Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

wassup1983

New member
Jestem od tygodnia:sad: posiadaczem tv Philips 46 PFL5507K/12 +2 par okularów aktywnych Philips PTA 507/00 i obecnie go testuję ze wspólpracy z pendrivem Kingston 8 GB (nowym). Na tym pendrivie mam nagranego Avatara w wersji obrazu obok siebie i bez problemów ten film był odtwarzany w wersji 3D w tv Toshiba 42 VL 963G(okulary pasywne) i tv Samsung UE40D7000(okulary aktywne) i to po wstępnym ustawieniu w tych tv menu 3D na obraz obok siebie. Natomiast w moim 46" Philu gdy podłączałem kilkakrotnie pena -menu było cały czas nieaktywne na 3D i nie dało się nic zrobić by wystąpił jednolity obraz 3D, a mój tv tylko wyswietlał się obraz 2D podzielony na 2 połowki obrazu obok siebie.:x:x i nie można było go scalić. Zaznaczam że okulary były włączone!
W dniu dzisiejszym poszedłem do MediaExperta gdzie mego Phila nabyłem i trafiłem na moment gdy obsługa instalowała do ekspozycji tego samego co u mnie Philipsa 46 PFL5507K/12 i poprosiłem by sprawdziła mego Avatara. Niestety -było tak jak u mnie, czyli 2 połowki filmu na ekranie ich tv bez możliwości scalenia Jeszcze więc raz, mego penaz Avararem sprawdziłem w obecności sprzedawcy na powyższych tv i był obraz 3D bezbłędny. Zaś na ich i moim Philu obraz był jak napisałem wyżej!
Nadmieniam, iż ładny efekt 3D na moim Philu uzyskałem z innego pena na filmie "Meet Robinson"(obraz góra-dół).
Co tu jest nie tak z tym modelem tv Philipsa w opcji obrazu "obok siebie"?

SZCZUREK tez o to pytalem i chodzi o to ze musi byc rozdzielczosc 1920x1080 jak jest 1040 to te opcje sa nie odstepne
 

marcint75

New member
no to koniec pytań i spekulacji, TV 46 PFL5507K/12 zamówiony :) wkrótce recenzja. recenzja dotycząca jakości obrazu i 3D, funkcje SMART mnie nie interesują tak więc na te pytania nie będę odpowiadał. pzdr.
 

sebad

New member
liczba 400 jest jak wyczytałem z zagranicznych for zarówno z 40" 5507 z matryca samsunga jak i sharpa.
LK400D3LC Matryca Sharp
LTA400HV Matryca Samsung
To są oznaczenia matryc użytych w tym modelu tylko nie bardzo wiem gdzie tą informacje można wylukać:/
 

szczurek

New member
Dzięki @rufusek za odpowiedz. Niestety mój Avatar 3D ma nietypową rozdzielczość 1916x1078 i stąd chyba niemożnośc odtwarcia w moim Philu. Szkoda że nie ma tak dostępnej opcji otwarcia 3D jak w Toshibie i Samsungu.
Pozdrawiam!
 

michael_91

New member
liczba 400 jest jak wyczytałem z zagranicznych for zarówno z 40" 5507 z matryca samsunga jak i sharpa.
LK400D3LC Matryca Sharp
LTA400HV Matryca Samsung
To są oznaczenia matryc użytych w tym modelu tylko nie bardzo wiem gdzie tą informacje można wylukać:/

Też jestem ciekawy jak można to sprawdzić bo zdecydowałem się na zakup tego tv tylko z matrycą sharpa.
 

patyko

New member
Witam
Ja pisałem do sklepu elektro bo chcę 40 z matową sharpa ale odpisali -
"Nie otwieramy egzemplarzy przed wysyłką. Dostarczamy towar wyłącznie fabrycznie zapakowany, zatem nie ma możliwości sprawdzenia kodu na naklejce."
Przyłączam się do pytania michael_91
 

