Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Czeski_film

New member
Czy ktoś mógłby coś pomóc z tym moim wolnym netem?
"Po wifi youtube bez przerwy buforował, film ciągle się zacinał i zanikał głos.
Myślałem, że po kablu będzie lepiej, ale problem się powtarza - w przypadku piosenki bez ruchomego obrazu lub filmu bardzo słabej jakości jeszcze jakoś idzie, ale gdy pojawia się obraz, tnie, gubi głos, zacina i muli.
Poza tym na środku ekranu cały czas jest to kółeczko, które "myśli"
Czy to może być wina jakichś ustawień - powinienem coś zmienić?"
Będę bardzo wdzięczny za ewentualne sugestie...
 

jufers

New member
Sciagam napisy przez napiprojekt, wiec sa identyczne jak film.

Wlaczam tez napisy w menu etc i mimo to, nie dziala..

Jaki soft? Oto moje ustawienia na których napisy działają: W napiprojekt wejdź w Opcje -> Napisy -> Domyślnie pobieraj napisy= polskim, SRT, ANSI Następnie w TV menu napisów - ustaw to kodowanie. @TIKA Możesz wrzucić na jakiegoś upa ten soft?
 
Ostatnia edycja:

jarek1234

New member
Jaki soft? Oto moje ustawienia na których napisy działają: W napiprojekt wejdź w Opcje -> Napisy -> Domyślnie pobieraj napisy= polskim, SRT, ANSI Następnie w TV menu napisów - ustaw to kodowanie.

Napiprojekt mam ustawiony identycznie :)

w Tv menu napisow
zestaw znakow: Europa Zachodnia/EuropaSrodkowa/Cyrilica /Grecki/ UTF-8 (unicode)

cos dziwnego jest. Jezeli katalog z filmem zawiera jakies inne znaki np: ö etc to automatycznie nie widzi katalogu.

W tym samym katalgu bylo jeszcze kilka .srt z roznymi jezykami i widzial tylko polski .str Dziwne, ze nie ma mozliwosci wyboru.. Pozatym polski .str nie chodzi mimo ze go widzi w /JEZYK NAPISOW


Soft 150.85 najnowszy jaki jest.
 

SDman

Banned
A jaka szybkość neta "nie wadzi" internetowi?
I dlaczego na kompie działa bez problemu, a na tv muli?

Witam,
chyba na w miarę nowym kompie, gdzie dużo pamięci (szybkiej ) itd itp.
Sprawdź czy tak dobrze śmiga na sprzęcie z przed 6-7 lat gdzie np 512 MB ramu jest.
To tak jak przy smartfonach; jak jest 1GB ramu działa szybciej i mniej laguje niż na 512MB.
TV też musi mieć pamięć -pytanie tylko ile i jaką.

Pozdrawiam
 

m_flower

New member
A jaka szybkość neta "nie wadzi" internetowi?
I dlaczego na kompie działa bez problemu, a na tv muli?

Mam model 47 cali, internet idzie po kablu, sam internet ma gdzies okolo 16 mega (netia) i opoznien co do zasady nie zanotowalem, choc odtwarzalem material HD i 3D
raz mi natomiast przycielo jak wbijalem na jakis slabo udostepniony material
 

zgred

Member
Mam jeszcze do Was pytanie....

Zauważyłem u siebie pewną przypadłość, otóż, podczas oglądania filmu czy to po USB czy po HDMI co jakiś czas zdarza się, że ścieżka audio "przesuwa" się względem ścieżki video.
Wygląda to tak, że na ekranie gość coś mówi, a dźwięk (dialog) słychać z kilkusekundowym opóźnieniem.

Co ciekawe, dzieje się tak nie za każdym razem, czasami od połowy filmu - ciężko zaobserwować jakąś powtarzalność.

Czy u Was też tak jest?
Pozdr.
 

Czeski_film

New member
Niestety, mam neta 1,5 mega - jeśli nie da się nic z tym zrobić poprzez jakąś aktualizację, to przestanę czepiać się telewizora...
Ewentualnie pozostanie zakup większego pakietu:)
 

emer

Member
Bez reklam
"1.5 mega" to nie za dużo ... :)
poprawic może kabel - zawsze to troche szybciej
i jak wspomniałem - trafik w Twojej sieci, ilość klientów, ktos cos ściąga, ktoś coś oglada na kompie ...
o innych spowolnieniach nie z "Twojej winy" nie wspomnę - trafik w necie i na konkretnych serwerach.
 

yash

New member
"1.5 mega" to nie za dużo ... :)
poprawic może kabel - zawsze to troche szybciej
i jak wspomniałem - trafik w Twojej sieci, ilość klientów, ktos cos ściąga, ktoś coś oglada na kompie ...
o innych spowolnieniach nie z "Twojej winy" nie wspomnę - trafik w necie i na konkretnych serwerach.

Kabel raczej nie poprawi prędkości (przy takim łączu), co najwyżej stabilność (jeśli jest słaby sygnał).

Jesli dobrze pamiętam to Wifi w zależności od generacji działa z maksymalną prędkością 54Mb/s, 150Mb/s, 300 Mb/s (megabity na sekunde), to jest odpowiednio 6,7b MB/s, 18,75 MB/s, 37,5 MB/s (megabajty).

Pozdrawiam
 

Czeski_film

New member
Megabita :)
Gdybym miał megabajta to pewnie mógłbym się z NASA łączyć ;)
Zauważyłem inną kwestę - wskaźnik zbuforowania ładuje się dość szybko, a mimo to film się tnie... może to jednak jakieś ustawienie?
Zaznaczam, że nic nie robiłem z tv od jego kupna - a właśnie, jak sprawdzić, jaki mam soft?
Może się skusić i wgrać ten najnowszy ze strony?
 

Tika

New member
Bez reklam
1,5Mbita powinno spokojnie wystarczyć do SD
soft nowszy zawsze możesz spróbować, najwyżej jak coś będzie nie tak wrócisz do poprzedniego
 

Czeski_film

New member
A jak zachować ten starszy?
Kiedy wchodzę we właściwości oprogramowania, pokazuje mi:
QF1EU-0.150.82.0
podczas gdy najnowsze do ściągnięcia to:
000.150.085.000
To się trochę różni...
 

pawel4004

New member
Czy Wasze egzemplarze także "burczą" przy większym basie? Mimo, ze mam ustawiony na 0 to przy trochę niższym dźwięku cała obudowa TV trzeszczy.
 

jarek1234

New member
Mam jeszcze do Was pytanie....

Zauważyłem u siebie pewną przypadłość, otóż, podczas oglądania filmu czy to po USB czy po HDMI co jakiś czas zdarza się, że ścieżka audio "przesuwa" się względem ścieżki video.
Wygląda to tak, że na ekranie gość coś mówi, a dźwięk (dialog) słychać z kilkusekundowym opóźnieniem.

Co ciekawe, dzieje się tak nie za każdym razem, czasami od połowy filmu - ciężko zaobserwować jakąś powtarzalność.

Czy u Was też tak jest?
Pozdr.

Zauwazyle podobna przypadlosc u siebe, przy ogladaniu polskich filmow..
Nie wiem wciaz, czemu te cholerne napisy nie chca sie wyswietlac pod filmami..
Moj stray LCD od LG wyswietlal napisy w jaki tylko jezyku wybralem i byl o niebo lepiej skalibrowanym TV.. Gdzie tu ta nowa jakosc ? :D
 
Do góry