Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Bak8

New member
Czy 40PFL5007K różni się tylko od 40PFL5507K brakiem 3D?
Tak mi wygląda wg porównywarki na stronie producenta. Nie ma żadnych innych różnic?
 

Walker1980

New member
Witam!

Ocena końcowa nie jest współmierna co do reszty testów tv 3d .W testach 4 punkt mówi o 3D tutaj o skalowaniu SD. Nie ma się jak ta ocena do reszty skoro tam w tym punkcie oceniana była właśnie ta funkcja.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Hmmm, no szkoda, że w teście tego tv mało było wspomniane o samym 3D.
Polecam link, który umieścił w jednym z tematów Kiki:
http://asset1.cbsistatic.com/cnwk.1d/i/tim/2012/06/22/ratings_sheet_image_6_22_2.jpg
To dla osób zastanawiających się między tym Philipsem, a Panasonic ST50. Teraz mam jeszcze większe wątpliwości co kupić... Tym bardziej warto sprawdzić co wywnioskuje w swoim porównaniu Kiki. :)

Ponownie kolega trafił kulą w płot :bober: Link, który został zacytowany pokazuje oceny płaskich TV na rynku... amerykańskim :p , a tam firma PHILIPS jest NIEOBECNA! :hihi:
 

Osato

New member
Po pierwsze to dlaczego 'ponownie' ? Po drugie wiem, że Philips jest niedostępny na rynku amerykańskim, ale porównać te tv można w ten sposób że w tym rankingu telewizory dużo droższe od tego tv Philipsa są zdecydowanie niżej od Panasonica ST50. Pozdrawiam.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Po pierwsze to dlaczego 'ponownie' ? Po drugie wiem, że Philips jest niedostępny na rynku amerykańskim, ale porównać te tv można w ten sposób że w tym rankingu telewizory dużo droższe od tego tv Philipsa są zdecydowanie niżej od Panasonica ST50. Pozdrawiam.

Ano dlatego ponownie, bo kolega bierze pod uwagę dyletanckie niejednokrotnie opinie posiadaczy tego modelu, którzy nie potrafią, bez urazy dla nich, wykorzystać podstawowych możliwości tego TV. Jeżeli ktoś nie potrafi podłączyć właściwie urządzeń, generatorów sygnału TV, to proszę o wybaczenie, ale nie powinien wypowiadać takich, czy też innych opinii na temat. Zakłamują rzeczywistość takie wypowiedzi.
A z tym drugim zdaniem, to kolega wybaczy, ale nie nadążam i nie bardzo rozumiem takiego toku rozumowania. Wysokość cen nie determinuje wysokiej jakości towaru! Nie jest to warunek sine qua non! Przynajmniej w tym wypadku. Oczywiście mogę się mylić, ale takie jest moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

Osato

New member
Lubię przeczytać opinie innych osób i biorę je pod uwagę, ale nie uważam także, że nie powinni mieć prawa do wygłaszania opinii. Mogą mieć swoje zdanie na temat tego telewizora, a proszę mi zaufać, że nie traktuję ich jako jedyne słuszne zdanie. To, że jak to kolega napisał - zakłamują rzeczywistość - biorę to pod uwagę, tym bardziej w internecie, gdzie wielu może pisać różne historie. Takie opinie mogą to robić, ale jak kolega sam wie - trzeba zachować zdrowy rozsądek. Co do faktu, że wysokość cen nie musi się równać z jakością towaru się zgadzam, ale często taka sytuacja ma miejsce. Chodziło mi w tamtym przypadku o fakt umieszczenia w rankingu wysokiej jakości telewizorów LCD LED - np. model Sony HX850 (który raczej jest lepszy niż model zawarty w temacie), który mimo, że jest moim zdaniem drogi - zdaniem CNET ustępuje tamtej plazmie. Miło jest wymienić zdanie i nie ukrywam, że w jakimś procencie się z kolegą zgadzam. Pozdrawiam. :)
 
Ostatnia edycja:

nowiutki

New member
W moim egzemplarzu wydaje się bardziej błyszcząca! Mam bardzo słoneczny pokój (strona południowa) i jednym z kryteriów wyboru, było to, żeby matryca była matowa. W praktyce wygląda to tak, że matryca dość znacznie odbija światło, widać w niej zniekształcone odbicie własnej sylwetki. Po włączeniu TV siedząc na wprost jest lepiej. odbicia są widoczne [...] W moim 40PFL5007 też się można przeglądać (jest niewiele lepiej jak w starym Sony Trinitron 25')

W moim 40PFL5007 matryca jest matowa, nic się nie odbija... czy to możliwe żeby w tym samym modelu montowano dwa różne rodzaje matryc? Czy może różnice wynikają z subiektywnych odczuć każdego z nas?
 

dominlesne

New member
Jak wygląda porównanie z poprzednią serią?
Warto jeszcze rozważać model 6606 z zeszłego roku? Te dzisiejsze już nie są takie ładne, eleganckie ;)
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Jest ktoś zorientowany jaka jest różnica między 5507 i 5007, poza dołączonymi okularami do tego pierwszego - te same matryce?. Osobiście nie trawię 3D i nawet niedopłacałbym 100zł.
Może warto jeszcze rozważać model 6606 z zeszłego roku?

Był ten problem poruszany w tym wątku wielokrotnie, wystarczy przeczytać "od deski do deski".
 

przemo73

New member
Bez reklam
Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć, że konkurencją w prostej linii dla tego TV jest Samsung ES6800? Cena bynajmniej na to wskazuje.
 

electro69

New member
Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć, że konkurencją w prostej linii dla tego TV jest Samsung ES6800? Cena bynajmniej na to wskazuje.
Chyba trochę przesadziłeś :eek: Philips cena średnio 2700 zł a Samsung 3400 zł jeśli chodzi o 40 cali ... Samsung ma napewno zdecydowanie najlepszy Smart TV zwłaszcza jeśli chodzi o polskie aplikacje Philips to na razie pod tym względem cieniutko ... Samsung jeśli chodzi o multimedialność jest zdecydowanie lepszy ... ma też procesor dwurdzeniowy ale czy to coś rzeczywiście daje w praktyce ciężko powiedzieć ... minus jeśli chodzi o Samsunga to trzeba mieć szczęście żeby trafić na dobrą matryce (zwłaszcza jeśli chodzi o clouding).
ps. takim odpowiednikiem tego Philipsa to raczej będzie Samsung z serii ES6100
Pozdr.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć, że konkurencją w prostej linii dla tego TV jest Samsung ES6800? Cena bynajmniej na to wskazuje.

Jeżeli czynnik ceny u Ciebie nie gra roli, to możesz sobie je porównywać, ale za 1300 zł, a taka jest mniej więcej różnica cen między nimi, to można kupić ... drugi TV :bober: Samsung UE46ES6800 i Philips 46PFL5507K + 2 x okulary 3D Cena bynajmniej NIE wskazuje na to, by te telewizory mogły konkurować ze sobą pod tym względem. Jeżeli już, to prędzej bym widział rywalizację pod kątem dizajnu, ale w tym temacie mam zasadę, nad gustami się nie dyskutuje. Jakość ekspozycji dostarczonego tego samego materiału miałem okazję porównać. Philips wypadł super, ale to tylko moje subiektywne zdanie i w tym temacie zalecam osobiste sprawdzenie.
 
Do góry