Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

jufers

New member
Witam.
Czy ktoś z posiadaczy tego modelu używa może modułu CI i karty płatnej platformy sat (np cyfra+), jakie są wrażenia? Proszę o podanie jak ten tv współpracuje z danym modułem, kartą. Jaka jest szybkość przełączania kanałów itp.

Sent from my N8000_jbl2 using Tapatalk 2
 

jenson

Banned
Wiecie może jak rozwiązać problem z wyszukaniem kanałów dvbt? Mianowicie, przed aktualizacją softu przy konfiguracji philips znalazł ok 20 cyfrowych kanałów. Teraz, gdy soft jest najnowszy, nie znajduje ani jednego kanału dvbt, jedynie analogowe. O co chodzi? Coś trzeba przestawić.

edit:
Problem rozwiązany, przeniosłem antenę w inne miejsce i złapał. Dziwi mnie jego słaby tuner DVBt, na zewnętrznym tunerze nie było problemów.
 
Ostatnia edycja:

Dixer

New member
Pojawiła się już ta promocja częściowo w Euro...
Philips 55PFL6007K + konsola Xbox 360 + gra Halo 4
Na razie tylko 55" ale widzę już zabieg przy 47" cena skoczyła o 200 zł ;)
 

szczuro

New member
Witam.
Czy ktoś z posiadaczy tego modelu używa może modułu CI i karty płatnej platformy sat (np cyfra+), jakie są wrażenia? Proszę o podanie jak ten tv współpracuje z danym modułem, kartą. Jaka jest szybkość przełączania kanałów itp.
do mojego TV na dniach dotrze CI /bez plusa/ smit conax i bedzie na tym smigala/z zalozenia powinna :)/ usluga od INEA Telewizja, Internet, Telefon Telewizja
SMIT-CONAX-CAM.jpg
 

hdtvusr

New member
Pojawiła się już ta promocja częściowo w Euro...
Philips 55PFL6007K + konsola Xbox 360 + gra Halo 4
Na razie tylko 55" ale widzę już zabieg przy 47" cena skoczyła o 200 zł ;)

tia, cena na zachodzie Philipsa 47PFL6007K właśnie spadła do 3600zł a nawet poniżej. W Euro odwrotnie, po podwyżce sprzedają go za niemal 4200zł. Jeśli Xbox to golas albo z ekspozycji to napewno nie może na tym stracić...sklep :) Jak to było w tej ich reklamie, "bez sztucznego podbijania cen" czy coś w tym stylu? ;-)
 

mich83

New member
Po przeczytaniu komentazy widać z jakim typem produktu mamy doczynienia.Szkoda bo myslalem ze produkt bardzo dobry ale jak sie okazalo przebajerowany. Ja osobiście niedam sie juz nabrać na produkt niby idealny ale taki o który producent nie raczył zadbać do konca ( wiadomo w sklepie człowiek bieze pod uwage tylko jakosc obrazu ), takich niestety w ostatnich czasach jest coraz więcej, szczegulnie te prubujące sie wyruznić. Produkt w momencie zakupu moim zdaniem powinien działać w 100% , tak aby nieptrzeba było czekać na litość producenta na nowe sterowniki. Mi telewizor ma słuzyc do rozrywki a nie dotego abym siedzial po forach w nadzieji na rozwiazanie problemu, a tych jak widac z tym modelem troche jest. Temu nie dziala wifi, ustawienia zostaja zapomniane, menu dziala powoli, wpada kurz za ekran, nie aktualizuja sie automatycznie sterowniki, telewizor sie wylacza w momencie uruchomienia PC, mocno sie nagrzewa, nie działaja napisy. Poco tyle tych ulepszaczy obrazu skoro wszystkie trzeba wyłączyć ? Aby obraz był idealny jak w sklepie zapewne trzeba by bylo w zaleznosci od materiału zmieniac ustawienia,, kto ma na to czas ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz zasypiać w spokoju duszy. Aktualizaje są na bieżąco, nic mi się nie przegrzało chyba że woda w czajniku. Kurz mam na telewizorze ale jak miesiąc nie odkurzam. Wifi działa bez problemów, o ile dobrze działa ...wifi.
Znam już tysiące zadowowolonych. A że są nie zadowoleni to dobrze. To znaczy że każdy ma prawo mieć inny gust i inne oczekiwania.
 

marioking

Member
Po przeczytaniu komentazy widać z jakim typem produktu mamy doczynienia.Szkoda bo myslalem ze produkt bardzo dobry ale jak sie okazalo przebajerowany. Ja osobiście niedam sie juz nabrać na produkt niby idealny ale taki o który producent nie raczył zadbać do konca ( wiadomo w sklepie człowiek bieze pod uwage tylko jakosc obrazu ), takich niestety w ostatnich czasach jest coraz więcej, szczegulnie te prubujące sie wyruznić. Produkt w momencie zakupu moim zdaniem powinien działać w 100% , tak aby nieptrzeba było czekać na litość producenta na nowe sterowniki. Mi telewizor ma słuzyc do rozrywki a nie dotego abym siedzial po forach w nadzieji na rozwiazanie problemu, a tych jak widac z tym modelem troche jest.

Z takim podejściem nie wróże sukcesów na żadna rozrywkę. Teraz tv właśnie oferują zbyt wiele tych bajerów i rożnych ponadprogramowych funkcjonalności i chyba nawet w high endzie ciężko im zapewnić żeby każdy ten bajer był w 100% sprawny w każdej sytuacji. To nie czasy ze musieli zadbać tylko o sam tv, teraz to są praktycznie komputery z coraz bardziej rozbudowanym systemem. To po prostu niemożliwe, a jeśli sadzisz coś innego, to się po prostu oszukujesz.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
co do przybajerowania tv to trochę przesada bo najwięcej bajerów ma chyba samsung. Tu każdy już pisał że ten philips nie jest potęga multimedialną więc kto się nastawia na mega rozrywkę multimedialną to philips odpada, ale jak chodzi o jakość obrazu to jest bardzo dobry. Trzeba ocenić czego się chce i wybrać najbardziej odpowiadający TV a nie kupować w ciemno i mieć pretensje :p. Nie wiem czy jest jakiś TV który jest idealnie dopracowany, i sprawny we wszystkim w 100%. Ktoś tu chce ideału który jeszcze nie istnieje :p
 

artsaulo

New member
Tylko bądźmy obiektywni ten telewizor nie ma nic wspólnego z klasą "premium", w co niektórzy bardzo wierzą i chcą nam to wmówić. Przeciętniak i tyle.
 

goly78

New member
Panowie. Szukam nowego tv .Pozczątkowo myslalem o jakims LG.Teraz po przeczytaniu wszystkich tematów o seri 6007 tu na forum zastanawiam sie nad 47 cali 6007. Podpieta cyfra i PS3 . Telewizor głownie do filmów ,meczy . Najbardziej zalezy mi na ładnym obrazie,kolorach . 3d ,internet to dodatki .Są ok. Jakos nigdy nie uzywałem ich bo poprostu nie miałem okazji . Są tu opinie bardzo chwalace ten model jak i troche negatywne . Kupowac czy w cenie do 4000 znajde cos lepszego ? A jak tak to co ?
 

Musio1968

Member
Bez reklam
tia, cena na zachodzie Philipsa 47PFL6007K właśnie spadła do 3600zł a nawet poniżej. W Euro odwrotnie, po podwyżce sprzedają go za niemal 4200zł. Jeśli Xbox to golas albo z ekspozycji to napewno nie może na tym stracić...sklep :) Jak to było w tej ich reklamie, "bez sztucznego podbijania cen" czy coś w tym stylu? ;-)

Mam też poważne wątpliwości do tej promocji w euro-agd :niewiem:Szkoda że nie mam w pobliżu sklepu bo bym sprawdził jaką konsolę dodają do Philipsa bo TV jest fajny ale przez promocję jego cena poszła do góry i tak jak piszesz " sklep nie straci... " a na pewno zarobi :grin:
 

totmes526

New member
Promocja

Mam też poważne wątpliwości do tej promocji w euro-agd :niewiem:Szkoda że nie mam w pobliżu sklepu bo bym sprawdził jaką konsolę dodają do Philipsa bo TV jest fajny ale przez promocję jego cena poszła do góry i tak jak piszesz " sklep nie straci... " a na pewno zarobi :grin:

Witam, w Euro RTV w ramach promocji ceny idą generalnie w górę, ja głupi myślałem, że jak promocja to będzie taniej, he, he, he
 

emer

Member
Bez reklam
cokolwiek by tam dodawali , to i tak priorytetem powinno być ocenienie jakości obrazu i tym kierować się ...
Miałem w koońcu okazje trochę przyjrzeć sie temu 47PFL6007 - znajomy kupił ...
Ostrość, jakość obrazu - rewelacyjna ...
Sygnał SD lepiej wyglada po scarcie i RGB niż HDMI, ale za HD .... piekne.
Jak również obraz w ruchu . Co do teatralności - owszem jest, ale jak ktos wspomniał, jest to więcej czy mniej widoczne w zależności jaki materiał jest puszczany - czasem bywa faktycznie jakoś wkurzający, ale chyba to kwestia przyzwyczajenia ...
Niemniej do mojej plazmy ze 2-3 generacje w tył - kolosalny przeskok technologiczny (o ile można porównywac plazme do LCD LED).
W jednym jednak widzę wciąż przewagę plazm (mimo ze generacja w/w) - kontrast, czerń, owszem dorównuje mojej, ale gdy tylko patrze na wprost + niewielkie kąty. W przypadku - powiedzmy około - kąta powyzej 30stopni pojawia sie szarość zamiast czerni i kontrasty traci ... no niestety - cudów nie ma, plazma to plazma, LCD to LCD.
Niemniej kurde miodzio ten obraz .... no i ambilight - mozna faktycznie po obejrzeniu tego, juz chcieć TYLKO taki TV z ambilightem ... ale hmmm ... brakuje tego aby i z góry było ;)
 
Ostatnia edycja:

Harpo

New member
Po przeczytaniu komentazy widać z jakim typem produktu mamy doczynienia.Szkoda bo myslalem ze produkt bardzo dobry ale jak sie okazalo przebajerowany. Ja osobiście niedam sie juz nabrać na produkt niby idealny ale taki o który producent nie raczył zadbać do konca ( wiadomo w sklepie człowiek bieze pod uwage tylko jakosc obrazu ), takich niestety w ostatnich czasach jest coraz więcej, szczegulnie te prubujące sie wyruznić. Produkt w momencie zakupu moim zdaniem powinien działać w 100% , tak aby nieptrzeba było czekać na litość producenta na nowe sterowniki. Mi telewizor ma słuzyc do rozrywki a nie dotego abym siedzial po forach w nadzieji na rozwiazanie problemu, a tych jak widac z tym modelem troche jest. Temu nie dziala wifi, ustawienia zostaja zapomniane, menu dziala powoli, wpada kurz za ekran, nie aktualizuja sie automatycznie sterowniki, telewizor sie wylacza w momencie uruchomienia PC, mocno sie nagrzewa, nie działaja napisy. Poco tyle tych ulepszaczy obrazu skoro wszystkie trzeba wyłączyć ? Aby obraz był idealny jak w sklepie zapewne trzeba by bylo w zaleznosci od materiału zmieniac ustawienia,, kto ma na to czas ?
Ło matko - ideału nie znjadziesz. NIGDY. A powyższe przykłady to w sumie mało istotne pierdoły tak prawdę mówiąc. Każdy TV ma swoje wady i zalety, do wszystkiego można się przyczepić. Dodaj jescze,że podstawa nie tegez, że kabel za krótki albo pilot źle leży. Wady? Jasne - ale bez przesady.
Jakośnikt nie narzeka, że drugi raz by nie kupił (moze sporadyczne przypadki). Dobrze napisałeś : "produkt niby idealny" - tak jest. Obraz ma genialny szczególnie po HD i na prawdę mało który TV moze mu dorównać. A obraz w TV chyba najważniejszy? Co od Wi-Fi -mi działa zawsze, a jak cośsię dzieje, to z reguły mój problem z samą siecią.
Dodam, że wszystkie wyżej wspomniane (również w Twoim tekście) "wady" u 90% zwykłych użytkowników kompletnie nie robią wrażenia. Wiem, bo każdemu kto przychodzi po wstępnych "achacha i ochach" pokazuję wspomniane niedociągnięcia. Maniakami sprzętu i tego Forum nie są, więc na takie rzeczy po protu nie zwracaja uwagi. Dla nich ten TV byłby idealny zapewne, bez żadnych wad.
Ja narzekałem na jakąś plamę na matrycy i pasy - teraz, po miesięcznym użytkowaniu jakoś tego nie widzę, a do "teatru" się przyzwyczaiłem i nawet polubiłem w filmach. Prze 2 tyg. grzebałem w tym wolnym menu, ustawiałem, próbowałem - teraz mam 3 swoje ustawienai zapisane i z menu tylko korzystam wybierając wejście źródłowe :)

pzdr.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
harpo dokładnie mam takie samo zdanie :). Tez mam parę ustawień pod siebie i zmieniam je szybko w opcjach i tak jest chyba z każdym tv, ciężko oglądać na jednych ustawieniach o różnych porach dnia :p. Dla mnie to jakaś dziwna wymyślona wada:p. Wielokrotnie było pisane że nie jest to demon mutlimedialny :p zresztą jak każdy tv są bardziej multimedialne ale nie są demonami. Mi służy tylko do oglądania. Dla zwykłego użytkownika jest to świetny tv, a jeśli ktoś chce mieć bardziej multimedialny z porównywalnym obrazie to trzeba dołożyć trochę kasy i po kłopocie. Dokładając nawet dwa razy tyle co ten tv kosztuje to nie radze liczyć na to że będzie dwa razy lepszy, będzie lepszy w niewielkim procencie. Jak bym był nastawiony na multimedialność i bardziej stabilny soft aby był szybki to pewnie bym kupił samsunga. Mi zależy na dobrym obrazie, ambilight który jest świetną sprawą i czego mi brakuje w innych markach i będzie tego brakowało na pewno jak się nie mylę do 2022 roku:p. Zawsze może się trafić lipny egzemplarz i tak ma każda marka bez wyjątku. U mnie wi fi działa bez problemu jak coś przyświruje to wiem że to wina rutera z którym mam już kłopoty od wielu lat i czeka na wymianę. U mnie kurzu nie ma za matrycą, może spowodowane jest to tym że często wycieram kurze :p, najlepsza jest ta opinia o strasznym nagrzewaniu się tego tv, jest tylko cieplejszy tam gdzie są porty USB co jest normalną sprawą. Widać że kogoś ostro zraził ten TV i szuka już dziury w całym. Było na tym forum wałkowane wielokrotnie dla kogo jest ten model tv więc można sobie odpowiedzieć czy go chce czy mi pasuje czy wole inne rozwiązanie :p. Czy z innymi tv nie ma problemów? czytając inne tematy poszczególnych modeli wszystkich marek to zawsze się czyta o jakiś wadach i niedociągnięciach, nie ma idealnego TV trzeba tylko ocenić co mi pasuje a co nie, co jest dla mnie wygodniejsze a co nie :)
 

emer

Member
Bez reklam
przerabiałem takie "wybory" niedawno, wybierałem lapka dla siebie (Dell 7720 i7 FullHD), a okazało sie że to wybory nie ideału, nie najlepszego (cena), ale posiadającego najmniej wad (w kontekście osobistych preferencji), przy zachowaniu najlepszego stosunku cena/jakość/możliwości ...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie trzeba ocenić co mi się podoba co ma dla mniej najmniej wad i czy jest to warte swoich pieniędzy. Gdyby nie świetny obraz i ambilight to na pewno bym nie wybrał tego phila proste a jak by mnie było stać to bym kupił na pewno coś innego ale to było by już bardzo drogie :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sluchajcie a powiedzcie szczerze czy nie uwazacie ze sam tytul tego watku to naprawde grubo, grubo przesadzony?? Bo jak wtedy nazwac serie 8, 9 czy sonego serie 955 czy juz nie powiem o firmie loewe - zabraknie slow w jezyku polskim zeby do jakiejs grupy je doczepic. Troche dystansu do tego wszystkiego nalezy miec wg mnie. Bo to czy jednemu sie podobaten model, a drugiemu nie to tak bedzie i niczego tutyaj nikt nie zmieni. Pozdrawiam.
lolek
 
Do góry