Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

miet55

Member
Bez reklam
Masz pytania odnośnie modułu hd w tym telewizorku?
Wielokrotnie opisywałem, zacytuję raz jeszcze:
Od blisko trzech miesięcy borykam się z problemem poprawnego odbioru a
dokładniej z funkcjami PVR (nagrywania i wstrzymywania) programów
nadawanych z dzierżawionych transponderów przez Cyfrowy Polsat. Chodzi
tu o częstotliwości (12,265V, 12,284H oraz 12,188 V). Na wymienionych
częstotliwościach nie mogę korzystać z funkcji PVR - USB. Obraz jest
rozkodowany - idzie oglądać. Wszystkie inne częstotliwości zachowują
się poprawnie. Korzystam z modułu dostępu warunkowego
nCam. W wyniku moich obserwacji wychodzi, że w TV brakuje jakiś
kodeków. Tylko dlaczego wszystkie inne programy poza znajdującymi się
na wymienionych częstotliwościach działają bez zastrzeżeń?

Ciekawe jak byłoby na CAM-ie od cyfry?
 

Puchaty86

New member
jak jest lepiej (albo lepsza jakość obrazu) - odtwarzanie na lapku i połączenie HDMI, czy USB i odtwarzanie poprzez TV ?
BTW - mam Avatara w 3D (obraz obok obrazu), a napisy normaalnie. Jak to odtworzyć i czytać w 3D ? :D

A dlaczego nie połączyć kablem sieciowym i czytać film poprzez dysk multimedialny?
 

zibik64

New member
Witam
Czytam ten wątek i dotarłem do 237 strony. Widzę że ostatnia strona jest już 241. Niestety nie potrafię otworzyć stron powyżej 237 Myslałem że to problem mojego laptopa i próbowałem na PC i dalej to samo.

Może ktoś pomóc jak usunąć ten problem?
 
J

Judash

Guest
Korzystam z modułu dostępu warunkowego
nCam. W wyniku moich obserwacji wychodzi, że w TV brakuje jakiś
kodeków. Tylko dlaczego wszystkie inne programy poza znajdującymi się
na wymienionych częstotliwościach działają bez zastrzeżeń?

Ciekawe jak byłoby na CAM-ie od cyfry?
Pytałeś na forum satkuriera? Tam o tym piszą.
 

rumunn95

New member
Witam
Czytam ten wątek i dotarłem do 237 strony. Widzę że ostatnia strona jest już 241. Niestety nie potrafię otworzyć stron powyżej 237 Myslałem że to problem mojego laptopa i próbowałem na PC i dalej to samo.

Może ktoś pomóc jak usunąć ten problem?


jest to normalne na tym forum ,niestety wladze nic z tym nie robia
 

mark23pz

New member
Jestem już prawie zdecydowany na zakup tego TV. Mam 2 małe pytanka. Czy po włożeniu słuchawek do TV, TV sam wyłączy głos w głośnikach głównych, a podgłaśnianie na pilocie będzie zwiększać głos tylko w słuchawkach, czy trzeba ustawić coś w opcjach?

Kolejne pytanie dotyczy aktualizacji oprogramowania jak to zrobić korzystając z pendrive? Czy trzeba ściągnąć plik ze strony Philipsa rozpakować go i wrzucić na USB, czy trzeba przegrać plik skompresowany zip na USB?
 

emer

Member
Bez reklam
ad 1 - nic nie musisz ustawiać w opcjach, ale jak pogłośnisz głos pilotem uruchomisz głos w TV (ale musze jeszcze srprawdzic), +/- głośnośc najlepiej na słuchawkach

ad 2 - na pendrive tylko rozpakowany "autorun.upg" i nie w folderze (inaczej TV nie zobaczy go i nie przejdzie w tryb uaktualniania)
 

mark23pz

New member
Gdzieś wyczytałem, że po włożeniu słuchawek dźwięk w głośnikach TV nie wyłącza się, dlatego pytam, czy ktoś może to sprawdzić czy istnieje taka opcja lub czy można ją włączyć?
 
Jeszcze raz spytam.

Czy zna ktoś jakiś niedrogi uchwyt,co oddali tv przynajmniej 10 cm od ściany(nie mówię o tych za 400zł).Pytam bo jak mam wykorzystać Ambi jeśli muszę powiesić tv na ścianie,a większość uchwytów oddala tv tylko na 5 cm.


Poza tym pytanie dla obecnych użytkowników:
Czy obraz 2D (zwykły) np. z pena po przerobieniu na 3D jest bdb czy kiła-raczej nie warto się w to bawić?
Pytam bo nowe filmy dopiero po jakimś tam czasie wydają w 3D,a chciałoby się wcześniej.(brak od razu 3D,to argument żony żeby nie kupować 3D.Żona twierdzi ,że Ambi to "wieś tańczy i śpiewa",a 3D dobre na kilka dni póżniej każdy zapomni o tej funkcji.Ja oczywiście mam odmienne zdanie.)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
konwersja jest słaba i nie da Ci tego co dobry film w 3D. Ja teraz bez ambi nie potrafię oglądać TV to jest świetny bajer, co do 3D to zależy kto jak to traktuje, ogólnie gadżet ale są tacy co nie używają w ogóle tacy jak ja że sporadycznie i ogólnie fajna sprawa, albo tacy co tylko 3D. Ja zakupiłem wieszak za 150zł, reguluje się tylko kąt nachylenia, po zastosowaniu tulejek danych w zestawie do wieszaka mam teraz tv 10cm od ściany i moim zdaniem jest to minimum dla ambi, im dalej tym lepiej tylko że wtedy tv nie prezentuje się już tak fajnie na ścianie

Tak po za tym nie słuchaj kobity w takich kwestiach :) bo daleko nie zajedziesz ze sprzętem hehe, wolała by bez gadżetów, aby był tańszy i by coś wyrwała na swoje wydatki, więc nie daj omotać hehe:)
 
Do góry