Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

SDman

Banned
a co jest nie tak z matrycami w serii 7,8,9? jeśli dobrze pamiętam zastosowano tam matrycę PSA, która zbiera dobre recenzje

Proponuję obejrzeć na tych modelach zdjęcia z dobrej cyfrówki, aby wiedzieć co to jest matryca IPS lub jej brak !!!!!!!!!!!!!
 

Loszka

New member
Panowie jak w tym tv z bandingiem. Mam już dość tv z tym zjawiskiem które odbiera mi przyjemność z oglądania tv. Przez dwa ostatnie tygodnie miałem w domu 7 tv LG od modelu 620 do 660. Jak nie pixele to banding. Powiedzcie jak z tym tv? czytałem cały ten wątek i martwi mnie te zawieszanie się tv. Czy jakoś to zostało rozwiązane ? nowym softem np? Jeśli chodzi o banding to oglądałem ten model w sklepie przez jakies 2 h ale wiadomo..wszystko widać dopiero w domu jak jest ciemno itd. Pomóżcie bo już nie mam siły
 

DaRcO

Banned
Choroba , coraz gorzej i jak tu wejść w coś sensownego 3D !!!
Od 2005 roku Philipsa LCD model mam i jeden odsprzedany (chyba do dziś ok) i drugi już prawie 4 latka.
Tutaj widać kryzys i oszczędności i taka dygresja ;
Jak można w modelach serii 7, 8, 9 nie zastosować matrycy IPS - no nie rozumiem !!

Pozdr.

Dlatego nie można, bo od nastania ery pasywnego 3D (technologia LG) firma wszystkie matryce na IPS robi wyłącznie dla pasywów, więc żadna inna firma, nawet gdyby chciała, nie ma skąd wziąć matryc IPS dla aktywnego 3D, bo ich po prostu nikt inny nie produkuje. Philips uznał, ale nie tylko on, że 3D aktywne jest droższe i daje wyższej rozdzielczości obraz, więc montuje do wyższych, droższych modeli. Może się to zmieni dopiero (lada chwila - za rok będziemy zalani) przy masowym wejściu 4K.
 

imbabo

New member
Witam
Czy może mi ktoś pomóc z tym TV.
Posiadam dekoder ZyXEL 2101 HD z funkcją wyboru ścieżki dźwiękowej oraz napisów. Po zmianie dźwięku na oryginalny angielski wszystko jest okej, jednak jak próbuje wyświetlić napisy to nic się nie dzieje. Żadnych napisów na TV nie wyświetla, chociaż w dekoderze taką opcję włączyłem.
TV z dekoderem jest połączone przez HDMI.

Tylko mnie nie straszcie że nie będzie wyświetlał napisów bo są emitowane w jakimś złym formacie przez dekoder.... To by była wielka porażka, nie będzie się dało z dekodera oglądać filmów na kinie domowym. Dźwięk z lektorem jest bowiem puszczany jako sygnał 2.0 :/
Pozdrawiam
 

phips

New member
Nic z tego nie ma w 6007 .
Powinny ale nie ma :) Tvn Player też miał być w Grudniu ..............

Czy posiadacie może aplikacje: Twitter, Vimeo, Dailymotion w NetTV w pfl6007 ? Nie posiadam tych aplikacji pomimo najnowszego firmwaru, a w innym wątku użytkownik "siamer" stwierdził że je posiada w pfl5507. Mógłby ktoś potwierdzić te wiadomość?
Z zestawienie NetTV wynika że aplikacje te powinny być w telewizorach z 2012 roku:

W moim 6007 Twitter uruchamia się małą ikonką z kurakiem, znajdującą się na ekranie głównym Net TV nad prawym, górnym rogiem ekranu z bieżącą audycją telewizyjną.
Niestety, ani Twittera, ani Facebooka nie można przeglądać bez podania hasła firmie TP Vision, która tworzy ten Net TV.
 

lesiux

New member
Dziś przyjechał mój 42pfl6007 ale jeszcze dochodzi do siebie po transporcie i nie był włączany. Zauważyłem na razie jedną dziwną rzecz. Czy w waszych tv filtr polaryzacyjny również odstaje nieco od ramki w rogach ekranu? Na środku tv jest ok ale w rogach jest luźny i ugina się jak dotyka się go palcem.
 

