Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

plusiu

New member
Wersja: 000.150.083.000, Plik ZIP, 146.29 MB, Data publikacji: 2013-02-04

Aplikacja z grami, + jakaś z koncertami
TVN Player brak.
W Aspekcie aplikacji smart tv kolejne rozczarowanie
 

plusiu

New member
Niestety nie wiem, jako że jestem osobą niewidomą, a moja pani, i tak nie wiedziała by raczej o co chodzi, więc musi sprawdzić kto inny.
Ogólnie jednak myślę, że wpoważniejszych zmian w oprogramowaniu jeśli już to chyba możemysię spodziewać w wersji od 151 o ile w ogóle....
Ale to tylko moje dywagacje.
Szkoda, tv niby nie do tego służy ale jak już to jest to powinno być na szrszą skalę.

Przy okazji tv niewidzi nowego fw, zapodane z pendrive.
 

emer

Member
Bez reklam
( ciach ) Przy okazji tv niewidzi nowego fw, zapodane z pendrive.

plik "autorun.upg" nie może być w folderze - MUSI być po prostu "wprost" wkopiowany/wklejony na pendrive.
TYLKO ten pendrive z "autorun.upg" ma być włożony, inne wyciągnięte.
BTW - skoro jesteś niewidomy, to jak piszesz posty ;)
 

plusiu

New member
Skrót myślowy z tym tv nie widzi nowego fw.
CChodziło o to, że nie widzi przez sieć...

Dodać do tego trzeba, że pen musi być na fat32.

A co do pytania, cóż screenreader a dokładnie Jaws for windows...
 

emer

Member
Bez reklam
sorki plusiu za głupie pytanie ... mam nadzieję że nie obraziłes się.
Dla mnie te "tematy" są obce i stąd to pytanie.
 

emer

Member
Bez reklam
ja nic nie kombinowałem z penem - mam tam instalke Win7 i pen jest na ... NTFS :D
I tylko wklejam tam ten "autorun.upg" - wszystko działa :D
 

dejfjoe

New member
Właśnie, gdybym o tym nie przeczytał to bym nie zwrócił na to uwagi , bo we wcześniejszym moim LCD było jeszcze gorzej a nie tego nie widziałem ;) W moimi 47pfl6007 najgorzej widać przy zmianie kanałów , w filmach na szczęście na razie tego nierównomiernego podświetlania nie zauważyłem , może z dwa razy w lewym dolnym rogu , więc zbytnio mi to nie przeszkadza . Choć w moim egzemplarzu podświetlenie matrycy jest niezbyt równe , więc tak jak piszesz , mi się akurat trafiło więcej ;)

Dlatego trzeba sprawdzać przed zakupem. Ja kupiłem u Kikiego i u mnie nie ma praktycznie żadnego cloudingu. Żadnych latarek w rogach nawet w całkowicie ciemnym pokoju w nocy. Ale wydaje mi się że jest to też kwestia ustawień. Przede wszystkim musi być oprogramowanie któreś 133.00x, ja mam 133.005. Chodzi o to żeby dynamiczne mogło być włączone na "Najlepsze zasilanie", a jednocześnie żeby nie było błyśnięć przy zmianach z ciemnych na jasne sceny (dlatego oprogramowanie niższe niż 150.xxx). Przetestowałem parę aktualizacji i 133.005 wydaje się najlepsza. Czerń na moich ustawieniach mam czarną jak smoła. Zero cloudingu, latarek i innych kwiatków. Poniżej moje ustawienia (najczęściej oglądam wieczorami, ale w słoneczny sobotni poranek też się sprawdzają.):


Backlight 45
Kolor 70
Ostrosc 5
Redukcja szumow Max.
Zmniejszenie ust. Max.
PPHD:
HDNM Wyl.
Clear LCD Wl.
Ostrosc zaaw. Wyl.
Kontrast dyn. Wyl.
Dynamiczne pod. Naj. zasilanie
Wzmocnienie kol. Wyl.
ZAAWANSOWANE:
Czujnik swiatla Wyl.
Gamma 0
Temp. koloru Normalny
Kontrast wideo 85
Jasnosc 45
Gra lub PC Wyl.


ps. Testował ktoś już 000.150.083.000. Poprawili błyśnięcia przy zmianach scen z ciemnych na jasne na włączonym dynamicznym?
 

miet55

Member
Bez reklam
ps. Testował ktoś już 000.150.083.000. Poprawili błyśnięcia przy zmianach scen z ciemnych na jasne na włączonym dynamicznym?
Wychodzi na to, że nie poprawili
"Changelog:

QF1EU-0.150.83.0

Improvement on robustness for files(.jpg) via usb stick.
Solution for the predefined channel lists of Sky in Germany/Austria and Switzerland.
Improvement to connect via WIFI to Lynksys router WRT54GC.
Improvement for Electronic Program Guide"

czyli gówno zrobili!!!
A EPG z internetu to walczy o mistrzostwo świata... jednym słowem porażka i nikomu nie polecam tego TV!
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
Wychodzi na to, że nie poprawili
"Changelog:

QF1EU-0.150.83.0

Improvement on robustness for files(.jpg) via usb stick.
Solution for the predefined channel lists of Sky in Germany/Austria and Switzerland.
Improvement to connect via WIFI to Lynksys router WRT54GC.
Improvement for Electronic Program Guide"

czyli gówno zrobili!!!
A EPG z internetu to walczy o mistrzostwo świata... jednym słowem porażka i nikomu nie polecam tego TV!

masakra szkoda gadać, półtora miesiąca czekania i taka lipa

pozostaje zostać przy sofcie 133.5
 

jodlasty1

New member
Na razie Panowie z serwisu mnie olewają, nie dzwonią.