accu

New member
Bez reklam

Witam,

Mam pytanie , jakie oznaczenie masz na etykiecie Twojego telewizora na tylnej jego ściance, chodzi
mnie o nie o kraj produkcji bo to wiadomo ,że może być albo VN (Węgry) lub ZH (Węgry)
lecz o liczbę następującą po tych literach , może być np.1 i literę jaka następuje po tej cyfrze może być np. A
lub B . Mogą być oczywiście inne cyfry , czy litery przypisane poszczególnym producentom matryc w danej serii telewizorów firmy Philips. Według mnie w tej cyfrze i literze zawarta jest treść czyjej firmy jest zamontowana
matryca w tym telewizorze , bo cyfra oznacza "Bill of materials" , a litera "Service version change code".Wydaje mnie się , że znajomość tych oznaczeń jakie stosuje firma Philips pozwoliłaby określić jakiej firmy
jest zamontowana matryca w telewizorze.Etykieta powinna być również na opakowaniu telewizora
na przedniej i na jednej z jego bocznych ścian . Przypuszczam również , że doświadczeni kierownicy dużych
sklepów pytają dostawcy lub otrzymują od niego dane , jakie są zamontowane w telewizorach matryce i jakiego producenta , gdyż
wiedzą , że będą o to pytani przez klientów lub powinni mieć podane kody matryc danego ich producenta , o ile jest więcej opcji zamontowanych matryc od kilku producentów w danych modelach telewizorów według których
można rozpoznać producenta matrycy. Oglądając test telewizora firmy Philips 40PFL5007K/12 na forum chorwackim , testujący pisze , że zamontowana jest w telewizorze matryca matowa.Jest
również zdjęcie tylnej ścianki tego telewizora , gdzie widać etykietę . Po powiększeniu zdjęcia ukazuje się dokładnie :Serial No: VN1B 12xx xxxxxx. Jest również prostokąt , w którym jest cyfra 400.
Z tego wynika , że 1B to może być zapis symbolizujący , że w telewizorze zamontowana jest matryca
firmy Sharp. Recenzja na stronie;

Recenzija [2D LED LCD]: Philips 40PFL5007K (5000 serija) | HD Televizija - HDTV eZine

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

skopek01

New member
Matryca

Witam
Ja pisałem do sklepu elektro bo chcę 40 z matową sharpa ale odpisali -
"Nie otwieramy egzemplarzy przed wysyłką. Dostarczamy towar wyłącznie fabrycznie zapakowany, zatem nie ma możliwości sprawdzenia kodu na naklejce."
Przyłączam się do pytania michael_91
Wyobraź sobie kolego, że też do nich pisałem w tej sprawie i dostałem taką samą odpowiedź. Drążyłem jednak dalej i dostałem info. że mają tv z matrycą pół-mat więc można wnioskować, że to raczej matryca samsunga.
Mam jednak pewien pomysł i prośbę do użytkowników i wszystkich, którzy zetknęli się z tym Tv aby napisali w tym temacie gdzie kupili/widzieli TV, gdzie został wyprodukowany i jaką mają matrycę (kod 400 w prostokącie - Sharp, kod 396 w prostokącie - Samsung) oraz nr seryjny. Mam nadzieję, że uda się w ten sposób ustalić, czy modele z konkretnego kraju mają taką matrycę a z innego taką lub, że sklep x sprzedaje tv z taką lub taką matrycą. Zapewne będzie to bardzo pomoże chętnym do zakupu tego TV.
 
Ostatnia edycja:

bulletskater

New member
Ja pierdziele... Ile problemów może wyniknąć z TV zanim się go jeszcze kupi :blagam:

To ja w takim razie czekam na dalszy rozwój dyskusji, całe szczęście, że poruszyliście temat tych matryc. I jeśli da się to jakoś sprawdzić zanim odpakuje się pudło to piszcie.. Nie chce mieć matrycy Samsung, skoro mówicie, że jest beznadziejna :-x Koniecznie Sharp w takim razie. W ogóle co to jest? Żałosne trochę montować w jednym modelu TV 2 różne matryce i nawet o tym nigdzie nie napisać w specyfikacji...
Przymierzam się do zakupu tego TV RTV Euro AGD, ciekawe jakie tam mają matryce? Ja się nie znam na TV nic a nic więc wątpię czy bym poznał która matryca to półmat, a która matowa.


PS Ale ta sprawa z matrycami się tyczy tylko modelu 40 cali z 3D? Czy tak samo tyczy się modelu 5007 bez 3D? Bo jeśli 5007 ma tylko Samsunga matrycę no to będę musiał dopłacić do 5507 z Sharpem.

Pozdro
 

accu

New member
Bez reklam
Ja pierdziele... Ile problemów może wyniknąć z TV zanim się go jeszcze kupi :blagam:

To ja w takim razie czekam na dalszy rozwój dyskusji, całe szczęście, że poruszyliście temat tych matryc. I jeśli da się to jakoś sprawdzić zanim odpakuje się pudło to piszcie.. Nie chce mieć matrycy Samsung, skoro mówicie, że jest beznadziejna :-x Koniecznie Sharp w takim razie. W ogóle co to jest? Żałosne trochę montować w jednym modelu TV 2 różne matryce i nawet o tym nigdzie nie napisać w specyfikacji...
Przymierzam się do zakupu tego TV RTV Euro AGD, ciekawe jakie tam mają matryce? Ja się nie znam na TV nic a nic więc wątpię czy bym poznał która matryca to półmat, a która matowa.


