Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

strzala

Member
W pizdu! Nie ma czego oczekiwać po tym badziewiu...
Changelog QF1EU-0.150.87.0
. Solution for Cablenetwork ESR Sion in Switzerland.
· Solution for picture moves 5 pixel right when in PC/Game mode.
· Solution for Video corruption every 10-20 sec on VHS device.
· Solution for installation issue on Czech UPC cable.


Ja tu widziałem wiele narzekań dotyczących obcinania obrazu w trybie gra.
Zatem "Solution for picture moves 5 pixel right when in PC/Game mode" na pewno uszczęśliwi pewną grupę osób.
 

miet55

Member
Bez reklam
Czekamy na poprawienie wyświetlania telegazety dla Madagaskaru i kablówki dla Islandii.

Philips nie potrafi zrobić żeby logo porządnie znikało po starcie TV (mrygania up and down) a co dopiero teletekst dla Madagaskaru ... teraz już tego TV nie polecam nawet najgorszym swoim wrogom!
 

phips

New member
Bez przesady. Zawsze po włączeniu telewizora (NTC) pojawiał się obraz i dźwięk. Między pojawieniem się obrazu, a włączeniem się Ambilighta i wyświetleniem loga kanału, obraz pikselował. Teraz włącza się sam dźwięk, a obraz dopiero jak jest poprawny.
Czyli coś robią przy tym oprogramowaniu.

I coś na długi weekend, dla amatorów zdjęć rozbieranych. PFL 6007 bez bielizny:
Philips PFL6007: eerste 6-serie met 3d en Ambilight | tweakers.mobi

Pozdrawiam
 

tadolboss

Member
Cześć,dzięki wszystkim - chyba faktycznie jest to ta klapka.
Mi na szczęście to miejsce "zasłania" uchwyt więc będę mógł coś wcisnąć między uchwyt a klapkę w taki sposób żeby przyblokowała rezonans :)
Jeszcze raz dzięki bo brzęczenie doprowadzało mnie do furii .
Pozdrawiam

Hej jeszcze raz....
jednak to nie była klapka - śrubki na tylnej obudowie (te przy ambilighcie) po prostu się poluzowały przez co plastikowa ramka (też przy ambi) rezonowała.
Wystarczyło dokręcić śrubki.
pozdrawiam
 

mikolo6

New member
Nie wiem dlaczego, ale w moim TV słychać tak jakby szum czy syczenie z głośników po podgłoszeniu powyżej 40. Głośność ustawiana jest z dekodera Cyfrowego Polsatu, ale gdy jest cichsza scena to jest denerwujące. Tym bardziej iż TV pasowało by jeszcze głośniej ustawić, bo na dekoderze nie ma za wysokiej skali głośności. Czy u was jest podobnie?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
moi rodzice na samsungu mają to samo, i zauważyłem że jest to wina dekodera z cyfrowego polsatu, wystarczy że przełączę na kablówkę, bądź wyłączę dekoder syczenie ustaje. Zauważ że to tylko gdy oglądasz cyfrowy polsat
 

miet55

Member
Bez reklam
Dekoder zawsze ustawiam na max. Ma to chociażby związek z przejściem na DVB-T. Wiadomo, że nic nie ryknie a poziom mam dosłownie taki sam!
Jednak dekoder, dekoderowi nie równy. Mam Fergusona Arive.
 
Ostatnia edycja:

Bolaudio

New member
Witam,
mam pytanko czy ma ktoś z was problemik objawiający się tym iż na programie TVP1 z DVB-T czasami samo od siebie znika mi obraz dźwięk pozostaje i pojawia się jakiś błąd opery ? Muszę wtedy przełączyć na jakiś inny kanał i wrócić, jednak czasem nawet po kilka razy. Druga sprawa od czasu do czasu na innych kanałach znika mi wszystko czarny obraz choć przy próbie podgłoszenia ikonki się pojawiają oraz daję się przełączyć kanał, to jednak rozwiązuje sprawę tylko na chwilę pomaga tylko wtyczka z gniazdka,
pozdrawiam
 

bla.zej

New member
Witam, czy ktos sie orientuje czy jest jakas roznica miedzy modelem Philips 42PFL 6007 i Philips 42PFL 6007K/12 ? bo znalazlem w dwoch roznych sklepach i jest roznica 1000 zl, z tym ze roznia sie nazwami tak jak wczesniej napisalem.

z gory dzieki za pomoc
 

bla.zej

New member
Dzieki, w takim razie niezly rozmach maja te ceniace sie sklepy, malo tego na stronie internetowej cena tego tv codziennie sie wacha, ale dzisiaj posdkoczyla o ponad 200 zl.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena może dotyczyć różnicy wyposażenia, modele H są bez DVB-s i są tańsze.
 

jenson

Banned
Lepiej dołożyć***200/300zł i kupić tegoroczny model, ma lepsze głośniki, dwustronny pilot i ambilight XL.
 

murzyn997

New member
Witam, czy ktos sie orientuje czy jest jakas roznica miedzy modelem Philips 42PFL 6007 i Philips 42PFL 6007K/12 ? bo znalazlem w dwoch roznych sklepach i jest roznica 1000 zl, z tym ze roznia sie nazwami tak jak wczesniej napisalem.

z gory dzieki za pomoc
To z wszystkim tak jest, wejdz na ceneo i zobacz ze rozpietosc cenowa czasem nawet tysiac zlotych przekracza, nawet jak chodzi o smartfony a co dopiero tv.
 
Do góry