Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

kaspar

New member
Co jaki czas masz te "cyknięcia" ?
Jeszcze jedna informacja być może pomocna w postawieniu diagnozy.
Po wyłączeniu TV w Standbay przez jakiś czas ( conajmniej 30-60min a może i dłużej ) pojawia się nadal to pojedyńcze niregularne "cykanie tak jakby telewizor "stygł" ???
Pozdrawiam.
 

backtoyou

New member
Witam, po lekturze watku zdecydowalem sie na zakup tego TV. Mam jednak 2 pytania:


  1. czy ten telewizor obsługuje poprawnie karte nCAM HD? Czy lepszym pomyslem jest kupienie tradycyjnego dekodera?
  2. Czy jest juz dostepny tvnplayer?
 

grafmarr

New member
Witam, zakupiłem kilka dni temu 46PFL5507K/12 tylko dlatego, że okazało się iż wersja 5007 bez 3D, którą byłem bardziej zainteresowany, przy opcji odbioru własnego w sklepie była prawie w tej samej cenie. Nie mam anteny, telewizję oglądam ze światłowodu (IPTV). To mój pierwszy LED LCD po TV kineskopowym, dla jasności. Wstępne wrażenia:
- obraz po podstawowych ustawieniach nie budzi zastrzeżeń (kanały HD bardzo dobrze, kanały SD w większości dobrze lepiej niż się spodziewałem, niektóre trochę gorzej, nie wiem od czego to zależy),
- w zakupionym egzemplarzu firmware był z kwietnia i przez internet nie widział aktualizacji, którą wykonałem ręcznie z klucza USB (najnowsza jest obecnie wersja z 30 lipca),
- wad obrazu nie stwierdziłem, ekran jest w moim odczuciu półmatowy, a nie błyszczący,
- plastikowe obramowanie ekranu niedokładnie, nierównomiernie przylega do ekranu. Nie jest tragicznie, ale u konkurencji widziałem, jest lepiej.
- odtwarzałem pliki audio (.aac i mp3) i video (.avi i mkv) z dysku USB oraz z sieci przez UpnP. Nie było problemów, poza tymi znanymi już z forum z napisami.
Na koniec odniosę się do poruszanego w wątku "cykania" czyli niechcianych dźwięków. U mnie nie występuje takie zjawisko i jest kompletna cisza, choć miałem takie obawy po pierwszym kontakcie z obramowaniem ekranu, które ściskane rękami niepokojąco skrzypi. Nie przekłada się to jednak w ogóle na jakieś objawy niepokojące w normalnej eksploatacji. Telewizor jest zawieszony na ścianie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U mnie też po ponad miesiącu jest kompletna cisza.

Zawsze lepiej dokupić oddzielny tuner 9(i to z wielu powodów)
TVN Player na jesieni.
 

krz

New member
Kiedyś była tu podana fajna strona (węgierska? bułgarska?) z opisem matryc poszczególnych modeli Philipsa. Może mi ją ktoś przypomnieć? Nie przewertuję 81 stron.
Jaka jest w ogóle matryca w 46PFL5507 - Sharpa czy Samsunga bo się już pogubiłem.

Zdecydowałem się na ten model i po wczasach sobie takowy sprawię :)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Na poprzedniej stronie było podawane "46PFL5007K/12 ma matrycę firmy Samsung LTA460HW . (błyszcząca) Innej opcji nie ma. I to by było na tyle."
 

backtoyou

New member
Jakie ustawić kodowanie napisów, aby wyświetlały się poprawnie w tym TV? Próbowałem już chyba wszystkich (UTF8, Unicode, ANSI, Windows 1250) ale za każdym razem w telewizorze zamiast polskich znaków są "krzaki". Gdzieś widziałem, że trzeba zmienić w telewizorze coś związanego z napisami na Europę Środkową, ale za chiny nie mogę znaleźć tej opcji w menu. Pomocy!

PS. Napisy mam w formacie SRT.
 

Zingeer

New member
Odnośnie napisów TXT-> SRT, to program Napiprojekt obsługuje różne formaty i wystarczy zmienić jedną z opcji aby pobierał automatycznie napisy w takim formacie jakim nam odpowiada.

Można zgłosić także propozycje do twórców, aby pojawiła się opcja pozwalająca zapisać napisy bez polskich znaczków.
 
Ostatnia edycja:

Zingeer

New member
Na tych stronach można automatycznie przekonwertować plik tekstowy/srt aby usunął polskie znaczki.

1. Konwerter online napisów filmowych txt-srt oraz plików tekstowych.

2. Usuwanie polskich znakw z napisw i plikw tekstowych




Program Napiprojekt

w680.png
 
Ostatnia edycja:

mateo85

New member
W ustawieniach napiprojekt ustawiasz srt i unicode muxujesz i powinno działać u mnie na sharpie działa więc na philipsie też powinno .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Mikord

New member
Witam
Nie wiem jak u Was ale TV gubi mi połączenie wifi. Jakiś czas (ok 5-10 min.) wszystko gra i nagle info że utracono połączenie. Wyszukuje sieć bezprzewodową, znajduje. Ale musze od początku wchodzić do oglądanych trześci w internecie.
Przetestowałem połączenie z laptopem. Ustawiłem go obok TV i nie było problemów z połaczeniem.
 
Do góry