PS Ale ta sprawa z matrycami się tyczy tylko modelu 40 cali z 3D? Czy tak samo tyczy się modelu 5007 bez 3D? Bo jeśli 5007 ma tylko Samsunga matrycę no to będę musiał dopłacić do 5507 z Sharpem.

Pozdro
Witam,
Montowane są zarówno matryce firmy Samsung jak i firmy Sharp w modelu firmy Philips 40PFL5007K/12 . Dokładnie takie same , jak w 40PFL5507K/12.Przeczytaj sobie test jak chcesz ,patrz post nr#1181
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

rufusek

New member
W ogóle co to jest? Żałosne trochę montować w jednym modelu TV 2 różne matryce i nawet o tym nigdzie nie napisać w specyfikacji...

Samsung potrafi montować w niektórych modelach losowo jedną z czterech matryc a do tego najlepsza z nich to właśnie S-PVA Samsunga, więc w tym przypadku nie jest jeszcze tak źle :)
Co do pytania to loteria może być zarówno w 40PFL5507 jak i 40PFL5007.
 

skopek01

New member
Ja pierdziele... Ile problemów może wyniknąć z TV zanim się go jeszcze kupi :blagam:

To ja w takim razie czekam na dalszy rozwój dyskusji, całe szczęście, że poruszyliście temat tych matryc. I jeśli da się to jakoś sprawdzić zanim odpakuje się pudło to piszcie.. Nie chce mieć matrycy Samsung, skoro mówicie, że jest beznadziejna :-x Koniecznie Sharp w takim razie. W ogóle co to jest? Żałosne trochę montować w jednym modelu TV 2 różne matryce i nawet o tym nigdzie nie napisać w specyfikacji...
Przymierzam się do zakupu tego TV RTV Euro AGD, ciekawe jakie tam mają matryce? Ja się nie znam na TV nic a nic więc wątpię czy bym poznał która matryca to półmat, a która matowa.


PS Ale ta sprawa z matrycami się tyczy tylko modelu 40 cali z 3D? Czy tak samo tyczy się modelu 5007 bez 3D? Bo jeśli 5007 ma tylko Samsunga matrycę no to będę musiał dopłacić do 5507 z Sharpem.

Pozdro

Kolego,

Jeśli planujesz kupić w Euro, to nie masz zmartwienia.

Wystarczy żeby TV miał z tyłu na naklejce liczbę 400 wpisaną w prostokąt.

A więc albo niech Ci odpakują na miejscu i wtedy kupisz albo niech Ci sprzedawca da słowo harcerza, że dostaniesz taki sam jaki na wystawie (oczywiście jeśli to będzie taki jak ma być).

Gorzej mają Ci (w tym m.in. ja), którzy chcą kupić ten TV online.

Pozdrawiam!
 

skopek01

New member
Witam,
z tego postu wynika, że kiki zna sposób na identyfikację matrycy montowanej w konkretnym egzemplarzu. Może nam go przedstawi (niekoniecznie poprzez PW)?
Pozdrawiam!
Tu na forum wszyscy znają sposób (na naklejce z tyłu liczba 396 w prostokącie oznacza matrycę Samsunga, liczba 400 matrycę Sharpa).

Problem zaczyna się wtedy gdy chcemy kupić TV online i sklep nie chce rozpakować TV i trzeba znaleźć sposób aby się dowiedzieć jaka to matryca po naklejce na kartonie, ale do tego jest potrzebna wspólna praca forumowiczów.

Czy to naprawdę takie trudno żeby kilku posiadaczy tego modelu napisało nam jaki mają Serial i jaką matrycę?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Samsung potrafi montować w niektórych modelach losowo jedną z czterech matryc a do tego najlepsza z nich to właśnie S-PVA Samsunga, więc w tym przypadku nie jest jeszcze tak źle :)
Co do pytania to loteria może być zarówno w 40PFL5507 jak i 40PFL5007.
Witam,
Widzę , że nie umiesz odpowiedzieć na proste zadane pytanie przeze mnie w poście nr#1181.
Czy to takie trudne?
Twoja wypowiedź jest nietrafna , gdyż firma Samsung przecież nie montuje matryc w telewizorach firmy Philips , tylko je dostarcza i do serii telewizorów firmy Philips 5007 i 5507 w wielkości przekątnej
ekranu 40 cali tylko jedną . A jakie matryce montuje w swoich telewizorach to już zupełnie inny temat.



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,
z tego postu wynika, że kiki zna sposób na identyfikację matrycy montowanej w konkretnym egzemplarzu. Może nam go przedstawi (niekoniecznie poprzez PW)?
Pozdrawiam!

Witam,

Jak najbardziej trafna uwaga , ale to pewnikiem "tajne/poufne" ?????


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry