Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

rumbo11

New member
Po odtatniej aktualizacji jakiej dokonałem z 000.091 do 000.093 zauwazylem ze obraz 3d duzo stracił! Pierwszy plan daje jeszcze rade ale dalszy to jest masakra rozmyte wszystko tak jakby 3d bylo wylaczone- obraz sie podwaja... ma ktos zapisana aktualizacje 000.091 do 40' 5507

moze to wina filmu,na niektórych trzeba w menu 3D przełączyć z 3D obok siebie,na 3D obok siebie(odwrócone)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Mam soft 93, grałem ostatnio w jakieś gry 3D na PS3, jakoś nie widze różnicy w działaniu 3D na tym firmware względem wcześniejszych wersji.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Starczyla by taka opcja jak w galaxy SIII, ktory wygasza ekran jak zasypiasz. Mamy 2012 rok i zadne to nowa technologia. Wyzsze modele tv maja taka opcje.
 
Ostatnia edycja:

b3rs_pl

New member
Starczyla by taka opcja jak w galaxy SIII, ktory wygasza ekran jak zasypiasz. Mamy 2012 rok i zadne to nowa technologia. Wyzsze modele tv maja taka opcje.

SGS III używa do tego chyba kamerki przedniej? Poza tym do niedawna ten TV był tańszy niż SGS III więc nie ma co wymagać niewiadomo jakich funkcji.
 

qba2007

New member
Witam, pomoże ktoś krótko i na temat co wybrać?
toshiba 46TL939 czy Philips 46PFL5507K

który będzie miał lepsze odwzorowanie kolorów?
tv do oglądanie filmów full hd z komputera oraz kanałów hd z tv kablowej
 

DaRcO

Banned
Co do tv Philipsa ( nie wiem jak w Toshibie)

Seria 4xx7 i 6xx7 - matryca LG IPS/S-IPS - co oznacza znakomite kolory, ciut gorsza czerń, ale i tak większości wystarczająca, jak mi (mam 6007). Znakomite kąty widzenia, niezły, ale nie rewelacyjny imput lag. Dobry kontrast.

Seria 5xx7, 7xx7, 8xx7 - matryca Samsunga z rodzaju VA - bardzo dobra czerń, mały imput lag, dobry kontrast, kiepskie kąty patrzenia i gorsze kolory.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem-123.html
 

bogaty

New member
Bez reklam
Philips dobry TV ale denerwujacy, sytuacja z wczoraj, ogłądam jakieś bzdety na youtube na smart tv, telewizor sie zawiesił, po chwili przełączył na HDMI nr 2 i sam się wyłączył.Philips chyba zaimplementował sztuczną inteligencję która sama steruje tym TV.
 

munio163

New member
panowie,rozwazam zakup tego modelu ze wzgledu na jakosc wyswietlanego obrazu.zastanawia mnie tylko aktywne 3d,i tu pytanie do posiadaczy jak 3d oceniacie?
 

gregin

New member
Jestem od niedawna posiadaczem tv wymienionego w temacie ale w wersji 46 calowej. Dorzucę do tematu swoje "trzy grosze".

Zakupu dokonałem w znacznej mierze opierając się na teście w tym temacie. Jak już co poniektórzy zauważyli, autor testu wyjątkowo zachwala (jakby ąż za bardzo?) ten model w wersji 40 calowej.

W mojej ocenie tv posiada szereg zalet, ale są też wady o których autor nic nie wspominał. Pokrótce opiszę, ale są to tylko moje odczucia.

Zalety: ogółem bardzo dobra jakość obrazu, no i chyba tyle:) O pozostałych nie pisze, bo inne tv w tej półce cenowej też je posiadają, więc nie traktuję ich jako szczególną zaletę.

Wady: mułowate menu, zmiana programów i wszystko co z tym związane - bardzo ubolewam, że autor testu nic o tym nie wspominał, clouding niestety jest, ale widoczny tylko w bardzo ciemnych scenach. No i pilot - szału niema, odpustowo plastikowy i średnio ergonomiczny, ale da się z nim żyć chociaż w tej cenie tv powinien być lepszy.