Poszedłem do sklepu i kupiłem sobie kabel component.
Podłączyłem tak dekoder vectry.
Obraz chyba lepszy niż przy HDMI.
Dziwna sprawa, dynamiczne podświetlenie nie powoduje migania obrazu.
Cały czas to testuje.
 

Reenlam

New member
Jak w końcu z .txt w pfl 6007 ? Bo już sam się pogubiłem, jedni piszą że działa, inni że nie, jeszcze inni że tak, ale bez polskich znaków, albo że z napisami w tych telewizorach to w ogóle loteria... Niektórzy skarżyli się też na brak dźwięku w .mkv, w sumie się nie dziwię, jak odtwarza tylko AAC, MP3 i WMA, już sam nie wiem co o tym myśleć, napaliłem się na ten tv, ale oglądam dużo filmów z napisami z usb i chyba jednak zrezygnuję :/. Ogólnie z tego co czytam wnioskuję, że software w tych philipsach to porażka. Pytanie dla użytkowników: stając jeszcze raz przed wyborem tv, kupilibyście ponownie tego philipsa?
 

miet55

Member
Bez reklam
stając jeszcze raz przed wyborem tv, kupilibyście ponownie tego philipsa?
na pewno NIE!!!
to nie ten Philips co 20 lat wstecz. Poza tym że ma ładne kolory i jakość statycznego obrazu bardzo ładna to już pozostała funkcjonalność do kitu. Nie chce mi się powtarzać, nie mam sił...
A Philips Consumer Care sam o sobie wystawia opinie pisząc takie bzdety:

Dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Philips.

W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że jest to związane z brakiem pełnej kompatybilności modułu i telewizora.
Nie gwarantujemy wsparcia dla modułów CAM od Polskich operatorów satelitarnych.
Nie certyfikowaliśmy tych urządzeń ani też operatorzy telewizji satelitarnych nie certyfikowali telewizorów Philips.
W przypadku niedogodności związanych z przeglądaniem zdjęć i restartowaniem się telewizora informujemy, że sprawa została przyjęta przez dział zajmujący się oprogramowaniem, w związku z czym prosimy poczekać na nowe oporgramowanie, które wkrótce się pojawi.



W razie dodatkowych pytań lub niejasności prosimy o odpowiedź na tą wiadomość lub kontakt pod numerem telefonu: 22 397 15 04 / 22 397 15 06.
Podczas rozmowy prosimy podać numer referencyjny podany na początku wiadomości. Jest to najprostszy sposób w jaki będziemy mogli zidentyfikować Pańskie zgłoszenie bez dodatkowej weryfikacji.





Z poważaniem,
Łukasz Ostrowski
Biuro Obsługi Klienta
Philips Polska
Tel: 22 397 15 04 - TV / 22 397 15 06 - INNE
Czynne od PN do PT w godzinach 8:00 – 18:00


Myślę, ze ludzie z tego forum też by więcej nie wybrali Firmy Philips

http://www.supportforum.philips.com...e-Thread-FW-150-83-for-6-7-8-9000-Series-2012

Kiedy kupowałem TV facet w markecie mówi do mnie... "era Philipsa już się skończyła... nie chcesz mieć problemów nie kupuj... hmmm, widocznie bardzo chciałem mieć :(
 
Ostatnia edycja:

jodlasty1

New member
Dobra już wiem.
Winę ponosi HDMI.
Coś zwalili w sofcie, że właśnie jak coś may podłączone przez te łącze to tak się dzieje.
Obejrzałem właśnie film przez USB i nic złego się nie działo.
Zero migania obrazu, wszystko działało jak należy.
Szkoda, że TV nie potrafi puścić dźwięku DTS przez optyk.
Byłby to idealny telewizor.
 

Tika

New member
Bez reklam
Dobra już wiem.
Winę ponosi HDMI.
Coś zwalili w sofcie, że właśnie jak coś may podłączone przez te łącze to tak się dzieje.
Obejrzałem właśnie film przez USB i nic złego się nie działo.
Zero migania obrazu, wszystko działało jak należy.
Szkoda, że TV nie potrafi puścić dźwięku DTS przez optyk.
Byłby to idealny telewizor.

to raczej kwestia softu a nie HDMI, u mnie przy oglądaniu DVB-T z tunera wbudowanego w TV na nowym sofcie 155 są problemy z dynamicznym podświetleniem, na starszym 133 nie ma tego problemu zarówno jeśli chodzi o DVB-T jak i filmy z USB czy podpiętą konsolę przez HDMI

TV na pewno nie jest idealny, do tego czasami gubi obraz z DVB-T (pomaga wyłączenie i ponowne włączenie), przy korzystaniu z zewnętrznych urządzeń takich jak konsola czy PC nie sprawia żadnych problemów, więc obstaje nadal przy tym, że TV ma skopany soft
 

Puchaty86

New member
to raczej kwestia softu a nie HDMI, u mnie przy oglądaniu DVB-T z tunera wbudowanego w TV na nowym sofcie 155 są problemy z dynamicznym podświetleniem, na starszym 133 nie ma tego problemu zarówno jeśli chodzi o DVB-T jak i filmy z USB czy podpiętą konsolę przez HDMI

TV na pewno nie jest idealny, do tego czasami gubi obraz z DVB-T (pomaga wyłączenie i ponowne włączenie), przy korzystaniu z zewnętrznych urządzeń takich jak konsola czy PC nie sprawia żadnych problemów, więc obstaje nadal przy tym, że TV ma skopany soft

Potwierdzam.
 
Do góry