Philips 42PFL 4007H/12 - test otwarty. Philips - uwaga wracamy do gry !

czaaki

New member
Witam, czy miał ktoś z problem z pilotem w tym modelu? U mnie telewizor przestał reagować na pilota. Wcześniej zdarzało się to kilkukrotnie, ale wyciągnięcie i włożenie z powrotem baterii pomagało, pomyślałem więc, że to może wina słabych baterii, ale po wymianie nadal nie działa. Znalazłem pewien sposób na sprawdzenie pilota, a mianowicie uruchomienie aparatu w telefonie lub cyfrowego i skierowanie diody pilota w obiektyw. W każdym innym pilocie jaki sprawdzałem dioda świeci dopiero po wciśnięciu jakiegoś klawisza, w moim przypadku świeci cały czas bez przerwy i wciskanie klawiszy nic nie daje.
I tutaj moja prośba, aby któryś z użytkowników przetestował swojego pilota od tego modelu w sposób podany przeze mnie i napisał jak to wygląda. Nie wydaje mi się jednak żeby ten pilot był wyjątkiem i dioda świeciła cały czas, ale chciałbym się upewnić przed oddaniem go na gwarancję.
 

boliron

New member
Dzień dobry,
Czyli dobrze rozumiem nie będzie na 42PFL4007H/12 w pełni działała ta nowa naziemna telewizja cyfrowa co to do połowy przyszłego roku ma być ?
Pisaliście o braku jakiegoś tam rodzaju tunera.
Telewizor ma być dla teściów więc miło by było gdyby działało wszystko.
 

Bak29

New member
Dzień dobry,
Czyli dobrze rozumiem nie będzie na 42PFL4007H/12 w pełni działała ta nowa naziemna telewizja cyfrowa co to do połowy przyszłego roku ma być ?
Pisaliście o braku jakiegoś tam rodzaju tunera.
Telewizor ma być dla teściów więc miło by było gdyby działało wszystko.
Będzie działać telewizja naziemna cyfrowa DVB-T, telewizor posiada tuner cyfrowy DVB-T(naziemny i DVB-C(kablowy)oraz analogowy który wyłączą w przyszłym roku.
Tak że spoko polecam.
 

Gregix

New member
Witam
Zakupiony(dla rodziców) 47PLF4307H/12.
Kolory świetne, kąty ok, jakość ogólna obrazu(zwłaszcza w porównaniu z poprzednim tv toshiby hd redy i twarzami w kolorze cegły) bardzo dobra, zwłaszcza jak na cenę do 3k.
Jeszcze nie przetestowałem na meczach, ale rodzice raczej kibicami nie chcą, a tv kupiony bardziej pod kątem oszczędzania energii(50-60w w stosunku do 230max toshiby...przy 15h dziennie jak już są na emeryturze to 900zł gdzieś oszczędności rocznie...).
Bardzo podoba mi się że można każdy kolor ustawiać. Jest też gamma.
I tu pytanie - jaki jest najlepszy poziom ostrości dla tego tv? Tak żeby nie przesadzić, na początek dałem 4 a w standardzie jest 5 w prawie każdym trybie.
I patrząc na Cinema...jakiś taki mdły jest, sprane kolory.
Poza tym nie wiem czy każdy tv tak ma, po podłączeniu kompa przez hdmi(karta amd 6850) obraz w natywnej, nie ważne co robiłem nie dolegał do krawędzi ekranu, zostawało zawsze minimum 2cm od ramki. W związku z tym prawdopodobnie moje testy gammy dla rgb się wywalały( ze strony mva_pl).
BTW...w miejscu zakupu(media expert) reklamowali się w gazetce że kalibrują tv u klienta, jak się zapytałem czy za pomocą kalorymetru to uzyskałem odpowiedź że za pomocą oprogramowania tylko.
Warto się w to bawić? Albo inaczej...czy da rade to zrobić samemu w domu mając do podglądu jako wzorzec wspomnianą stronę, i dobrze skalibrowany monitor dell 2412M?
 

deith

New member
Nie znam się na tym, ale jakie można wyciągnąć z Twojego testu wnioski? Możesz wyjaśnić.

