Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

maciek1987r

New member
Witam przed świętami kupiłem 32pfl5007 z telewizora jestem zadowolony ma wszystko to, co trzeba i do tego bardzo ładnie się prezentuje na ciemniejszych meblach. Oczywiście największym problemem było ustawienie obrazu. Na PW po paru dniach oczekiwania dostałem odzew, że mogę sobie taka kalibrację zamówić oczywiście płatnie:fool: . Tak, więc wziąłem się sam za ustawianie obrazu. Ściągnąłem odpowiednie zdjęcia do tego i po wcześniejszych parogodzinnych zabawach ustawienia były prawie takie same.

tryb: kino
kontrast podświetlania -55
jasność - 45
kolor - 55
ostrość -2
redukcja szumów - wył.
odcień - normalny
czujnik światła - wył

Pixel Plus HD:
natural motion - wył
clear lcd - wł
super resolution - wł
kontrast dynamiczny - wył
dynamiczne podświetlenie - standard
zmniejszenie usterek - wył
wzmocnienie kolorów - wył
gamma - 2
kontrast video -80

Jeżeli ktoś ma inaczej i to w dużym stopniu to proszę pisać a może obraz będzie jeszcze ładniejszy.
 

wassup1983

New member
Witam przed świętami kupiłem 32pfl5007 z telewizora jestem zadowolony ma wszystko to, co trzeba i do tego bardzo ładnie się prezentuje na ciemniejszych meblach. Oczywiście największym problemem było ustawienie obrazu. Na PW po paru dniach oczekiwania dostałem odzew, że mogę sobie taka kalibrację zamówić oczywiście płatnie:fool: . Tak, więc wziąłem się sam za ustawianie obrazu. Ściągnąłem odpowiednie zdjęcia do tego i po wcześniejszych parogodzinnych zabawach ustawienia były prawie takie same.

tryb: kino
kontrast podświetlania -55
jasność - 45
kolor - 55
ostrość -2
redukcja szumów - wył.
odcień - normalny
czujnik światła - wył

Pixel Plus HD:
natural motion - wył
clear lcd - wł
super resolution - wł
kontrast dynamiczny - wył
dynamiczne podświetlenie - standard
zmniejszenie usterek - wył
wzmocnienie kolorów - wył
gamma - 2
kontrast video -80

Jeżeli ktoś ma inaczej i to w dużym stopniu to proszę pisać a może obraz będzie jeszcze ładniejszy.

Mozesz dac link do tych zdjec lub wyslac je na poczte??
 

bogaty

New member
Bez reklam
Dziwi mnie taki zjazd z jasnością, gdzie chyba w każdym philipsie punkt odcięcia czerni jest na 50.Sciągnij sobie z tej stronki http://www.w6rz.net/ AVS HD 709 Calibration Disk mp4 wrzuć na pendrive'a i ustaw sobie jasność, kontrast i ostrość.
 
Ostatnia edycja:

maciek1987r

New member
Ja korzystałem z obrazów testowych burosch zajmują 1.8 Mb jest ich 4 po wypakowaniu instalki znajdziesz na chomikuj, bo na razie linków nie mogę dodawać.. Jutro zobaczę te z tej stonki, co kolega bogaty podał. Jak pamiętam to miałem chyba ustawione kontrast jasność i kolor na 50..Wtedy wszystkie obrazy testowe wypadły wzorowo. Podczas oglądania jednak wszystko było jakby przez mgłę stąd zmniejszyłem jasność dodałem koloru i kontrastu. Dzięki temu pozbyłem się też chmurek z narożników..Wcześniej były bardzo widoczne w ciemnych scenach a teraz nie ma ich...
 

maciek1987r

New member
Dziwi mnie taki zjazd z jasnością, gdzie chyba w każdym philipsie punkt odcięcia czerni jest na 50.Sciągnij sobie z tej stronki ................... AVS HD 709 Calibration Disk mp4 wrzuć na pendrive'a i ustaw sobie jasność, kontrast i ostrość.


Próbowałem ustawić na tych obrazach i tak:
poziom czerni ładnie się ustawia
poziom bieli nie reaguje w ogóle...trzeba tam ustawić między 230-234.. bawiłem się jasnością i kontrastem od 0-100 i nie dałem rady tego ustawić
kolor i ostrość ustawiona bez problemu

Znalazłem 2 ustawienia do modelu 6007 i tam poziom bieli faktycznie jest powyżej 50 (52 i 61)
Co mnie zadziwiło to kontrast podświetlania jest wtedy (27 i 42) a w moim przypadku powyżej 50..
Wieczorem wklepie obie wersje ustawień i porównam bo na razie słoneczko zbyt mocno świeci :)
 

maciek1987r

New member
A więc tak zmieniłem ustawienia na takie:

tryb: kino
kontrast podświetlania -30
jasność - 50
kolor - 50
ostrość -2
redukcja szumów - wył.
odcień - normalny
czujnik światła - wył

Pixel Plus HD:
natural motion - wył
clear lcd - wł
super resolution - wł
kontrast dynamiczny - wył
dynamiczne podświetlenie - standard
zmniejszenie usterek - wył
wzmocnienie kolorów - wył
gamma - 2
kontrast video -80

Są to ustawienia kolegi jurasco z modelu 6007 po małych modyfikacjach. Obraz wydaje się być teraz milszy dla oka szczególnie, jeżeli chodzi o ciemniejsze sceny.
Ps. - bogaty, z tym filmikiem coś jest chyba źle... Paski migają na innych wszystko ładnie się ustawiało...Wrzuciłem zdjęcia z BUROSCHa i teraz jest bardzo dobrze. Tutaj jest opis do tych obrazków http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/telewizja-i-wideo/2010/05/ustawianie-obrazu-na-telewizorze---czesc-3-kalibracja-z-uzyciem-obrazow-testowych.aspx
 
Ostatnia edycja:

wassup1983

New member
Na samej górze AVS HD 709 Calibration Disk MP4 version i jest tam folder basic settings


@maciek1987r ustaw gamme na 0 lub 1.
ogladałem to później i ściagłem już:) włączyłem to na ustawieniach tu z tego tematu i według tych ustawień jest chyba ok(najlepsze ustawienia jakie miałem) ale ma moze ktoś INSTRUKCJE tej kalibracji po POLSKU
 

pomarancza

New member
napisy

Hej KIKI i reszta szanownych użytkowników, mam problem z napisami przy oglądaniu filmów z pendrive'a. Próbowałem różnych kombinacji

1. .avi + .txt
2. .avi + .srt
3. .mkv + .txt
4. .mkv + .srt
5. .mp4 + .txt
6. .mp4 + .srt

i nici. Video i głos wszystko w porządku a napisów nawet pliku nie widzi w momencie wyświetlania zawartości dysku. Może coś robię źle możecie poradzić ?
 

wassup1983

New member
Hej KIKI i reszta szanownych użytkowników, mam problem z napisami przy oglądaniu filmów z pendrive'a. Próbowałem różnych kombinacji

1. .avi + .txt
2. .avi + .srt
3. .mkv + .txt
4. .mkv + .srt
5. .mp4 + .txt
6. .mp4 + .srt

i nici. Video i głos wszystko w porządku a napisów nawet pliku nie widzi w momencie wyświetlania zawartości dysku. Może coś robię źle możecie poradzić ?

włączałeś na pilocie napisy ???
 

johny1000

New member
Hej KIKI i reszta szanownych użytkowników, mam problem z napisami przy oglądaniu filmów z pendrive'a. Próbowałem różnych kombinacji

1. .avi + .txt
2. .avi + .srt
3. .mkv + .txt
4. .mkv + .srt
5. .mp4 + .txt
6. .mp4 + .srt

i nici. Video i głos wszystko w porządku a napisów nawet pliku nie widzi w momencie wyświetlania zawartości dysku. Może coś robię źle możecie poradzić ?

Możliwe, że źle konwertujesz napisy z txt na srt.
Ja po przerobieniu napisów z txt na srt, zmieniałem nazwę pliku avi i napisów srt na taką samą. Tylko nie zauważałem, że zmieniając nazwę kasuję rozszerzenie srt napisów. I dlatego TV nie czytał mi ich. Może robisz podobnie. Sprawdź czy masz na końcu nazwy napisów rozszerzenie srt.
 

Paliodor

New member
Mam takie pytanko dotyczące tego telewizora. Widzę w internecie, że ten Philips ma dwa różne zakończenia K i K12. Np w Euro da się kupić do 3tys tego Philipsa 46" ale tylko z końcówką K. Czy te dwa modele różnią się czymś znacząco? Zależy mi na modelu z matrycą 46".
 
Do góry