Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

marcint75

New member
Witam:).

To mój pierwszy post na forum i od razu w tym temacie.
Przez ostatnie 2 miesiące próbowałem przebrnąć przez 234 strony tego tematu (praca, dzieci, brak czasu) i w końcu mi się udało :)
Zaczęło się od tego, że marzyłem o jakimś ciekawym TV do powiedzmy 2500 w 40". Po przebrnięciu przez ten temat, pooglądaniu wielu telewizorów zarówno w sklepach jak i u znajomych wybór padł na 40PFL5007.
Wybór został przyspieszony promocją w RTVEuroAGD na właśnie ten model.
Jednak zależało mi na matrycy Sharpa - i tu pojawił się problem. W rozmowie telefonicznej powiedziano mi, że nie ma możliwości "zajrzenia" do pudełka przed zakupem, no i nie potwierdzono mi w ogóle, że 2 różne matryce występuję - ale to składam na karb niewiedzy ludzkiej :D

Wizyta osobista w sklepie oraz rozmowa z jednym sprzedawcą i wytłumaczenie mu - dlaczego nie chcę modelu z matrycą Samsunga i jak to rozpoznać – utknęła w martwym punkcie jak mu pokazałem numer niestety 396 na odwrocie telewizora wystawowego.
Upierał się, że cała partia musi mieć na pewno taki numer.

Niemniej jednak przekonałem go by przed zakupem otworzyć jedno pudełko (na magazynie były 3). Po otwarciu jego oczom ukazał się jakże miły i piękny numer 400.
Szok nie zszedł jeszcze długo z jego twarzy (gdyż wcześniej powiedziałem mu, że numer 400 mnie interesuje).
Od razu obejrzałem i kupiłem ten TV.

Po dotarciu do domu obawiałem się jednego.
Czytając wiele postów o narzekaniu na jakość obrazu bałem się, że podłączając Philipsa do „kija” obraz będzie dramatyczny. Aktualnie posiadam analogową kablówkę … no kija, patyka, whatever :D

Ale jak włączyłem TV, przeszedłem pierwszą konfigurację i wycisnąłem maksimum jakie mi się udało z ustawień obrazu (dzięki kilku wiadomościom z tego tematu) moim oczom ukazał się obraz całkiem przyzwoity jak na analoga w kablu.
Rzekłbym, że nawet wczorajszy SinCity który leciał o 22:00 na AleKino wyglądał rewelacyjnie. ) pikselizacji, piękne skalowanie obrazu – a trzeba zauważyć, że SinCity jest bardzo wymagający (biel, czerń, szarość).
Dlatego mimo to, że sygnał mam najgorszy jaki tylko może być – telewizor bardzo miło mnie zaskoczył (oczywiście po uprzednim pogrzebaniu w nastawach obrazu).
Biorąc pod uwagę, że to TV z półki budżetowej – nie ma na co narzekać.
A jak dopadnę w końcu jakiś sensowny sygnał cyfrowy to domyślam się, że przeżyję orgazm w oczach.

Dźwięk super – nie ma co narzekać, ba nawet powiedziałbym, że przebija konkurencję (testowany jakiś Szajsung za 3500 u kumpla).

Smart TV – no chodzi, może wolno, może nie – jakoś mnie to nie interesuje, ani nie bawi. No nie mam czasu na to. TV mam tylko do oglądania TV, koncertów, filmów…

Szybkość menu – wystarczająca. Fakt, że mogłoby być szybciej … no ale bez przesady. Ten TV kosztował tylko 2190zł.
Jakbym miał za dużo pieniędzy i chciałbym jakiś superhipermegaszybkodziałający TV to pewnie kupiłbym coś innego.

Tak jak zauważyłem – jest to genialny TV do oglądania projekcji jakie wyświetla, no i oczywiście czasem do grania (mały impet lag).

Jestem na chwilę obecną bardzo zadowolony z zakupu i dzięki wszystkim za 234 strony w tym temacie :D:D

Mam za to 2 pytanka:
- po pierwsze: czy wybór dostawcy TV jakim jest Multimedia Polska w opcji z dekoderem cyfrowym – to dobry wybór? Czy bittrate będzie tam wystarczająco wysoki dla tego TV?
- po drugie – jak podłączyć oldschoolowy wzmacniacz Yamahy do tego cuda? Wzmak nie posiada wyjścia cyfrowego. Czy pozostaje jedynie poprzez wejście Jack w TV?
Czy może da się podpiąć jakoś poprzez 2chinche od wzmaka i 2 chinche do TV (2RCAA-2RCAA)?

Pozdrawiam
Szydlak:)

gratuluje wyboru :) a co do multimedia polska to powiem Ci wprost. uciekaj od tej TV jak najszybciej !!!! po pierwsze jakośc oferowanych kanałów HD to prawdziwa tragedia, po drugie oferta która daje wiele do życzenia. ja byłem ich zakładnikiem przez prawie 3 lata i powiedziałem sobie nigdy więcej. po trzecie, to podwójny abonament: za TV analogowa która musisz mieć jeśli chcesz korzystać z TV cyfrowej...... (przynajmniej w łodzi) to jest DEBILIZM do kwadratu. aby cieszyć się większą ilością kanałów HD jakieś 12 trzeba zapłacić prawie 140pln!!! nie wspominając kanałów premium !!! teraz jestem posiadaczem jednej z platform cyfrowych mam prawie 30 kanałów HD których jakość bije tą z mm o 300% a za które płace 59pln z multiroom:D i jestem mega zadowolony. pzdr
 

wader_28

New member
Witam.
Wczoraj dołączyłem do posiadaczy tv 40PFL5007...mam nadzieję posiadaczy szczęśliwych (-:. Z lektury wątku wnioskuję, że producent zainstalował matrycę sharpa. Żeby nie zaśmiecać ograniczę się na razie do pozdrowienia przedmówców.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Nie zdziwię się jak na każdej będzie smużyć, wyżyłowanie matryc w philipsach w 2012 jest duże.Wystarczy porównać z samsungiem, którego "high endowe" TV mają groszą czerń i kontrast w porównaniu do mid end philipsów.
 

cozaar

New member
Nie zdziwię się jak na każdej będzie smużyć, wyżyłowanie matryc w philipsach w 2012 jest duże.Wystarczy porównać z samsungiem, którego "high endowe" TV mają groszą czerń i kontrast w porównaniu do mid end philipsów.
Można to łatwo sprawdzić!Wejść na kanał youtube wpisać boys lody hd i w teledysku oglądnąć panienkę która kręci tyłkiem w czarnych majteczkach ta z plecionymi warkoczykami na włosach i zobaczyć czy na krawędziach czarnego bikini a jasnego ciała nie pojawia się (smuży)różowo-czerwony kolor.
 

buczek93

New member
Jakie pliki możemy odtwarzać z USB? Format pliku jest podany jako .avi , ale wydaje mi się, że może to być .mkv lub .WebM. Czy są jakieś ograniczenia rozmiarów plików, których TV nie będzie odtwarzało? Mam film 2,5 GB i wyskakuje mi informacja, że rozdzielczość jest nieobsługiwana. Takie są ogólne dane pliku:

Liczba CD: 1 [2.43 GB]
Video: XviD | 1280×528 | 2 303 Kbps | 23.976 fps
Audio: English | AC3 5.1 | 448 Kbps

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

lukasg

New member
dobrze, ze tv seria 5xx7 46" matryca samsunga nie ma takiej wady typu smużenie oraz inne nieciekawe efekty, gram od ponad tygodnia w rożnego rodzaju gry (mmo, fps, strategie), jest miodzio, połączenie gtx670 - kabel hdmi :) po ponad tygodniu jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jedynie przy czym musiałem spędzić chwile to ustawienia kolorów. Telewizja HD rewelacja. Smart TV odpalony tylko raz na probe działa przyzwoicie. Telefon za pomocą aplikacji PHILIPS bardzo szybko się łączy z telewizorkiem. Generalnie był to udany zakup, jestem zadowolony :)
 

kamil526

New member
Philips 46PFL5507-dzwięk 5.1-SPDIF

Witam,
Jestem posiadaczem tego modelu i mam problem z dźwiękiem 5.1, mianowicie podpiąłem kablem optycznym SPDIF, telewizor do kina domowego Samsung HT-TZ315, podczas odtwarzania filmów z USB w TV, dzwięk w formacie AC3 przesyłany na kino przycina się, z obrazem jest wszystko OK. Co ciekawe, podczas odtwarzania dzwieku na głosnikach TV przerywanie nie występuje. Filmy w formacie 2kanałowym, odtwarzane są normalnie. Dodam jeszcze że filmy również te w 5.1(ac3,dts) odtwarzane bezpośrednio przez kino domowe, działaja poprawnie, Pomóżcie prosze...:idea:
 

bogaty

New member
Bez reklam
Można to łatwo sprawdzić!Wejść na kanał youtube wpisać boys lody hd i w teledysku oglądnąć panienkę która kręci tyłkiem w czarnych majteczkach ta z plecionymi warkoczykami na włosach i zobaczyć czy na krawędziach czarnego bikini a jasnego ciała nie pojawia się (smuży)różowo-czerwony kolor.
Sęk w tym ze TV smuży tylko w niektórych grach, oglądając filmy, teledyski smużenia nie sposób zobaczyć.@Up Obejrzałem ten teledysk i smużenia nie ma.
 
Ostatnia edycja:

cozaar

New member
Sęk w tym ze TV smuży tylko w niektórych grach, oglądając filmy, teledyski smużenia nie sposób zobaczyć.@Up Obejrzałem ten teledysk i smużenia nie ma.
Na flatspanelhd testowali 8007 i napisali że krawędzie czarnego koloru smużą czerwonym kolorem.Sprawdzałem na tym teldysku cztery 5507 40cali z matryca sharpa(400) i wszystki miały tę wadę!
 

bogaty

New member
Bez reklam
Na flatspanelhd testowali 8007 i napisali że krawędzie czarnego koloru smużą czerwonym kolorem.Sprawdzałem na tym teldysku cztery 5507 40cali z matryca sharpa(400) i wszystki miały tę wadę!

Później sprawdzę bez Clear LCD i HD motion.Przypatrując się z bliska trochę widać, wychodzi z krawędzi bikini czerwona smuga.
 
Ostatnia edycja:

cozaar

New member
Później sprawdzę bez Clear LCD i HD motion.Przypatrując się z bliska trochę widać, wychodzi z krawędzi bikini czerwona smuga.
Czy ktoś z posiadaczy 5507 mógł by potwierdzić te ,,kolorystyczne anomalie?
Jestem prawie pewny że cała seria piąta z 012r ma takie ,,wady""?
Dla jednych może to być mało widoczne,a dla innych bardzo!
 
Ostatnia edycja:
Do góry