W obu wypadkach zarówno poziomie jak i pionowe linie muszą być wyświetlane są z minimalną ilością (1pixel) zaświeconych elementów, jak widać na zdjęciach w obu przypadkach tak jest (wykorzystane testy 2 oraz 3 ze strony poniższej):
link

- 1 test opuściłem ale również był poprawny.

a dokładniej podpunkt :

T1) How do I know if my TV is 4:4:4 capable? -OR- How do I test for 4:4:4 capability?

dokładne opisy do testów 2 i 3 :
Belle-Nuit Method: Open the image found here: link. Make sure you’re at 100% zoom, and pay special attention to the area with the red/cyan columns (to the left of the “20”). On a 4:4:4 TV, each red/cyan columns will be perfectly 1 pixel wide. On a non-4:4:4 TV, the red/cyan columns will have alternating thickness – some would be 1 pixel wide while others would be 2-3 pixels wide. Note: for the Bell-Nuit test, you may need a magnifying glass or macro lens to see the pixel widths clearly.
bspvette86

Test: Forum member bspvette86 has created his own 4:4:4 test pattern, and you can find it here: link. On a 4:4:4 TV, every horizontal and vertical line is exactly one pixel in height and width, respectively. On a non-4:4:4 TV, pixels will appear faded and/or duplicated -- this is most noticeable with the red, blue, and magenta lines. Note: for the bspvette86 test, you may need a magnifying glass or macro lens to see the pixel widths clearly.

Wnioski :Obraz jest wyraźny i ostry. Dobry m.in. do wykorzystania TV jako monitora do komputera. (mnie to najbardziej interesowało :) chodź zapewne oprócz ogólnego szczęścia z używania tv spełniającego 4:4:4 są inne zastosowania :) )

a to w połączeniu z input lagiem (tutaj zdaje się na wynik testu z powyższej recenzji) daje bdb tv do grania z kompa:)
 

Komandos

New member
Czy model tego telewizora z 3D (PHILIPS 42PFL4307H/12) ma takiego same input laga jak ten? Chciałbym kupić ten TV właśnie ze względu na brak input laga, ale wolałbym wersje z 3D.
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też dołączę się do prośby o test input lag tego modelu. Syn chce jakiś TV do komputera, a różnica cenowa pomiędzy 4317 a 4007 jest minimalna.
 

ptaszeczek

New member
Witam po bardzo długiej nieobecności swego czasu za pośrednictwem forum zakupiłem Panasonica LCD 32X85P nie oddam go za żadne pieniądze:) teraz poszukuję do sypialni oglądanie TV z około 2 metrów mam okazję zakupić Philips 32PFL 4007 h/12 za 1250 zł! brać? Służył będzie do oglądania filmów z Pena i kanałów z Multipleksów pozdrawiam
 

pomarancza

New member
porownanie

Oczywiście że brać.


Hej KIKI jestem nowy ale śledzę Wasze testy od jakiegoś czasu. Mam do Ciebie pytanie czy wybrał byś wersję 42PFL4307H/12 czy też może model wyższy 40PFL5007K, Dodam że chodzi mi bardziej o jakoś oglądania, niż opcje internetowe i smart Tv, nacisk kładę na jakość obrazu i to często tego dynamicznego: wydarzenia sportowe itp. A może coś innego polecasz ? Dodam że interesuje mnie oglądanie z około 3 m, Wielkość raczej dowolna i mały budżet do 2,5k.

Pzdr
 

pomarancza

New member
Hej a wie ktoś z jakimi matrycami szły te telewizorki 42PFL4307H/12, jakąś mapkę z oznaczeniami i jaki najlepiej wybrać? z tego co się orientuję to lepsze są te z sharpowymi matrycami tylko jak je rozpoznać ? Może ktoś pomóc ?
 

xanti6

New member
Witam, mam model tv Philips 42PFL4007H/12 i gdy chcem oglądać film z usb i mam do niego napisy to tv nie czyta polskich znaków zamiast tego wyświetla dziwne litery. drugi problem jest taki że jak podłącze tv pod komputer i ustawie rozdzielczość 1920x1080 to obraz nie jest na calym ekranie, ogólnie żadna rozdzielczość nie pasuje która moge ustawić na komputerze. Proszę o pomoc
 

DaRcO

Banned
@pomarancza - niepotrzebnie się głowisz nad matrycą, bo w serii 4xx7 wszystkie są od LG. Matryca Sharpa była tylko w jednym modelu 40 cali serii 5xx7 zamiennie z Samsungiem i w dwóch 9xx7.

xanti6 - tv nie czyta na razie poprawnie polskich znaków w txt - trzeba konwertować do srt i wtedy nie ma krzaków. Jeżeli są wmuxowane to raczej nic nie zrobisz, bo za dużo pitolenia.
 

xanti6

New member
Odruchowo sciągam już napisy w srt bo wczesniejszy model tv tylko takie czytał, i dalej są krzaki, w starym tv musiałem wybrać rodzaj napisòw i było ok, tutaj czegoś takiego nie widzę
 
Do góry