U mnie smużenie nie występuje. Przy dobrym źródle sygnału obraz żyleta, kolory bajka, płynność też ok. Oglądam głównie filmy z komputera (te lepszej jakości) i naziemna tv cyfrowa z siatki. Mam siłę i jakość sygnału prawie 100%. Kanały sd bardzo dobre, a hd jeszcze lepsze. Zero kompleksów, kontury, czcionki itp zero zastrzeżeń.

Może później jeszcze coś napiszę bo trochę się spieszę;)


Jakimi ustawieniami można było by podnieść ilość szczegółów w ciemnych scenach nie powodując nadmiernego rozjaśnienia ekranu? Tutaj wydaje mi się, że mogło by być troche lepiej.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Jestem od niedawna posiadaczem tv wymienionego w temacie ale w wersji 46 calowej. Dorzucę do tematu swoje "trzy grosze".

Zakupu dokonałem w znacznej mierze opierając się na teście w tym temacie. Jak już co poniektórzy zauważyli, autor testu wyjątkowo zachwala (jakby ąż za bardzo?) ten model w wersji 40 calowej.

W mojej ocenie tv posiada szereg zalet, ale są też wady o których autor nic nie wspominał. Pokrótce opiszę, ale są to tylko moje odczucia.

Zalety: ogółem bardzo dobra jakość obrazu, no i chyba tyle:) O pozostałych nie pisze, bo inne tv w tej półce cenowej też je posiadają, więc nie traktuję ich jako szczególną zaletę.

Wady: mułowate menu, zmiana programów i wszystko co z tym związane - bardzo ubolewam, że autor testu nic o tym nie wspominał, clouding niestety jest, ale widoczny tylko w bardzo ciemnych scenach. No i pilot - szału niema, odpustowo plastikowy i średnio ergonomiczny, ale da się z nim żyć chociaż w tej cenie tv powinien być lepszy.

U mnie smużenie nie występuje. Przy dobrym źródle sygnału obraz żyleta, kolory bajka, płynność też ok. Oglądam głównie filmy z komputera (te lepszej jakości) i naziemna tv cyfrowa z siatki. Mam siłę i jakość sygnału prawie 100%. Kanały sd bardzo dobre, a hd jeszcze lepsze. Zero kompleksów, kontury, czcionki itp zero zastrzeżeń.

Może później jeszcze coś napiszę bo trochę się spieszę;)


Jakimi ustawieniami można było by podnieść ilość szczegółów w ciemnych scenach nie powodując nadmiernego rozjaśnienia ekranu? Tutaj wydaje mi się, że mogło by być troche lepiej.

Jasność 50, wyłącz dynamiczne podświetlanie, które trochę przyciemnia obraz jak występują jakieś elementy czarne.Sugeruję wejść tutaj MPEG-2 HD Test Patterns i pobrać AVS HD 709 Calibration Disk, jest tam kilka przydatnych rzeczy dot ustawienia TV.
 

b3rs_pl

New member
Wady: mułowate menu, zmiana programów i wszystko co z tym związane - bardzo ubolewam, że autor testu nic o tym nie wspominał, clouding niestety jest, ale widoczny tylko w bardzo ciemnych scenach. No i pilot - szału niema, odpustowo plastikowy i średnio ergonomiczny, ale da się z nim żyć chociaż w tej cenie tv powinien być lepszy.


TV nie należy do najdroższych, więc nie ma mu co stawiać tak wielkich wymagań.
Po aktualizacji oprogramowania Menu nie sprawia żadnych problemów. Smart TV to zupełnie inna sprawa, ale o tym to masz w co drugim poście.
Clouding - u mnie wystarczyło włączyć dynamiczne podświetlanie. Jak odpaliłem Żywot Briana, to nie mogłem wyjść z podziwu (film zaczyna się od czarnego ekranu, na którym pojawiają się gwiazdy).
 

bigi1966

Member
Ponawiam prośbę do użytkowników modułów cam o opinie, czyli jak się sprawują i jaką platformę cyfrową polecacie i dla czego ta, a nie inna.
 

marsolcz

New member
Ponawiam prośbę do użytkowników modułów cam o opinie, czyli jak się sprawują i jaką platformę cyfrową polecacie i dla czego ta, a nie inna.

Witaj,

Mam oryginalny moduł od Cyfry+ (ten najnowszy) i nie ma z nim najmnieszych problemów. Wszystko ustawia się intuicyjnie. Co prawda jest troszke zabywy z ułożeniem listy ale można to ogarnąć.
 
Do góry