Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

kaspar

New member
Mam pytanie do szanownych forumowiczów którzy posiadają ten TV.
Od kilku tygodni posiadam Philipsa w wersji 46 PFL5507K.
Ogólnie jestem zadowolony z jednym wyjątkiem.
Po włączeniu telewizora słychać odgłosy - lekkie trzaski, powiedziałbym raczej coś w rodzaju "cykania" trwa to 10 -15 sekund.
Wszystko byłoby dobrze ale dalej w czasie ogłądania przy małej głośności lub wyłączonych głośnikach ( również cichych scenach ) słychać pojedyńcze " trzaski, cykania ".
Zauważyłem że jest to związane ze zmianą jasności ekranu tak jakby wystepowały jakieś naprężenia materiału. Jest to denerwujące zwłaszcza gdy ogląda się ciche sceny.
Nadmieniam że jest to mój pierwszy TV LED i nie wiem czy jest to normalne ???
Myślałem że telewizor " wygrzeje " się z czasem i uspokoi ale nie zanosi się.
Chciałem zapytać czy ktoś z was miał lub ma podobny problem ?
Zaznaczam że tlewizor nie wisi na ścianie tylko stoi na podstawie.
 

betman

New member
46 cali ma identyczny półmat jak 32 calowy brat.
Dla siebie już brałbym tylko i wyłacznie pełny (czytaj normalny) mat, a taki mają w chwili obecnej tylko matryce Sharpa. 40PFL5007(5507) posiada matrycę Sharpa i ten model polecam gorąco.

gdybym miał teraz kupić jakiś tv 46 cali to wybór padłby na z pewnością na Sharpa 46LE830.

Ciekawe info, wiedziałem że 40" model ma matrycę Sharpa, ale nie sądziłem że 32" lub 46" będą pochodziły od innego producenta. Czyli nawet w ramach jednej serii trzeba dokładnie sprawdzać szczegóły...

Natomiast jeśli chodzi o Sharpa 46LE830 to jest to kapitalny telewizor. U mojego teścia stoi już ponad rok i obraz jest wyśmienity, piękne kolory, głęboka czerń, ten telewizor ma wszystko. Nie sprawdzałem tylko 3D tak więc tu nie mogę powiedzieć jak to wygląda.
 

rumbo11

New member
Mam pytanie do szanownych forumowiczów którzy posiadają ten TV.
Od kilku tygodni posiadam Philipsa w wersji 46 PFL5507K.
Ogólnie jestem zadowolony z jednym wyjątkiem.
Po włączeniu telewizora słychać odgłosy - lekkie trzaski, powiedziałbym raczej coś w rodzaju "cykania" trwa to 10 -15 sekund.
Wszystko byłoby dobrze ale dalej w czasie ogłądania przy małej głośności lub wyłączonych głośnikach ( również cichych scenach ) słychać pojedyńcze " trzaski, cykania ".
Zauważyłem że jest to związane ze zmianą jasności ekranu tak jakby wystepowały jakieś naprężenia materiału. Jest to denerwujące zwłaszcza gdy ogląda się ciche sceny.
Nadmieniam że jest to mój pierwszy TV LED i nie wiem czy jest to normalne ???
Myślałem że telewizor " wygrzeje " się z czasem i uspokoi ale nie zanosi się.
Chciałem zapytać czy ktoś z was miał lub ma podobny problem ?
Zaznaczam że tlewizor nie wisi na ścianie tylko stoi na podstawie.

też mam to cykanie,ale tylko przez chwilę,później juz tego nie słychać.
 

wellu

New member
Witam wszystkich.
Dwa miesiące temu, wybrałem dzięki ludziom z forum TV Philips-a 46PFL5507K i jestem szczerze z niego zadowolony. Obraz jest śliczny, kolory soczyste i reakcja tv na szybkie sceny (moim zdaniem rewelka).
Jest małe "ale"... Od pewnego czasu, co jakieś kilka dni, podczas oglądania dowolnego kanału "telewizja n" wyłącza się głos i już nie włącza. Trzeba albo zmienić kanał albo wyłączyć tv i dopiero wszystko wraca do normy. dzieje się to bardzo sporadycznie lecz DZIEJE i kurcze trochę to irytuje ;)
Dodam, że zrobiłem aktualizacje do najnowszego softu i ostatnio znów miało to miejsce.

Czy ktoś z was orientuje się skąd pochodzi problem i jak ewentualnie można go rozwiązać??? ;]

Dzięki z góry za zainteresowanie. / Pozdrawiam!
 

DarthMateusz

New member
Pytanie

Witam!

Przymierzam się do zakupu tego TV (40PFL5507K/12) i mam pytanie odnośnie wyposażenia niezbędnego do korzystania z funkcji 3D. Okulary aktywne 3D to oczywista oczywistość, ale gdzieś w necie śmignął mi również nadajnik PTA215.

Czy to akcesorium jest niezbędne do korzystania z dobrodziejstw 3D na tym TV?? Czy może jest to jakiś opcjonalny element a TV ma wbudowany nadajnik??

Często w sklepach oferowane są zestawy TV + okulary ale nie ma wzmianki nic o nadajniku.

Dodatkowo chciałem zapytać czy warto dokładać i kupić okulary PTA516 zamiast sporo tańszych PTA507?

Bardzo proszę o wyjaśnienie.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Okulary są oddzielnie.
System 3D działa rewelacyjnie i nie potrzebuje nic oprócz okularów ( no i sygnał oczywiście ).
 

Radzyn69

New member
Witam ponownie

Po dwóch miesiącach jestem w dalszym ciągu zachwycony możliwościami Phillipsa 40PFL. Ku przypomnieniu mam bez 3D, nie potrzebuje takich bajerów. Obraz jak żyleta ale... od jakiegoś czasu podczas oglądania po jakimś czasie pojawia się komunikat, że za minutę wyłączy się telewizor jeśli chcę kontynuować oglądanie to muszę nacisnąć "OK". Nie ustawiałem automatycznego wyłączania się po jakimś czasie oglądania. Chyba wirusów na system Smarta niema? Przypomina mi to sytuację z robakiem "Blaster"

I jeszcze jedna sprawa podczas oglądania mam czasem taki odgłos pyknięcia, cyknięcia prosto z TV. Jakby jakieś przepięcie było.
 
Ostatnia edycja:

rufusek

New member
Czy w modelu 40PFL5507K/12 zawsze występuje matowa matryca Sharpa czy można też trafić na matrycę Samsunga? Czy mogę śmiało zamawiać tv przez net nie bojąc się o to, że trafię na tą mniej matową?
 

accu

New member
Bez reklam
Czy w modelu 40PFL5507K/12 zawsze występuje matowa matryca Sharpa czy można też trafić na matrycę Samsunga? Czy mogę śmiało zamawiać tv przez net nie bojąc się o to, że trafię na tą mniej matową?

Witam,
Niestety , występują te dwie opcje matryc w tym modelu telewizora firmy Philips (matowa i błyszcząca) , także jest to loteria kupując w sklepie
internetowym.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

rufusek

New member
Ok, dzięki za odpowiedź. To w takim razie może ktoś zna kod do menu serwisowego w tym modelu i chciałby się podzielić tą informacją.
 

accu

New member
Bez reklam
Ok, dzięki za odpowiedź. To w takim razie może ktoś zna kod do menu serwisowego w tym modelu i chciałby się podzielić tą informacją.

Witam,
Było to wielokrotnie podawane , nie chce się poszukać , ale jest Olimpiada to zaoszczędzę Tobie
trochę czasu ; 062596 po kolei te cyfry wstukaj i na koniec kliknij przycisk OK.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ewaan2

New member
podśw. matrycy

witam
Czy podświetlenie matrycy należy ustawiać?
Po zachwytach twórcy testu oczekiwałem przyzwoitego podświetlenia,
obecnie widzę masakrę.
proszę o odp.
 

diter4

New member
Witam,
Było to wielokrotnie podawane , nie chce się poszukać , ale jest Olimpiada to zaoszczędzę Tobie
trochę czasu ; 062596 po kolei te cyfry wstukaj i na koniec kliknij przycisk OK.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
po wybraniu tych cyfr straszą że można stracić gwarancję, bo opcja dostępna do serwisu.
straszą czy można stracić gwarancję?
 

rufusek

New member
Witam,
Było to wielokrotnie podawane , nie chce się poszukać , ale jest Olimpiada to zaoszczędzę Tobie
trochę czasu ; 062596 po kolei te cyfry wstukaj i na koniec kliknij przycisk OK.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Dzięki za odpowiedź. Przeczytałem cały wątek i wydawało mi się, że nigdzie nie widziałem odpowiedzi, w każdym razie dzięki za pomoc.
 
Do góry