Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

J

Judash

Guest
Z 2,50 to niebardzo oglądać 55" wg mnie za duży.Są jeszcze inne niezbedne przedmioty w pokoju, więc 55" nie mam gdzie wcisnąć.Naj bardziej istotne dla mnie jest, czy Philips podoła czerni mojemu ex500?
 

Harpo

New member
Teraz każdy w swoim TV będzie mógł sobie zrobić ambilight :

[youtube]
O matko, ale dyskoteka - koszmar!
Jak mi mój Ambi tak działał, toby cały czas był wyłączony...
W sumie ciekawe, ale do PRAWDZIWEGO ambilight sporo brakuje.

Jeszcze wtrącę 3 grosze na temat "wad" i tego "badziewia":
DOBRA RADA dla kupujących: napiszcie skąd jesteście, a na pewno w pobliżu znajdą się osoby, które maja ten TV. Umówcie się na kawę/piwko i SAMI OCEŃCIE jak ten Philips wygląda na żywo.
Nie ma innego wyjścia, bowiem bardzo dużo negatywnych opinii jest przesadzonych i naciąganych.
Serio - sprawdźcie osobiście, to na pewno pomoże Wam w wyborze. A Emer dobrze prawi.
Ja jestem z okolic Katowic i jakby co to zapraszam :)
 
Ostatnia edycja:

Jacenty68

New member
tak sobie myślę, ze zamiast taaak męczyć się, zamiast mieć taaaką udrękę, taaakie problemy, takie przekichane życie - sprzedajcie ten szajs na np allegro, aukcja od 1zł i nie męczcie się aż tak, niech Wasze tak tragiczne teraz życie wróci do normy i do szczęśliwych czasów before TV Philips ... :)
Fajnie to określiłeś. Najlepiej pozbyć się problemu, chociaż jednego. Szkoda życia.
Śliniłem się do tego telewizora ale mi przeszło. Czytając posty napisane od tamtej chwili, utwierdziłem się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem. Chociaż miałem nadzieję, że ten telewizor zaczął przyzwoicie działać po którejś z rzędu aktualizacji oprogramowania. Okazuje się, że aktualizacje zamiast pomagać - szkodzą. Co niektórzy szczęśliwi użytkownicy myślą jak dokonać downgrade-u. Jestem ciekawy, ilu z pośród nabywców tegoż modelu TV zdecydowałoby się ponownie na jego zakup? Albo inaczej - kto z nich poleciłby zakup tego TV swojemu nieprzyjacielowi?
 

gelou307

New member
Ma ktoś jakieś plansze czy coś do ustawień bo denerwuje mnie, że sceny nocne i ogólnie ciemniejsze są jakby zamglone i chciałbym to jakoś poprawić i przetestować
 

sloniklbn

New member
Mam pytanko. Korzystam już trochę z tego telewizora. W związku z tym iż nie ma żadnego sensownego dostawcy TV, korzystam z połączonego komputera przez hdmi i tv internetowej.
Testuje już 3 kabel hdmi, ale ciągle obraz mruga i pojawia się komunikat o wadliwym lub dłuższym niż 5m kablu.

Kabel ma 3m.

Ma ktoś podobnie?

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

marakesz

New member
Niestety większość szuka "diamentu" za parę złotych ;) A za tą cenę TV oferuje bardzo dużo i w dobrej jakości. Kiedyś za te pieniądze był zwykły CRT bez HD, SmartTV, ambilightu, 3D, Skype'a i tym podobnych. PFL6007 oferuje dobrą jakość i moim zdaniem trzeba się nią cieszyć, a jak nie, to można sobie inny znaleźć - nic na siłę, jest ogromny wybór modeli.

Czasami zdarzają się jakieś usterki - istotne czy nie, czasami można przymknąć oko, w przeciwnym wypadku serwis powinien się tym zająć.

A ja myślę że w tej cenie można nabyć, no może nie diamenty ale perełki takie jak pdp 50st50
a dla tych którzy nie chca nawrócić się na( szłuszną drogę plazmy) led także panasonica o którym pisałem wcześniej i moim skromnym zdaniem w cenie poniżej 4kz obydwa telewizory nie mają konkurencji
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja myślę że w tej cenie można nabyć, no może nie diamenty ale perełki takie jak pdp 50st50
a dla tych którzy nie chca nawrócić się na( szłuszną drogę plazmy) led także panasonica o którym pisałem wcześniej i moim skromnym zdaniem w cenie poniżej 4kz obydwa telewizory nie mają konkurencji

To nie temat o panasonicach:p. Ja swojego egzemplarza na pewno bym nie wymienił na panosonica :p i są ludzie co wolą ledy. A z tym nawracaniem to trącasz kolego fanbojem hehe
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nikt mnie nie przekona, że lepiej jest wybrać Philipsa niż Sonego?

poczytaj opinie na temat jednego i drugiego i zdecyduj co Ci odpowiada w danym modelu a co nie. Może być tez tak że trafisz na taki egzemplaż sonego że będzie idealny i okaze się lepszy od philipsa, a może być też na odwrót . Możesz kupić TV znacznie droższy a może mieć taka lipną matryce że szkoda gadać, a ten tańszy okaże się perełką. Kupując tv to go sprawdź porządnie, bo wielu ludzi jest niezadowolonych z własnej winy, teraz kupno tv to loteria :)
 

szybal

Banned
A ja myślę że w tej cenie można nabyć, no może nie diamenty ale perełki takie jak pdp 50st50
a dla tych którzy nie chca nawrócić się na( szłuszną drogę plazmy) led także panasonica o którym pisałem wcześniej i moim skromnym zdaniem w cenie poniżej 4kz obydwa telewizory nie mają konkurencji
Słuszną drogę plazma? Może kineskop 😃😊😞😁hahaha.
 

emer

Member
Bez reklam
ja - choć niektórzy mnie ignorują hyhy - mimo że daleki jestem od skrajnego (u niektórych) negatywnego oceniania xxPFL6007, ten TV i jakość obrazu wręcz podoba mi się mimo jakiś wad (teatr albo gorsza jakość obrazu w ruchu, szarpanie konturów, szarość czerni jeżeli nie patrzy sie na wprost ekranu) + wady wynikające z funkcji SmartTV i odtwarzania niektórych formatów. No i mam nadzieję na poprawę niektórych wad i bugów w następnych wersjach FW.
Ten TV przedstawia wysoką jakość w stosunku do ceny wśród LED LCD.
Więc mimo że bronię tego modelu, to chyba jednak moim next telewizorem będzie plazma Panasonica.
Nieważne dla mnie będzie że może "stracę" jakie 50PLZ rocznie a konto wiekszych wydatków za prąd. Jedyne czego ewentualnie będzie mi brak, to ambilight.
 

marakesz

New member
ja - choć niektórzy mnie ignorują hyhy - mimo że daleki jestem od skrajnego (u niektórych) negatywnego oceniania xxPFL6007, ten TV i jakość obrazu wręcz podoba mi się mimo jakiś wad (teatr albo gorsza jakość obrazu w ruchu, szarpanie konturów, szarość czerni jeżeli nie patrzy sie na wprost ekranu) + wady wynikające z funkcji SmartTV i odtwarzania niektórych formatów. No i mam nadzieję na poprawę niektórych wad i bugów w następnych wersjach FW.
Ten TV przedstawia wysoką jakość w stosunku do ceny wśród LED LCD.
Więc mimo że bronię tego modelu, to chyba jednak moim next telewizorem będzie plazma Panasonica.
Nieważne dla mnie będzie że może "stracę" jakie 50PLZ rocznie a konto wiekszych wydatków za prąd. Jedyne czego ewentualnie będzie mi brak, to ambilight.

Tak troszkę tych wad się uzbierało jednak myślę że większość użytkowników philipsa jest zadowolona kilku się zniechęciło ( w tym także ja ) ale i tak każdy będzie chwalił swoje
Notabene w kierunku lcd skierowała mnie tylko kwestia poboru prądu gdyż tv u mnie chodzi średnio 16 godzin dziennie często 24godziny a to już czyni róznicę
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak bym trafił na egzemplarz z wszelkimi wadami matrycy. I jeśli by mnie strasznie denerwował soft to też na pewno bym go nie kupił proste :)
 

marakesz

New member
Słuszną drogę plazma? Może kineskop 😃😊😞😁hahaha.
Tą wypowiedzią wykazałeś się lekką ignorancją ale nie będę tego drążył.
A ja jak do tej pory dwa razy widziałem w telewizorze głębię i trójwymiarowość i to w czasach kiedy nie słyszano o 3d i to w telewizorach kineskopowych.
Ale o tym to możesz sobie pogadać KIKIM tylko ten GOŚCIU od razu będzie wiedział o czym mówię bo się zna
Często jest tak że technologie nas wybierają a nie my je,wolałbym mieć projektor dlp np hc4000 a muszę używać tw3200 lcd gdyż efekt tęczy jest dla mnie niestrawialny
 

miet55

Member
Bez reklam
Wlaśnie te próbowałem i coś tv nie chce odczytać tych jpg. Ktoś wie dlaczego ?
Być może plik został zapisany przez PS CS4 w trybie postępowym. Dlatego nie otworzysz. Żeby jednak nie stracić odwzorowania proponuję na nowo zapisać w PS CS4 lub wyższym jako standardowy. Wszelka konwersja do RGB zmieni odwzorowania. Pobierz sobie trial'a CS6, może się również przydać do wykonania plansz testowych.
Adobe - Adobe Photoshop CS6 Extended pobierz | Adobe
 

Tika

New member
Bez reklam
Być może plik został zapisany przez PS CS4 w trybie postępowym. Dlatego nie otworzysz. Żeby jednak nie stracić odwzorowania proponuję na nowo zapisać w PS CS4 lub wyższym jako standardowy. Wszelka konwersja do RGB zmieni odwzorowania. Pobierz sobie trial'a CS6, może się również przydać do wykonania plansz testowych.
Adobe - Adobe Photoshop CS6 Extended pobierz | Adobe

moim zdaniem nie ma co kombinować, plansze zapisane są w 32bitowym kolorze, wystarczy zmienić na 24bity i wtedy bez problemu idzie na TV
 

marakesz

New member
To nie temat o panasonicach:p. Ja swojego egzemplarza na pewno bym nie wymienił na panosonica :p i są ludzie co wolą ledy. A z tym nawracaniem to trącasz kolego fanbojem hehe

Kolego nie mam zamiaru nawracać nikogo na cokolwiek. Każdy tutaj zna się najlepiej na tym co mu się podoba a mnie po testach spodobał się ten philips lecz nie wytrzymał zderzenia z rzeczywistością opisaną na 150 stronach i w bezpośredniej konfrontacji z konkurencją w postaci panasonica którego nie jestem jakimś fanem nie mam nic z tej firmy a kupiłbym tylko dwa produkty,projektor i plazmę
a co do philipsa jak pisałem zawsze uważałem że wyświetla najlepszy obraz
 
Do góry