Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jutro Ci powiem.
Miałem już kilkadziesiąt sztuk ale koledzy sprawdzali przed wysyłką więc nie wiem. Z chęcią tym się zainteresuję.
 

kaspar

New member
Mam pytanie do szanownych forumowiczów którzy posiadają ten TV.
Od kilku tygodni posiadam Philipsa w wersji 46 PFL5507K.
Ogólnie jestem zadowolony z jednym wyjątkiem.
Po włączeniu telewizora słychać odgłosy - lekkie trzaski, powiedziałbym raczej coś w rodzaju "cykania" trwa to 10 -15 sekund.
Wszystko byłoby dobrze ale dalej w czasie ogłądania przy małej głośności lub wyłączonych głośnikach ( również cichych scenach ) słychać pojedyńcze " trzaski, cykania ".
Zauważyłem że jest to związane ze zmianą jasności ekranu tak jakby wystepowały jakieś naprężenia materiału. Jest to denerwujące zwłaszcza gdy ogląda się ciche sceny.
Nadmieniam że jest to mój pierwszy TV LED i nie wiem czy jest to normalne ???
Myślałem że telewizor " wygrzeje " się z czasem i uspokoi ale nie zanosi się.
Chciałem zapytać czy ktoś z was miał lub ma podobny problem ?
Zaznaczam że tlewizor nie wisi na ścianie tylko stoi na podstawie.

Witam ponownie

Po dwóch miesiącach jestem w dalszym ciągu zachwycony możliwościami Phillipsa 40PFL. Ku przypomnieniu mam bez 3D, nie potrzebuje takich bajerów. Obraz jak żyleta ale... od jakiegoś czasu podczas oglądania po jakimś czasie pojawia się komunikat, że za minutę wyłączy się telewizor jeśli chcę kontynuować oglądanie to muszę nacisnąć "OK". Nie ustawiałem automatycznego wyłączania się po jakimś czasie oglądania. Chyba wirusów na system Smarta niema? Przypomina mi to sytuację z robakiem "Blaster"

I jeszcze jedna sprawa podczas oglądania mam czasem taki odgłos pyknięcia, cyknięcia prosto z TV. Jakby jakieś przepięcie było.

Widzę że kolega ma podobny problem z odgłosami ( pyknięcia lub cyknięcia ).
Zauważyłem że po około 5-6 godzinach ciągłej pracy problem zanika - tak jakby telewizor i podzespoły doszły do "swojej" temperatury.
Telewizor jest rewelacyjny gdyby nie ten mankament.
Radziłem się KIKIEGO jaki telewizor kupić (w postach na temat Thomsona 50 FU6663) i nie posłuchałem go - kupiłem wyżej wymienionego Thomsona, niestety usterka, wrócił po 48godz. do sklepu.
Po przygodzie z Thomsonem kupiłem polecanego Philipsa z którego jestem bardziej zadowolony, gdyby nie ta jedna denerwująca rzecz. Chyba mam pecha, trafił mi się taki egzemplarz.
Po Olimpiadzie jak się nic nie poprawi prawdopodobnie Serwis - szkoda.
Pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
po wybraniu tych cyfr straszą że można stracić gwarancję, bo opcja dostępna do serwisu.
straszą czy można stracić gwarancję?

Witam,

Można wejść śmiało do tego menu , ale świadomie , tzn. nic nie "grzebiąc" , zobaczyć sobie
np. ilość przepracowanych godzin przez telewizor , ilość włączeń lub w Options po wyszukaniu
Display dane o zastosowanej matrycy w telewizorze. Nic nie przestawiamy i nic nie zmieniamy
w ustawieniach . Nie tracimy przez to uprawnień gwarancyjnych. Ale , jeśli się poruszamy w tym
menu, a te zasady łamiemy , a telewizor ulegnie awarii , to tracimy uprawnienia do
napraw gwarancyjnych. Możemy sobie , jeśli nie czujemy się pewni ,wszystkie czynności zapisywać
na kartce papieru lub robić zdjęcia.(mamy wtedy podgląd stanu pierwotnego -fabrycznego i można
łatwo do niego wrócić , dopóki jesteśmy w menu serwisowym)
Chociaż zmiany o ile dobrze pamiętam trzeba zapisać w Store.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kaspar

New member
Co jaki czas masz te "cyknięcia" ?
Nie jest to cykliczne.
Najbardziej jest to słyszalne przy zmianie kanału gdy ekran na moment robi się czarny a później jasny, aczkolwiek tak jak wcześniej napisałem przy przejściach scen jasnych na ciemne i odwrotnie też. Nie jest to głośne ale denerwujące gdy nie ma akcji i jest cisza a tu " cyk ".
Z upływem czasu problem występuje coraz rzadiej, dopiero po 5-6 godzinach pracy ciągłej problem zanika.
Pozdrawiam
 

M!s!ek

New member
Witam

Bardzo interesujacy ten Philips. Kupiłbym go, ale mam pewne obawy do LEDow. Np. jakbym zobaczyl bad pixel w nowym TV to bym sie rozryczal :). Mial ktos taki przypadek ? Czy 46 cali bedzie wystarczajacy na odleglosc 3,8 m ? :)
 

Grendel

New member
Jeśli masz dobry sygnał i kanały HD to będzie mały. Proponuję minimum 52-55 cali. Tylko cena w tym przedziale niebezpiecznie wzrasta. Ja mam 2,5-3,0m i się czaję na 46-52 cale.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
M!s!ek -
wystarczy sprawdzić przed zakupem. Ale technologia poszła tak daleko że od dawna nie notujemy żadnych zgłoszeń bad pixeli.
Do tej odległości minimum to 46"-52" o ile wystarczy kasy.
A możesz sięgać spokojnie po 60":
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/73050-sharp-lc-60le635e-test-otwarty-60-cali-dla-kazdego.html

==================================================
kaspar -
Zapytam u źródła.

==================================================
ewaan2 - nie zrozumiałem problemu, proszę o więcej informacji.
 

8janek8

New member
Witam,

za namową kilku użytkowników tego forum zamierzam kupić model 46PFL5007.
Czy przed samym zakupem powinienem sprawdzić (o ile się da) jakieś szczegóły dotyczące nabywanego egzemplarza (np. producenta matrycy)? Czy bez obaw mogę kupować i cieszyć się sprawnym tv? (dla pełnego obrazu: zakup w Neo24)
 

accu

New member
Bez reklam
Praktycznie zdecydowalem się na tego Philipsa, ale po ostatniej wizycie w MM i przymiarkach stwierdzilem ze na moje warunki (odleglosc 2.8 - 3m) to 40cale to troszkę za mało -ze przydalby się tutaj model 46".

Jedyne co jeszcze powoduje ze sie waham to informacje o tym, że w 40pfl jest z reguły matowa matryca a w 46 jest bardziej błyszcząca, a to jest jeden z wazniejszych dla mnie parametrów. Jest ktoś w stanie stwierdzic w końcu jakiego rodzaju mat lub blysk model 46pfl50007 posiada? Kiki sprawdzales ostatecznie? Chodzi o model bez 3D.
Witam,

46PFL5007K/12 ma matrycę firmy Samsung LTA460HW . (błyszcząca) Innej opcji nie ma. I to by było na tyle.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

mister_n

New member
Hej :) mam trzy pytania:

1. Czym właściwie różnią się modele 5007k i 4007h? Z testów na portalu praktycznie nic nie wynika, a ze specyfikacji widać niewielkie różnice w matrycy i brak WIFI. Mimo to domyślam się, że przy minimalnej różnicy w cenie raczej nie opłaca się brać 4007h?

2. Kiedyś w telewizorach Philipsa była funkcja poprawy jakości/płynności obrazu, która sprawiała, że zagraniczne filmy wyglądały jak polskie (mam nadzieję, że ktoś rozumie :p ). Czy w modelu 5007k również jest taka funkcja i czy można ją wyłączyć?

3. Czy gdzieś we Wrocławiu można obejrzeć model 5007k na żywo? Wolał bym go jednak zobaczyć przed zakupem, a w Saturnie w Magnolii nie było. (Jak ktoś wie to niech wyśle info na PW, żeby nie śmiecić wątku)

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
 

RONIN36

New member
Ja wczoraj kupiłem 40PFL5007K ,w sklepie obraz był taki sobie ale wszystkie telewizory tak odbierały .
Po podłączeniu w domu obraz o niebo lepszy niż w sklepie ,a sygnał mam ze zwykłej anteny siatkowej(szerokopasmowa) ,jedyne co mnie denerwuje to że obraz się czasami przycina(kratkuje),pojawiają się takie kwadraciki kolorowe ,myślę że to od anteny ,ktoś już na forum opisywał taki problem jednak nie mogę znaleźć tego tematu.
Może podpowiecie co z tym zrobić.
 

accu

New member
Bez reklam
Ja wczoraj kupiłem 40PFL5007K ,w sklepie obraz był taki sobie ale wszystkie telewizory tak odbierały .
Po podłączeniu w domu obraz o niebo lepszy niż w sklepie ,a sygnał mam ze zwykłej anteny siatkowej(szerokopasmowa) ,jedyne co mnie denerwuje to że obraz się czasami przycina(kratkuje),pojawiają się takie kwadraciki kolorowe ,myślę że to od anteny ,ktoś już na forum opisywał taki problem jednak nie mogę znaleźć tego tematu.
Może podpowiecie co z tym zrobić.

Witam,
Wzmocnij swój sygnał z anteny(zastosuj odpowiednią antenę do odbioru naziemnej , cyfrowej tv , ukierunkuj ją ,) , bo masz chyba niski bitrate i w tym upatrywał bym źródło problemu.
Choć nieraz ukształtowanie terenowe tam gdzie mieszkasz , warunki pogodowe i nadawca danej naziemnej tv mogą być również powodem , że obraz "przycina". Masz link
Lokalizator nadajnikw naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - SATELLITE Charts
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry