft 133.5, gdyż czytałem pozytywne opinie, że działał całkiem dobrze i chciałem sprawdzić, jak by to u mnie wyglądało.

Bo te przycinania podczas oglądania filmów już mnie po prostu doprowadzają do ........ .
 

Tika

New member
Bez reklam
Skąd można pobrać wcześniejsze wersje firmware'ów do 6007?
Chciałem wypróbować soft 133.5, gdyż czytałem pozytywne opinie, że działał całkiem dobrze i chciałem sprawdzić, jak by to u mnie wyglądało.

Bo te przycinania podczas oglądania filmów już mnie po prostu doprowadzają do ........ .

jest link w tym wątku do archiwalnych softów jakieś kilkanaście stron wcześniej, poszukaj :)
 

macmet

New member
Nowy soft rozwalił płynność w filmach :) Ponieważ mam odtwarzacz hd przestawiłem go na 50 hz i przestało przycinać. Na 60 hz obraz przycina cały czas. Na wcześniejszym sofcie tego nie było.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja powiem szczerze, że nie ale to tylko moje zdanie. Do mojego użytkowania jest elegancki. To nie zmienia faktu że ma wady i na pewno ktoś inny by na pewno już go nie kupił:)
 

murzyn997

New member
Ja jeszcze miesiac temu bym zamienil, teraz juz tylko na nowszy model, przyzwyczailem sie do tych wad(i zyje nadzieja na poprawki w sofcie)obraz podoba mi sie bardzo i chyba nie bralbym innej firmy, no moze po prezentacji w domu.
 

Yacko

Member
Ja kupiłbym ponownie, gdyż oglądałem wiele TV i w tym przedziale cenowym nie znalazłem podobnej jakości obrazu, równomiernego podświetlenia oraz oczywiście brakowałoby mi Ambilight. Co nie zmienia faktu, że jak nie poprawią softu, to nie będę do końca zadowolony z TV.
 

Tika

New member
Bez reklam
ja powiem szczerze, że nie ale to tylko moje zdanie. Do mojego użytkowania jest elegancki. To nie zmienia faktu że ma wady i na pewno ktoś inny by na pewno już go nie kupił:)

elegancki? obraz z konsoli też "ucina" w trybie gry, nawet tego pewnie nie zauważyłeś, 5 pikseli szerokości, kto by się tym przejmował ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie używam tego trybu ponieważ on nic dobrego nie wnosi wole grać na standardzie, więc się nawet nie przyglądałem:), czyli ten problem mnie nie dotyczy, więc ja się tym nie przejmuje;)
 

zgred

Member
Kurczę, pomóżcie proszę!
Czy ktoś posiada plik z firmware'm 135.005?
Bo strona z której (jak podejrzewam) można było pobrać poprzednie wersje nie działa (odnośnik do niemieckiej strony Philips'a) a nigdzie tego nie mogę znaleźć.

Czy ktoś mógłby wrzucić na jakiś serwer albo dać namiary skąd można go pobrać?

Będę bardzo wdzięczny, bo już mnie krew zalewa z tym TV.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chętnie sam bym wytestował stary soft, jestem ciekaw czy w ogóle będę mógł go wgrać, a jeśli tak to jak on śmigał. Więc przyłączam się do kolegi z prośbą o stary soft jeśli ktoś jeszcze posiada:)
 

emer

Member
Bez reklam
no a gdzie zapodac ?
Nie ma problemu z instalacją na nowszym FW - sprawdziłem, u mnie w moich problemach (kazdy ma swoje inne problemy z tym TV :D ) nie pomógł, natomiast jest okruutnie wolne menu :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry