Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

J

Judash

Guest
Panowie, czy wyjaśnił się już problem z aktualizacją softu?Mam ostatni soft z grudnia 2012 r.a ostatniego z marca nie chce pobrać.
 
J

Judash

Guest
Na stronie Philipsa jest ostatni firmware z marca, mój TV ma ostatni firmware z grudnia.Kiedy próbuję zrobić aktualizację, to wyskakuje info, iż posiadam już najnowszą wersję firmware.
 

A102

New member
Telewizory philipsa z serii 6... ,żyją swoim własnym życiem.Nigdy nie wiadomo,co wyłączą,co zresetują,kiedy nie udostępnią internetu,zgubią ustawienia itd. itp.W moim tv 47 PFL6067 od około 2-tygodni,przy włączaniu raz pojawia się logo Philipsa i musi upłynąć trochę czasu zanim zatrybi ,innym razem odpala dosłownie w ciągu sekundy i wyświetla od razu obraz z tunera sat.Jak na razie ta przypadłość nie przeszkadza,podaję ją jako kolejne kuriozum tego tv.Pozdrawiam.
 

Zielony_M

Member
Może masz włączony przyśpieszony tryb włączania (pisałem o tym parę postów wyżej) w trybie automatyczny kiedy to ponoć TV uczy się kiedy oglądasz najwięcej TV i jest przygotowany na szybkie odpalenie z trybu standby.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U mnie zawsze wyświetla się Logo i mnie to nie razi. Nawet jest fajnie bo ja się akurat cieszę z posiadanej jakości.
 

miet55

Member
Bez reklam
"Posiadana jakość", czyli artefekty lub niepłynny, szarpiący ruch. Oj, zapomniałem o tych co posiadają wadę wzroku i w żaden sposób nie są w stanie tego dostrzec. Jak tu mało jest napisane o tych efektach, to radzę poczytać forum Philipsa.
 

SDman

Banned
"Posiadana jakość", czyli artefekty lub niepłynny, szarpiący ruch. Oj, zapomniałem o tych co posiadają wadę wzroku i w żaden sposób nie są w stanie tego dostrzec. Jak tu mało jest napisane o tych efektach, to radzę poczytać forum Philipsa.

Witam,
w starej wyższej serii 9 też ten efekt jest ale przy kontraście dynamicznym na średni o max już ie mówię (tylko i wyłącznie) .
Kontrast dynamiczny na "min" i nie ma mowy aby ten efekt był .
Reszta parametrów :
PNM: max.
Clear LCD: włączony
Ostrość zawans.: max
Dyn. podświetlenie (czyli jka włączony czujnik - u mnie obowiązkowo !) : standard
MPEG -wyłączone
Wzmocn. kolorów: max

te parametry przy kontraście głównym 80-84 jak kto lubi
O efekcie teatru nie ma mowy.
Popróbujcie (kontrast dynamiczny -tutaj jest sedno -bynajmniej w serii z przed 4 lat )

Pozdrawiam
 

jenson

Banned
Kontrast dynamiczny na "min" i nie ma mowy aby ten efekt był .
Reszta parametrów :
PNM: max.
Clear LCD: włączony
Ostrość zawans.: max
Dyn. podświetlenie (czyli jka włączony czujnik - u mnie obowiązkowo !) : standard
MPEG -wyłączone
Wzmocn. kolorów: max


Pozdrawiam
Obejrzyj sobie mecz na włączonej na maxa opcji "wzmocnienie kolorów"... a ostrość zaawansowana włączona przy oglądaniu normalnej telewizji cyfrowej to dno.
 

elwis85

New member
Witam,
w starej wyższej serii 9 też ten efekt jest ale przy kontraście dynamicznym na średni o max już ie mówię (tylko i wyłącznie) .
Kontrast dynamiczny na "min" i nie ma mowy aby ten efekt był .
Reszta parametrów :
PNM: max.
Clear LCD: włączony
Ostrość zawans.: max
Dyn. podświetlenie (czyli jka włączony czujnik - u mnie obowiązkowo !) : standard
MPEG -wyłączone
Wzmocn. kolorów: max

te parametry przy kontraście głównym 80-84 jak kto lubi
O efekcie teatru nie ma mowy.
Popróbujcie (kontrast dynamiczny -tutaj jest sedno -bynajmniej w serii z przed 4 lat )

Pozdrawiam

Sprawdziłbym ale niestety ta super jakość jest drugi raz w ekspertyzie jako towar nie zgodny z umową :x
 

SDman

Banned
Obejrzyj sobie mecz na włączonej na maxa opcji "wzmocnienie kolorów"... a ostrość zaawansowana włączona przy oglądaniu normalnej telewizji cyfrowej to dno.

chyba mnie źle zrozumiałeś , mam TV od 2009 roku więc na podanych ustawieniach setki meczy
obejrzałem.
Dodam jeszcze, że czerń nawet na kontraście dynamicznym na "min" jest super owszem powiększa się jak dam większy kontrast dynamiczny ale jak pisałem wtedy dopiero pojawia się efekt przez użytkowników 6007 opisywany więc od prawie 4 lat mam na "min" reszta max obowiązkowo.
Clouding u mnie np nie występuje wcale .

I tak se ubolewam bo chciałbym 3D i większy 47-55" kolejny TV tylko jaki wziąć jak czyta się o tych bolączkach.

Nie rozumiem -kiedyś można było , a teraz nie ? Czyżby to żółty efekt dawał znać o sobie :niewiem:

Pozdrawiam
 

jenson

Banned
chyba mnie źle zrozumiałeś , mam TV od 2009 roku więc na podanych ustawieniach setki meczy
obejrzałem.
Dodam jeszcze, że czerń nawet na kontraście dynamicznym na "min" jest super owszem powiększa się jak dam większy kontrast dynamiczny ale jak pisałem wtedy dopiero pojawia się efekt przez użytkowników 6007 opisywany więc od prawie 4 lat mam na "min" reszta max obowiązkowo.
Clouding u mnie np nie występuje wcale .

I tak se ubolewam bo chciałbym 3D i większy 47-55" kolejny TV tylko jaki wziąć jak czyta się o tych bolączkach.

Nie rozumiem -kiedyś można było , a teraz nie ? Czyżby to żółty efekt dawał znać o sobie :niewiem:

Pozdrawiam

Myślałem, piszesz o zeszłorocznym modelu.
Ja mam ustawione tak :
HD NM: Min
Clear LCD: Wł
Ostrość***z.: Wył
Kontrast dyn: Maks
Dyn. podświetlenie: Standard
W. kolorów: Min
Wg mnie lepiej się nie da, przynajmniej pod moje oko. Fakt, są artefakty, ale wolę już to niż przycinający się ciągle obraz.
 

jenson

Banned
Nie chodzi mi o zacinane się, po prostu moje oko przyzwyczaiło się***do obrazu z efektem teatru i teraz wydaje mi się, że po wyłączeniu HDMN obraz nie ma takiej płynności
 

SDman

Banned
Myślałem, piszesz o zeszłorocznym modelu.
Ja mam ustawione tak :
HD NM: Min
Clear LCD: Wł
Ostrość***z.: Wył
Kontrast dyn: Maks
Dyn. podświetlenie: Standard
W. kolorów: Min
Wg mnie lepiej się nie da, przynajmniej pod moje oko. Fakt, są artefakty, ale wolę już to niż przycinający się ciągle obraz.

piszę cały czas o tym - zejdź z kontrastu dyn. na min, włącz ostrość ,kolory max ale kolory główne zdejmij całkiem do czb , następnie dodawaj na programie TVP HD -serial jakiś nowy najlepiej do uzyskania skóry ludzkiej naturalnej.

Pozdr.
 
Do góry