Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

neah

New member
TVP1 w naziemnej masz w HD. Kilka innych kanałów w SD, ale cyfrowo. Może warto skorzystać.

jak mogę je wyszukać? przy automatycznym wyszukiwaniu mam dwa tryby do wyboru: Antena DVB-T i analogowo oraz Kabel DVB-C i analogowo. Obydwa tryby wyszukują taką samą liczbę kanałów analogowych. I nie wyszukuje mi kanałów z naziemnej, nie wiem dlaczego. Cyfrowych też nie. mam kablówkę analogową (multimedia), ale chyba w tym tv jest wbudowany tuner, więc powinien znaleźć kanały z multipleksu... nie wiem dlaczego nie znajduje.

ps: zastanawia mnie dlaczego nie mam do wyboru DVB-S ? dlatego, że sat. kanały wyszukuje się w ustawieniach głównych?

ps2: patrzyłem na ten motion (w pixel plus hd) i próbowałem trzy tryby (min, sredni, max) - wszystkie byly prawie identyczne i to chyba przez ten motion byl taki sztuczny, nieplynny ruch. po wylaczeniu jakby sie poprawilo, jest juz lepiej. dzieki.
 

kriswas

Member
Bez reklam
jak mogę je wyszukać? przy automatycznym wyszukiwaniu mam dwa tryby do wyboru: Antena DVB-T i analogowo oraz Kabel DVB-C i analogowo. Obydwa tryby wyszukują taką samą liczbę kanałów analogowych. I nie wyszukuje mi kanałów z naziemnej, nie wiem dlaczego. Cyfrowych też nie. mam kablówkę analogową (multimedia), ale chyba w tym tv jest wbudowany tuner, więc powinien znaleźć kanały z multipleksu... nie wiem dlaczego nie znajduje.

ps: zastanawia mnie dlaczego nie mam do wyboru DVB-S ? dlatego, że sat. kanały wyszukuje się w ustawieniach głównych?

ps2: patrzyłem na ten motion (w pixel plus hd) i próbowałem trzy tryby (min, sredni, max) - wszystkie byly prawie identyczne i to chyba przez ten motion byl taki sztuczny, nieplynny ruch. po wylaczeniu jakby sie poprawilo, jest juz lepiej. dzieki.

Podłącz zewnętrzną antenę "siatkę" lub kierunkową , a następnie w Menu, Instalacja, zainstaluj na nowo wszystkie kanały. Kablówka to inna para kaloszy nie mająca wiele wspólnego z DVB-T.
 

neah

New member
Próbowałem zmieniać kontrast, jasność, kolory ale nadal albo są zbyt jasne, albo zbyt ciemne. Kolory wyblakłe, takie chlodne barwy. Zupełnie co innego jest w starych CRT gdzie barwy są bardzo żywe, takie trochę sztuczne nawet, lśniące, ale lepsze.

Wolałbym mieć swój stary CRT no ale cóż, rodzinka się nie zgodzi... Bo w końcu musi być "większy ekran" i "cienki telewizor".. to się liczy.. a, że obraz jest do d... to już nie ważne. No cóż, trzeba będzie się przyzwyczaić. Mam nadzieję, że po zakupie n albo cyfry+ jakość się znacznie polepszy.

Czy jest w tym tv dostępna funkcja stopklatki? Bo trochę kijowo się ustawia kolory podczas gdy obraz się rusza i nie ma porównania.

PS: Nie wykrywa mi dysku zewnętrznego, nie wiem czemu. Pendrivy małe i komórkę wykrywa, ale dysk zewnętrzny juz nie.
 

Since

New member
Próbowałem zmieniać kontrast, jasność, kolory ale nadal albo są zbyt jasne, albo zbyt ciemne. Kolory wyblakłe, takie chlodne barwy. Zupełnie co innego jest w starych CRT gdzie barwy są bardzo żywe, takie trochę sztuczne nawet, lśniące, ale lepsze.

Wolałbym mieć swój stary CRT no ale cóż, rodzinka się nie zgodzi... Bo w końcu musi być "większy ekran" i "cienki telewizor".. to się liczy.. a, że obraz jest do d... to już nie ważne. No cóż, trzeba będzie się przyzwyczaić. Mam nadzieję, że po zakupie n albo cyfry+ jakość się znacznie polepszy.

Czy jest w tym tv dostępna funkcja stopklatki? Bo trochę kijowo się ustawia kolory podczas gdy obraz się rusza i nie ma porównania.

PS: Nie wykrywa mi dysku zewnętrznego, nie wiem czemu. Pendrivy małe i komórkę wykrywa, ale dysk zewnętrzny juz nie.

Nie wiem jak Ty, ale wyblakłe kolory to PLUS to jest właśnie TO! a nie jakieś odpustowe z przesadną ilością nasycenia różnolitości barw.

na wyblakłych kolorach jest także lepsza ostrość.
I uwierz to nie jest wada.
 

neah

New member
no to ciekawe, że trawa na stadionie ma szarawy albo turkusowy odcień. zamiast być prawdziwie zieloną.

z kolei inne barwy są za bardzo przesycone kolorami (w porównaniu do odtworzenia tego samego filmiku na laptopie) i wydają się takie jakby pastelowe, takie sztuczne, twarz jak lalka.. nie wiem, dziwne to jest.

ps: czy można jakoś zrobić "screena" podczas oglądania tv? jak można nagrywać na usb? nie mogę znaleźć opcji
 

neah

New member
Wrzucam kilka fotek dla porównania obrazów.
Mecz pierwszy - CRT ma intensywne kolory, LED blade, jasne.

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 1

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT1A

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 1
--------
Mecz drugi, inna murawa, bardziej zielona - na CRT kolory są piękne (takie chciałbym mieć jak na zdjęciu CRT 2, jak je ustawić?) - żywe, intensywne, ciepłe, "słoneczne" (widać gdzie pada słońce). Na Led - jakby jednolite (nie widać promieni słonecznych), blade

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 2 (chcę takie kolory uzyskać na swoim LED - da się to zrobić?)

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 2

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 2 A
--------------
Mecz dzisiejszy:
CRT znów ładne kolory, jak wczoraj przy drugim meczu. Led - taki "płaski" obraz, surowy

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3 ustawienia

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3A

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3B

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3C efekt 'zachmurzenia' w telefonie

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3D efekt 'zachmurzenia' w telefonie

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3 efekt 'zachmurzenia' w telefonie

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3A efekt 'zachmurzenia' w telefonie

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3B

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3C

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3D
 

neah

New member
Wrzucam kilka fotek dla porównania obrazów.
Mecz pierwszy - CRT ma intensywne kolory, LED blade, jasne.

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 1

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT1A

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 1
--------
Mecz drugi, inna murawa, bardziej zielona - na CRT kolory są piękne (takie chciałbym mieć jak na zdjęciu CRT 2, jak je ustawić?) - żywe, intensywne, ciepłe, "słoneczne" (widać gdzie pada słońce). Na Led - jakby jednolite (nie widać promieni słonecznych), blade

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 2 (chcę takie kolory uzyskać na swoim LED - da się to zrobić?)

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 2

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 2 A
--------------
Mecz dzisiejszy:
CRT znów ładne kolory, jak wczoraj przy drugim meczu. Led - taki "płaski" obraz, surowy

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3 (chcę takie kolory uzyskać na swoim LED - da się to zrobić?) ustawienia CRT

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3A

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3B

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3C efekt 'zachmurzenia' w telefonie

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3D efekt 'zachmurzenia' w telefonie

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3 efekt 'zachmurzenia' w telefonie


ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3A efekt 'zachmurzenia' w telefonie

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3B

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3C

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3D
 
Ostatnia edycja:

neah

New member
C.D. jak zrobić, by mieć na led takie kolory jak na crt? da się w ogóle?

CRT: kontrast 80, jasność ok 45, kolor ok 55, ostrość ok 40
LED : kontrast dyn. 75, jasność 60, kolory 80, ostrość 30

Gdy zmieniłem ustawienia w led na takie same jak w crt to kolory nie były takie same. były inne niż normalnie - bardziej surowe, bardziej szare. więc nie wiem już jak ustawić. Na CRT dwa pasy boiska bardzo się od siebie różnią - jeden jest ciemny, drugi jasny. Na LED wszystkie pasy są prawie identyczne i mają zupełnie inne barwy niż na CRT

PS: PC World Extra 1/2012 Kalibrator - Promocja PC World czy opłaca się taki program kupić?[/QUOTE]
 

Since

New member
Wrzucam kilka fotek dla porównania obrazów.
Mecz pierwszy - CRT ma intensywne kolory, LED blade, jasne.

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 1

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT1A

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 1
--------
Mecz drugi, inna murawa, bardziej zielona - na CRT kolory są piękne (takie chciałbym mieć jak na zdjęciu CRT 2, jak je ustawić?) - żywe, intensywne, ciepłe, "słoneczne" (widać gdzie pada słońce). Na Led - jakby jednolite (nie widać promieni słonecznych), blade

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 2 (chcę takie kolory uzyskać na swoim LED - da się to zrobić?)

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 2

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 2 A
--------------
Mecz dzisiejszy:
CRT znów ładne kolory, jak wczoraj przy drugim meczu. Led - taki "płaski" obraz, surowy

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3 (chcę takie kolory uzyskać na swoim LED - da się to zrobić?) ustawienia CRT

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3A

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3B

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3C efekt 'zachmurzenia' w telefonie

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting CRT 3D efekt 'zachmurzenia' w telefonie

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3 efekt 'zachmurzenia' w telefonie


ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3A efekt 'zachmurzenia' w telefonie

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3B

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3C

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting LED 3D


CRT ZAWSZE powtarzam ZAWSZE bedzie mial lepszy obraz od LCD/LEDA

Dużo osób nie może się przerzucić z poczciwego CRT-ka na "cienkiego" z kwestii przyzwyczajenia.

przyzwyczaić się radzę.
 
Ostatnia edycja:

mistrzb

Member
Nie masz racji, a udowodnie ci to tym, ze NIGDY nie bylo plaskich crt a to oznacza ze obraz NIGDY nie byl idealny pod wzgledem geometrii, nie wspominajac juz o migotaniu
Mit idealnosci obalony? :)

P.S. Mam do dzis mozliwosc ogladania mega wypasionego sonego crt 16:9, ktory byl wysmienity jak na swoj czas. Ale nigdy nie stwierdze, ze crt to jest to i nigdy tez nie wroce do crt ;)


CRT ZAWSZE powtarzam ZAWSZE bedzie mial lepszy obraz od LCD/LEDA

Dużo osób nie może się przerzucić z poczciwego CRT-ka na "cienkiego" z kwestii przyzwyczajenia.

przyzwyczaić się radzę.
 

Osato

New member
Witam, wie ktoś czy telewizor posiada w sobie dekoder Dolby Digital Plus ? Ktoś może stwierdzić czy (jeśli tv obsługuje) dźwięk DTS jest przesyłany przez wyjście optyczne w 5.1, czy może np. tylko 2.0 ? Wiadomo też czy telewizor posiada pełne 3D Full HD ? Pozdrawiam. :)
 
Ostatnia edycja:

Since

New member
Nie masz racji, a udowodnie ci to tym, ze NIGDY nie bylo plaskich crt a to oznacza ze obraz NIGDY nie byl idealny pod wzgledem geometrii, nie wspominajac juz o migotaniu
Mit idealnosci obalony? :)



Aha tzn. że jak CRT nie jest płaski to zawsze bedzie gorszy ?? :???::???: :mrgreen::-D haha dobre

EPIC FAIL.

Właśnie jest odwrotnie, mowi Ci coś, kineskop ?

tego nic Ci nie przebije.
 
Ostatnia edycja:

farba

New member
C.D. jak zrobić, by mieć na led takie kolory jak na crt? da się w ogóle?

CRT: kontrast 80, jasność ok 45, kolor ok 55, ostrość ok 40
LED : kontrast dyn. 75, jasność 60, kolory 80, ostrość 30

Gdy zmieniłem ustawienia w led na takie same jak w crt to kolory nie były takie same. były inne niż normalnie - bardziej surowe, bardziej szare. więc nie wiem już jak ustawić. Na CRT dwa pasy boiska bardzo się od siebie różnią - jeden jest ciemny, drugi jasny. Na LED wszystkie pasy są prawie identyczne i mają zupełnie inne barwy niż na CRT

PS: PC World Extra 1/2012 Kalibrator - Promocja PC World czy opłaca się taki program kupić?
Skoro gustujesz w klimatach CRT, to trzeba było brać plazmę lub w ostateczności LCDeka z błyszczącą matrycą, bo w przeciwnym razie obraz będzie trącił lekką sztucznością. Najlepszy przykład; trawa podczas obecnie rozgrywanego EURO 2012, przypominająca nienaturalnie zieloną płachtę.
 

mistrzb

Member
Osato: Telewizor posiada m.in. certyfikat Dolby Digital Plus i DivxHD :)
Co do dzwieku DTS poprzez optyczny to nie moge sprawdzic, ale w menu pokazala sie opcja:
[Format sygnału cyfrowego]: Służy do wyboru typu cyfrowego wyjścia audio za pomocą cyfrowego złącza wyjścia audio. Wybierz [Stereo] dla dźwięku stereo lub [Wielokanałowy], aby uzyskać wyjście audio do kina domowego.

Since: Prosze przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.
 

armator

New member
jestem zaszokowany tak złymi opiniami co do jakości obrazu :eek:, gdy podlaczylem 55pfl5507/k12 do tv kablowej analogowej, to obraz byl gorszy niz na crt ale to analog wiec nie narzekalem, mozna od biedy obejrzec ale bez zachwytu, nie zdazylem zalozyc jakiegokolwiek pakietu cyfrowego od dostawców, wiec wystawilem zwyklego druciaka (antene) za okno, podłączyłem kabel antenowy (wyszukiwanie kanalow - DVBT cyfrowe i analogowe) znalazlo bodajze 21 cyfrowych a kilka analogowych, i mecze na tvp1 i tvp2 mam w HD no to bajka, inne kanaly sa w jakosci SD ale nadawane przez cyfrową naziemną telewizję i bardzo mi się podoba, płynność-ruchy-i kolory.

Nadmienię tylko, że przeszedłem wstępną konfigurację obrazu jaką philips robi po uruchomieniu tv, i jestem zadowolony. Nie mam żadnego efektu teatralnego, dźwięk jest ok, rozmiar obrazu jak mam ustawiony na automatyczny to na tvn24 ucinalo pasek na analogu więc zmienilem na szeroki i gitara. na cyfrowym nie mam tvn24 wiec nie wiem jak to z tymi ustawieniami.

Kolega co tak bardzo narzeka na kolory niech moze zresetuje ustawienia, wystawi zwykla antene tak jak ja za okno wyszuka kanaly cyfrowe i na nowo ustawi sobie obraz.

Pozdrawiam.:popcorn:
 

Juszczyn1

New member
Witam,
Podziele sie moimi wczorajszymi spostrzezeniami. Mianowicie wczoraj spedzilem troche czasu w rtv.EURO.agd. Porownalem sobie telewizorki Toshiba TL838, Philips PFL5507 oraz LG LW5500 (obok stal, wiec przy okazji tez spojrzalem). Rzeczywiscie obraz (kolor czarny i bialy) w Philipsie jak i w Toshibie patrzac z daleka bardzo dobry, natomiast jedna rzecz mnie zastanowila po obejrzeniu z bliska napisow u dolu ekranu /wyjasnie, ze byly to napisy, ktore opisuja jakis reklamowany produkt, wiec nie duze, statycznie umiejscowione/. Pytanie, dlaczego napisy w LG byly z bliska znacznie, znacznie wyrazniejsze, bez zadnych szumow do okola literek w porownaniu do Philipsa?
p.s. Zaluje, ze nie przestawilem sygnalow pomiedzy telewizorami, ale sprzedawca zapewnial mnie, ze sa dokladnie takie same.
 
Do góry