Tika

New member
Bez reklam
Proponuję obejrzeć na tych modelach zdjęcia z dobrej cyfrówki, aby wiedzieć co to jest matryca IPS lub jej brak !!!!!!!!!!!!!

pewnie nawet nie masz żadnego Philipsa i podnosisz od razu larum

wiem co to jest IPS, tak się składa, że matryca zastosowana w serii 7,8,9 jest lepsza niż ta w serii 6, testy mówią same za siebie
 

SDman

Banned
Witam
Czy może mi ktoś pomóc z tym TV.
Posiadam dekoder ZyXEL 2101 HD z funkcją wyboru ścieżki dźwiękowej oraz napisów. Po zmianie dźwięku na oryginalny angielski wszystko jest okej, jednak jak próbuje wyświetlić napisy to nic się nie dzieje. Żadnych napisów na TV nie wyświetla, chociaż w dekoderze taką opcję włączyłem.
TV z dekoderem jest połączone przez HDMI.

Tylko mnie nie straszcie że nie będzie wyświetlał napisów bo są emitowane w jakimś złym formacie przez dekoder.... To by była wielka porażka, nie będzie się dało z dekodera oglądać filmów na kinie domowym. Dźwięk z lektorem jest bowiem puszczany jako sygnał 2.0 :/
Pozdrawiam

Witam,
a co do tego ma telewizor ?

Podłącz sobie jakikolwiek monitor po HDMI i zobacz , że tam również nie masz napisów.
Wina leży po stronie Playera lub źle obrobionych materiałów.
 

SDman

Banned
pewnie nawet nie masz żadnego Philipsa i podnosisz od razu larum

wiem co to jest IPS, tak się składa, że matryca zastosowana w serii 7,8,9 jest lepsza niż ta w serii 6, testy mówią same za siebie


hmm,
życzę powodzenia kupując Telewizor na podstawie testów!
Mam od 2005 roku Philipsy serii 9 ale już wiem na podstawie nie testów z neta , a przeprowadzonych w sklepie, że wyświetlając zdjęcia z lustra
seria 6 jest lepsza od 7 . Przyczyna jest prosta -matryca !
Nie ma szans aby matryca TN czy jak ją tam zwią była lepsza od IPS bo ta posiada paletę barw nie do pokonania!
W moim jest IPS Alpha jedna z najlepszych IPS.
Swoją drogą nie rozumiem firmy Philips .
 

Tika

New member
Bez reklam
hmm,
życzę powodzenia kupując Telewizor na podstawie testów!
Mam od 2005 roku Philipsy serii 9 ale już wiem na podstawie nie testów z neta , a przeprowadzonych w sklepie, że wyświetlając zdjęcia z lustra
seria 6 jest lepsza od 7 . Przyczyna jest prosta -matryca !
Nie ma szans aby matryca TN czy jak ją tam zwią była lepsza od IPS bo ta posiada paletę barw nie do pokonania!
W moim jest IPS Alpha jedna z najlepszych IPS.
Swoją drogą nie rozumiem firmy Philips .

PSA to nie TN, tylko rozwinięcie standardu PVA, który w róźnych odmianach z powodzeniem stosuję się w profesjonalnych monitorach np. NEC-a czy EIZO
 
Ostatnia edycja:

lesiux

New member
Pierwsze wrażenia, rogi strasznie świecą i menu mocno muli. Aktualizacja softu do najnowszej wersji nic nie zmieniła. Ambilight miodzio.
 

SDman

Banned
PSA to nie TN, tylko rozwinięcie standardu PVA, który w róźnych odmianach z powodzeniem stosuję się w profesjonalnych monitorach np. NEC-a czy EIZO

Ciekawe czy one są od Samsunga?
Samsung rozwija PLS (technologia tańsza od IPS, a tak samo dobra) .
Jest ona zastosowana w Ultrabooku 900X3C i jak się na nią popatrzy to już się nie chce żadnej innej.
Kolory rewelacyjne takie jak w IPS.

Swoją drogą dobrze , że jest model Philipsa seria 6 z matrycą IPS. Ostatnio w Elecro był 55" za 4990 chyba.
 

SDman

Banned
Pierwsze wrażenia, rogi strasznie świecą i menu mocno muli. Aktualizacja softu do najnowszej wersji nic nie zmieniła. Ambilight miodzio.


Ciekawe jak najskuteczniej sprawdzić to podświetlenie czy pokaz slajdów (czarna plansza z białą na przemian) nie byłoby najskuteczniejsze ?
Czy musi być to video ?
Przymierzam sie do zakupu ale włos się jerzy jak miałbym nie widzieć równo czarnej tafli !
Od razu kojarzy mi się jak kupiłem córce monitor 23" LG , a tam podświetlenie jak plamy na księżycu -dobrze, że można było zwrócić.
Mój PFL 42" 9664 ma matrycę czarną jak smoła i białą jak śnieg.
 

tadolboss

Member
mój TV znalazł sieć wi-fi.....
Mam do sieci podłączony za pomocą kabla media center Manta Emperator 200.
Czy jest możliwe oglądać film po sieci z dysku Manty na TV ???
P.S Może pytanie banalne - ale ja się nie znam.
pozdrawiam
 

SDman

Banned
mój TV znalazł sieć wi-fi.....
Mam do sieci podłączony za pomocą kabla media center Manta Emperator 200.
Czy jest możliwe oglądać film po sieci z dysku Manty na TV ???
P.S Może pytanie banalne - ale ja się nie znam.
pozdrawiam

Witam,
może być problem nigdzie w tej Mancie nie napisano, że ma DLNA ,
sama po kablu HDMI może odtwarzać pliki zewsząd (sieci LAN, kart, dysku wewnętrznego)
ale raczej nie może być serwerem DLNA aby TV odtwarzał z niej.
 

Dj Darecki

New member
Nie wiem czy to jest to ale :
"Wbudowany serwer Samba udostępnia dane odtwarzacza w sieci. Serwer działa w tle i jest aktywny podczas normalnej pracy urządzenia. "
 

SDman

Banned
Nie wiem czy to jest to ale :
"Wbudowany serwer Samba udostępnia dane odtwarzacza w sieci. Serwer działa w tle i jest aktywny podczas normalnej pracy urządzenia. "

Samba to protokół udostępniania zasobów dla Windowsów , czyli jak masz skonfigurowaną sambę to możesz sobie zmapować udostępniony zasób jako np.
dysk M: na PC lub Notebooku.
I np mój Egreat (taki odpowiednik Twojej Manty) jest widziany przez Tuner Technisata HD K2 jako zasób i mogę zniego odtwarzać i kopiować na niego.
Tylko po co jak wspomniany Egreat ma wyjście HDMI na TV i cyfrowe np do kina domowego.

Raczej TV Philips (mój nie widzi ale ma 4 lata wiec wieki ) nie zobaczy zasobu udostępnionego (choć pewnie i w nim soft to pochodna Linuxa więc powinien).
 

tadolboss

Member
Witam,
może być problem nigdzie w tej Mancie nie napisano, że ma DLNA ,
sama po kablu HDMI może odtwarzać pliki zewsząd (sieci LAN, kart, dysku wewnętrznego)
ale raczej nie może być serwerem DLNA aby TV odtwarzał z niej.

Więc tak - media server mam w pokoju "przez ścianę " podpięty do projektora.Jednak w czasie budowy domu przeciągnąłem sobie 10-cio metrowy hdmi żeby alternatywnie podpinać PS3 do projektora (PS3 stoi pod TV w salonie - kabel przechodzi przez scianę). Oczywiście mogę użyć tego kabla do podłączenia media servera di TV jednak w przyszłości wolałbym unikać przekładania kabli tylko oglądać po sieci - jeśli to możliwe.
W instrukcji znalazłem taki opis:
- przesyłanie audio/video przez sieć Ethernet 10M/100M
- udostępnianie plików przez serwer Samba
- transmisja strumieniowa audio/video przez UPnP Media Server.
- pobieranie BitTorrent.
- cyfrowe radio.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
- transmisja strumieniowa audio/video przez UPnP Media Server.
.

Witam,
media serwery są różne z różnych systemów i różnych urządzeń .
Jeśli wszystko w konfiguracji Manty poustawiałeś TV teoretycznie powinien zobaczyć media serwer.
Jedno ale -nie widzi; bo ten typ tak ma (manta lub philips).

Zrób test i na kompie (lapku) skonfigurój media serwer -udostępnij i zobacz czy TV z niego chłyta :)
 
Do góry